Twilight imperium a mniejsza grupa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Natrakh »

Witam, jako, ze dodruk twilight jest juz obecny, mam pytanie jak wyglada gra na 3 osoby, gramy głownie w takim składzie (czasami zdarza się 4, 5 osób), jak uważacie warto kupić tę grę głównie pod 3 osoby (dodatek też bym pewnie kupił jak wyjdzie dodruk) czy jednak lepiej odpuscic i poszukac czegos innego ?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Bartoszeg02 »

We 3 bałbym się zagrać ale na 4 gra się sprawdziła bardzo dobrze :)
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Cyel »

W trzy osoby jest ok, ale to wyraźnie inna gra. Przede wszystkim dużo szybsza, w tej wersji śmiga jak każdy inny przeciętny tytuł. Choć przecież TI jest znana z tego jak długo potrafi trwać, to na 3 osoby spokojnie można się zamknąć pomiędzy 2 i 3 godzinami. Rozgrywka jest też mniej epicka ale bardziej intensywna bo każdy sąsiaduje z każdym. W moim doświadczeniu TI jest naprawdę fajne na 3 graczy ale też nie jest to full-TI-experience jak na 5-6.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: donmakaron »

Na bgg jest sporo wątków o TI na 3 osoby. Niektórzy sobie chwalą, ale raczej tylko ci, co nigdy nie grali na 5-6 osób. To jest gra w negocjacje, zdrady i przepychanki. Jak się negocjuje, zdradza i przepycha z większą ilością osób, jest zwyczajnie lepiej. Gra też była projektowana z myślą o sześciu graczach i tak śmiga najlepiej.

Gdzieś kiedyś mi się urodziło w głowie takie stwierdzenie, że TI to gra sześcioosobowa z możliwością gry na 5 osób, wariantem czteroosobowym i napisem na pudełku, że można grać w 3 osoby.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Natrakh »

No to ciężki temat do zgryzienia gra kultowa, ale jak ma się marnować w 3 osoby to trochę szkoda :(
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Piaskoryb »

Plantefall Age of Wonders (konsole/średni pc - laptop)
i masz gre nowej generacji z dusza i koścmi starych dobrych Herosów 3 z trybem hot seat do 8 graczy na jednym kompie/konsoli, online i całą masą rzeczy. solo, koop, rywalizacja, mozesz nawet dyplomata grac i spiskowac za plecami "przyjaciól" xD

Polecam bardzo.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Twilight imperium a mniejsza grupa

Post autor: Sever »

Mam za sobą 5 rozgrywek. 2 w trzech graczy i 3 w czterech. Jak dla mnie jedno z najlepszych doświadczeń w grach planszowych. Zdecydowanie polecam.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
ODPOWIEDZ