Skrzynka na Dominiona

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Skrzynka na Dominiona

Post autor: Losiek »

Mam wszystkie Dominiony wydane przez GFP i dodatkowo kilka kart promo. Kart jest co nieco i ich przechowywanie stanowi problem, zwłaszcza, że mam zakoszulkowane karty. Najpierw z pianki pod panele zrobiłem insert do standardowego pudełka. Niestety nie zmieściło mi się Imperium a sama konstrukcja z pianki szybko popękała.
Kupiłem zatem taką skrzynkę. Skontaktowałem się z longmen76 i spytałem czy zrobi mi insert o skrzynki. Szybko ustaliliśmy cenę i błyskawicznie otrzymałem gotowy insert. Insert bardzo dobrej jakości nawet przeszlifowany! Zdecydowanie polecam longmen76!
Ale taka skrzynka z surowego drewna nie bardzo mi się podobała. Kupiłem zatem bejcę, wosk wybielający i wosk bezbarwny. Najpierw przy pomocy waty stalowej 000 przeszlifowałem skrzynię i insert aby usunąć nieco drewna wczesnego. Następnie dwukrotnie pobejcowałem skrzynkę i insert. Insert skleiłem i nałożyłem na wszystko wosk wybielający. Po jego wyschnięciu znów użyłem waty stalowej 000 aby usunąć nadmiar wosku a potem wypolerowałem skrzynkę. Na koniec nałożyłem wosk bezbarwny i... wata stalowa 000 i polerka.
Efekt jest więcej niż zadowalający - niestety fotograf ze mnie żaden a w dodatku nie miałem dobrego światła. Na żywo skrzynka wygląda zdecydowanie lepiej. Dużo zrobiła ciemna bejca (choć kupiłem capuccino) i wosk wybielający. Rzeczywiście skrzynka wygląda jakby miała parędziesiąt lat.
A tu parę niezdarnych fotek:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Jak widać zostało nieco miejsca (może ktoś ma do sprzedania Róg obfitości w idealnym stanie?) Nie wiem jeszcze co zrobić z żetonami, na razie mam je w woreczkach strunowych ale coś wymyślę.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Skrzynka na Dominiona

Post autor: tomuch »

Losiek pisze: 08 mar 2020, 19:15 Skontaktowałem się z longmen76 i spytałem czy zrobi mi insert o skrzynki. Szybko ustaliliśmy cenę i błyskawicznie otrzymałem gotowy insert. Insert bardzo dobrej jakości nawet przeszlifowany! Zdecydowanie polecam longmen76!
A ile za sam insert?
Losiek pisze: 08 mar 2020, 19:15 Jak widać zostało nieco miejsca (może ktoś ma do sprzedania Róg obfitości w idealnym stanie?) Nie wiem jeszcze co zrobić z żetonami, na razie mam je w woreczkach strunowych ale coś wymyślę.
Mam, ale nie oddam ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Skrzynka na Dominiona

Post autor: Yuri »

Woreczki strunowe zamien na materialowe, naturalne z lnu. Dowonlne wymiary z dowolnym logiem :) wykonuja na allegro. Robilem sobie takie do kilku gier i sprawdzaja sie super, a cena niska.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Skrzynka na Dominiona

Post autor: Losiek »

tomuch pisze: 09 mar 2020, 01:51 A ile za sam insert?
50 zł z przesyłką.
tomuch pisze: 09 mar 2020, 01:51 Mam, ale nie oddam ;)
Buuuuu...
Yuri pisze: 09 mar 2020, 06:14 Woreczki strunowe zamien na materialowe, naturalne z lnu. Dowonlne wymiary z dowolnym logiem :) wykonuja na allegro. Robilem sobie takie do kilku gier i sprawdzaja sie super, a cena niska.
Dzięki za informację!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Skrzynka na Dominiona

Post autor: Yuri »

Nie ma sprawy, wiem ile frajdy daje ulepszanie swoich ukochanych pozycji :) pochwal sie prosze efektem pozniej.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Adi882
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2011, 02:51

Re: Skrzynka na Dominiona

Post autor: Adi882 »

Czy jest szansa na plik z separatorami w wersji PL w PDF do druku?

Losiek pisze: 08 mar 2020, 19:15 Mam wszystkie Dominiony wydane przez GFP i dodatkowo kilka kart promo. Kart jest co nieco i ich przechowywanie stanowi problem, zwłaszcza, że mam zakoszulkowane karty. Najpierw z pianki pod panele zrobiłem insert do standardowego pudełka. Niestety nie zmieściło mi się Imperium a sama konstrukcja z pianki szybko popękała.
Kupiłem zatem taką skrzynkę. Skontaktowałem się z longmen76 i spytałem czy zrobi mi insert o skrzynki. Szybko ustaliliśmy cenę i błyskawicznie otrzymałem gotowy insert. Insert bardzo dobrej jakości nawet przeszlifowany! Zdecydowanie polecam longmen76!
Ale taka skrzynka z surowego drewna nie bardzo mi się podobała. Kupiłem zatem bejcę, wosk wybielający i wosk bezbarwny. Najpierw przy pomocy waty stalowej 000 przeszlifowałem skrzynię i insert aby usunąć nieco drewna wczesnego. Następnie dwukrotnie pobejcowałem skrzynkę i insert. Insert skleiłem i nałożyłem na wszystko wosk wybielający. Po jego wyschnięciu znów użyłem waty stalowej 000 aby usunąć nadmiar wosku a potem wypolerowałem skrzynkę. Na koniec nałożyłem wosk bezbarwny i... wata stalowa 000 i polerka.
Efekt jest więcej niż zadowalający - niestety fotograf ze mnie żaden a w dodatku nie miałem dobrego światła. Na żywo skrzynka wygląda zdecydowanie lepiej. Dużo zrobiła ciemna bejca (choć kupiłem capuccino) i wosk wybielający. Rzeczywiście skrzynka wygląda jakby miała parędziesiąt lat.
A tu parę niezdarnych fotek:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Jak widać zostało nieco miejsca (może ktoś ma do sprzedania Róg obfitości w idealnym stanie?) Nie wiem jeszcze co zrobić z żetonami, na razie mam je w woreczkach strunowych ale coś wymyślę.
ODPOWIEDZ