(Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
lonher
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2017, 21:19
Has thanked: 3 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: lonher »

Ja jestem pod wrażeniem Twojej pracy, nie tylko przy KDM. Już jeden Twój projekt zrobiłem ( Clash of Cultures ), teraz pora na drugi, tylko przy tym to jest pracy od groma. Pytanie odnośnie dodatków z KS2016 było bardziej z ciekawości. W Twoim tłumaczeniu jest tyle kontentu, że spokojnie wystarczy gry na dłuuuuugo ;)
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Również przyłączę się do podziękowań oraz podziwu wkładu pracy autorów tłumaczenia.
Sir_Yaro pisze: 11 gru 2020, 12:35 Po 2 LATACH :oops: zauważyłem także że proces konwersji rozwalał kolory na kartach. Szczególnie jest to widoczne na kartach SI i MT przy kolorze niebieskim (jest bardzo jasny i jakby... żarówiasty). Poprawiłem to w Lwim Bogu. Jeśli któś zauważył podobny efekt gdzieś indziej niech da znać.
Przeglądając pliki trafiłem na razie na kilka drobnych problemów:

- Smukłak. Wydarzenia osady - karta Fantom wydaje się mieć inne kolory (początkowo myślałem, że tak ma być, ale po wydruku te fioletowe flagi dodatku w lewym górnym rogu również mają inne odcienie).
- Pajęczydło. Wydarzenia osady - karty mają inne rozmiary niż reszta kart wydarzeń (około 5mm dłuższe i szersze) - w zasadzie problem dotyczy tylko markerów, bo da się dociąć na dobry wymiar
- Giga lew. Ekwipunek - karty (back i front) są ciemniejsze niż karty ekwipunku w core/innych dodatkach
- Tereny: w różnych dodatkach są lekko różne wymiary kafelków wyznaczone przez znaczniki do cięcia. Ja sobie poradziłem z tym wymazując znaczniki (na szczęście wszędzie jest jednolite czarne tło) i docinając na swój wymiar, ale w niektórych dodatkach (najbardziej chyba widoczne w dodatku Lwi Rycerz), trzeba było lekko przeskalować obraz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Choolengo pisze: 14 mar 2021, 23:06 - Smukłak. Wydarzenia osady - karta Fantom wydaje się mieć inne kolory (początkowo myślałem, że tak ma być, ale po wydruku te fioletowe flagi dodatku w lewym górnym rogu również mają inne odcienie).
Poprawiłem wszystkie standardowe karty Smukłaka i karty wydarzeń
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Choolengo pisze: 14 mar 2021, 23:06 - Pajęczydło. Wydarzenia osady - karty mają inne rozmiary niż reszta kart wydarzeń (około 5mm dłuższe i szersze) - w zasadzie problem dotyczy tylko markerów, bo da się dociąć na dobry wymiar
Przesunąłem markery. Teraz powinny być co do piksela takie same jak w podstawce.
- Giga lew. Ekwipunek - karty (back i front) są ciemniejsze niż karty ekwipunku w core/innych dodatkach
poprawione
- Tereny: w różnych dodatkach są lekko różne wymiary kafelków wyznaczone przez znaczniki do cięcia. Ja sobie poradziłem z tym wymazując znaczniki (na szczęście wszędzie jest jednolite czarne tło) i docinając na swój wymiar, ale w niektórych dodatkach (najbardziej chyba widoczne w dodatku Lwi Rycerz), trzeba było lekko przeskalować obraz.
Poprawiłem (chyba).
Poprawiłem też kolorystykę wszystkich kart Lwiego Rycerza.
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Wow, nie spodziewałem się tak szybkich poprawek :)

Co do kart Giga Lwa, tyły kart ekwipunku mają teraz OK kolor, ale chyba zmieniły się ich rozmiary i mogą nie pasować do frontów. Fronty natomiast nadal wydają się być ciemne. Teraz zauważyłem, że wszystkie karty w tym dodatku, także standardowe, są ciemniejsze - również przody i tyły.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Choolengo pisze: 15 mar 2021, 19:33 Wow, nie spodziewałem się tak szybkich poprawek :)

Co do kart Giga Lwa, tyły kart ekwipunku mają teraz OK kolor, ale chyba zmieniły się ich rozmiary i mogą nie pasować do frontów. Fronty natomiast nadal wydają się być ciemne. Teraz zauważyłem, że wszystkie karty w tym dodatku, także standardowe, są ciemniejsze - również przody i tyły.
Kurna.... Grafikę do dodatków robił kto inny i nie przyszło mi do głowy, aby sprawdzać wymiary kart...
Poprawiłem wymiary. Możesz sprawdzić.
Niestety na kolorystykę awersów nic nie poradzę. Przynajmniej nie na szybko. Na szybko mogę jedynie podmienić rewersy jeśli gdzieś jeszcze jakieś są do bani.
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

W pierwotnej wersji wymiary były OK. Wymiary zepsuły się w pliku gigalew_ekw_v1.01.pdf, po poprawieniu kolorów rewersów.
Na szybko przygotowałem plik z krzywymi kolorów do GIMP'a (https://1drv.ms/u/s!Aj6ao0I7miCPg-ARiR3 ... Q?e=l34bEM), dzięki czemu udało mi się uzyskać kolory jak w innych dodatkach. O dziwo karty SI i MT w tym dodatku miały dobre kolory rewersów, natomiast pozostałe karty trzeba było rozjaśnić, stąd jest problem, bo na trzeciej stronie są pomieszane rewersy z dobrymi i złymi kolorami i po konwersji karta MT jest zbyt jasna.

W dodatku Gorm zauważyłem problem z jaskrawym niebieskim kolorem na niektórych kartach std.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Choolengo pisze: 15 mar 2021, 22:44 W pierwotnej wersji wymiary były OK. Wymiary zepsuły się w pliku gigalew_ekw_v1.01.pdf, po poprawieniu kolorów rewersów.
Na szybko przygotowałem plik z krzywymi kolorów do GIMP'a (https://1drv.ms/u/s!Aj6ao0I7miCPg-ARiR3 ... Q?e=l34bEM), dzięki czemu udało mi się uzyskać kolory jak w innych dodatkach. O dziwo karty SI i MT w tym dodatku miały dobre kolory rewersów, natomiast pozostałe karty trzeba było rozjaśnić, stąd jest problem, bo na trzeciej stronie są pomieszane rewersy z dobrymi i złymi kolorami i po konwersji karta MT jest zbyt jasna.

W dodatku Gorm zauważyłem problem z jaskrawym niebieskim kolorem na niektórych kartach std.
Choolengo chcesz powiedzieć że w 1.02 wciąż wymiary są nie poprawne?
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Nie nie. W gigalew_ekw_v1.02.pdf i w gigalew_ekw.pdf wymiary są OK (chyba, bo jeszcze nie drukowałem, ale wyglądają OK). Chciałem tylko usprawiedliwić autorów grafiki do dodatków, bo początkowo wymiary były dobre. Zepsuły się jedynie w gigalew_ekw_v1.01.pdf przy okazji korekty kolorów.
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Przejrzałem na szybko wszystkie karty i znalazłem jeszcze kilka problemów:

Smoczy król. Ekwipunek - po złożeniu rewers i awers nie będą do siebie pasować (rewers powinien być bardziej po prawej stronie)
Światłożerca. Lokacje - karty mają markery na nieco mniejszą wysokość niż pozostałe karty (pozostałe karty mają wysokość 250mm), szerokość jest OK.

Jaskrawy niebieski kolor, o którym pisałeś jakiś czas temu, pojawia się na kartach STD w następujących dodatkach:
Gorm, Łowca, Rycerz kwiatów, Rycerz żuk, Samotne drzewo, Światłożerca.

Wybacz, że tak na raty to zgłaszam, ale część zauważyłem dopiero przy drukowaniu :). Teraz postanowiłem lepiej się przyjrzeć kartom zanim zacznę drukować i mam nadzieję, że już więcej nic nie przeoczyłem.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Żebyście nie pomyśleli, że to się i tak nikomu nie przyda - przyda się przyda. Ja przez obecną sytuację odłożyłem w czasie realizację spolszczenia KDM, ale zrobię to prędzej czy później. Tak więc, ode mnie też wielkie podziękowania tak dla Sir_Yaro i innych którzy brali udział w tłumaczeniu, jak i dla Choolengo za sumienne testowanie całości.
mery333
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 22:05
Has thanked: 4 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: mery333 »

Ode mnie też wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tłumaczenia i przygotowania gier p&p. Sam w swoim życiu przygotowywałem kilka gier, z marnym zresztą skutkiem :D i wiem ile to wymaga pracy i poświęcenia.

Szczególne podziękowania ode mnie dla Sir Yaro: wielokrotnie korzystałem z Twoich materiałów udostępnionych przez Ciebie tutaj, na boardgamer.ru, na bgg, na Twoim githubie lub na stronie internetowej i zdaje sobie sprawę, że jest to poświecenie, które ciężko wycenić. Mam tylko nadzieję, że żona za bardzo nie narzeka. :D

Myślę, że dużo jest takich osób jak ja które niewiele się na forum udzielają na forum, ale często korzystają z wiedzy bardziej doświadczonych osób, którą można tu znaleźć i czują przez to ogromną wdzięczność. Może pomyślcie o takim wątku, który będzie służył temu żeby podziękować osobom takim jak Sir Yaro, cisi bohaterzy tego forum, w takim miejscu można by podzielić się zdjęciami wydrukowanych gier, które powstały tylko dzięki zaangażowaniu tych osób :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Smoczy król. Ekwipunek - po złożeniu rewers i awers nie będą do siebie pasować (rewers powinien być bardziej po prawej stronie)
Światłożerca. Lokacje - karty mają markery na nieco mniejszą wysokość niż pozostałe karty (pozostałe karty mają wysokość 250mm), szerokość jest OK.
poprawione
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Jaskrawy niebieski kolor, o którym pisałeś jakiś czas temu, pojawia się na kartach STD w następujących dodatkach:
Gorm, Łowca, Rycerz kwiatów, Rycerz żuk, Samotne drzewo , Światłożerca.
Wszystkie z wyjątkiem Samotnego drzewa poprawione.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Samotne drzewo poprawione
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Teraz dopiero zauważyłem, że w dodatku Smoczy Król w kartach std, w lewym górnym rogu w przypadku kart SI Smoczego Króla wydają się być przemieszane ikonki Smoczego Króla i Tyrana. Nie wiem czy tak miało być, czy dla Smoczego Króla powinny być wszędzie ikonki Smoczego Króla.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Choolengo pisze: 29 mar 2021, 15:14 Teraz dopiero zauważyłem, że w dodatku Smoczy Król w kartach std, w lewym górnym rogu w przypadku kart SI Smoczego Króla wydają się być przemieszane ikonki Smoczego Króla i Tyrana. Nie wiem czy tak miało być, czy dla Smoczego Króla powinny być wszędzie ikonki Smoczego Króla.
Podobno jest to już poprawione w wersji 1.02
Choolengo
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2019, 18:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Choolengo »

Potwierdzam, teraz ikonki się zgadzają. Jakbym miał się dalej czepiać, to w najnowszej wersji karty SI Smoczego Króla mają teraz coś nie tak z wymiarami oraz markery nachodzą na ich zawartość. Podobny problem dotyczy karty Akcji Podstawowych Smoczego Króla (rewers i awers) :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

rzeczywiscie. dostałem plik bez spadów... Eh...
zaraz poprawię.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Już powinno być dobrze
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

2021/04/12 - Dodane brakujące karty SI TYrana
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Dodane brakujące strony smoczy_król_std_v1.*.pdf
Z powodu problemów technicznych generator ucinał wszystko po 18 stronie.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

2021/12/09 - Podrecznik. str. 227 poprawa "wieczność" na "bezwiekowy".
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: okienko1234 »

Robienie samemu wersji PnP KD:M'a wydaje się zbyć przytłaczające. Jednakże skoro mamy wszystkie pliki to jestem ciekaw czy ktoś były chętny zrobić jakąś zbiórkę?
Jeśli zebrałoby się więcej osób to cena końcowa wynosiła by raczej mniej niż ponad dwa tysiące za wersję angielską :) .
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

okienko1234 pisze: 01 sty 2022, 23:21 Robienie samemu wersji PnP KD:M'a wydaje się zbyć przytłaczające. Jednakże skoro mamy wszystkie pliki to jestem ciekaw czy ktoś były chętny zrobić jakąś zbiórkę?
Jeśli zebrałoby się więcej osób to cena końcowa wynosiła by raczej mniej niż ponad dwa tysiące za wersję angielską :) .
ALe zbiórkę na co dokładnie ?
ODPOWIEDZ