Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

Hardkor pisze: 02 sty 2022, 15:45 A klasyk w postaci fotka stołu (albo parę) i odtwarzamy co było na stole, a decki razem? W sensie kafelki etc łatwo ze zdjecia się odtworzy, a znowu decki postaci czy inne zlozyc razem i tylko wyciagnac gotowe.
W ramach decków postaci trzeba schować aktualną rekę, deck dobierania, discard, karty zablokowane i aktywne karty rozwoju - u nas nie udało się sensownie tego zachować na podstawie samych zdjęć i wspólnego złożenia, stąd dodatkowe zakładki. Całą resztę spokojnie można poskładać nawet i bez zdjęć, szczególnie jeśli kończysz grę po zakończeniu snu (wtedy krajobraz przywraca się do początkowego stanu drzemek).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

Widzę, że na stronie Aleplanszówki jest Etherfields do kupienia. Czy ktoś zamawiał swój zestaw KSowy stamtąd i już go dostał?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4498
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Evokenx pisze: 02 sty 2022, 22:38 Widzę, że na stronie Aleplanszówki jest Etherfields do kupienia. Czy ktoś zamawiał swój zestaw KSowy stamtąd i już go dostał?
Wersje bez sundropu chyba dotarły już bez problemów. Wersje z sundropem mała część dotarła, reszta w lutym, bo problem z transportem (było dużo kłótni o to w wątku o kampanii gry).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 606
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Evokenx pisze: 02 sty 2022, 22:38 Widzę, że na stronie Aleplanszówki jest Etherfields do kupienia. Czy ktoś zamawiał swój zestaw KSowy stamtąd i już go dostał?
Z tego co się dowiadywałem to wbrew wcześniejszym informacjom, że termin wysyłki przesunie sie na luty jednak sporo osób dostało swoje egzemplarze przed Świętami. Następna dostawa pewnie też będzie przed Świętami ale Wielkanocnymi :wink: .
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Domeru »

Evokenx pisze: 02 sty 2022, 22:38 Widzę, że na stronie Aleplanszówki jest Etherfields do kupienia. Czy ktoś zamawiał swój zestaw KSowy stamtąd i już go dostał?
Tak, ale zamawiałem rok temu w przedsprzedaży. Przed świętami dotarło.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

Ja zamawiałem już 2 lata temu ( :lol: ) w sierpniu 2020, a nawet żadnej informacji nie dostałem... Sporo ludzi którzy swoje zamówienie zrobili znacznie później swoje egzemplarze już dostało a ja nie, ale trudno. Tyle czekałem to wyczekam jeszcze trochę :) W każdym razie dzięki za odpowiedzi, skontaktowałem się ze sklepem i dali mi opcję zwrotu bądź czekania do lutego. Trochę słabo ze strony sklepu, ale może jakiś im się błąd wkradł akurat z moim zamówieniem :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1229
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 475 times
Been thanked: 445 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Heh w ostatniej rozgrywce otarłem się o śmierć, liczba kart w moim decku spadła do granicznych 6 (syn miał 9, córka była w stosunkowo dobrym stanie) + 12 punktów udręki na całą ekipę (5, 4, 3). Z tak odchudzonymi taliami tasuje się je praktycznie co chwilę.

SPOILER
Spoiler:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4498
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Zagraliśmy dziś pierwszy sen (ten wprowadzający) i no fajne, ale tyłka nie urwało. Muszę wyczuć czy klimat snów, niewiadomej jest dla mnie. Co do TG, bo dla mnie były to bardzo podobne gry to jest na te chwilę gorzej. Zasady są trudniejsze i jednocześnie gorzej opisane (przez to zresetowaliśmy w połowie sen, bo graliśmy jedną zasadę źle). Pięknie zdobiona księga lokacji/skryptów z TG została zastąpiona zwykłą książką, do tego no ułożenie rzeczy w wyprasce woła o pomste do nieba. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że pojedyńcze karty do pierwszego snu warto porozrzucać i tym sposobem trzeba odfoliować i tak prawie wszystkie karty. Chaos po prostu. Co do ułożenia planszy to nic nie powiem, bo grałem na macie horyzontalnej. Same zasady to obejrzałem u Kaczmara (70 min) + przeczytanie instrukcji i był problem, wiele razy sięgałem po instrukcje i w mniej więcej w 50% znajdywałem odpowiedzi na moje pytania. Dodatkowo trochę chaotyczne to było wszystko - niby w miare wiedziałem co robię, ale często nie byłem do końca pewny. Na pewno ogram jeszcze, ale spodziewałem się wiekszego hype po pierwszym razie (przy Tg był). Liczę, że wyeliminowali grind, który w tamtej grze mnie tak irytował. Na duży plus na pewno arty (są piękne i unikalne), samo wykonanie fugurek (sundrop robi robotę) oraz samo opowiadanie historii było dobre tylko nie wiem czy był to mój klimat. Ogram więcej i zaktualizuję ocenę :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Void
Posty: 228
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 13 times
Been thanked: 88 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Void »

Hardkor pisze: 06 sty 2022, 00:56
Spoiler:
U Kaczmara jest sporo błędów (np. przetasowanie po skończeniu kart wg jego instrukcji to niby 3 obrażenia... a powinno być 1 lub zablokowane 3 kart). Jeśli już jakaś video instrukcja to lepiej u Asi z on table, przecież jej ręce były w tym angielskim oficjalnym materiale :P A co do rozpakowania nie bez powodu jest powiedziane w nowej instrukcji oraz w getting started with informacja na początku aby rozpakować wszystko i ułożyć w kolejności numerkami (nie zmieniając kolejności) sekrety oraz kafelki :P Często będzie się sięgać po różne karty/kafelki spoza danego snu.
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Void pisze: 06 sty 2022, 09:17
Hardkor pisze: 06 sty 2022, 00:56
Spoiler:
U Kaczmara jest sporo błędów (np. przetasowanie po skończeniu kart wg jego instrukcji to niby 3 obrażenia... a powinno być 1 lub zablokowane 3 kart). Jeśli już jakaś video instrukcja to lepiej u Asi z on table, przecież jej ręce były w tym angielskim oficjalnym materiale :P A co do rozpakowania nie bez powodu jest powiedziane w nowej instrukcji oraz w getting started with informacja na początku aby rozpakować wszystko i ułożyć w kolejności numerkami (nie zmieniając kolejności) sekrety oraz kafelki :P Często będzie się sięgać po różne karty/kafelki spoza danego snu.
A skąd wziąć to getting started?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

Hardkor pisze: 06 sty 2022, 00:56 Zagraliśmy dziś pierwszy sen (ten wprowadzający) i no fajne, ale tyłka nie urwało. Muszę wyczuć czy klimat snów, niewiadomej jest dla mnie. Co do TG, bo dla mnie były to bardzo podobne gry to jest na te chwilę gorzej. Zasady są trudniejsze i jednocześnie gorzej opisane (przez to zresetowaliśmy w połowie sen, bo graliśmy jedną zasadę źle). Pięknie zdobiona księga lokacji/skryptów z TG została zastąpiona zwykłą książką, do tego no ułożenie rzeczy w wyprasce woła o pomste do nieba. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że pojedyńcze karty do pierwszego snu warto porozrzucać i tym sposobem trzeba odfoliować i tak prawie wszystkie karty. Chaos po prostu. Co do ułożenia planszy to nic nie powiem, bo grałem na macie horyzontalnej. Same zasady to obejrzałem u Kaczmara (70 min) + przeczytanie instrukcji i był problem, wiele razy sięgałem po instrukcje i w mniej więcej w 50% znajdywałem odpowiedzi na moje pytania. Dodatkowo trochę chaotyczne to było wszystko - niby w miare wiedziałem co robię, ale często nie byłem do końca pewny. Na pewno ogram jeszcze, ale spodziewałem się wiekszego hype po pierwszym razie (przy Tg był). Liczę, że wyeliminowali grind, który w tamtej grze mnie tak irytował. Na duży plus na pewno arty (są piękne i unikalne), samo wykonanie fugurek (sundrop robi robotę) oraz samo opowiadanie historii było dobre tylko nie wiem czy był to mój klimat. Ogram więcej i zaktualizuję ocenę :)
Dziwne, bo ja po ogarnięciu tutoriala z Getting started guide z BGG nadal mam zamknięte 75% paczek.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 606
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

shuji pisze: 06 sty 2022, 09:21 A skąd wziąć to getting started?
https://boardgamegeek.com/boardgame/280 ... elds/files
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

Hardkor pisze: 06 sty 2022, 00:56
Spoiler:
Zgadzam się, że z wyjaśnieniem zasad jest coś nie do końca w porządku. U nas tutorial też strasznie długo trwał przez ciągłą weryfikację z instrukcją, mimo, że przeczytaliśmy ją dwukrotnie przed rozpoczęciem gry. Co więcej czasami po prostu brakuje informacji, np. gra nas szybko uczy, że kafle krajobrazu nie muszą lezeć idealnie w kwadracie na planszy, mogą zajmować kilka częściowo, a w jednym z szybko dostępnych snów (I-13), gdzie sami układamy krajobraz zasada to nie obowiązuje, mimo, że w opisie snu nigdzie to nie jest napisane i trzeba znaleźć wyjaśnienie w Internecie (tutaj można poczytać - uwaga, spoilery!). Na pewno jednak polecałbym dać jeszcze szansę, kolejne rozgrywki szły nam zdecydowanie płynniej, teraz wątpliwości pojawią się już naprawdę rzadko i ewentualnie dotyczą specyficznych akcji niektórych nowozdobytych kart; chociaż przyznaję też, że mi się spodobało mocno od samego początku mimo licznych wad dotyczących obsługi samej gry (niejasne zasady, wypraska, plansza).
grzeslaw90 pisze: 06 sty 2022, 09:23 Dziwne, bo ja po ogarnięciu tutoriala z Getting started guide z BGG nadal mam zamknięte 75% paczek.
To coś musiało pójść nie tak ;-)
Cards
Put the 4 card packs labelled “Do not open this deck” at one end of the card tray without opening them. The remaining packs can be put in order where they have visible card IDs in the top right corner, and unwrapped.
Tiles
Make sure the packs of square tiles are in sequence, and unwrap them all.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

sin pisze: 06 sty 2022, 09:42
Spoiler:
Jestem nieposłuszny i otwierałem tylko jak widziałem potrzebę :D np II-41(?)-i jedna z trzech kart była na samym końcu całej paczki i tylko jej potrzebowałem więc jedynie lekko rozerwałem opakowanie żeby ją wyjąć :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4498
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

grzeslaw90 pisze: 06 sty 2022, 09:56
sin pisze: 06 sty 2022, 09:42
Spoiler:
Jestem nieposłuszny i otwierałem tylko jak widziałem potrzebę :D np II-41(?)-i jedna z trzech kart była na samym końcu całej paczki i tylko jej potrzebowałem więc jedynie lekko rozerwałem opakowanie żeby ją wyjąć :D
No to otworzyłeś kłamco jeden :P Na pewno częsciowo robotę robią te card holdery mimo wszystko.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
steps0n
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2021, 19:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: steps0n »

Hardkor pisze: 06 sty 2022, 00:56 Zagraliśmy dziś pierwszy sen (ten wprowadzający) i no fajne, ale tyłka nie urwało. Muszę wyczuć czy klimat snów, niewiadomej jest dla mnie. Co do TG, bo dla mnie były to bardzo podobne gry to jest na te chwilę gorzej. Zasady są trudniejsze i jednocześnie gorzej opisane (przez to zresetowaliśmy w połowie sen, bo graliśmy jedną zasadę źle). Pięknie zdobiona księga lokacji/skryptów z TG została zastąpiona zwykłą książką, do tego no ułożenie rzeczy w wyprasce woła o pomste do nieba. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że pojedyńcze karty do pierwszego snu warto porozrzucać i tym sposobem trzeba odfoliować i tak prawie wszystkie karty. Chaos po prostu. Co do ułożenia planszy to nic nie powiem, bo grałem na macie horyzontalnej. Same zasady to obejrzałem u Kaczmara (70 min) + przeczytanie instrukcji i był problem, wiele razy sięgałem po instrukcje i w mniej więcej w 50% znajdywałem odpowiedzi na moje pytania. Dodatkowo trochę chaotyczne to było wszystko - niby w miare wiedziałem co robię, ale często nie byłem do końca pewny. Na pewno ogram jeszcze, ale spodziewałem się wiekszego hype po pierwszym razie (przy Tg był). Liczę, że wyeliminowali grind, który w tamtej grze mnie tak irytował. Na duży plus na pewno arty (są piękne i unikalne), samo wykonanie fugurek (sundrop robi robotę) oraz samo opowiadanie historii było dobre tylko nie wiem czy był to mój klimat. Ogram więcej i zaktualizuję ocenę :)
Zdecydowanie daj grze czas :) Pierwszy sen moim zdaniem jest nijaki. Z czasem gra nabiera rumieńców, a kolejne sny zapadają w pamięć.
Co do płynności (zaglądania do instrukcji) to wydaje mi się, że jest to ogólny problem pierwszych partii w grach z wieloma zasadami, które trzeba pamiętać. Z czasem lecisz już na automacie i też polecam wyjaśnienie zasad od Asi z On Table.
Jak z grindem? Pewnie wiele osób wskaże tu na element chodzenia po mapie, zbierania kluczy i drzemki. I tutaj sam będziesz musiał ocenić, czy Ci się to spodoba.
Ja natomiast bardzo lubię ten zabieg. To, że nie chodzę od snu do snu jest dla mnie plusem, a drzemki to idealny czas, aby zadbać o swoje karty rozwoju i ogólnie przygotować się do kolejnego snu, aby nie wchodzić gołym i wesołym. Mimo że czasem w drzemkach będziesz spotykał te same Istoty, to z każdym spotkaniem Twoja parta będzie się w jakimś stopniu różnić. Jesteś wyczerpany i poobijany? Twoja taktyka i podejście się zmieni i z pewnością nie będziesz chciał ryzykować kolejnym zablokowaniem kart i obrażeniami. Inne karty na ręku, zmieniona mapa drzemki, karty dziwactw - wszystko to wpływa na to, jak będzie przebiegać dana drzemka.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

Hardkor pisze: 06 sty 2022, 10:57 No to otworzyłeś kłamco jeden :P Na pewno częsciowo robotę robią te card holdery mimo wszystko.
I tak aktualny zapis trzymam w pudle po card holderach więc w core u mnie zakładki są 3-stanowe - usunięte, nieusunięte, talie innych postaci :D Dodatkowo nie popełniam błędu z Tainted Grail i koszulkuję na bieżąco i jedynie karty co się tasuje :D
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 606
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Jestem taki senny… może to przez ten wiatr za oknem, który nie daje spać... oczy same mi się zamykają… muszę się przespać… muszę się położyć na małą, krótką drzemkę…

No i dopadły nas drzemki :). Nie da się ukryć, że jest to najsłabszy element całej gry. Nie dziwię się, że dla osób które nie zachwyciły się pierwszymi snami, drzemki mogą odebrać radość z gry i stać gwoździem do jej trumny. To co jest w nich najgorsze to powtarzalność oraz brak jakiegokolwiek związku z całą kampanią. Może gdy liczba kafelków drzemki się zwiększy będzie ciekawej ale na razie gdy po raz kolejny walczymy z tym samym upiorem na tej samej mapie, albo trzeci raz z rzędu spotykamy tą samą postać to nawet mnie zachwyt lekko opada :). Owszem, przy drzemkach też się trzeba trochę zastanowić i pokombinować, można zdobyć łupy itp. ale jednak gdy się już wie jakie tajemnice i przygody czekają na nas w snach to siłą rzeczy drzemka staje się irytującą przerywnikiem, który chcesz jak najszybciej przejść żeby znów trafić do prawdziwego świata snów. A sny rzeczywiście są niesamowite. Za nami kolejny ( miały być dwa ale za dużo czasu straciliśmy na drzemkach :). Miał być niby prosty i przyjemny, a ostatecznie udało się go przejść tylko dzięki wykorzystaniu zegara na dodatkowe tury. Mechanika coraz bardziej staje się intuicyjna i po instrukcję sięgamy już sporadycznie. To co mi lekko psuje humor to fakt, że zamiast skoncentrować się na atmosferze gry i przeżywaniu przygody, bardziej kombinujemy nad tym ile kto ma zielonych kolorków na kartach i skąd wziąć jeszcze dwa żeby wykonać zapis na karcie :wink: . Wolałbym żeby mechanika była tłem dla tej gry, a nie wychodziła na plan pierwszy. To taka mała łyżka dziegciu ode mnie do ogromnego dzbana miodu jakim jest Etherfields :).

PS1.
Aby stworzyć sobie nastrój polecam grać z muzyką w tle. Nam wczoraj bardzo do gustu bardzo przypadała ta: https://thecaretaker.bandcamp.com/album ... nd-of-time.

PS2.
Jeżeli po skończonej grze idziesz spać i po raz kolejny śni ci się sen, że dalej w nią grasz to wiedz, że coś się dzieje :).
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: SickMind »

Siema.
Mam dwa pytanka.
1.Jak szybko pojawiają sie figurki lub żetony postaci w snach?
Chodzi mi o te z pudełka creatures.
2. Jak szybko pojawia się druga wersja postaci którą gramy?
Pytam bo maluje figurki a chciałbym już zagrać a szkkda mi psuć sobie klimat szarością figurek.
Figurki z podstawki mam prawje pomalowane.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 13:16 przez SickMind, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

SickMind pisze: 06 sty 2022, 12:14 Siema.
Mam dwa pytanka.
1.Jak szybko pojawiają sie figurki lub żetony postaci w snach?
Chodzi mi o te z pudełks creatures.
2. Jak szybko pojawia się druga wesja postaci którą gramy?
Pytam bo maluje figurki a chciałbym już zagrać a szkkda mi psuć sobie klimat szarością figurek.
Figurki z podstawki mam prawje pomalowane.
Mogę Ci podesłać zbliżona kolejność figurek w jakiej się pojawiają jeśli Cie to interesuje. Jest to oczywiście jakiś spojler ale dla mnie bez kontekstu to raczej mały.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: SickMind »

brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 12:17
SickMind pisze: 06 sty 2022, 12:14 Siema.
Mam dwa pytanka.
1.Jak szybko pojawiają sie figurki lub żetony postaci w snach?
Chodzi mi o te z pudełks creatures.
2. Jak szybko pojawia się druga wesja postaci którą gramy?
Pytam bo maluje figurki a chciałbym już zagrać a szkkda mi psuć sobie klimat szarością figurek.
Figurki z podstawki mam prawje pomalowane.
Mogę Ci podesłać zbliżona kolejność figurek w jakiej się pojawiają jeśli Cie to interesuje. Jest to oczywiście jakiś spojler ale dla mnie bez kontekstu to raczej mały.
Było by super. Możesz pominąć zmiennokształtynych z podstawki bo mam pomalowane.
I co z drugą wersją postaci?
Można grać? Czy raczej szybko się pojawi?
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 13:15 przez SickMind, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 565
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bartoszeg02 »

Muleq pisze: 06 sty 2022, 11:45 PS1.
Aby stworzyć sobie nastrój polecam grać z muzyką w tle. Nam wczoraj bardzo do gustu bardzo przypadała ta: https://thecaretaker.bandcamp.com/album ... nd-of-time.
Jak dla mnie zdecydowanie zbyt wesoła ta muzyka chociaż nie przesłuchałem całej, być może potem robi się bardziej mroczna :)

My ostatnio gramy przy muzyce z Medium: https://youtu.be/vMQJxpVRh9I?t=253 (polecam od 2 utworu)
Z mniej znanych bardzo polecam Dark Wood: https://www.youtube.com/watch?v=Wvd_Kmsim6E (bardzo posępny)
Bardziej znane American McGee's Alice https://www.youtube.com/watch?v=sOeubRGrPVs (tylko trzeba być fanem soundtracków ze starszych gier :) )
No i oczywiście Madness Returns: https://www.youtube.com/watch?v=DEr_5C6JYB4
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

SickMind pisze: 06 sty 2022, 12:21
brazylianwisnia pisze: 06 sty 2022, 12:17
SickMind pisze: 06 sty 2022, 12:14 Siema.
Mam dwa pytanka.
1.Jak szybko pojawiają sie figurki lub żetony postaci w snach?
Chodzi mi o te z pudełks creatures.
2. Jak szybko pojawia się druga wesja postaci którą gramy?
Pytam bo maluje figurki a chciałbym już zagrać a szkkda mi psuć sobie klimat szarością figurek.
Figurki z podstawki mam prawje pomalowane.
Mogę Ci podesłać zbliżona kolejność figurek w jakiej się pojawiają jeśli Cie to interesuje. Jest to oczywiście jakiś spojler ale dla mnie bez kontekstu to raczej mały.
Było by super. Możesz pominąć zmiennokształtynych z podstawki bo mam pomalowane.
I co z drugą wersją postaci?
Można grać? Czy raczej szybko się pojawi?
Gdyby ktoś jeszcze szukał kolejności malowania(na podstawie danych osób które ukonczyly podstawke) :
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: pawianlsm »

Muleq pisze: 06 sty 2022, 11:45
Spoiler:
Fakt, zagraliśmy dopiero 5 snów, ale drzemki nam kompletnie nie przeszkadzają. Cały czas pojawiają się nowe wydarzenia ze snów, nowe kafelki drzemki i krajobrazy. Może obieracie do bani drogę, skoro tyle czasu musicie poświecić na drzemki i potwory?
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 606
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Do każdej bramy snu potrzebne są przynajmniej dwa klucze a co za tym idzie przynajmniej dwa kółka wokół Przedmieść czyli przynajmniej 6 drzemek no chyba że znasz jakieś tajemne skróty ?? :) Moim ulubionym przedmiotem stał się Klucz do wszystkiego :).
ODPOWIEDZ