Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: flexi »

Albo gdy zamiast jednej karty czarnej magii w efekcie ciągniesz 5 :x
Przy okazji:
Karty spotkań rozpatrujemy tylko wtedy gdy dany potwór jest odkryty? Pytanie dotyczy dodatku.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

flexi pisze: 06 sty 2022, 12:42 Karty spotkań rozpatrujemy tylko wtedy gdy dany potwór jest odkryty? Pytanie dotyczy dodatku.
Możesz rozwinąć, o jakiego potwora chodzi? Jeśli to są te kwadratowe karty (Encounters), to są rozpatrywane zaraz po pociągnięciu kart czarnej magii. Nie przypominam sobie, żeby odnosiły się do konkretnych potworów.
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: flexi »

W skrzyni 1 są 3 karty spotkań (spotkanie z chochlikami, trollem i cerberem). Na początku jest odkryta tylko karta spotkania z chochlikami. Poniżej mamy 3 karty czarnych charakterów/potworów i akurat wylosowaliśmy postaci inne niż te chochliki. To znaczy że karty spotkania w tym czasie nie rozpatrujemy?
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

flexi pisze: 06 sty 2022, 23:07 W skrzyni 1 są 3 karty spotkań (spotkanie z chochlikami, trollem i cerberem). Na początku jest odkryta tylko karta spotkania z chochlikami. Poniżej mamy 3 karty czarnych charakterów/potworów i akurat wylosowaliśmy postaci inne niż te chochliki. To znaczy że karty spotkania w tym czasie nie rozpatrujemy?
Rozpatrujecie zawsze wierzchnią kartę spotkania, niezależnie od tego, czy jest dany potwór odkryty, czy nie.
lordkyniax
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2022, 17:55

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: lordkyniax »

Witam czy mógłby ktoś wysłać zdjęcia kart czarnych bohaterów i karty miejsc gdyż kupiłem grę a w scenariuszu 2 mam włożone karty ze scenariusza 5 :((
Calypso
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:41

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Calypso »

Mam problem jeszcze z efektem Bazyliszka. On zakazuje dobierania kart. Czy to się tyczy również szlabanów skoro są przedmiotem? Czy nie dokładamy do swojej kupki nowych szlabanów gdy on jest odsłonięty?
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Kliszalik »

Cześć, mam 2 pytania do podstawowej gry:
1. W instrukcji scenariuszy 1-3 jest napisane, że zaczynamy grę z kartami POCZĄTKOWYMI, zaś w scenariuszu 4 jest napisane, aby rozpoczynać grę z kartami HOGWARTU. Jak to rozumieć? Faktycznie zaczynamy grę z kartami ze "sklepiku" porzucając te początkowe? Jeśli tak, to wybieramy te karty, czy losujemy? Ile tych kart bierzemy? Czy wszystko to błąd w tłumaczeniu i każdy scenariusz zaczyna się od kart początkowych?
2. Gdy mamy aktywne 2 czarne charaktery i jeden zabrania dobierania kart, a nagrodą za zabicie drugiego jest dobranie karty, to możemy dobrać kartę, gdy zabijemy tego drugiego, czy nie? Innymi słowy, co jest ważniejsze: działanie postaci, czy nagroda?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 646 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Probe9 »

Kliszalik pisze: 10 sty 2022, 01:28 Cześć, mam 2 pytania do podstawowej gry:
1. W instrukcji scenariuszy 1-3 jest napisane, że zaczynamy grę z kartami POCZĄTKOWYMI, zaś w scenariuszu 4 jest napisane, aby rozpoczynać grę z kartami HOGWARTU. Jak to rozumieć? Faktycznie zaczynamy grę z kartami ze "sklepiku" porzucając te początkowe? Jeśli tak, to wybieramy te karty, czy losujemy? Ile tych kart bierzemy? Czy wszystko to błąd w tłumaczeniu i każdy scenariusz zaczyna się od kart początkowych?
Z tego co kojarzę to wszystkie scenariusze rozpoczyna się z kartami początkowymi danej postaci. Więc to może być błąd.
Kliszalik pisze: 10 sty 2022, 01:28 2. Gdy mamy aktywne 2 czarne charaktery i jeden zabrania dobierania kart, a nagrodą za zabicie drugiego jest dobranie karty, to możemy dobrać kartę, gdy zabijemy tego drugiego, czy nie? Innymi słowy, co jest ważniejsze: działanie postaci, czy nagroda?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Niestety nadrzędna będzie cecha przeciwnika, więc nie możesz dobierać kart dopóki tamten nie został pokonany.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
lordkyniax
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2022, 17:55

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: lordkyniax »

Czy w scenariuszu 7 jest tylko jedna karta hogwartu ?
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Calypso pisze: 09 sty 2022, 21:30 Mam problem jeszcze z efektem Bazyliszka. On zakazuje dobierania kart. Czy to się tyczy również szlabanów skoro są przedmiotem? Czy nie dokładamy do swojej kupki nowych szlabanów gdy on jest odsłonięty?
Dobieranie kart blokowane przez Bazyliszka = tylko dobieranie kart z talii na rękę. Nie oznacza kupowania z rynku, dorzucania do stosu kart odrzuconych itp.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

lordkyniax pisze: 10 sty 2022, 13:37 Czy w scenariuszu 7 jest tylko jedna karta hogwartu ?
Tak
Calypso
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:41

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Calypso »

Kolejne pytanie. Jedna z kart Hogwartu jest dziwnie sformułowana. "Finite incantatem - jeśli masz tę kartę na ręce, w swojej turze tylko odkryj kartę czarnej magii". Ja uważam, że to znaczy by odkryć tylko jedną kartę czarnej magii, zamiast na przykład 3, a potem grasz normalnie. Inne osoby uważały, że w danej turze rozpatrujesz tylko karty czarnej magii, a czarnych charakterów i spotkań nie. Mimo, że są one już odkryte.
Jak Wy gracie?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Calypso pisze: 14 sty 2022, 02:27 Kolejne pytanie. Jedna z kart Hogwartu jest dziwnie sformułowana. "Finite incantatem - jeśli masz tę kartę na ręce, w swojej turze tylko odkryj kartę czarnej magii". Ja uważam, że to znaczy by odkryć tylko jedną kartę czarnej magii, zamiast na przykład 3, a potem grasz normalnie. Inne osoby uważały, że w danej turze rozpatrujesz tylko karty czarnej magii, a czarnych charakterów i spotkań nie. Mimo, że są one już odkryte.
Jak Wy gracie?
Za twórcą gry tutaj:
https://boardgamegeek.com/thread/186698 ... x-lestrang
Tak, odkrywasz tylko jedną kartę czarnej magii.
Arlink
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2021, 21:35

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Arlink »

Pytanie do scenariusza 4 czy używamy kart czarnej magii tylko z tego scenariusza czy z poprzednich też.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Arlink pisze: 21 sty 2022, 23:08 Pytanie do scenariusza 4 czy używamy kart czarnej magii tylko z tego scenariusza czy z poprzednich też.
Czy w instrukcji do tego scenariusza nie jest wręcz napisane, by potasować wszystkie? :)
Natalciia
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2022, 23:17

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Natalciia »

Tym samym czy łączymy we sobą karty hogwartu z wcześniejszych scenariuszy ? Szczerze zmyliło mnie to że np. W scenariuszu 2 było wyraźnie wskazane że połączyć karty z pierwszego i drugiego :?
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Zawsze nowa zawartość jest dodawana. Wyjątek to karty lokacji i karty potworów, z których trzeba lodować/wybierać odpowiednią liczbę do rozgrywki.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Witam. Czy postaci z dodatkowych pudełek można używać na starcie całej kampanii? Chodzi mi konkretnie o Lunę, którą lubi siostrzenica.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Gildiril Blackcairn pisze: 05 sie 2022, 11:41 Witam. Czy postaci z dodatkowych pudełek można używać na starcie całej kampanii? Chodzi mi konkretnie o Lunę, którą lubi siostrzenica.
Wydaje mi się, że nie powinno być problemu.
Marucin
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2022, 00:28

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Marucin »

Pytanie o przeciwnika crouch junior. Czy po zabiciu innego wroga gdzie nagroda jest zdjęcie czachy możemy ją zdjąć. Czy blokuje on tylko usunięcie czachy przez kary graczy?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Marucin pisze: 21 sie 2022, 00:47 Pytanie o przeciwnika crouch junior. Czy po zabiciu innego wroga gdzie nagroda jest zdjęcie czachy możemy ją zdjąć. Czy blokuje on tylko usunięcie czachy przez kary graczy?
Blokuje wszelkie efekty pozwalające usuwać "czachy".
Przemytnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2022, 07:28

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Przemytnik »

Witam.
Drodzy Koledzy i Koleżanki. Dopiero zaczynam przygodę z tą grą i już na samym początku natrafiłem na mały problem z Kartą Czarnej Magii.

Obrazek

Nie bardzo potrafię zrozumieć, co w takiej chwili muszę uczynić. Wszyscy gracze muszą zmniejszyć swój poziom życia o 1 i nie mogą dobierać kart. Ok. To jest jasne.
Rozumiem, że jako aktywny gracz zagrywam swoje 5 kart. I co dalej?
Skąd mam, i czy w ogóle powinienem, dobrać kolejnych 5 kart?
Mam dobrać te nowe 5 sztuk z mojej talii, którą gram, czy z Kart Hogwartu?
Jak je już dobiorę, to czy zagrywam je w tej turze, czy odkładam na talię i czekam na swoją kolej?

Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Przemytnik pisze: 24 sie 2022, 13:06 Rozumiem, że jako aktywny gracz zagrywam swoje 5 kart. I co dalej?
Skąd mam, i czy w ogóle powinienem, dobrać kolejnych 5 kart?
Mam dobrać te nowe 5 sztuk z mojej talii, którą gram, czy z Kart Hogwartu?
Jak je już dobiorę, to czy zagrywam je w tej turze, czy odkładam na talię i czekam na swoją kolej?

Dziękuję za podpowiedzi.
To jest tylko doprecyzowanie, że aktywny gracz na koniec swojej tury dobiera na rękę 5 kart z talii, jak zawsze - na to wpływu ta karta nie ma. :)
KamiruSan
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2022, 18:36

Harry Potter Bitwa o Hogwart

Post autor: KamiruSan »

Witam gram pierwszy raz w tą planszówke i mam 2 dodatki, potwory i eliksiry. Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć wszystkie karty dodatków z ktorymi scenariuszami.
Np skrzynia 1+ teczka 1+ scenariuszem 1. Czy jak?
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter Bitwa o Hogwart

Post autor: feniks_ciapek »

KamiruSan pisze: 25 sie 2022, 12:55 Witam gram pierwszy raz w tą planszówke i mam 2 dodatki, potwory i eliksiry. Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć wszystkie karty dodatków z ktorymi scenariuszami.
Np skrzynia 1+ teczka 1+ scenariuszem 1. Czy jak?
Najpierw graj w scenariusze z podstawki, potem z dodatki 1 (potwory), a potem z eliksirów. Gra się rozwija zgodnie z tymi scenariuszami i potem sam zobaczysz, albo instrukcja Ci powie, co się łączy, a co nie.

Niezbyt da się to inaczej ogarnąć.
ODPOWIEDZ