Innowacje - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

Nibyszczep pisze: 23 maja 2020, 07:42 Pytanie o karty z zapisem "pokaż" np. pokaż, jeśli jest koloru X, to coś tam.
Czy wystarczy, że pokażę innym jaki ma kolor czy biorą sobie kartę w obieg i czytają co na niej jest?
Pokazujesz, ujawniasz dobraną kartę, inni gracze mają prawo uzyskać informację, jaką kartę dobrałeś (zapoznać się z jej kolorem, ikonami czy dogmatami). Nie musisz im jej dawać do ręki, wystarczy, że im ją przeczytasz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Innowacje

Post autor: DarkSide »

Odkopuję temat. :D
1. Mam wyłożone 4 kolory oprócz żółtego. Odpalam Dogmat Przymusu z karty "Monoteizm" :
"Żądam abyś przeniósł do moich kart wpływu swoją aktywną kartę w kolorze którego nie mam w mojej strefie"
Załóżmy że wszyscy przeciwnicy mają przynajmniej 1 żółtą to czy zgarniam te 3 żółte i układam je jedna na drugiej u siebie zgodnie z kolejnością graczy czy jednak jak wygarnę u pierwszego gracza po lewej i położę u siebie to reszta już nie musi mi oddawać, bo mam już żółtą u siebie?
Pytam bo jak się to ma do sprawdzania warunku spełnialności dogmatu raz na początku po wywołaniu go.

2. W nawiązaniu do tejże karty Monoteizm. Jeśli miałbym tylko 2-3 kolory wyłożone, a przeciwnik powiedzmy że wszystkie. To czy wybór która karta w którym kolorze jest przenoszona należy do zagrywającego Dogmat czy do ofiary Dogmatu Przymusu?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Innowacje

Post autor: GrzeL »

DarkSide pisze: 23 sty 2022, 12:17 1. Mam wyłożone 4 kolory oprócz żółtego. Odpalam Dogmat Przymusu z karty "Monoteizm" :
"Żądam abyś przeniósł do moich kart wpływu swoją aktywną kartę w kolorze którego nie mam w mojej strefie"
Załóżmy że wszyscy przeciwnicy mają przynajmniej 1 żółtą to czy zgarniam te 3 żółte i układam je jedna na drugiej u siebie zgodnie z kolejnością graczy czy jednak jak wygarnę u pierwszego gracza po lewej i położę u siebie to reszta już nie musi mi oddawać, bo mam już żółtą u siebie?
Pytam bo jak się to ma do sprawdzania warunku spełnialności dogmatu raz na początku po wywołaniu go.

2. W nawiązaniu do tejże karty Monoteizm. Jeśli miałbym tylko 2-3 kolory wyłożone, a przeciwnik powiedzmy że wszystkie. To czy wybór która karta w którym kolorze jest przenoszona należy do zagrywającego Dogmat czy do ofiary Dogmatu Przymusu?
Przeczytaj jeszcze raz treść karty i stosuj się do złotych zasad, one naprawdę pomagają.
„Zrób ile możesz, resztę pomiń”.
„Dogmaty czytaj na głos”.

Wykonując dogmat gracz robi dokładanie to co jest w nim napisane, jeśli czegoś nie może wykonać to pomija tę część.
Dogmatów się nie zagrywa, tylko Aktywuje się kartę z nimi, a gracze im podlegli je wykonują.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Innowacje - pytania o zasady

Post autor: ArnhemHorror »

1. Graczy objętych dogmatem określa się w momencie wybrania karty i dotyczy to wszystkich dogmatów na karcie, nawet jeśli w trakcie ich rozstrzygania sytuacja na stole się zmienia. Dogmaty rozpatrujesz w kolejności graczy, począwszy od gracza kolejnego, a kończywszy na sobie.

2. Wybiera gracz wskazany przez dogmat, a więc w tym przypadku twój przeciwnik wybierze, którą kartę musi ci oddać.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022, 09:22 przez ArnhemHorror, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Innowacje

Post autor: cactusse »

Ad. 1. Errr... karty od przeciwników dodajesz do swoich Wpływów, a nie układasz w swojej strefie, więc kolejni gracze zawsze będą musieli wykonać tą Dogmę i przekazać ci kartę.
Gdyby na karcie było coś ala "Przenieś kartę do mojej strefy w kolorze którego nie mam", to rzeczywiście, w założonym przypadku po pierwszym graczu kolejni nie wykonywali by tego efektu.

Ad. 2. Wybiera ofiara.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Innowacje - pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

@DarkSide oba Twoje posty usunąłem, bo forum to nie jest miejsce na takie zachowanie. Odpowiedź nie rozwiewała Twoich wątpliwości? Ta bywa, ale to nie uprawnia do stosowania takiego języka.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ