Elegancka średniej wagi nowość

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Rebeka »

Chcę kupić coś nowego do rodzinnych rozgrywek z małym plusikiem. Coś z nowości i najbliższych zapowiedzi. Nie wiem do końca jak ująć czego szukam, bo nie chodzi o żadną konkretną mechanikę ani tematykę.W tym gronie lubimy Na Skrzydłach, Terrors of London, 7 cudów świata, Puerto Rico, Azul Letni Pawilon, Kroniki Zbrodni, Unmatched i sporo innych, jednym słowem (dwoma)- mydło i powidło ;). Myślę o Parkach, Przygodach Robin Hooda, Paleo, Dinosaur Island, Brazil, Khora rozkwit, albo nowość od portalu- Bór, Wyspa kotów. Z wymienionych kupię chyba max dwie. Możecie pomóc w wyborze z wymienionych? Z góry dziękuję :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Mr_Fisq »

Z eleganckich nowości do głowy przychodzi mi Kaskadia... Za lekkie?
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Rebeka »

Kaskadii nie wymieniłam, bo mamy :)
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: AntBehindLeaf »

Odradzam Paleo,Dinosaur Island i Brazil - ciut za trudne, nie podejdą Wam.

Polecam Everdell, Dobry Rok (jak wyjdzie - kwestia miesiąca - dwóch zapewne), Flamecraft (ale to końcówka roku), Nidavellir, Coimbra, Terraformacja Marsa, Brass Birmingham (dużo łatwiejszy niż Dinosaur Island czy Paleo w wytłumaczeniu zasad), Załoga w poszukiwaniu 9 planety, Zaginiona Wyspa Arnak, Najeźdźcy ze Scytii, Wiedźmia Skała, Szarlatani z Pasikurowic, Colt Express.

Z tych co wymieniłeś to Parki powinny być spoko oraz Khora. Wyspa kotów średnio, reszta Wam nie podejdzie.

Opinia na podstawie gier które macie i Wam się podobają.
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Rebeka »

Mamy Arnak, Wiedźmią Skałe- uwielbiam, Colt express, Everdell nie mamy, ale znamy, gramy, lubimy, Kemet i wiele innych ;). Najeźdźcy i Coimbra były na radarze i całkiem możliwe, że wskoczą do kolekcji prędzej czy później. Flamercraft- czekamy, ale to jeszcze potrwa. Szarlatani i Terraformacja, to gry do których nas kompletnie nie ciągnie, podobnie Brzdęk. Brassa bym chciała, ale ciągle się waham. Z tłumaczeniem zasad u nas nie ma problemu, ale wiadomo- nikt nie lubi zepsutych instrukcji ;). Szukamy czegoś troszkę właśnie trudniejszego, ale jeszcze nie jakiś mózgożer zwoje palący i na 6 godzin. No i coś z nowości, co właśnie wyszło lub za chwilę wyjdzie, bo na prezent.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: mineralen »

To w takim układzie brałbym Wyspę Dinozaurów, Brazil lub Paleo.

Mając już takie doświadczenia w planszowkach ogarniecie je na spokojnie.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: VincentVega »

Bierz Brass Birmingham - wcale nie jest taka trudna jak opisują (też się wahałem), obejrzyj sobie 1/2 filmiki na yt z zasadami i jakiś gameplay - przekonasz się, że po pierwszej partii wszystko ogarniecie, a gra jest SZTOS :D
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: mementomoris »

Bierz Wyspę Kotów. Rok temu prawie wydałem ponad trzy stówy, na ścągnięcie z zagranicy, całe szczęście Kaczki zdążyły ją zapowiedzieć. Dziś w końcu wleciała na stół i z żoną jesteśmy zachwyceni. Gra w podstawowym wariancie to taka familijna+. W wariancie familijnym można zagrać z każdym.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: KubaP »

VincentVega pisze: 23 sty 2022, 14:52 Bierz Brass Birmingham - wcale nie jest taka trudna jak opisują (też się wahałem), obejrzyj sobie 1/2 filmiki na yt z zasadami i jakiś gameplay - przekonasz się, że po pierwszej partii wszystko ogarniecie, a gra jest SZTOS :D
Zglaszam do administracji za zlosliwy spam.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: VincentVega »

KubaP pisze: 23 sty 2022, 17:43 Zglaszam do administracji za zlosliwy spam.
A to czemu ?? Autorka sama nawiązała do tej gry:
Rebeka pisze: 23 sty 2022, 11:24 Brassa bym chciała, ale ciągle się waham. Z tłumaczeniem zasad u nas nie ma problemu, ale wiadomo- nikt nie lubi zepsutych instrukcji ;)
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Rebeka »

To już drugi raz ktoś proponuje Brassa- owszem wspomniałam, w odpowiedzi na poprzedni komentarz. Jednak Brass się nie mieści w kategorii nowości, teraz wydanych lub już za chwilkę dostępnych jak np. Robin Hood- do, którego w sumie nikt się nie odniósł akurat ;). W każdym razie, spokojnie i bez nerwów, poproszę o podpowiedzi nadal :).Na razie skłaniam się w stronę wyspy dinozaurów jednak.
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Vijas »

Może Canvas? Chociaż nie wiem czy nie jest zbyt lekkie.

Bór może wam podejść jeśli nie macie awersji do negatywnej interakcji.

Paleo jest bardzo fajne i dosyć proste mechanicznie, ale poziom trudności samej gry jest dosyć wysoki.
Rebeka
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2020, 12:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Elegancka średniej wagi nowość

Post autor: Rebeka »

Właśnie dlatego myślę o Borze, bo lubimy negatywna interakcję- tylko, czy ta gra oprócz tej negatywnej interakcji, jest też dobrą, solidną grą?
ODPOWIEDZ