Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1608
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: nidhog »

polwac pisze: 30 gru 2021, 19:21
japanczyk pisze: Ja, i to jest moja preferencja jako uzytkownika, wolalbym zeby WSZYSCY wydawcy udzielali się na forum i zeby pojawiała się tu z nimi dyskusja jak jest z Rebelem czy z LDG.
Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Jeśli faktycznie Czacha Games wróci na forum to jak dla mnie ten temat powinien zostać od razu zamknięty i należałoby utworzyć nowy temat na rok 2022, tak żeby mieli szanse wrócili z czystą kartą.
Mam nadzieję, że oni dobrze wykorzystają możliwość kontaktu z nami tu na forum (jak przytoczony Rebel czy LDG), a z kolei my nie wygonimy ich agresywnymi komentarzami udowadniając tym samym, że to co mówił Pan Przemysław w trakcie live'a o tym forum jest prawdą.
Nie zgadzam się z tym. Dlaczego maja dostać czystą kartę? Nie naprawili błędów z przeszłości, jak to zrobią - wtedy pewnie - niech dostana świeży temat.
trixon pisze: 30 gru 2021, 13:14
Wydaje mi się, że im bardziej człowiek zna "kuchnię wydawniczą" tym bardziej trochę przymyka oko na pewne niedociągnięcia, gdyż ma świadomość ile taka akcja naprawcza przyniesie dodatkowych kosztów. Sam od jakiegoś czasu bardziej śledzę wywiady z wydawcami i przyglądam się jak to wszystko działa i powiem, że wydaje mi się to dość trudnym zadaniem. W mojej ocenie Czacha ma dobre chęci realizacji obietnic, ale chce je zrealizować po jak najniższych kosztach. Stąd te obsuwy i tego typu rzeczy.
Znajomość "kuchni wydawniczej" nie ma nic do rzeczy. Wydajesz coś wadliwego - należy sprawę załatwić/naprawić. A nie obiecywać i nic nie robić. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
Pracuje w innej branży, ale tez jednym z moich zadań jest odkręcanie błędów produkcyjnych. Pamiętaj, że to klient cierpi na końcu i należy sprawę załatwić trzeba. A w przypadku planszówek im bardziej popularna gra, tym więcej jest poszkodowanych osób.
Zobacz jaki koszt ponieśli Foxi przez błąd produkcyjny w Palcu Bożym - pewnie setki mat wymienili. Nie wiem jakie mają ustalenia z fabryką, ale podejrzewam, ze maty dostali gratis, ale prawdopodobnie koszt sprowadzenia ich i rozesłania musieli ponieść sami.
I ne wychwalam tu Foxów, bo jeżeli chodzi o kontakt z nimi to są tragiczni. Pod ty względem najgorsze wydawnictwo. Ale jeżeli chodzi o naprawę - tu jest dobrze.
Spoiler:
Nie obraź się proszę na mnie, ale piszesz, że będziesz ciął marudzenie na sprawy sprzed lat na temat wydawnictwa, o którym jest temat. Piszesz, że jako użytkownika denerwuję Cię to jako użytkownika. A jednocześnie sam dajesz się wciągnąć w dyskusję, która jest poniekąd offtopem i powinieneś ja prowadzić na PW.
Te sprawy są niezamknięte, więc ludzie marudzą i mają do tego prawo. Jeżeli robią to zgodnie z regulaminem forum, dlaczego masz to wycinać?
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Curiosity »

Dyskusja o wydawnictwie zmieniła się w roast. Tego to jeszcze nie widziałem. Proszę skupić się na temacie wątku, czyli rzeczonej "dyskusji o wydawnictwie".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kokosowy14 »

Moim zdaniem nie powinno się usuwać negatywnych opinii o wydawnictwie czy narzekań na jego poczynania z przeszłości nieważne jak dawno by to nie było. Jestem stosunkowo nowy w tym hobby i nie miałem pojęcia o tym co robiła Czacha wcześniej i cieszę się, że się dowiedziałem. Myślę, że jest więcej takich osób i mało kto przeczytałby cały wątek wydawnictwa żeby się dowiedzieć co się wydarzyło. Tym bardziej jeśli zamknięty zostanie ten wątek i powstanie nowy w którym wszystkie wspomnienia przeszłości będzie kasowane. Jak w takim razie ktoś nowy miałby się dowiedzieć o tym? W mojej opinii nie oznacza to, że z powodu tych dawnych błędów trzeba od razu skreślać to wydawnictwo i tylko je krytykować ale uważam, że jednak pozwala to podjąć świadomą decyzję kupującym. I to już indywidualna sprawa czy ktoś zrezygnuje finalnie z zakupu czy nie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3200 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Podresle jeszcze raz
Nikt nie kasuje i nie bedzie kasował tego co juz zostało napisane

Beda za to moderowane komentarze agresywne, nawołujące do sporow, wulgarne lub nieustannie powtarzające te same informacje
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 959
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 657 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 31 gru 2021, 06:42 A kończąc - nie zrozumiałem końcówki twojego posta bo "przełamujesz 4 sciane" i zwracasz się do kogoś kogo nie ma w pomieszczeniu? Warto jednak troche sensu i logiki zostawiać w swoich wypowiedziach
To słowa skierowane do nowego członka ekipy Czachy, który ten wątek już czyta (choćby z prywatnego konta) lub czytać będzie. Dlatego właśnie warto znać kontekst tematu, by móc go właściwie moderować. ;) Nie ma tu żadnej czwartej ściany, a o sensie i logice niech wypowie się może ktoś, kto zrozumiał.
Curiosity pisze: 31 gru 2021, 08:36 Dyskusja o wydawnictwie zmieniła się w roast. Tego to jeszcze nie widziałem. Proszę skupić się na temacie wątku, czyli rzeczonej "dyskusji o wydawnictwie".
Myślę, że dało się tego uniknąć, gdyby nie kontrowersyjne deklaracje moderatora o wywlekaniu starych śmieci. Cieszę się, że wszystko zostało wyjaśnione.
anonim pisze: 31 gru 2021, 01:29
seki pisze: 30 gru 2021, 11:28 W 2017 roku wydali Karciane podziemia z błędami i obiecali dodrukować błędne karty. W 2019 Czacha drukuje Karciane podziemia Las cieni zapominając o swojej obietnicy. Jeśli Czacha mówi, że może w 2022 roku dodrukuje te karty przy okazji kolejnego druku z oryginalnym wydawcą to mi to wygląda na zwykle mydlenie oczu. Gdyby chcieli zrobili by to już dawno.
Poprawionych bohaterów wydrukowali razem z lasem cieni. Sam posiadam tylko las cieni i w nim dodatkowych bohaterów z pierwszej części.
Tak, bohaterów dostarczyli także osobom, które nie wsparły drugiej części gry, aczkolwiek kilka osób pisało w tym wątku (lub w wątku gry), że nie dostali informacji zwrotnej po zapytaniu o te karty, więc prawdopodobnie nie wszyscy dostali. Miały być jeszcze dodrukowane błędne karty z talii gry, które, jeśli wierząc pierwotnym zapewnieniom wydawcy, miały być ogarnięte również przy druku Lasu Cieni.
maricn1998
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2020, 22:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: maricn1998 »

Może będę osamotniony w tej opinii, ale jak macie problem z konkretnym tytułem to piszcie o nim w wątku o tym tytule, a nie w poście o wydawnictwie. Będąc szczerym nie słyszałem zbyt wielkiego narzekania przy Deep Madness lub przy innych nowszych tytułach, więc jednak trochę się poprawili.

Okey, zostaliście poszkodowani i macie prawo dociekać swoich praw, ale robiąc tylko i wyłącznie czarny PR niczego nie osiągnięcie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 959
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 657 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

maricn1998 pisze: 31 gru 2021, 11:03 Może będę osamotniony w tej opinii, ale jak macie problem z konkretnym tytułem to piszcie o nim w wątku o tym tytule, a nie w poście o wydawnictwie. Będąc szczerym nie słyszałem zbyt wielkiego narzekania przy Deep Madness lub przy innych nowszych tytułach, więc jednak trochę się poprawili.

Okey, zostaliście poszkodowani i macie prawo dociekać swoich praw, ale robiąc tylko i wyłącznie czarny PR niczego nie osiągnięcie.
Nie do końca mogę się zgodzić. Dyskutujemy o wydawnictwie w wątku o wydawnictwie. Posiadaczy angielskich wersji tych gier zapewne nie interesują problemy polskich wydań sprzed paru lat. Ponadto niektóre wydawnictwa nie odwiedzają wątków swoich gier, szczególnie tych starszych. Osobno pewnie będzie wątek z planami wydawniczymi na przyszły rok, który będzie faktycznie odzwierciedlał bieżące poczynienia wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4429
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1340 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

Chyba od dłuższego czasu nie było problemu z Czachą. Komunikują się okej, z nowymi grami nie ma problemu. Zostały tylko plamy na honorze z poprzednich gier, ale widząc, że nabrali wody w usta to raczej temat zamknięty i nic z tym nie zrobią już. Moim zdaniem najlepiej byłoby założyć nowy temat niczym nowy rozdział w historii czachy, ale jednocześnie nie usuwać z niego pytań sprzed lat. Jak na nowym temacie ktoś ich spyta o błędy gry sprzed X lat to niech mają jaja i odpowiedzą, choćby przysłowiowym "mamy to gdzieś". A jak znowu nabiorą wody w usta to znaczy, że się wiele nie zmieniło :) Nie ma co ich bardzo bronić za to co zrobili (bo błędy w grach to jedno, ale komunikacja z klientem to tragedia), ale też widać, że pracują by być lepszymi. Owszem mogliby w końcu się wypowiedzieć w kwestii tych wszystkich swoich problemów starych, ale jestem pewny, że to się marketingowo nie opłaca i lepiej to zamieść pod dywan, szczególnie, że pewnie wiele osób na facebooku już o tym zapomniało. Dostaną tu te pytania w NOWYM wątku, to niech rozmawiają o tym. Oczywiście spamowanie tymi samymi pytaniami albo hejt (na przywitanie, że pewnie znowu schowają głowe a piasek czy że uciekną) nie brzmi fajnie i jednak wydaje mi się, że lepiej ugryźć się w język i dać im drugą szansę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Czacha Games »

dzień dobry wszystkim ... trochę nas tu nie było, trochę się tu zadziało...ale i u nas wielkie zmiany, o czym zapewne wielu z Was doskonale wie :)

Ale do brzegu, jak to mówią...

Dziś w samo południe wystartujemy z nowym wątkiem na forum...wątkiem dotyczącym roku 2022. I w związku z tym bardzo chcieliśmy raz na zawsze zamknąć tematy, które się tu przewijają od długiego czasu i wracają jak bumerang...Tym razem to my chwytamy bumeranga, rzucamy i prosimy bardzo go nie szukać :)

Karciane Podziemia -
O błędzie wiemy i nigdy się go nie wypieraliśmy. Na portalu wspieraczkowym została umieszczona errata, którą można było sobie pobrać i jeśli ktoś ją jeszcze potrzebuje - służymy pomocą. Co do samego dodruku kart z błędami - na ten moment nie jest to możliwe, niezależnie od tego jak bardzo chcielibyśmy to zrobić. Nie jest to bowiem kwestia naszych chęci a wielu innych uwarunkowań, zarówno tych ekonomicznych jak również technologicznych. Podsumowując - jeśli ktoś potrzebuje to pliki z poprawnymi kartami cały czas są u nas dostępne.

wypraska i suszarka
Chcielibyśmy sobie przypisać metodę na suszarkę, jednak to nie nasz pomysł :) - sposób „na suszarkę” podaliśmy jako alternatywę wziętą z BGG od użytkowników, którzy mieli podobny problem przy innych grach, niemniej wypowiedź została odebrana niefortunnie, za co już przepraszaliśmy. Mamy nadzieję, że suszarka to nie jedyny sprzęt agd jaki może przydać się w naszym hobby :)

grafiki i ich podmiana
Przepraszaliśmy jako wydawnictwo za to już kilka lub kilkanaście razy. Uczymy się na błędach, poprawiamy to co widzimy, że można poprawić i wyciągamy wnioski na przyszłość.

Blood of the Norhmen i piąty gracz
Tu odpowiedź jest prosta - gra nigdy nie była planowana dla pięciu graczy, a piąta plansza gracza jest celem KS-a który dodaliśmy dodatkowo jako alternatywę przy wyborze postaci do grania. Gra jest i zawsze była przewidziana dla 1 do 4 graczy.

Blood of the Norhmen i instrukcja
Instrukcja w wersji PL została poprawiona i rozesłana fizycznie do wszystkich, którzy ją chcieli. Jak ktoś jeszcze nie dostał a chciałby - prosimy o kontakt.

Skytear
Było na forum pytanie o karty - wersję polską tłumaczenia robił licencjodawca, dlatego została taka jak ją zrobili a my nie mieliśmy na to wpływu.

Black Rose Wars oraz Black Rose Rebirth i data wydania
Wydanie "BRW:Rebirth" nie zależy od nas ale od oryginalnego wydawcy Ludus Magnus – polska wersja będzie robiona w tym samym czasie co wersja angielska z KS-a. Także data finalna będzie zgodna z aktualizacjami produkcyjnymi licencjodawcy. Na dzień kampanii był to wrzesień 2022r, ale z pewnością można założyć, że będzie to początek 2023r i nie jest to zależne od nas. Również byśmy chcieli, żeby dotarło to i do nas i do Was jak najszybciej.

Kampanie na czachagames.pl oraz kampanie wspieraczkowe
Zarzutów o manipulacje podczas naszych kampanii nie będziemy komentować. Natomiast co do kampanii wspieraczkowych - nie robimy ich od 3 lat. Musicie też wziąć pod uwagę, że na wspieraczkach były tzw "exklusivy", których w normalnej sprzedażach na ogół nie ma. Co do cen w innych sklepach - nie mamy na nie wpływu :)

Mamy nadzieję, że zakończy to wszelakie dyskusje.
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w wątku "Czacha Games 2022"
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4429
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1340 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

Witamy z powrotem na forum!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KurikDeVolay »

Tylko instrukcje dobrze tłumaczcie i redagujcie, wszyscy będą szczęśliwi. Trzymam kciuki za utrzymanie kursu wydawnictwa, chyba znaleźliście niszę.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1369
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

1.Instrukcja do blood of the northmen w nowym KS będzie zaktualizowana?
2. Dlaczego nagle wzrosła cena wsparcia dodatków Deep Madness o 10zł ( ale zawsze)?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 11:31 przez Emil_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1369
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

A co do błędów na kartach skytear - grę już sprzedałem więc mi jest to obojętne, ale tłumaczenie które przedstawiliście jest takie sobie - to tak, jakbym sprzedawał samochód w którym by była dziura w wydechu i zamiast to naprawić bym mówił, że to wina dostawcy rur wydechowych. Pamiętajcie, że to jest wydane pod Waszym logiem…
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Czacha Games »

Emil_1 pisze: 02 lut 2022, 11:26 1.Instrukcja do blood of the northmen w nowym KS będzie zaktualizowana?
Nie wiemy o którym KS piszesz, ale jeśli chodzi o instrukcję to tak jak było napisane - każdy kto się zgłosił, otrzymał poprawioną. Więc Tobie też bez problemu wyślemy jeśli tylko się zgłosisz :)
Emil_1 pisze: 02 lut 2022, 11:26 2.Dlaczego nagle wzrosła cena wsparcia dodatków Deep Madness o 10zł ( ale zawsze)?
Ta sytuacja to niestety nasz błąd ludzki - na grafice "wisiała" inna cena niż fizycznie w sklepie, za co przepraszamy. Co do samych kosztów, to niestety w związku z różnymi zawiłościami geopolitycznopandemicznymi one drastycznie rosną, co już przekłada się na wyższe ceny m.in dodruków.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Czacha Games »

Emil_1 pisze: 02 lut 2022, 11:30 A co do błędów na kartach skytear - grę już sprzedałem więc mi jest to obojętne, ale tłumaczenie które przedstawiliście jest takie sobie - to tak, jakbym sprzedawał samochód w którym by była dziura w wydechu i zamiast to naprawić bym mówił, że to wina dostawcy rur wydechowych. Pamiętajcie, że to jest wydane pod Waszym logiem…
Niestety nie na wszystko mamy jako wydawca wpływ. Tu tak jak pisaliśmy - tłumaczenia spoczywały na licencjodawcy.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 215 times
Been thanked: 56 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: brutusss »

Czacha Games pisze: 02 lut 2022, 11:00
Black Rose Wars oraz Black Rose Rebirth i data wydania
Wydanie "BRW:Rebirth" nie zależy od nas ale od oryginalnego wydawcy Ludus Magnus – polska wersja będzie robiona w tym samym czasie co wersja angielska z KS-a. Także data finalna będzie zgodna z aktualizacjami produkcyjnymi licencjodawcy. Na dzień kampanii był to wrzesień 2022r, ale z pewnością można założyć, że będzie to początek 2023r i nie jest to zależne od nas. Również byśmy chcieli, żeby dotarło to i do nas i do Was jak najszybciej.
A co z polską edycją BRW ?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Czacha Games »

brutusss pisze: 03 lut 2022, 12:58
Czacha Games pisze: 02 lut 2022, 11:00
Black Rose Wars oraz Black Rose Rebirth i data wydania
Wydanie "BRW:Rebirth" nie zależy od nas ale od oryginalnego wydawcy Ludus Magnus – polska wersja będzie robiona w tym samym czasie co wersja angielska z KS-a. Także data finalna będzie zgodna z aktualizacjami produkcyjnymi licencjodawcy. Na dzień kampanii był to wrzesień 2022r, ale z pewnością można założyć, że będzie to początek 2023r i nie jest to zależne od nas. Również byśmy chcieli, żeby dotarło to i do nas i do Was jak najszybciej.
A co z polską edycją BRW ?
z całym szacunkiem, ale to nie miejsce na to pytanie - zapraszamy serdecznie na temat poświęcony naszemu wydawnictwu i roku 2022 lub na naszą grupę na FB :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
ODPOWIEDZ