Jedna, długa, droższa gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
keysper93
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2020, 07:59
Has thanked: 1 time

Jedna, długa, droższa gra

Post autor: keysper93 »

Witam,
Mam za soba rożne poważniejsze gry, m.in posiadlosc szalenstwa, podroze przez srodziemie, robinson crusoe, terraformacja, this war of mine, cywilizacje, mage knight, LOTR LCG, i szukam czegos.... konkretniejszego.
Z tych pozycji najbardziej klimatyczny i mnie zadowalajacy pod wzgledem rozbudowania jest Mage knight.
Pozbylem sie kilku pozycji i część pieniedzy, powiedzmy 500-700zl chcualbym wrzucic w jakas konkretna planszowke. Dlugi juz czas zastanawiam sie nad kilkoma pozycjami, ale nigdy na zadna nie postawilem. Oto moje typy:
-TWIGHLIGHT IMPERIUM
-STAR WARS REBELIA
-SCYTHE
-GLOOMHEAVEN (choc troche mi juz przeszedl na ten tytul hype)
-opcja dokupienia dodatkow do podrozy przez srodziemie
- opcja poczekania na dodruk dodatkow do Wojny o pierscien, gdyz posiadam podstawke ale jeszcze nieograna.

Potrzebuje porad osob, ktore ogrywaly chocby czesc tych tytulow. Zalezy mi na dluzszej niz 2godz grze. Gry z aplikacja mnie męczą (ale dla podrozy przez srodziemie robie wyjatek), a tak to szukam powaznej, ciezkiej, konkretnej gry i raczej bez kampani. Jednorazowe, dlugie rozgrywki.
A moze ktos gral w cos innego, moze mniej popularnego nawet juz do 1tys zl, wartego swojej ceny?
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: mineralen »

Trochę się różnią te gry. Między innymi w zakresie liczby graczy. Na przykład Star Wars Rebelia jest dla dwojga, a Twilight Imperium od 3 jak nie od 4.

Więc konkretne pytanie w temacie konkretnej gry. W ile osób będziesz grał?
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: trixon »

Jeżeli język angielski nie stanowi problemu to może Too Many Bones?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: arian »

A może Gloomhaven Jaws of the Lion i do tego dodatki do Podróży przez Śródziemie? Jak budżet rozciągąć do 1000 zł, to jeszcze na Rebelię zostanie. 😉

Jeśli podoba Ci się Mage Knight i jednocześnie Podróże to już tu rozstrzał jest spory. Wydaje mi się, że warto iść dalej w Podróże, bo u FFG dodatki działają zawsze fajnie i mocno urozmaicają grę, a z kolei małe Gloomhaven może bardzo spodobać się komuś, komu podoba się MK. Mnie akurat MK się nie podobał, był zbyt powolny i tutaj Gloomhaven sporo poprawia. Fabuły i historii w obu tych grach jest dla mnie malutko, za to mechanicznie mimo wszystko Gloomhaven wydaje mi się ciekawsze. No i skoro jest JotL to chyba nie ma sensu pakować się od razu w duże, biorąc pod uwagę cenę, samouczek, setup i i tak sporą liczbę scenariuszy.

W Rebelię grałem tylko raz, ale bardzo mi się spodobała i też zastanawiam się, czy sobie nie kupić swojej kopii, nawet po to, by zagrać raz do roku.

Ostatecznie jak szukasz gry bez kampanii, to dwie pierwsze odpadają. Rebelia będzie ok. Z innych gier bez kampanii masz jeszcze Nemesis - długa, droga, klimatyczna.

W Scythe grałem raz, ale nie urzekł mnie jakoś ten tytuł. Jest ok, ale ja tam nie czułem dużo klimatu.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Emil_1 »

Stormsunder
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1049
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 619 times
Been thanked: 768 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Abizaas »

keysper93 pisze: 02 lut 2022, 13:15 najbardziej klimatyczny i mnie zadowalajacy pod wzgledem rozbudowania jest Mage knight.
(...)
szukam powaznej, ciezkiej, konkretnej gry
On Mars, Kanban EV, Eclipse, Twilight Imperium 4

Zależy w sumie czy szukasz euro, ameri, na ile osób zamierzasz grać i jak często.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
keysper93
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2020, 07:59
Has thanked: 1 time

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: keysper93 »

Max 4 osoby dwa razy w miesiacu, mysle ze bardziej euro, duza losowosc jest dla mnie denerwujaca.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: staniach21 »

Jako fanatyk ciężkiego euro:
1)Kanban EV - produkcja w fabryce samochodów 5 różnych departamentów i umiejętny timing ich odwiedzania dla jak najwyższej liczby punktów
2)Food Chain Magnate - symulator prowadzenia restauracji (intrygująca "mechanika" z rozwijaniem "drzewa" pracowników w firmie)
3)Brass Birmingham / Lancashire - przemysłowa Anglia rozbudowywanie przedsiębiorstw i tworzenie między nimi połączeń, walka o jak najwyższy przychód, umiejętny timing zaciągania pożyczki
4)The Gallerist (,ale tutaj 3 są idealne, bo przy 4 trzeba kontrolować czyja kolej (jest pewien twist z kolejnością graczy: jak ktoś cię wypchnie z twojego miejsca masz 1 akcje poza turą) - pewnie najmniej pasujący Ci temat, a moja ulubiona gra: prowadzenie galerii, kupowanie obrazów, promowanie artystów mnóstwo bonusów i ustalanie sobie samemu warunków punktujących na koniec
5) Trickerion - klimaty z filmu Prestiż. Jesteś iluzjonistą, zarządzanie zasobami potrzebnymi do coraz lepszych sztuczek.
6) Great Western Trail - klimaty westernowe, budowa na szlaku budynków, by na koniec dostarczyć stado krów o jak najwyższej jakości. Stado budowane za pomocą deck-buildingu, zatrudnianie 3 rodzajów pracowników no i wcześniej wspomniana budowa na planszy.

Dodam Pax Pamir z zaznaczeniem, że ktoś mi zwrócił uwagę swego czasu, że nie można tego nazwać euro grą ;)
Natomiast mam wrażenie, że szukasz jakiegoś 4X, bardziej niż EURO.

Kanban, Gallerist i Trickerion to wariacje na temat workerplacmentu. W grach Lacerdy masz jednego "pracownika" i ustawiasz go w różnych sektorach planszy. w GWT za to poruszasz kowbojem, który zatrzymując się na konkretnym rodzaju budynku odpala różne akcje.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Otorek »

Zaryzykuje, ale może coś z gatunku 18xx?
kuba32
Posty: 333
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 222 times
Been thanked: 193 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: kuba32 »

"Eclipse: Drugi świt galaktyki" - co do zasad gra jest prosta, ale sprawia mnóstwo frajdy i dostarcza graczom wiele dylematów, 4X pełną gębą, czas gry na 5 osób jest w stanie zamknąć się do 3 godzin, oczywiście gra nie wystrzega się losowości, bo jeżeli losowości nie szukasz to polecam np. "Bus" (wyd. Splotter), a jeżeli lubicie grę nad stołem (sojusze, zdrady, stres i nerwy) to "Tammany Hall"
keysper93
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2020, 07:59
Has thanked: 1 time

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: keysper93 »

Dzieki za podpowiedzi. Widze ze dalej nic nie kupie bo sie nie zdecyduje;)

Too many bones - widze ze cena poszla juz sztucznie w gore, z tych ofert co widzialem.

Gloomhaven mi wlasnie przechodzi bo majac ochote rozkladam Mage knight, a wiem ze nie bede mial na tyle czasu zeby ograc cala kampanie w sensownym czasie.

Reszte musze przejrzec, ale chyba jednak postawie na cos ogolnodostepnego co bedzie tez latwiej odsprzedac jesli nie trafie dobrze
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Mr_Fisq »

keysper93 pisze: 03 lut 2022, 22:30 Reszte musze przejrzec, ale chyba jednak postawie na cos ogolnodostepnego co bedzie tez latwiej odsprzedac jesli nie trafie dobrze
Rebelia - właśnie wychodzi dodruk + planowany jest dodruk dodatku + na forum zbiera się ekipa na druk dodatku fanowskiego. Wygląda na dobry moment, żeby wejść w tą grę.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Beskid »

szukasz Eclipse :idea:
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: tommyray »

keysper93 pisze: 02 lut 2022, 13:15 Zalezy mi na dluzszej niz 2godz grze. Gry z aplikacja mnie męczą (ale dla podrozy przez srodziemie robie wyjatek), a tak to szukam powaznej, ciezkiej, konkretnej gry i raczej bez kampani. Jednorazowe, dlugie rozgrywki.
A moze ktos gral w cos innego, moze mniej popularnego nawet juz do 1tys zl, wartego swojej ceny?
Machina Arcana (plus dodatki) spełnia postawione warunki.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Beskid »

pandemic legacy sezon 0 i 1 :idea:

arkham horror lcg :idea:
bosik111
Posty: 312
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: bosik111 »

To od siebie dorzucę Tainted Grail. Gra do 4 osób, sesja może trwać jak długo chcesz, podstawke można przejść kilka razy, co daje 50-100 godzin zabawy, a dodatki rozszerzają ją o więcej niż drugie tyle. Ostatnia fala będzie dochodzić jakoś w marcu, więc będzie się dało dostać całość w miarę łatwo i po polsku.
keysper93
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2020, 07:59
Has thanked: 1 time

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: keysper93 »

Dzieki przegladnalem wszystkie propozycje.
LCG juz nie szukam. Mam spora kolekcje Wladcy pierscieni. Swiat lovercrafta mnie zmeczyl w ppsiadlosci szalenstwa wiec odpada tez Machina Arcana.

Tainted grail faktycznie do glebszego sprawdzenia, a eclipse pewno bedzie porownywany z video o twiglight imperium i postawie na ktoras z nich.
Kusi mnie tez rebelia, ale na dwoch graczy mam juz kilka gier i w moim gronie raczej brak fanow star wars
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Jedna, długa, droższa gra

Post autor: Darkstorm »

Z Twoich typów wybrałbym Wojnę o Pierścień.
ODPOWIEDZ