Malowanie figurek - przez dzieci

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Kurzynsky »

Witajcie,
Szukałem ale nie znalazłem podobnego postu, stąd pytanie..

Córka (4,5 lat)podpatruje jak malujemy figurki do planszówek i oczywiście też by chciała. Polecicie może coś na początek dla takiego dziecka? Są jakieś gotowe zestawy łatwe, które przedszkolak ogarnie ?
szukałem na allegro, ale po za jakimiś dinozaurami lub psim patrolu niewielki wybór..

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: zioombel »

Ja normalnie dajye z planszówek i najwyżej potem zmywam jak chcę coś lepiej. Wybieram te gry już nie grane, które tylko leżą.
Jeśli bym nie miał tyle planszówek to pewnie kupowałbym modele na sztuki na allegro z druku 3d.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Gribbler »

Też kiedyś szukałem, dokładnie czegoś takiego. Nie udało mi się. Córce oddałem do malowania kosmicznych marines, których kilka sztuk dostałem kiedyś z sklepu w ramach rekompensaty za błąd w zamówieniu. Skończyli w różu, na koniec posypani brokatem :lol:
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Cyel »

Poszukaj "Breyer horses painting".
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Kurzynsky »

kupiłem coś takiego.. https://allegro.pl/oferta/ses-creative- ... YmIzNTM%3D

dam znać jak wygląda to jakościowo gdy pomalujemy pierwsze ;)
ps. fakt że to gips ale może i dobrze, bo można natrząsać samemu figurek ;)
Dzięki wszystkim za podpowiedzi..
pozdrawiam
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: promykx »

Również polecam gipsowe odlewy. Testowane na 5latce. Dziecku też będzie łatwiej malować płaskie niż obiekty 3d. Dużo wzorów w najróżniejsze koniki, kotki aż po avengersów. No i cenowo to nie kosztuje tyle co prawdziwe figurki :) Dla starszych to już jednak coś lepszego trzeba.
Jeśli jednak się upierasz przy 3d to w dziale prace plastyczne na allegro jest tego sporo. na przykład taka urocza krówka https://allegro.pl/oferta/konik-gipsowy ... 0468979559 kiedyś też widziałem jakieś dinozaury
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Kurzynsky »

promykx pisze: 01 lut 2022, 09:25 ... na przykład taka urocza krówka https://allegro.pl/oferta/konik-gipsowy ... 0468979559 kiedyś też widziałem jakieś dinozaury
hahahah ;) w tytule aukcji napisane "Konik Pony" ;P
dzięki ale jak konik przypomina krówkę to chyba zostaniemy na początku przy 2d ;)
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Obiecałem pokazać jak wyglądają odlewy z zabawki którą kupiliśmy na allegro..
Powiem, że są bardzo dobre jakościowo! Córka jest zachwycona i nie może się doczekać malowania (czekamy do jutra aż wyschną).

Polecam produkt

Obrazek

Obrazek


pozdrawiam
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 136
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 52 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: The Fifth Horseman »

Kurzynsky pisze: 27 sty 2022, 17:38Są jakieś gotowe zestawy łatwe, które przedszkolak ogarnie ?
Do niektórych bitewniaków były takie startery - pędzel, kilka farbek, jedna lub więcej figurek. Niestety nie jestem na bieżąco w temacie i nie wiem czy nadal są w produkcji
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: Kurzynsky »

w action można kupić za 9 pln zestaw do odlewu figurek psiego patrolu ;P rodzicie będą wiedzieli o co chodzi ;P
w zestawie forma, gips, farbki i pędzelek .. na allegro sprzedają te zestawy nawet po 40 ;P

polecam za tę cenę
https://www.action.com/pl-pl/p/odlewy-gipsowe/
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: arturmarek »

Jestem na podobnym etapie. Mój 8-letni syn zamarzył sobie, że będzie malował figurki. Ja nigdy nie malowałem. Na początek kupiłem mu dwa zestawy:
https://dragoneye.pl/warhammer-age-of-s ... -3544.html
https://dragoneye.pl/warhammer-age-of-s ... -3547.html
Co prawda w tych zestawach jest po jednym pędzelku, ale dokupiłem jakiś starter brush set gdzie są 3 pędzelki. Plus klej do modeli.

Na razie pomalowaliśmy tych Vidicatorów. Ja złożyłem modele, syn pomalował, a żona po nim poprawiała. Efekt jest całkiem dobry.

Ten zestaw 6 farbek w zupełności wystarcza na początek. Farbki są w mniejszych pojemnikach niż sprzedawane pojedynczo (12ml vs 18ml), ale to dla mnie plus, bo jak się nie marnuje dużych ilości, to takie 12ml wystarczy na dziesiątki modeli. Jeden minus to, że w tych dwóch modelach powtarzają się aż trzy farbki. Nie sprawdziłem tego wcześniej i miałem nadzieję, że będę miał 12 farbek na początek i zobaczę po jakimś czasie czego ewentualnie brakuje.

Trochę lepiej ogarnięte zestawy farbek mają Army Painter. Podstawowy zestaw to Warpaints D&D Adventurers Paint i jest tam 10 farbek (też 12ml) i figurka D&D. Potem mają kilka zestawów dedykowanych dla nieumarłych czy bestii. Z tego co rozumiem, w tej serii zestawów nie ma powtórzeń, więc można na prawdę ciekawie budować swój lakierniczy arsenał. Właśnie rozważam zakup tego pierwszego zestawu (kosztuje poniżej 100).
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: 13thSON »

Mój 4 letni syn najbardziej lubi figurki ze Star Wars. Daję mu coś czasem do pomalowania contrastami (bo tymi farbkami nie można zapaćkać szczegółów). Maluje mi roboty, albo ostatnio wookieech. Robi bazę, a ja potem to sobie wykańczam. Ważne, że ma frajdę z malowania.
Kupiłem mu kiedyś spacemarines. Sam się na WH kompletnie nie znam, ale widziałem 100 tutków, gdzie te ludziki malują i stwierdziłem że jednokolorowe też nie będą jakieś mocno złe. Ale pomalował i leżą gdzieś w jego gratach walnięte. A tymi ze Star Wars potem się bawi.
Tutaj jego praca z listopada, czyli jak miał równiutko 4 lata (ja sklejałem i robiłem podkład, bo spray to jednak śmierdzi i nie jest jakoś bardzo bezpieczny).
Spoiler:
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: BasiekD »

Najpierw dałem córce figurki z Kinder Niespodzianki z lat 90 (metalowi rycerze). Trenowała sobie na nich.
Dzisiaj ma 4,5 roku. Malować uwielbia, ciągle pyta kiedy robimy dalej. Kupiłem jej farby speed paints od army painter.
Pozwoliłem wybrać sobie figurki. Siedliśmy razem, oglądaliśmy katalogi - wybrała Squigi (Skoczaki?) z Warhammer Age of Sigmar.
Razem je składamy, uczę ją czytać i rozumieć instrukcję składania, trzyma przy sklejaniu. Podstawki projektuje sama z korka, jak jej się podoba. Ja tylko kleję.

Maluje już sama, z lekką korektą ze strony taty przy drobnych szczegółach czy pomyłkach. Speed paints są super dla dziecka, ładnie kryją, nie rozlewają się po figurce. Jednocześnie w razie błędu jest chwila czasu na reakcję czy poprawkę z pomocą taty. Otworzyłem jej szufladę z krzaczkami, tuftami, ziemią - Disneyland, czym chata bogata. Wybiera sobie co chce, kładzie gdzie chce. Radość od początku do końca.

Efekt poniżej. Ogólnie wychodzi super. Konkluzja taka, że warto od małego szczepić pasję :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: velpablo »

Zombie 15 - sporo figurek zombiaków, kilka figurek bohaterów, razem z pełną grą na przyszłość - 50zl na rynku wtórnym
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: BasiekD »

Córka lat 4,5. Figurki z lat 90 z kinder niespodzianek. Metal.
Córka małowała sama speedpaintami. Podstawkę wyciętą z korka, robiła sama korzystając z mojego warsztatu i zgromadzonych skarbów.
Ogólnie rodzinny weekendowy fun.
Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: tomp »

Brawo!

PS. 4.5 lat i widać, że jest fanką braveheart 😀
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - przez dzieci

Post autor: 13thSON »

W życiu nie zrobiłem lepszej podstawki.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
ODPOWIEDZ