ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: grzes19 »

Przeszukując zasoby internetu natknąłem się na to: http://www.zuntzu.com/ - wirtualne planszówkowanie, w końcu z przyjaznym interfejsem, ładną grafiką i rozmowami.

Jest już dostępnych wiele modułów, szczególnie tych popularnych planszówek. Wyglądem i funkcjonalnością bije vassala na głowę (przede wszystkim dlatego, że jest pod DirectXa). Programik można przełączyć w tryb pełnego ekranu. Przeglądając kilka modułów stwierdziłem, że dużo bardziej czuć, że to planszówka niż w surowym Vassalu. Od w/w jest poza tym dużo prostszy w obsłudze - intuicyjny. Dodatkowo program ma zaimplementowane rozmowy głosowe. Jak dla mnie rewelka, jeżeli ktoś będzie chętny na testy jakiegoś tytułu to pisać.
Jedyna wada, która niedługo zostanie wyeliminowana to brak jakiegoś czatu, gdzie można by się na sesje umawiać. Póki co, trzeba to robić gdzieś na forum (np. tutaj).
Co prawda zdarzają się moduły nie po angielsku ale to mniejszość, poza tym dużo gier jest niezależnych językowo.

Co o tym sądzicie? Czy ktoś byłby chętny na jakąś sesję ;)? (ja osobiście cierpię na brak graczy a większość kolekcji kurzy się na półce)
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: janekbossko »

ja juz gralem w COHa i polecam jesli nie mozna inaczej:)

ale to troche jak lizanie lodow przez szybe..gru planszowe to tylko z zywym przeciwnikiem ktoremu mozesz spojrzec w oczy :mrgreen:
a tak? od grania on-line sa gry komputerowe...chociaz z braku laku
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: redy »

Ja się piszę na jakąś partyjkę przez ZunTzu. Mam już zainstalowanego, wygląda fajnie i myślę że rozgrywka przez to może być fajna. Na dzień dzisiejszy możemy uderzyć w commands & colors: ancients, bądź scieżki chwały. Jeśli proponujesz coś innego będę musiał doczytać instrukcję, bo nie grałem jeszcze w zbyt dużo gier. No i przez ZunTzu też nie grałem, więc będziesz musiał być cierpliwy ;)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: Sandman »

Grał ktoś kiedyś przez to cudo w TtA?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: yosz »

Jest pewien problem. ZunTzu nie pozwala grać PBM. Jeden z graczy musi postawić na swoim komputerze 'serwer' do którego podpinają się gracze. Tak więc musisz być przykuty do komputera na te kilka godzin. Chyba że ktoś ma wiecznie włączony serwerek w domu. Druga sprawa - ponieważ granie opiera się o serwer i aplikacje kliencie, trzeba się łączyć do tego serwera po jakimś tam wybajrzonym porcie, który 99% ludzi będzie miała zblokowany w pracy albo przez providera iternetu.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: Sandman »

Czyli niestety gra internetowa w TtA nie jest mi pisana... :x
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: Nataniel »

Hmm, sprobuje to postawic u siebie na serwerze i zobaczymy :-) Laczenie sie do serwera jest o wiele lepszym rozwiazaniem niz wysylanie sobie tego nieszczesnego loga.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: yosz »

ale w robocie większość ludzi (w tym ja) ma poblokowane porty. Nie wiem na ile jest to konfigurowalne. To po pierwsze. Po drugie nie wiem jak się będzie ZunTzu zachowywało jak gracze będą co i rusz się rozłączać, dołączać itd
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: Nataniel »

Najwiekszy problem na razie jest taki, ze TTA do pobrania jest tylko w wersji hiszpanskiej... ;-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: ZunTzu - dużo lepsze niż Vassal

Post autor: yosz »

a wystarczy poszukać ;) http://boardgamegeek.com/filepage/42656

używa tych samych grafik kart co Vassal
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ