Galakta – Plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: shuji »

Właśnie zapowiedzieli Rush M.D. (ostry dyżur po polsku)

Na pierwszy rzut oka gra bardzo przypomina Kuchenną Gorączkę również od Galakty. Czy to jest coś oparte o ten sam mechanizm / mechanikę/ autorów?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 10 lut 2022, 13:13 Na pierwszy rzut oka gra bardzo przypomina Kuchenną Gorączkę również od Galakty. Czy to jest coś oparte o ten sam mechanizm / mechanikę/ autorów?
Tak/Tak/Tak
Tyle, ze podobno lepsze
Wlasnie dostalem KSa, wiec Galakta mi w tym roku wyjatkowo pod górke robi - mam juz: Dinosaur World, Heroes of Tenefyr, Rush MD, Ratcatcher, ze stanów leci do mnie Luna Capitol, a na KSie wsparte Wild Serengetti
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: shuji »

a to ciekawe. Mam tą kuchenną gorączkę, ale czeka aż dziecko podrośnie. Nie sprzedaje jej bo wygląda na fajną, a kupiłem za chyba 80 zł.
W takim razie z ciekawością się przyglądam.

Z tego co widzę była oddzielna kampania na KS dodatku - zakładam, że na razie Galakta zapowiada samą podstawkę? Do Kuchennej Gorączki też była kampania z dodatkiem, ale ten dodatek chyba nie został w wydany w PL?

W ogóle wiadomo czy SG z kampanii będą wydane przez Galaktę?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Plus dla Galakty za wyjście na przeciw narzekającym na biedny retail Waste Knights.
Dzisiejsze zapowiedzi racze poza moim obszarem zainteresowań, ale na Bohaterów Tenefyru zerknę.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 673 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: anitroche »

Mr_Fisq pisze: 10 lut 2022, 15:39 Plus dla Galakty za wyjście na przeciw narzekającym na biedny retail Waste Knights.
Dzisiejsze zapowiedzi racze poza moim obszarem zainteresowań, ale na Bohaterów Tenefyru zerknę.
To ja zrobię przy tej okazji mini autopromocję :D. Bo w zeszłym tygodniu wrzuciłam na kanał rozgrywkę w Heroes of Tenefyr (jakość nagrania jak zwykle słaba, ale obczaić, jak gra działa można :D)

No i jest jeszcze recka Gambita (tam jak zwykle pełna profeska ;))
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

anitroche pisze: 10 lut 2022, 15:53 To ja zrobię przy tej okazji mini autopromocję :D. Bo w zeszłym tygodniu wrzuciłam na kanał rozgrywkę w Heroes of Tenefyr (jakość nagrania jak zwykle słaba, ale obczaić, jak gra działa można :D)
Dorzucę do pierwszego posta, jak macie jeszcze jakieś wartościowe materiały to piszcie.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Rzuciłem okiem na Bohaterów Tenefyru, i dla mnie podobnie jak Pathfinder - jest to zbyt abstrakcyjne podejście do tematu dungeon crawlerów/przygodówek.

Za to dzisiaj na deser Małe Epickie Podziemia :+1: będę obserwował - jakieś wartościowe recenzje?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 497
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: itsthisguyagain »

Mr_Fisq pisze: 10 lut 2022, 15:39 Plus dla Galakty za wyjście na przeciw narzekającym na biedny retail Waste Knights.
A co takiego zrobili bo nie jestem w temacie?
Torquemada666
Posty: 801
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Torquemada666 »

Wydadzą do Waste Knights dodatek Opowieści z interioru z nieeksluzywna zawartością z Kickstartera


Obrazek
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 320 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Tringa »

Małe epickie podziemia na tapecie zdecydowanie. :) Ciekawe kiedy można spodziewać się tych premier - brakuje mi podanych nawet samych kwartałów.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 09:08 przez Tringa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

itsthisguyagain pisze: 10 lut 2022, 18:51 A co takiego zrobili bo nie jestem w temacie?
Przewinął mi się gdzieś zarzut, że wydali w retailu (ogółem) bardzo okrojoną zawartość względem tego co było dostępne na KS.
Był to zarzut o tyle poważny, że WK to przygodówka ze scenariuszami i dodatkowa zawartość podbija jednak regrywalność.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Torquemada666
Posty: 801
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Torquemada666 »

Ciekawi mnie, jak zawartość dodatku Opowieści z interioru będzie się miała finalnie do tego:

https://www.kickstarter.com/projects/ga ... nd-edition

Pomijając postacie KS exclusive naliczyłem 6 dodatkowych, a Galakta pisze o 4.

Edit: chyba, że w retailowej podstawce były SG z kampanii KS, to może wtedy będzie się zgadzać?
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 110 times
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Noidea »

Na start dzisiaj poszła zapowiedź Excavation Earth -> Relikty Ludzkości.
Zostały jeszcze zagadki: "Klasyka w nowym wydaniu" i "Do wyboru, do koloru". Gdzieś tam z tyłu głowy ta klasyka kieruje na Pax Ren, ale może to tylko złudzenie :wink:
Awatar użytkownika
rand
Posty: 491
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: rand »

A może Ra? Kojarze coś że mają nową edycje robić a gra jest w końcu z 1999 roku więc może to ;-) Tylko nie wiem czy to takie klasyczne Euro do końca.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 320 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Tringa »

Hmn... A może projekt Gaja? Była plotka, że ma być reedycja, a to takie euro-euro :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Noidea pisze: 11 lut 2022, 11:21 "Do wyboru, do koloru".
Na fb padło Merchant's Cove i w sumie brzmi sensownie
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 639
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Michito »

Na grafice (FB) widnieje wąskie długie pudło, więc nic w standardowym rozmiarze.
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 110 times
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Noidea »

japanczyk pisze: 11 lut 2022, 11:31 Na fb padło Merchant's Cove i w sumie brzmi sensownie
Prawdopodobnie, ale odrzucam tę myśl, bo mam pełnego kickstartera i boję się ewentualnej, zaproponowanej przez Galaktę ceny za polską edycję :D Pax Ren wypada z gry, bo pudełko różni się kształtem od tego które zostało.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: VivoBrezo »

Ja stawiam na Ultimate Railroads i Merchants.

Pudełka niby pasują, podpowiedzi też. Zobaczymy ;)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 320 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Tringa »

Jedna gra to będzie jakaś duża, prawdopodobnie z KS, bo jest 5 pudełek.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Sirius_Black »

Ja jako reedycję obstawiałem:
- Projekt Gaja,
- Ra,
Pax Ren.
Ale jeśli faktycznie kwadratowe pudełko po lewej już jest "zaklepane", to Gaja i Pax raczej odpadają i Ultimate Railroads wydają się bardziej prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 11 lut 2022, 11:31 Na fb padło Merchant's Cove i w sumie brzmi sensownie
Zdziwiłbym się bardzo, bo:

1. Gra do tanich nie należy.
2. Final Frontier Games ma specyficzną politykę wydawniczą i mało ich gier zostało wydanych poza KS. (w sumie można policzyć na palcach jednej ręki).
3. Gra, pomimo dość prostych, zasad jest tytułem mało przystępnym i wydanie jej na polskim, bądź co bądź małym rynku, dodatkowo przepełnionym silną konkurencją, to brzmi jak proszenie się o kłopoty.

A waracając do tematu - ja bardzo cieszę się z wydania Luna Capital. To jeden z tytułów, który od dawna obserwuję. Powiem więcej - w zeszłym tygodniu nawet zastanawiałem się, czy nie kupić anglojęzycznego wydania. Cieszę się, że poczekałem i teraz poczekam jeszcze dłużej. :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 11 lut 2022, 12:44 A waracając do tematu - ja bardzo cieszę się z wydania Luna Capital. To jeden z tytułów, który od dawna obserwuję. Powiem więcej - w zeszłym tygodniu nawet zastanawiałem się, czy nie kupić anglojęzycznego wydania. Cieszę się, że poczekałem i teraz poczekam jeszcze dłużej. :lol:
Spoko Gizmo, ja bede miał, wiec zagramy... ~_~
W ogóle Galakta mi podpada - z zapowiedzianych gier mam lub wsparłem:
- Dzikie Serengeti
- Szczurołap
- Świat Dinozaurów
- Miasta Luny
- W grocie Króla Gór
- Bohaterowie Tenefyru
- Ostry dyżur
- Waste Knights - Opowieści z Interioru
- Excavation Earth
- Hansa Teutonica

Wychodzi na to, ze poza Oltree wszytsko mam/miałem lub nie chce - straszny zawód w stosunku do Portalu :P
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: karmazynowy »

Hansa Teutonica Big Box :lol:
Gra niezależna językowo, której pierwotna edycja leżała na wyprzedażach za 60 zł. Powodzenia.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 755 times
Been thanked: 217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: emoprzemoc »

To co, w 2023 ogłoszą La Granję deluxe? ;)
Zablokowany