Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 721
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 148 times
Been thanked: 151 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Seykan »

Xoltro pisze: 16 sty 2022, 12:24 O co chodzi przy budowie talii że karty np. u Rolanda Banksa mają mieć poziom 0-5 strażnika i 0-2 poszukiwacza? To oznacza że mogę do talii włożyć każda kartę poszukiwacza i strażnika ale karty poszukiwacza nie mogę ulepszyć ponad 2 poziom czy jakoś inaczej mam to rozumieć?
Dobrze to rozumiesz :)

Tzn. poszukiwacza każdą, ale max do 2 poziomu.
Za to strażnika max do 5 poziomu, a więc bez ograniczeń w zasadzie.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Przy czym jak grasz w trybie kampanii, nie możesz dodawać kart innych niż poziomu 0, dopiero za XP możesz wyższe brać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: osa1908 »

Mam pytanie do pierwszego scenariusza ,jedna z kart aktow mowi by usunąć wszystkich wrogow z tej lokacji co jesli jestem z nimi w zwarciu?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Arius »

Ja wszyscy to wszyscy.
W zwarciu również.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Uciekłeś z pokoju, oni zostali w środku :-) .
Tak, wszyscy to wszyscy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Xoltro »

Co się dzieje gdy z talii spotkań dobiorę kartę osłabienia? Dla mnie wytłumaczenie w ogóle karty osłabień w kompletnej księdze zasad to jakieś nieporozumienie, jakby ktoś to do google translatora wrzucił. Nie wiem co to za pojęcia "rodzaju gracza" i "rodzaju spotkania" to jakieś nieporozumienie - rozumiem że chodzi o talie gracza i talię spotkań? Tylko dlaczego potem w instrukcji jest w tym samym punkcie mowa o talii spotkań w takim razie "rodzaju spotkania" to nie to samo co talia spotkań, a więc co?

A więc pytanie jeżeli dobieram kartę osłabienia i ona wywołuje jakiś efekt np. odrzuć 3 katy z ręki, to tą kartę osłabienia dalej mam w swojej ręce? Pytanie po co? Po to żeby mi zapychać limit 8 kart? NIe mogę jej odrzucić?

Jeżeli dobiorę osłabienie z talii spotkań to nawet po pokonaniu przeciwnika karta ląduje w moim stosie kart odrzuconych i będzie częścią mojej talii w kolejnym scenariuszu? Jeżeli tak to jak rozumiem, jeżeli ją dobiorę w kolejnym scenaiuszu np. przeciwnika to on od razu wchodzi w mój obszar zagrożenai i w zwarcie?

"Osłabienia spotkania nie są, tak jak inne karty spotkań,
kontrolowane przez żadnego z graczy. Osłabienia gracza są
kontrolowane przez posiadacza" - tego punktu też za bardzo nie rozumiem.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Jacek_PL »

Xoltro pisze: 20 sty 2022, 09:54 Co się dzieje gdy z talii spotkań dobiorę kartę osłabienia? Dla mnie wytłumaczenie w ogóle karty osłabień w kompletnej księdze zasad to jakieś nieporozumienie, jakby ktoś to do google translatora wrzucił. Nie wiem co to za pojęcia "rodzaju gracza" i "rodzaju spotkania" to jakieś nieporozumienie - rozumiem że chodzi o talie gracza i talię spotkań? Tylko dlaczego potem w instrukcji jest w tym samym punkcie mowa o talii spotkań w takim razie "rodzaju spotkania" to nie to samo co talia spotkań, a więc co?
Jest jak najbardziej poprawnie przetłumaczone, osłabienia mogą być np. podstępami czyli "rodzaju spotkania" albo przedmiotami czyli "rodzaju gracza".
Xoltro pisze: 20 sty 2022, 09:54A więc pytanie jeżeli dobieram kartę osłabienia i ona wywołuje jakiś efekt np. odrzuć 3 katy z ręki, to tą kartę osłabienia dalej mam w swojej ręce? Pytanie po co? Po to żeby mi zapychać limit 8 kart? NIe mogę jej odrzucić?
Staraj się nie wymyślać przykładów tylko podaj przykład konkretnej karty, a przy okazji karta jak z twojego przykładu to taka jak podstęp z talii spotkań, więc robisz z nią to samo co za kartą talii spotkań czyli po rozpatrzeniu ją odrzucasz na stos kart odrzuconych.
Xoltro pisze: 20 sty 2022, 09:54Jeżeli dobiorę osłabienie z talii spotkań to nawet po pokonaniu przeciwnika karta ląduje w moim stosie kart odrzuconych i będzie częścią mojej talii w kolejnym scenariuszu? Jeżeli tak to jak rozumiem, jeżeli ją dobiorę w kolejnym scenaiuszu np. przeciwnika to on od razu wchodzi w mój obszar zagrożenai i w zwarcie?
Przykłady kart proszę podaj, bo wydaje mi się że po prostu za dużo kombinujesz i takich kart po prostu w grze nie ma.
Xoltro pisze: 20 sty 2022, 09:54 "Osłabienia spotkania nie są, tak jak inne karty spotkań,
kontrolowane przez żadnego z graczy. Osłabienia gracza są
kontrolowane przez posiadacza" - tego punktu też za bardzo nie rozumiem.
To faktycznie słabo opisane jest, ale odnosi się chyba głównie do faktu, że karty te lądują w twoim stosie kart odrzuconych, czy też są traktowane jako twoje. Może przykład Akolita Srebrnego Świtu - ma zdolność "Polowanie" na właściciela tej karty, jest to karta rodzaju spotkań i gdybyś jej nie kontrolował to nie wiadomo na kogo ten wróg by miał polować.

Mama spore doświadczenie z karciankami, więc nie jestem obiektywny czy jest to dobrze opisane, ale dla mnie jest to po prostu intuicyjne i raczej czytelne.

Dobra teraz moje pytanie tak dla upewnienia się:
Agnes Baker vs "Pierwotne zło" karta nr 187 z "Na krawędzi Ziemi", nie mogę jej znaleźć na ArkhamDB więc opis i dalsza część pytania w spojlerze
Spoiler:
A i jeszcze przy okazji można jakoś zgłosić błąd w tłumaczeniu na ArkhamDB bo właśnie Agnes ma źle przetłumaczoną swoją zdolność ?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: arian »

Jacek_PL pisze: 23 sty 2022, 17:49 Dobra teraz moje pytanie tak dla upewnienia się:
Agnes Baker vs "Pierwotne zło" karta nr 187 z "Na krawędzi Ziemi", nie mogę jej znaleźć na ArkhamDB więc opis i dalsza część pytania w spojlerze
Spoiler:
Chyba zaatakuje, bo okno gracza które umożliwia odpalenie tej zdolności otwiera się po ataku i wyczerpaniu wroga, ale Wymuszony ignoruje to, czy wróg jest przygotowany, czy wyczerpany. No i same obrażenia zadawane są w dwóch różnych momentach.

Xoltro pisze: 20 sty 2022, 09:54 Co się dzieje gdy z talii spotkań dobiorę kartę osłabienia? Dla mnie wytłumaczenie w ogóle karty osłabień w kompletnej księdze zasad to jakieś nieporozumienie, jakby ktoś to do google translatora wrzucił. Nie wiem co to za pojęcia "rodzaju gracza" i "rodzaju spotkania" to jakieś nieporozumienie - rozumiem że chodzi o talie gracza i talię spotkań? Tylko dlaczego potem w instrukcji jest w tym samym punkcie mowa o talii spotkań w takim razie "rodzaju spotkania" to nie to samo co talia spotkań, a więc co?
Zaczynając trochę od końca - kart z Talii Spotkań nie umieszczasz w Talii Gracza. One mają różne rewersy, więc byłoby to bez sensu. Osłabienia o których mowa są dobierane z talii GRACZA. To np. osłabienia, z którymi zaczynasz grę. Osłabienia mogą być dodawane do talii GRACZA (tej z niebieskimi rewersami) przez różne efekty gry, ale nigdy nie są tam umieszczane karty z talii SPOTKAŃ (brązowe rewersy). Ale osłabienia to karty specyficzne i one działają czasami tak, jak inne karty, które znajdują się właśnie w talii spotkań, czyli kartą osłabienia z niebieskim rewersem może być karta Wroga, która zadziała dokładnie w ten sam sposób, jak wróg dobrany z brązowej talii spotkań. Czyli rozstawiasz go zgodnie z zasadami rozstawienia w zwarciu ze sobą (bo to Ty dobrałeś kartę - chyba, że instrukcje rozstawienia na karcie mówią inaczej), natomiast nie dobierasz go na rękę, tak, jak robisz to z kartami Atutów, Umiejętności i Wydarzeń. Kartą osłabienia może być też karta Podstępu, którą od razu umieszczasz w swoim obszarze zagrożenia, bo taki ma efekt "Odkrycia" (np. osłabienie Nawiedzenie zadziała tu podobnie jak karta spotkańSparaliżowany ze strachu z zestawu Paniczny Strach z podstawki). Są też karty podstępu, których efekt odkrycia jest natychmiastowy i nigdzie się ich nie umieszcza, tylko rozpatruje to co jest efektem odkrycia i odrzuca. Zawsze na stos kart odrzuconych właściwych dla talii, czyli niebieskie na niebieski, brązowe na brązowy. :)
A więc pytanie jeżeli dobieram kartę osłabienia i ona wywołuje jakiś efekt np. odrzuć 3 katy z ręki, to tą kartę osłabienia dalej mam w swojej ręce? Pytanie po co? Po to żeby mi zapychać limit 8 kart? NIe mogę jej odrzucić?
Rozpatrujesz i odrzucasz. Chyba że karta jest osłabieniem z "rodzaju kart gracza", czyli wspomnianym wcześniej Atutem, Wydarzeniem albo Umiejętnością. Te osłabienia to osłabienia zwykle specyficzne dla danego badacza. Takie osłabienie ma w lewym górnym rogu wydrukowany, np. koszt zagrania, a także określenie jakim rodzajem karty jest. Wówczas z takim osłabieniem postępujesz jak z każdą inną kartą gracza — Wydarzenie zagrywasz i odrzucasz, Umiejętność przeznaczasz do testu, a Atut zagrywasz do swojego obszaru gry. One różnią się od kart gracza tym, że np. niezagrane wywołują przez cały czas jakieś negatywne skutki. Czyli dopóki masz na ręce nie możesz robić określonych rzeczy, masz zmniejszony limit kart, mniej akcji, itp. (zmyślam przykłady)
Jeżeli dobiorę osłabienie z talii spotkań to nawet po pokonaniu przeciwnika karta ląduje w moim stosie kart odrzuconych i będzie częścią mojej talii w kolejnym scenariuszu? Jeżeli tak to jak rozumiem, jeżeli ją dobiorę w kolejnym scenaiuszu np. przeciwnika to on od razu wchodzi w mój obszar zagrożenai i w zwarcie?
Talia spotkań, o ile mi wiadomo, w ogóle nie zawiera osłabień. Ma karty Podstępu nie będące osłabieniami, które zasadniczo działają tak samo, jak karty Podstępu będące osłabieniami, ale to są dwa różne rodzaje kart. Osłabienia to karty w talii gracza. Gra może jakieś dodać do talii gracza, ale wówczas dalej to będą karty z niebieskimi pleckami, które często pojawiają się w ramach zestawów spotkań. Taki zestaw spotkań, jest oznaczony konkretnym symbolem (np. Paniczny strach, Zgromadzenie, które jest jednocześnie scenariuszem, Przejmujący chłód, itp) i może zawierać oprócz kart z brązowymi pleckami karty z niebieskim rewersem. Np. Lita Chantler pochodzi z zestawu spotkań scenariusza "Zgromadzenie", ale nie jest częścią talii spotkań, bo to karta z niebieskimi pleckami). Pokręcone to, wiem. Ważne, żeby zapamiętać:
Talia spotkań - brązowe karty z których dobieramy w fazie Mitów.
Zestaw spotkań - wszystkie karty z których budujemy scenariusz i tam już mogą być karty z niebieskimi pleckami, które nie będą częścią talii spotkań.
"Osłabienia spotkania nie są, tak jak inne karty spotkań,
kontrolowane przez żadnego z graczy. Osłabienia gracza są
kontrolowane przez posiadacza" - tego punktu też za bardzo nie rozumiem.
I teraz. :) Osłabienie spotkania, to po prostu osłabienie z zestawu spotkań, które gra może Ci kazać wtasować w swoją talię gracza, bo jest to karta z niebieskimi pleckami. Nie jest kontrolowane przez żadnego z graczy, bo zwykle leży poza grą, dopóki gra nie powie Ci: "Weź odłożone na bok "XXX" i dodaj do swojej talii gracza. Czyli gra je kontroluje, bo scenariusz określa w jakich warunkach wejdzie do gry po raz pierwszy. Poza osłabieniami specyficznymi dla danego badacza i podstawowymi osłabieniami, z których losowo jedno dodajesz do talii gracza na etapie jej budowy, w czasie kampanii mogą tam być dodawane kolejne osłabienia. Zdarza się, że gra każe je dodać z zestawu podstawowych osłabień, ale bywa i tak, że jakiś scenariusz ma swoje, klimatyczne osłabienia, które dodajesz do swojej talii i tam już zostają do końca kampanii/gry danym badaczem.

Tak dodam jeszcze, że czasami gra każe dodać kartę z talii spotkań do ręki gracza. Dzieje się tak np. w Drodze do Carcosy. Wówczas faktycznie masz na ręku kartę z innymi pleckami, ale ona nigdy nie jest częścią twojej talii i jeśli masz ją odrzucić, to odrzucasz ją na stos odrzuconych kart talii spotkań.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: osa1908 »

Co sie dzieje jesli mam zajete dwie rece mam noz I stara ksiege I dobieram karte oslabienia necronomicom ktory tez posiade reke?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Mr_Fisq »

Odrzucasz wybraną kartę (nóż albo starą księgę).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Kretilla »

Mam pytanie o kartę "Pomieszczenia muzeum" ze scenariusza Muzeum Miskatonic.

Obrazek

Z jednej strony nie mogę wejść do tej lokalizacji, jeżeli dobrze rozumiem, z drugiej strony, tylko w niej mogę wykonać akcję do wyważenia drzwi.

Jak to zatem wygląda:
1) mogę wejść do tej lokalizacji (chociaż jest napisane, że nie mogę), z tym, że nie odwracam jej automatycznie, jak inne, do czasu uzyskania sukcesu w teście siły
2) mogę jedynie do lokalizacji się w jakiś sposób "teleportować" - nie wiem, nie znam wszystkich kart, być może jest gdzieś karta a'la z Brzdęku, gdzie można teleportacją poruszać się przez zamknięte drzwi
a może jest jeszcze inaczej?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2022, 14:59 przez Kretilla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: aduko »

Kretilla pisze: 26 sty 2022, 14:57 Mam pytanie o kartę "Pomieszczenia muzeum" ze scenariusza Muzeum Miskatonic.

Obrazek

Z jednej strony nie mogę wejść do tej lokalizacji, jeżeli dobrze rozumiem, z drugiej strony, tylko w niej mogę wykonać akcję do wyważenia drzwi.

Jak to zatem wygląda:
1) mogę wejść do tej lokalizacji (chociaż jest napisane, że nie mogę), z tym, że nie odwracam jej automatycznie, jak inne, do czasu uzyskania sukcesu w teście siły
2) mogę jedynie do lokalizacji się w jakiś sposób "teleportować" - nie wiem, nie znam wszystkich kart, być może jest gdzieś karta a'la z Brzdęku, gdzie można teleportacją poruszać się przez zamknięte drzwi
a może jest jeszcze inaczej?
Rozegraj scenariusz i czekaj cierpliwie na rozwój wydarzeń.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: arian »

Kretilla pisze: 26 sty 2022, 14:57 Mam pytanie o kartę "Pomieszczenia muzeum" ze scenariusza Muzeum Miskatonic.
Na polskiej karcie jest błąd, do tej pory zdaje się niepoprawiony. Widzę, że teraz post ma już obrazek angielskiej wersji. ;) Na wcześniejszej, polskiej, masz informację o tym, że pomieszczenia muzeum zyskują:, tymczasem w wersji angielskiej to wejście do muzeum zyskuje (Museum Entrance gains), więc traktujesz akcję z tej karty, jakby była nadrukowana na karcie lokacji na której aktualnie stoisz. Masz więc do wyboru albo szukać innego wejścia (odkrywasz i wydajesz wskazówki) albo wedrzeć się tam siłą (akcja wydrukowana na zamkniętych pomieszczeniach muzeum i jej konsekwencje).
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Kretilla »

arian pisze: 26 sty 2022, 15:15 Na polskiej karcie jest błąd, do tej pory zdaje się niepoprawiony.
No i właśnie, wszystko jasne... chciałem wkleić obrazek polskiej karty, bo tam właśnie jest tak, że na logikę tej akcji nie da się wykonać.. ale miałem z nim problem i wkleiłem angielski, i nawet w nim nie doczytałem, że akcja dotyczy wejścia (przeczuwałem, że tak być powinno).

W polskim FAQ i erracie nie ma poprawionej treści karty.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: osa1908 »

Czy karty umiejtnosci jak np.sprawnosc manualna jezeli test zakonczyl sie sukcesem dobierz 1 karte.Zagrywam po rozpatrzeniu testu czy przed i wtedy jak sie sie nie udało karta mi przepada.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Arius »

osa1908 pisze: 29 sty 2022, 13:34 Czy karty umiejtnosci jak np.sprawnosc manualna jezeli test zakonczyl sie sukcesem dobierz 1 karte.Zagrywam po rozpatrzeniu testu czy przed i wtedy jak sie sie nie udało karta mi przepada.
Wszystkie karty umiejętności dorzucas przed rozpatrzeniem testu (chyba, że na karcie byłoby wyraźnie napisane, że można ją dorzucić po rozstrzygnięciu testu).
I tak, jak test się nie uda, to karta przepada.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Co ważne, jeśliby taką kartę dorzuci do testu druga postać, pomagając wspolbadaczowi, to ona ciągnie kartę a nie ten, kto wykonuje test.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Propi »

Fiu fiu, od czego tu zacząć! :D

Jestem po pierwszej rozgrywce, trochę ad hoc, natomiast udało nam się przebrnąć przez pierwszy scenariusz. Instrukcji w pudełku jest dużo, ale i tak pojawiło się jednak parę pytań:

1. Wyciągamy kartę wroga, powtór wchodzi w zwarcie z jednym z badaczy. Czy od razu atakuje? Jeśli badacz go "zrzuci" z siebie unikiem, to kiedy potwór znowu się do kogoś "przyssie" i zaataktuje? Widzę, że w fazie wroga Łowcy ruszają w stronę ofiary. Co robi zwykły potwór, który nie jest Łowcą? Czy taki wróg pozostaje nieaktywny? Instrukcja nigdzie nie porusza tej kwestii.

2. Mam psa jako towarzysza. Pies ma 3 punkty wytrzymałości i 1 punkt poczytalności. Opis mówi: "gdy atak wroga zadaje psu obrażenia... [...]". W jaki sposób mogę przekierować atak na psa, a nie na siebie? W jakich sytuacjach to on dostaje - zawsze?

3. Czy po wzmocnieniu testu kartami, te karty przepadają czy wracają na rękę?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Arius »

1. Po fazie graczy jest faza ataku stworów. I dopiero wtedy wrogowie atakują. O ile nie są wyczerpani. Nie atakują os razu po dociagnieciu (chyba, że wyraźnie jest to zaznaczone na karcie wroga, czy karcie aktu/tajemnicy).
W fazie wroga łowca rusza się raz i dopiero wtedy atakuje (o ile nie jest wyczerpany). Wróg bez łowcy siedzi w swojej lokacji i jeśli nie ma tam graczy, to nic nie będzie robił.

2. Doczytaj fazę ataku wroga i przyznawanie obrażeń. Jeśli gracz dostaję obrażenia i nie są one bezpośrednie, to może rozłożyć je na posiadane atuty (przedmioty czy przyjaciół).
Czyli wróg atakuje za x dmg gracza z psem. Jeśli obrażenia nie są bezpośrednie, to można część z nich przydzielić psu (maksymalnie 3) i wtedy odpali się umiejętność psa.

3. Tak, karty dorzucone do testu lecą na stos kart odrzuconych.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: jakmis83 »

Cześć,

Na razie 2 pytania:

1. Kiedy wróg zostaje przydzielony do lokacji gdzie jest badacz, dochodzi do zwarcia, to jest jasne.
A co w przypadku, kiedy wróg zostaje przydzielony do nieodkrytej jeszcze lokacji, ale nie ma adnotacji, że lokacja musi być odkryta? Czy mam dołożyć wroga do takiej lokacji czy nie?

2. Czy każda zagrana karta kiedy jestem w zwarciu powoduje atak towarzyszący wroga? Chodzi mi głównie o zagrywanie kart wydarzeń takich jak wysadzenie dynamitem?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: arian »

jakmis83 pisze: 15 lut 2022, 14:18 Cześć,

Na razie 2 pytania:

1. Kiedy wróg zostaje przydzielony do lokacji gdzie jest badacz, dochodzi do zwarcia, to jest jasne.
A co w przypadku, kiedy wróg zostaje przydzielony do nieodkrytej jeszcze lokacji, ale nie ma adnotacji, że lokacja musi być odkryta? Czy mam dołożyć wroga do takiej lokacji czy nie?
Lokacja nie musi być odkryta. Ważne, żeby była w grze. Natomiast jeśli danej lokalizacji nie ma w grze, to wroga odrzucasz i to wszystko.
2. Czy każda zagrana karta kiedy jestem w zwarciu powoduje atak towarzyszący wroga? Chodzi mi głównie o zagrywanie kart wydarzeń takich jak wysadzenie dynamitem?
Tak, chyba, że na karcie zaznaczono inaczej (np. "Ta akcja nie wywołuje ataków towarzyszących") albo akcja na karcie poprzedzona jest słowem kluczowym Walka, Wymykanie się, Pertraktacje, Rezygnacja. Wówczas uznaje się, że wykonujesz akcję, nie wywołującą ataków towarzyszących.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Arius »

arian pisze: 15 lut 2022, 14:50
jakmis83 pisze: 15 lut 2022, 14:18
2. Czy każda zagrana karta kiedy jestem w zwarciu powoduje atak towarzyszący wroga? Chodzi mi głównie o zagrywanie kart wydarzeń takich jak wysadzenie dynamitem?
Tak, chyba, że na karcie zaznaczono inaczej (np. "Ta akcja nie wywołuje ataków towarzyszących") albo akcja na karcie poprzedzona jest słowem kluczowym Walka, Wymykanie się, Pertraktacje, Rezygnacja. Wówczas uznaje się, że wykonujesz akcję, nie wywołującą ataków towarzyszących.
I karty ze słowem kluczowym szybka.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

A także akcje na kartach które już mamy zagrane i które mają ikonę pioruna.
Mówiąc krótko te, które nie są akcją nie powodują. Te które są - powodują, chyba że to Walka, Wymykanie się, Rezygnacja, Pertraktacje.

W przypadku Dynamitu (czy innych tego typu wydarzen) - najpierw jest atak wroga, potem zadziała karta. Czyli jeśli wróg cię już zabił, to karta nie zadziała (wyjąłeś z torby dynamit, ale zanim podpaliles lont i rzuciłeś, to zginąłeś).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
p_m_z
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2017, 18:52
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: p_m_z »

Witam. Mam dwa szybkie pytania ;):
1. Gdy na moim atucie nie ma już ładunków to automatycznie karta jest odrzucana? Czy mogę sam ja odrzucić w dowolnym momencie lub użyć jej do testu umiejętności?
2. Jeśli w lokalizacji jest wróg z którym nie jestem w zwarciu(jest wyczerpany lub w zwarciu z innym badaczem) to mogę badać ta lokalizacje?
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

1. O ile nie ma wyraźnie zapisane - nie jest odrzucana z automatu.
Nie możesz do testu przeznaczyć, do tego są karty odrzucane z ręki.
Najlepiej trzymać, czasem nawet taka karta się przydaje (np. jak nam karta postępu karze odrzucić jakiś atut :-) ).
2. Tak.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ