Gra pod gust dziewczyny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Karalek_PL
Posty: 93
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Karalek_PL »

Szukam gry, która w pełni zadowoli moją dziewczynę. Próbowałem już z różnymi, ale przy każdej było jakieś ale... Na chwilę obecną do swoich ulubionych zalicza Talismana, Gra w życie (taka gra dzieciństwa) i 7 Cudów Świata Pojedynek. Poniższe gry jej się podobają - w miarę:

Robinson Crusoe - początkowo fajny, potem scenariusze robią się zbyt powtarzalne.
Terraformacja Marsa - spoko ale zbyt długa rozgrywka i zbyt powtarzalna.
Gloomheaven: Szczęki lwa - zbyt powtarzalna (tylko chodzisz i zabijasz), zbyt trudna.
Detektyw i Kroniki zbrodni - fajna fabuła i dobry klimat. Mniejsze jak Escepe Tales czy karciane już się nie podobały.
Nemezis - "to było fajne, w miarę".
Tzolkin - "to było straszne".
Watergate - nie podeszło mechanicznie

Ostatnio mówiła, że chciałaby gra tworzyła atmosferę (muzyka, lektor, czuć że coś się dzieje). Tak więc raczej potrzebne gry lekkie, nie zbyt długie, z mocno wyczuwalną fabułą. Na razie myślę o dodatkach do Detektywa (Zbrodnie L.A i Wiedeński łącznik, uniwersum Diuny nie podeszło), może Destinies, może Everdell, Bór?
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: hachi35 »

heeh nie wiem czy znajdziesz taką grę która ją zadowoli :)

kup arcana miłości czy coś w tym stylu, prawie jutro walentynki:) muzyka nastrojowa itd:)

a tak nie na walentynki:)

Destinies z aplikacją na pewno będzie klimat ,nie grałem ale ma pozytywne opinie :)

Everdell wygląda ślicznie (grafiki wykonanie) i dużo kobietą się podoba ale tam nie masz lektora itd :)

To możesz spróbować nie zaszkodzi

co do "ale" do gier każdy chyba ma zawsze jakieś ale :) nie ma gier idealnych (chyba:) albo w nią jeszcze nie zagraliśmy:)

może pomyśl nad czymś co połączy ją z inną pasją ?? lub jej ulubionym gatunkiem np fanstasy , powodzenia :) daj znać czy jej podeszło coś:)


100 postt :):)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 19:55 przez hachi35, łącznie zmieniany 1 raz.
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: tommyray »

Jeżeli talizman na tak to Gloom of Kilforth albo Shadows Of Kilforth.
Może także Machina Arcana, Tainted Grail, Destinies, Horror w Arkham LCG.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: j_g »

Za jakiś czas wyjdą po polsku gry z serii Unlock to spróbuj. Najlepsza gra/seria typu escape room. Może Botanik, Głębia. Są szybkie - mojej się spodobało (7CS: Pojedynek też się podoba; widzę, że chyba mają podobne podejście do planszówek).
DeZet
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:02
Has thanked: 88 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: DeZet »

Jak gra w zycie to moze W pogoni za szczesciem 🙂 mojej zonie siadło. Próba przeniesienia simsów na plansze.

My zaczynalismy np od Azula i żona zawsze chetnie.

Na poczatku mielismy tez Agricole i tez milo sie grało. Ostatecznie wymielismy na Kawerne bo w Agri zbyt krótka dla nas kołderka. Jednak polecam zaczac od Agri bo ma przystepniejsze zasady.

Bardzo lubimy z żona tez Great wester trail i Brass Birmingham, ale po tym co wymieniles te dwie na razie bym odpuscił (jak byscie chcieli to zaczac od GWT - my puszczamy muzyke country i wesolo pędzimy krówki do Kansas) 😉

Wymieniono tutaj Everdell'a i mysle że mozecie to wziac pod uwage. U nas ostatecznie wyleciala. Jest przyjemna ladna i dobra do wprowadzenia.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Beskid »

zacznij od

W pogoni za Szczęściem
Welcome to Miasteczko marzeń
Calico
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: japanczyk »

Spóbuj Cthulhu Death May Die skoro podoba jej sie Talizman - ogólnie podobało się każdej grupie nieplanszówkowej, której pokazałem, wiec powinno podejśc twojej dziewczynie
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Misiekg3 »

Może posiadłość szaleństwa? Fabuła, klimat, scenariusze, klimatyczne wprowadzenie i przyjemna choć nie łatwa rozgrywka. Dużo na plus i większość płci pięknej lubi ten tytuł ;)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Tringa »

A ja bym polecała Abyssa - prosta, łatwa, przyjemna i przepiękna :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Karalek_PL
Posty: 93
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Karalek_PL »

Mortinista pisze: 13 lut 2022, 19:33 Cześć,
Nie szukaj gry, która "zadowoli" Twoją dziewczynę. Wybierz grę, która Ci się podoba i zagraj z kimś, komu sprawi to tyle samo frajdy. Dziewczynę olej, życie jest za krótkie :)
Spodziewałem się takiej odpowiedzi :D Ale takiej opcji to nie ma ;). Dziewczyna chce i stara się polubić planszówki. Muszę jej tylko pomóc, znajdując bardziej w jej guście.
hachi35 pisze: 13 lut 2022, 19:45 kup arcana miłości czy coś w tym stylu, prawie jutro walentynki:) muzyka nastrojowa itd:)
Destinies z aplikacją na pewno będzie klimat ,nie grałem ale ma pozytywne opinie :)
Everdell wygląda ślicznie (grafiki wykonanie) i dużo kobietą się podoba ale tam nie masz lektora itd :)
Miałem już w koszyku Arcana ale uznałem, że na razie nie potrzebujemy takich dodatków 8)
Wykonanie Everdell nawet mnie się podoba. Lektora nie ma, ale jest drzewko i dużo ładnych obrazków, więc może podpasuje. Wrzucam na listę :)
tommyray pisze: 13 lut 2022, 19:54 Jeżeli talizman na tak to Gloom of Kilforth albo Shadows Of Kilforth.
Może także Machina Arcana, Tainted Grail, Destinies, Horror w Arkham LCG.
Kilforthy raczej trudno dostępne będą, wiadomo coś o dodrukach?
Jak jest z różnorodnością scenariuszy w Machina Arcana? Nie będzie jak z Gloomheaven, że każdy opiera się na tym samym schemacie?
Horror w Arkham LCG wygląda fajnie, kooperacja na +. Tylko czy zakup podstawki z 3 scenariuszami wystarczy czy zaraz trzeba będzie inwestować w dodatki, czego wolałbym uniknąć? Jest sens podchodzić 2/3 raz do już rozegranych?
Tainted Grail mnie by się spodobał, ale nie wiem czy niezbyt skomplikowany będzie.
j_g pisze: 13 lut 2022, 20:39 Za jakiś czas wyjdą po polsku gry z serii Unlock to spróbuj. Najlepsza gra/seria typu escape room. Może Botanik, Głębia.
Ciekawe typy, o których nie słyszałem. Wrzucę do obserwowanych :D
DeZet pisze: 13 lut 2022, 20:41 Jak gra w zycie to moze W pogoni za szczesciem 🙂 mojej zonie siadło. Próba przeniesienia simsów na plansze.
My zaczynalismy np od Azula i żona zawsze chetnie.
Na poczatku mielismy tez Agricole i tez milo sie grało. Ostatecznie wymielismy na Kawerne bo w Agri zbyt krótka dla nas kołderka. Jednak polecam zaczac od Agri bo ma przystepniejsze zasady.
Bardzo lubimy z żona tez Great wester trail i Brass Birmingham, ale po tym co wymieniles te dwie na razie bym odpuscił (jak byscie chcieli to zaczac od GWT - my puszczamy muzyke country i wesolo pędzimy krówki do Kansas) 😉
Wymieniono tutaj Everdell'a i mysle że mozecie to wziac pod uwage. U nas ostatecznie wyleciala. Jest przyjemna ladna i dobra do wprowadzenia.
W pogoni brzmi super. Jako fanka Simsów powinna być zadowolona :D.
Myślałem już nad GWT, brzmi obiecująco więc przy dobrej cenie postaram się załatwić. Lepiej kupić nową edycję, czy zmiany niewielkie?
Agricola wygląda ładnie i ciekawie, sprawdzimy ją.
Beskid pisze: 13 lut 2022, 20:50 zacznij od
Welcome to Miasteczko marzeń
Calico
Miasteczko wygląda dobrze i jest tanie, warto spróbować.
Jako posiadaczka kota powinna być uradowana, że sam na to nie wpadłem :D
japanczyk pisze: 13 lut 2022, 21:41 Spóbuj Cthulhu Death May Die skoro podoba jej sie Talizman - ogólnie podobało się każdej grupie nieplanszówkowej, której pokazałem, wiec powinno podejśc twojej dziewczynie
To jest gra, którą ja bym chciał :D Jak dobrze to sprzedam to powinno przejść ;)
Misiekg3 pisze: 13 lut 2022, 22:00 Może posiadłość szaleństwa? Fabuła, klimat, scenariusze, klimatyczne wprowadzenie i przyjemna choć nie łatwa rozgrywka. Dużo na plus i większość płci pięknej lubi ten tytuł ;)
Kupione już ;) Czekam tylko na pojawienie się w formie fizycznej. Mam nadzieję, że podejdzie.
Tringa pisze: 13 lut 2022, 23:03 A ja bym polecała Abyssa - prosta, łatwa, przyjemna i przepiękna :)
Nie kojarzyłem, dzięki. Wrzucę na listę obserwowanych.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Piaskoryb »

Patchwork Moja uwielbia, trochę trzeba pomyśleć, trochę pokombinować :)
Splendor nasza najstarsza gra i ciągle lubimy od czasu do czasu pograć :)
Tyrani Underdarku * o dziwo moja kobieta lubi to, szczególnie gdy wygrywa.
Unmatched często w to gramy jedyne czego druga połówka nie lubi w tej grze to.. Bruce Lee bo jak ona twierdzi "jest oszukany" xD
Race For The Galaxy moja nie znosiła tej gry przez pierwsze 10-15 partii xD dopóki nie załapała tych wszystkich możliwości, potem bardzo ją lubiła. A gra oferuje tyle że taki 7 cudów pojedynek to gra dla dzieci bez żadnych wyborów xD Może ciekawą alternatywą być Terraformacja Marsa Ekspedycja Ares bo prawie ten sam system jest. Jesli decyzji jest tez tyle do podejmowania to musi byc naprawde fajna gra :)
Diuna Imperium O dziwo, najcześciej gramy w to na 2 osoby i to ja najczęściej przegrywam :p
Lords Of Waterdeep Moja bardzo lubi tą grę (nie chcieliśmy dodatku wiec mowa o podstawce) i zawsze jak w nią gramy to stwierdzamy że ją lubimy
alternatywa Epoka Kamienia też fajna gra albo Zaginiona Wyspa Arnak ale nie graliśmy w to więc nie wiem jak na 2 osoby.
Agricola ale zawsze graliśmy tymi sami drogami i szybko poszlo na sell.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: rutra1992 »

Karalek_PL pisze: 13 lut 2022, 23:16
DeZet pisze: 13 lut 2022, 20:41 Jak gra w zycie to moze W pogoni za szczesciem 🙂 mojej zonie siadło. Próba przeniesienia simsów na plansze.
My zaczynalismy np od Azula i żona zawsze chetnie.
Na poczatku mielismy tez Agricole i tez milo sie grało. Ostatecznie wymielismy na Kawerne bo w Agri zbyt krótka dla nas kołderka. Jednak polecam zaczac od Agri bo ma przystepniejsze zasady.
Bardzo lubimy z żona tez Great wester trail i Brass Birmingham, ale po tym co wymieniles te dwie na razie bym odpuscił (jak byscie chcieli to zaczac od GWT - my puszczamy muzyke country i wesolo pędzimy krówki do Kansas) 😉
Wymieniono tutaj Everdell'a i mysle że mozecie to wziac pod uwage. U nas ostatecznie wyleciala. Jest przyjemna ladna i dobra do wprowadzenia.
W pogoni brzmi super. Jako fanka Simsów powinna być zadowolona :D.
Myślałem już nad GWT, brzmi obiecująco więc przy dobrej cenie postaram się załatwić. Lepiej kupić nową edycję, czy zmiany niewielkie?
Agricola wygląda ładnie i ciekawie, sprawdzimy ją.
Możesz tutaj też spojrzeć na CV zmiast w pogoni za szczęściem, mi sie wydawało za bardzo losowe i bardziej lubie "W pogoni...", ale dużo osób też je rekomenduje.
Karalek_PL pisze: 13 lut 2022, 23:16
Beskid pisze: 13 lut 2022, 20:50 zacznij od
Welcome to Miasteczko marzeń
Calico
Miasteczko wygląda dobrze i jest tanie, warto spróbować.
Jako posiadaczka kota powinna być uradowana, że sam na to niec wpadłem :D
To o kotach możesz też spojrzeć na "Najlepsza gra o kotach" (aktualnie wyprzedana, dodruk ma być w drugim kwartale) i "Wyspe Kotow" (to nowość, wiec sam jeszcze nie ogarniałem)

A tak poza tym może Patchwork? Z jednej strony układa się cały czas te kocyki, ale to nie jest tak, że od razu wiesz co najlepiej brać, a jest łatwe, ładne i szybkie.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Khag »

Brzdek - są emocje przy wyciąganiu kostek, łatwo wyjaśnić zasady, przyjemna i szybka rozrywka. Gra jest powtarzalna, ale można dokupować całą masę dodatkowych map. To taki nemesis w wersji light jeżeli chodzi o flow z rozgrywki.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 446
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: wrojka »

MikroMakro = Zasady do wyjaśnienia w 20s, Gdzie jest Wally, Kryminał/Śledztwo.

Szarlatani z Pasikurowic / Cubitos = PYL, Bardziej satysfakcjonujący dekcbuilder (bo kostki/żetony w worku), Proste Zasady, Niska Interakcja (co za tym idzie, brak negatywnej interakcji). Fajnie działają na 2 osoby, a i dobry wybór jak znajomi wpadną.

Sagrada = Ładne, Proste, Azulowa interakcja w podbieranie sobie elementów 'ze środka'.

Z innych:
Pięć Klanów (trzeba poczuć system Mancali)
Jaipur
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Beskid »

Tang Garden jest teraz na walentynkowej promocji, bdb cena
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: tomwro »

Ja ze swoją gram w podobne tutuły i cześć się pokrywa. Polecam Abyss szczególnie z dodatkiem Kraken, Pradawny las, Zombicide 2ed, Brzdęka, Szarlatanow, Aeons End, 51 stan.
Z fillerów spór o bór, Konspiracje, Fantastyczne światy.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Darkstorm »

Myślę, że w miarę dobrze powinna się wpisać "Posiadłość Szaleństwa" choć większość scenariuszy zajmie te minimum 2h+. Rekomendowałbym też byś to Ty obsługiwał aplikację i nie zawracał dziewczynie tym głowy. (Za wyjątkiem łamigłówek).

Jeśli lubi Talizman to można spróbować pójść krok dalej i u mnie tu się sprawdził Runebound 3ed. Nie ma tam co prawda porywającej fabuły ale jest przygoda.
Karalek_PL
Posty: 93
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra pod gust dziewczyny

Post autor: Karalek_PL »

Piaskoryb pisze: 14 lut 2022, 12:48 Patchwork Moja uwielbia, trochę trzeba pomyśleć, trochę pokombinować :)
Wczoraj pograliśmy w Patchwork Express. Nawet przyjemne, niby proste, ale po kilku rozgrywkach pozytywnie zaskakuje.
Khag pisze: 14 lut 2022, 16:03 Brzdek - są emocje przy wyciąganiu kostek, łatwo wyjaśnić zasady, przyjemna i szybka rozrywka. Gra jest powtarzalna, ale można dokupować całą masę dodatkowych map. To taki nemesis w wersji light jeżeli chodzi o flow z rozgrywki.
Widziałem dostępne do wypożyczenia, a jak ma flow Nemezis to z pewnością spróbujemy.
Darkstorm pisze: 17 lut 2022, 09:58 Jeśli lubi Talizman to można spróbować pójść krok dalej i u mnie tu się sprawdził Runebound 3ed. Nie ma tam co prawda porywającej fabuły ale jest przygoda.
Graliśmy w 2ed. Nie podeszło jakoś.


Dziękuje za wszystkie propozycje :) Będę je z czasem sprawdzał, zaczynając od gier dostępnych w pobliskiej wypożyczalni lub tanich ^^. Jeżeli coś skradnie jej serce, to też dam znać.
ODPOWIEDZ