Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 898
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 278 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Dako »

BOLLO pisze: 19 lut 2022, 16:43 2 tyg temu kupilem po 69pln.
Za TED nie chcialbym dac wiecej jak 99...... :?
W naszym kraju "mlekiem i miodem płynącym" wg Wydawcy (dziękuję za wydanie) pewnie będzie za 149/199 PLN a w sklepach po premierze (casus Machina Arcana) znacznie taniej...
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: hachi35 »

A wiadomo czy Galakta wyda tą gierkę w wersji delux ( jak na ks) i z dodatkiem? pytałem ich ale echoo :) kiedy wyjdzie chyba też nie wiadomo ,,,, no cena na bank min 99 zł..... max 149 n chyba ze z dodatkiem,,,

machina była ks a TED nie wiem,,,,,,,,,
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Platfus »

Rozumiem, że w tak małym pudełku nie ma szans by zmieściły się dodatki, co nie?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 898
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 277 times
Been thanked: 278 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Dako »

Platfus pisze: 10 mar 2022, 11:21 Rozumiem, że w tak małym pudełku nie ma szans by zmieściły się dodatki, co nie?
Nie ma najmniejszych szans.
Dziś pojawił się filmik z TED na On Table i Asia pokazała jak wygląda zapakowane pudełko podstawki (nic więcej tam się nie wciśnie).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

Dako_W pisze: 10 mar 2022, 11:26
Platfus pisze: 10 mar 2022, 11:21 Rozumiem, że w tak małym pudełku nie ma szans by zmieściły się dodatki, co nie?
Nie ma najmniejszych szans.
Dziś pojawił się filmik z TED na On Table i Asia pokazała jak wygląda zapakowane pudełko podstawki (nic więcej tam się nie wciśnie).
https://www.youtube.com/watch?v=Zd7onQqlUHo

Swoją drogą to bardzo dobrze zrobione video i instrukcja.
ckbucu
Posty: 367
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 567 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: ckbucu »

Dako_W pisze: 10 mar 2022, 11:26
Platfus pisze: 10 mar 2022, 11:21 Rozumiem, że w tak małym pudełku nie ma szans by zmieściły się dodatki, co nie?
Nie ma najmniejszych szans.
Dziś pojawił się filmik z TED na On Table i Asia pokazała jak wygląda zapakowane pudełko podstawki (nic więcej tam się nie wciśnie).
Dodatek Stories się wciśnie, a nie ma on wcale mało komponentów.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 10 mar 2022, 11:57 https://www.youtube.com/watch?v=Zd7onQqlUHo

Swoją drogą to bardzo dobrze zrobione video i instrukcja.
Interesujący tytuł. Możnaby przetestować na TTS.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

czy macie jakies przecieki kiedy bedize premiera i jaka bedzie cena?
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 267
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 175 times
Been thanked: 116 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Urkeith »

BOLLO pisze: 11 mar 2022, 09:55 czy macie jakies przecieki kiedy bedize premiera i jaka bedzie cena?
Jak statek dopiero co wypłynął to pewnie jakoś maj... Co do ceny to Galakta na fb napisałą "Zazwyczaj jest to w okolicach SCD wersji anglojęzycznych, ale teraz ciężko powiedzieć. Nie chcemy się jeszcze deklarować. Wszystko aktualnie drożeje i mamy spory problem...". Co przy drogim dolarze nie napawa optymizmem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

Urkeith pisze: 11 mar 2022, 10:02
BOLLO pisze: 11 mar 2022, 09:55 czy macie jakies przecieki kiedy bedize premiera i jaka bedzie cena?
Jak statek dopiero co wypłynął to pewnie jakoś maj... Co do ceny to Galakta na fb napisałą "Zazwyczaj jest to w okolicach SCD wersji anglojęzycznych, ale teraz ciężko powiedzieć. Nie chcemy się jeszcze deklarować. Wszystko aktualnie drożeje i mamy spory problem...". Co przy drogim dolarze nie napawa optymizmem.
Tak myślałem że będzie jednak skifa cenowa....widzę że w tm roku skończyło się dla mnie eldorado i jednak gry trzeba kupować z WIELKIM wyczuciem i szacunkiem dla pieniądza. Ja mogę nie grać regały i tak się uginają pytanie tylko jak faktycznie wydawcy sobie z tym poradzą nie zazdroszczę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

Premiera polskiej wersji planowana jest na maj.

Źródło: FB Planszowych Newsów, FB Galakty
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: litk »

Pisali gdzieś, że dodatki będą w zależności od tego jak będzie sprzedawać się podstawka, co do terminu maj? Patrząc jakie są opóźnienia innych tytułów, to nie liczył bym na to.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: EsperanzaDMV »

Wie ktoś może, dlaczego jeszcze nikt nie podał nigdzie planowanego SCD, skoro premiera już tuż-tuż? Czekają aż złotówka odbije, czy jak? Nikt nawet słowem nie chce nic powiedzieć o cenie tej gry, a dla mnie będzie to najważniejszy czynnik czy kupię tę grę, czy nie. Jeśli będzie kosztować mniej niż stówę - wezmę, ale tymczasem nigdzie nawet nie ma nic nt. szacowanego poziomu ceny...
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: planszufka »

EsperanzaDMV pisze: 18 mar 2022, 20:31 Wie ktoś może, dlaczego jeszcze nikt nie podał nigdzie planowanego SCD, skoro premiera już tuż-tuż? Czekają aż złotówka odbije, czy jak? Nikt nawet słowem nie chce nic powiedzieć o cenie tej gry, a dla mnie będzie to najważniejszy czynnik czy kupię tę grę, czy nie. Jeśli będzie kosztować mniej niż stówę - wezmę, ale tymczasem nigdzie nawet nie ma nic nt. szacowanego poziomu ceny...
bylby to totalny szok, gdyby kosztowalo ponizej stowy
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: tomp »

inny spolonizowany tytuł z serii Tiny, czyli Tiny Epic: MECHS ma SDC 99 zł (obecnie nawet w sklepie wydawcy taniej).
Ale .... Gra wyszła jakiś czas temu, zatem jest to mało miarodajne (inflacja, koszty, kurs wymiany waluty, itp.)
Strzelam, że SDC nie będzie poniżej stu złotych. Kupić w sklepie, gdzie ma się wysoki rabat, jest już bardziej realne.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 18 mar 2022, 23:29 inny spolonizowany tytuł z serii Tiny, czyli Tiny Epic: MECHS ma SDC 99 zł (obecnie nawet w sklepie wydawcy taniej).
Ale .... Gra wyszła jakiś czas temu, zatem jest to mało miarodajne (inflacja, koszty, kurs wymiany waluty, itp.)
Strzelam, że SDC nie będzie poniżej stu złotych. Kupić w sklepie, gdzie ma się wysoki rabat, jest już bardziej realne.
Mechy aktualnie w sklepie po 79pln. Tak wiec obstawiam ze scd Dungeon bedzie w okolicach 129. W sklepach 99. Jak bedzie drozej to odpuszcze....za duzo jest dobrych i niestety drogich gier.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:49 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

Wrzucam, jakby ktoś przegapił info z planów wydawniczych Galakty:
kurdzio pisze: 07 kwie 2022, 13:22 Małe Epickie Podziemia w przedsprzedaży za niecałe 100 zł, całkiem przyjemnie :)
W tej cenie długo się nie zastanawiałem i wziąłem. Biorąc pod uwagę inflację (krajową i samych gier) cena wydaje się bardzo spoko.

Informacja na stronie Galakty:
http://galakta.pl/rusza-przedsprzedaz-g ... ry-potter/

Co mnie zaskoczyło, to nieduża różnica między ceną w przedsprzedaży w sklepie Galakty, a średnią ceną na planszove (~8PLN).
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

Mógłby ktoś powiedzieć czym dokładnie różni się wersja KS od tej oferowanej w retail?

Gdzieś widziałem dodatkowe mepelki bosów ( spersonalizowane i indywidualne dla każdego z bossów ) ale za chiny ludowe nie mogę tego teraz odnaleźć. Czy jest to dodawane do standardowej wersji KS czy jest to zarezerwowane tylko dla ludzi, którzy wzięli HONORARY PRODUCER na KS?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

lukkk pisze: 08 kwie 2022, 14:58 Mógłby ktoś powiedzieć czym dokładnie różni się wersja KS od tej oferowanej w retail?

Gdzieś widziałem dodatkowe mepelki bosów ( spersonalizowane i indywidualne dla każdego z bossów ) ale za chiny ludowe nie mogę tego teraz odnaleźć. Czy jest to dodawane do standardowej wersji KS czy jest to zarezerwowane tylko dla ludzi, którzy wzięli HONORARY PRODUCER na KS?
Ceną panie ceną...a KSowa kosztowała prawie 300pln

a tak serio to tu masz info
https://www.kickstarter.com/projects/co ... c-dungeons
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

To ja podpytam jeszcze: skąd można wziąć takich bossów? ( wielkie, drewniane meeple przedstawiające każdego z bossów zamiast jednego symbolicznego i zbiorczego oznaczenia)

https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/3192354

Czyżby byli dostępni tylko poza KS?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

BOLLO pisze: 08 kwie 2022, 15:03
lukkk pisze: 08 kwie 2022, 14:58 Mógłby ktoś powiedzieć czym dokładnie różni się wersja KS od tej oferowanej w retail?

Gdzieś widziałem dodatkowe mepelki bosów ( spersonalizowane i indywidualne dla każdego z bossów ) ale za chiny ludowe nie mogę tego teraz odnaleźć. Czy jest to dodawane do standardowej wersji KS czy jest to zarezerwowane tylko dla ludzi, którzy wzięli HONORARY PRODUCER na KS?
Ceną panie ceną...a KSowa kosztowała prawie 300pln

a tak serio to tu masz info
https://www.kickstarter.com/projects/co ... c-dungeons
Cena w retailu to obecnie stówka. Jakbym chciał kupić wersję ks to wyjdzie wydatek rzędu około300 zeta. I tak się zastanawiam czy ta warto? Jak Ty jako posiadacz KS byś ocenił?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1658
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: nidhog »

lukkk pisze: 13 kwie 2022, 14:50
BOLLO pisze: 08 kwie 2022, 15:03
lukkk pisze: 08 kwie 2022, 14:58 Mógłby ktoś powiedzieć czym dokładnie różni się wersja KS od tej oferowanej w retail?

Gdzieś widziałem dodatkowe mepelki bosów ( spersonalizowane i indywidualne dla każdego z bossów ) ale za chiny ludowe nie mogę tego teraz odnaleźć. Czy jest to dodawane do standardowej wersji KS czy jest to zarezerwowane tylko dla ludzi, którzy wzięli HONORARY PRODUCER na KS?
Ceną panie ceną...a KSowa kosztowała prawie 300pln

a tak serio to tu masz info
https://www.kickstarter.com/projects/co ... c-dungeons
Cena w retailu to obecnie stówka. Jakbym chciał kupić wersję ks to wyjdzie wydatek rzędu około300 zeta. I tak się zastanawiam czy ta warto? Jak Ty jako posiadacz KS byś ocenił?
To ciężko jednoznacznie ocenić. Wszystko zależy jak często będziesz grał. I jakim maniakiem posiadania wszystkiego jesteś.
Sama podstawka daje już sporo.
Na KS były 2 dodatki
1. Potion and Perils - dodatek dokładający:
- mikstury ( nowy niewielki moduł)
- 2 finalnych bossów,
- 2 miniony
- 2 gobliny
niewielki content a generalnie najciężej go będzie zdobyci poza KS, ponieważ Gamelyn Games ma specyficzne podejście do KS Exclusive i u nich na stronie kosztuje 10 usd ( a Stories 15)
2. Stories - ten dodatek wnosi dużo więcej
- 8 nowych bohaterów wraz z figurkami,
- przygody/wytyczne - nowy moduł urozmaicający rozgrywkę
- 5 kart lochów
- 12 kart przedmiotów
- 2 finalnych bossów,
- 2 miniony
- 2 gobliny

Moim zdaniem jeśli gra będzie trafiać częściej na stół - warto to mieć. Jeśli będzie grana od święta - nie. I kwestia Jeszce czy w tej cenie. to już zostawiam indywidualnej ocenie :)


I tak dodam, ze za jakiś czas ( jak roześle monety, torby i zamówienie na heroes of land air and sea właśnie z Gamelyn Games, czyli z miesiąc) -będę robił zamówienie na Tiny Epic od producenta, będzie można zamówić od producenta wtedy same dodatki. W Dungeons angielskie są - nazwy, instrukcja i przygody/wytyczne z Stories. Znakomita większość gry jest niezależna językowo. Więc można zamówić podstawkę w Polsce a dodatek z USA. Wiem już, że będę miał zniżkę 20% na wszystko co nie jest KS exclusiv. Kwestia czy się opłaci przez wysyłkę z USA.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2022, 08:57 przez nidhog, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta opublikowała polską instrukcję:
http://galakta.pl/male-epickie-podziemi ... a-stronie/
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

Małe Epickie Podziemia będą miały premierę 5 maja.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ