Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 13 lut 2022, 11:07 Star Wars: Armada - Core + MC30c + Profundity + Rebel Transports + R&V ponieważ...
- Potrzebowałem R&V do dodatku fanowskiego do Rebelii i jakoś tak się rozkręcił zakup ;)
- Od dawna chciałem spróbować Armady, a teraz wraz z zamrożeniem serii pojawiło się trochę dobrych ofert na używki + dalej jest trochę niedrogich okrętów od Galakty.
- Po sprzedaży jednego cyklu AH miałem wolne środki.
Teraz zostało dokompletować trochę statków Imperialnych i można siadać do grania :)
Zebys tylko nie skończył jak ja z X-Wingami :mrgreen:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4713
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 14 lut 2022, 10:29
Spoiler:
Zebys tylko nie skończył jak ja z X-Wingami :mrgreen:
To znaczy? Wszystkiego zbierał nie będę, raczej będę unikał statków które zostały skonstruowane chronologicznie po pierwszej trylogii, i nie mają pokrycia w starym Extended Universe.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 574
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 298 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: andrzejstrzelba »

Zerknąłem sobie na tę grę i gdy zobaczyłem dodatek z niszczycielem za 240 $ to od razu lepiej się poczułem ze swoimi wydatkami na Shadows of Brimstone 😂.
A tak poważnie to ten niszczyciel musi imponująco wyglądać na stole. Szkoda tylko że pewnie skali nie trzymają ale to raczej nierealne.
Nie trzymają skali prawda ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 14 lut 2022, 11:19
BOLLO pisze: 14 lut 2022, 10:29
Spoiler:
Zebys tylko nie skończył jak ja z X-Wingami :mrgreen:
To znaczy? Wszystkiego zbierał nie będę, raczej będę unikał statków które zostały skonstruowane chronologicznie po pierwszej trylogii, i nie mają pokrycia w starym Extended Universe.
Kupiłem podstawkę niebieską potem czerwoną. Gra się spodobała, więc doszły dodatki, a potem kolejne i kolejne....a później modele razy 2-3szt do ciekawych rozpisek. Gra jest mega ale sporo modeli przez brak wystarczającego czasu nie została nawet ograna jeszcze. W Armade też chciałem wejść ale na czas się powstrzymałem.
P.S pakiety konwertujące na 2.0 też kupiłem w razie czego :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

andrzejstrzelba pisze: 14 lut 2022, 11:24 Zerknąłem sobie na tę grę i gdy zobaczyłem dodatek z niszczycielem za 240 $ to od razu lepiej się poczułem ze swoimi wydatkami na Shadows of Brimstone 😂.
A tak poważnie to ten niszczyciel musi imponująco wyglądać na stole. Szkoda tylko że pewnie skali nie trzymają ale to raczej nierealne.
Nie trzymają skali prawda ?
Nie nie trzymają skali ale wrażenie fakt robi. I nie dałem 240$ na szczęście.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 438
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fiacik »

BOLLO pisze: 13 lut 2022, 00:43
Fiacik pisze: 09 lut 2022, 09:18 Siege Storm - nadal szukam zamiennika do porzuconego swego czasu MTG.
I jak jest to zamiennik dla ciebie MTG?
Mało która gra będzie mogła zastąpić starego dobrego Magica, ale jako zamknięty produkt Siege spisuje się bardzo dobrze. Jest szybki, ma proste zasady i jest tu sporo do kombinowania. Czekam na kolejne talie. Największym minusem jest beznadziejna instrukcja, ale to już znak rozpoznawczy AR (drżę przed The Great Wall). Generalnie polecam.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SHARP33 »

Brzdęk! Nie drażnij smoka z dodatkami Ekspedycje po złoto i pajęczny, Wesoła kampania oraz Mini dodatkami 1 i 2 bo sprzedałem Terraformacje Marsa z dodatkami, która mi kompletnie nie siadła i chciałem coś w zamian.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 628
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackles - bo po 1 karcianka, po 2 solo, po 3 i chyba najważniejsze - PIRACI!, po 4 - podstawka, jeden zestaw przygód i zestaw postaci zamknęły się w 200 zł, po 5 - Gambit polecał (mocno polecał)

Space Hulk: Anioł Śmierci + 2 dodatki: bo wiele dobrego słyszałem o tej grze w kontekście solo

La Cosa Nostra - bo lubię gry z grą nad stołem, a zakup angielskiej wersji językowej z Holandii to (razem z wysyłką) była kwestia 90 zł (a Baldar kręci co do dodruku), dodatek zamówię po angielsku i będzie git

Bora Bora - nie wierzyłem swojemu szczęściu gdy zakupiłem przez nikogo niepokojony egzemplarz na allegro, bardzo lubię Zamki a o tej grze wiele dobrego czytałem (pozdrawiam m.in. @warlock)

Cubitos - bo chciałem wesprzeć podpoznańskie wydawnictwo, mimo, że kampania kostek nie urywa (wolałbym żeby dostać to samo co w przedsprzedaży ale cóż)

Wiedźmin Stary Świat Deluxe - bo stwierdziłem, że skoro moi znajomi mogą wciągać mnie w wielogodzinne rozgrywki w Talismana, to wstydu nie będzie jeżeli wybiorę tę grę, a edycja wspieraczkowa potem będzie przedmiotem spekulacji

2 wspieraczki w 1 miesiąc, coś złego się ze mną dzieje...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

Zamek bo NK rzuca perły przed wieprze :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Tiny Epic Mech- bo miałem TE Królestwa i była taka sobie a ta jest wyjątkowo udana i ciekawa. Brakowało mi gry do plecaka żeby móc w schronisku pograć np. Trzeba jednak uważać na małe elementy bo można łatwo pogubić. Jestem ciekaw Galaktowych TE Podziemia.....

Unlock Ucieczka- bo słyszałem że ciekawe a cena 19pln zachęciła by spróbować.
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Zombie teenz - bo córka będzie teraz u mnie przez tydzień a tyle pozytywnych opinii jest. W nic innego nie chce grać ostatnio niż Spór o bór a to i tak już nadmiar dla niej.

Kaskadia - lubię naturę, moje dziecię też, polecany tryb solo jak dziecko pokaże mi palec.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Masters Of The Universe: Fields Of Eternia - late pledge bo lubię He-Mana ( bardziej szkieletora hehe ), area control i jakieś misje/questy. Niby to wszystko ma być w tej grze. Ponadto szukałem jakiegoś ameri większego. Jak tu będą lekkie elementy euro to nawet lepiej. Także czekam.

Ponadto Root, Rising Sun i Szarlatani, wszystko z dodatkami. Klimaty odpowiednie dla współgraczy więc jest duża szansa że zostaną z nami na dłużej.

Jeszcze Bór i Bonlake - bo hype.

I paczka z promocji walentynkowej Lucky Duck Games m.in. Calico, Tang Garden i jeszcze jakieś 3 ale nawet nie pamiętam - coś dla dzieciaków.

Udało się opanować i nie kupiłem paru innych dużych tytułów ale od czego jest marzec :twisted:
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 194
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: MaMiKr »

Bo była oferta na Haithabu, a niestety ostatnio zacząłem zbierać gry Spielworxx. Co prawda ceny nowych się kręcą za wysoko już dla mnie tak jak to w przypadku
The Smoky Valley ale używki można jeszcze w :miarę:sensownie kupić
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Michito pisze: 16 lut 2022, 21:04
Space Hulk: Anioł Śmierci + 2 dodatki: bo wiele dobrego słyszałem o tej grze w kontekście solo

Jedna z lepszych karcianek solo w jakie grałem. Gdzieś dostał dodatki do tego ? Praktycznie nie dostępne, jak się coś pojawia to krzyczą kosmiczne pieniądze.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 628
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Sloth pisze: 21 lut 2022, 12:45
Michito pisze: 16 lut 2022, 21:04
Space Hulk: Anioł Śmierci + 2 dodatki: bo wiele dobrego słyszałem o tej grze w kontekście solo

Jedna z lepszych karcianek solo w jakie grałem. Gdzieś dostał dodatki do tego ? Praktycznie nie dostępne, jak się coś pojawia to krzyczą kosmiczne pieniądze.
U nas na forum - przyznaję, byłem szybki.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1916
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

Zaległości jeszcze ze stycznia:
podstawki:
1. Onitama - bo mi się zawsze podobała i nawet na komórce czasem zagram, więc warto by było mieć fizyczny egzemplarz,
2. Fairy Trails - bo mam już kilka kasztanów od Rosenberga,
3. Legendary: A James Bond Deck Building Game - bo niezbyt lubię klimat Aliena,
4. ICECOOL 2 - bo ponoć lepszy od jedynki,
5. Zooloretto - bo dzieci (przynajmniej moje) lubią zwierzątka,
6. Kwiatki - bo dawali w gratisie,
7. Paleo - bo lubię Robinsona,
8. Wyspa kotów - bo lubię koty,
9. Twierdza: Oblężenie Runedar - bo tower defence zawsze na propsie,
10. Munchkin Lista Skarbów - bo zwykły List miłosny jest mdły,
11. Destinies - bo dużo dobrego słyszałem,
12. nowa podstawka do Horroru w Arkham LCG - bo miałem tylko jedną podstawkę (i teraz zastanawiam się, czy ją sprzedawać czy nie);

+ dodatki do WP:LCG, HwA:LCG, Kowali losu (Rebelia), Zooloretto, Agricoli (talie A i B pomimo, że mam starą wersję - powinny działać dobrze);

+ kilkanaście farb Citadel, pędzle, podkłady. Na pierwszy ogień poszła Magia i Myszy - póki co karaluchy i pająk pomalowane i jestem całkiem zadowolony z efektu.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Hej :)

Ja w tym miesiącu kupiłem:

Boonlake (bo to ciężki Pfeister, a ostatnio graliśmy w GWT i to przekonało)

Diuna Imperium: Potęga IX, bo Diuna Imperium weszła ostro w nasze życie w styczniu! Siadła strasznie, więc dodatek zamówiony od razu :D

Valley Of The Kings: Premium Edition - bo miałem urodziny i chciałem więcej niż to powyżej :D a była w spoko pakiecie z kolejną grą, więc zgarnąłem używkę. Poza tym to deckbuilding (jedna z najbardziej lubianych mechanik przeze mnie i żonę), Gambit polecił, a ja chciałem w sumie złe wrażenia po Fort -cie żonie zniwelować (prezent gwiazdkowy, który był śliczny, ale nic poza tym :)

The Magnificent - bo bardzo lubię Santa Marię i zarządzanie koścmi

+ z MATHANDLu wpadły:

- Klub Utracjuszy - bo chciałem starsze gry Suchego poznać
- Artefakty Obcych + Odkrycia - bo grałem w prototyp gry (w średniowieczu, chyba oparty/podobny do AO, który mi się podobał) tego duetu (Marcina i Violi) i bardzo chciałem spróbować AO
- Air, Land & Sea: Critters at War - tu nie ma powodu, ale brak mi małych gierek, które lubię, więc wpadło na próby

+ w styczniu była Skrzynia do kolekcji Marvel Champions :)
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wakabayashi »

Kaskadia, bo zagram w to zarówno z żoną, dzieciakami, nowicjuszami jak i starymi nerdami :D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 300 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

D Day Dice - bo lubię Szeregowca Ryana i tematykę lądowania w Normandii. No i te kosteczki, mhhh, deliszys...
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 496 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Jak pisałem w temacie o sprzedaży, po tym jak oddałem Godfather w chwilę, to zakupiłem za tą kasę Pax Pamir, bo ciekawi mnie o co tyle zachodu. Najwyżej puszcze dalej
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kinioo »

Ticket to Ride Europe*, bo polecają że fajna familijno-towarzyska, a takowej nie mieliśmy w kolekcji.

*lepiej późno niż później ;)
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1229
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

Trickerion - bo polscy wydawcy podchodzą do tego tytułu jak pies do jeża, z dostępnością wersji ENG też różnie bywa, a oferta na olx za egzemplarz w folii mieściła się w moim budżecie.
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 496 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Shodan pisze: 23 lut 2022, 18:04 Trickerion - bo polscy wydawcy podchodzą do tego tytułu jak pies do jeża, z dostępnością wersji ENG też różnie bywa, a oferta na olx za egzemplarz w folii mieściła się w moim budżecie.
Ja dalej wierzę ale szykuje się na następny rok
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 23 lut 2022, 18:11
Shodan pisze: 23 lut 2022, 18:04 Trickerion - bo polscy wydawcy podchodzą do tego tytułu jak pies do jeża, z dostępnością wersji ENG też różnie bywa, a oferta na olx za egzemplarz w folii mieściła się w moim budżecie.
Ja dalej wierzę ale szykuje się na następny rok
GeekFactor potwierdził że wie kto ma to wydać ale nie powie. Proponuję zrobić zbiorowy bunt i odsubskrybowywać się po karą "albo powiesz albo znikamy..." :mrgreen:
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dhel »

1 The lord of the rings LCG revised core set - bo obiecałem sobie, że tym razem nie spóźnię się na wydawanie tego, a gra kiedyś mi się bardzo podobała. Już po pierwszej rozgrywce, Mirkwood nie był straszny, ale drugi quest i te cholerne trolle, no zobaczymy :D

2. Ark Nova - bo znalazłem jedyną ofertę na allegro w cenie jak w sklepie, a zachwyty nad tym tytułem są ogromne. Aż do wtorku nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, kompletnie nie planowałem tego kupować, a tu już dzisiaj przyjedzie. Zobaczymy czy siądzie.
ODPOWIEDZ