Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Jest w przedsprzedaży rok temu
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11131
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Stodd pisze: 28 lut 2022, 15:09 Pamięta ktoś może gdzie jest promo karta Jessica z Arrakis w podstawce? Nie mogę znaleźć w swoim egzemplarzu.
Karta była przyklejana oddzielnie do wszystkich egzemplarzy z przedsprzedazy
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2111
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Stodd pisze: 28 lut 2022, 15:09 Pamięta ktoś może gdzie jest promo karta Jessica z Arrakis w podstawce? Nie mogę znaleźć w swoim egzemplarzu.
U mnie była w woreczku doklejona do pudełka, ale to było podczas premiery.
Nie wiem jak jest przy kolejnym druku.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

U mnie była fatalnie dodana do egzemplarza gry, luzem w środku, bez woreczka, mogła ulec zniszczeniu. Gra wspaniała, ale wrzucenie tej karty promo dobrze się wkomponowało w jakość wydania gry.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Ja mam nadzieję, że LDG stanie na wysokości zadania i zrobią akcję z wymianą wadliwych kart : z podstawki i z dodatku. Czekam cały czas na ich stanowisko.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Gromb pisze: 28 lut 2022, 23:15 Ja mam nadzieję, że LDG stanie na wysokości zadania i zrobią akcję z wymianą wadliwych kart : z podstawki i z dodatku. Czekam cały czas na ich stanowisko.
Jakich wadliwych kart?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

itsthisguyagain pisze: 01 mar 2022, 00:11
Gromb pisze: 28 lut 2022, 23:15 Ja mam nadzieję, że LDG stanie na wysokości zadania i zrobią akcję z wymianą wadliwych kart : z podstawki i z dodatku. Czekam cały czas na ich stanowisko.
Jakich wadliwych kart?

Zerknij tutaj:
https://luckyduckgames.com/errata-do-gry-diuna-imperium
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Hrosskar »

Gromb pisze: 01 mar 2022, 07:49
itsthisguyagain pisze: 01 mar 2022, 00:11
Gromb pisze: 28 lut 2022, 23:15 Ja mam nadzieję, że LDG stanie na wysokości zadania i zrobią akcję z wymianą wadliwych kart : z podstawki i z dodatku. Czekam cały czas na ich stanowisko.
Jakich wadliwych kart?

Zerknij tutaj:
https://luckyduckgames.com/errata-do-gry-diuna-imperium
Podstawka ma przecież poprawione karty od drugiego druku. Sam błąd na tej jednej karcie nie jest jakiś tragiczny, wystarczy pamiętać o nim w trakcie gry. Podobnie błąd w instrukcji.
Co do dodatku, to errata pojawiła się jakoś po premierze, więc LDG nie miało szans wydrukować ich poprawionych, bo bazowało na tym, co otrzymało od oryginalnego wydawcy, a ten dopiero po pewnym czasie opublikował erratę.
Raczej małe szanse, żeby wszystkim ludziom LDG wysyłało poprawione karty, szczególnie do dodatku.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Nie mam im za złe tego o czym piszesz, zdaje sobie z tego sprawę i rozumiem.
Poprawiona karta możliwe, że pojawi się dla posiadaczy 1 druku, w momencie jak 3 druk trafi do Polski.
Natomiast dodatek, również zawiera błędna kartę i nic nie wiadomo o dodruku poprawionej.
Dlatego jestem ciekaw stanowiska LDG.
Możliwe, że do tej pory byłem rozpieszczony postawami innych wydawnic, ale poprawione karty zawsze były dostępne dla posiadaczy wadliwych kopii nawet za symboliczny 0.1 gr
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11131
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Gromb pisze: 01 mar 2022, 08:27 Możliwe, że do tej pory byłem rozpieszczony postawami innych wydawnic, ale poprawione karty zawsze były dostępne dla posiadaczy wadliwych kopii nawet za symboliczny 0.1 gr
To nie jest prawda - Rebel do PPŚ czy do Zewnetrznych Rubieży udostepnił errate na stronie i nara, Galakta tez chyba nic nie dodrukowywała, to Portal tak rozpieszcza
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: ahoytosemja »

japanczyk pisze: 01 mar 2022, 09:04
Gromb pisze: 01 mar 2022, 08:27 Możliwe, że do tej pory byłem rozpieszczony postawami innych wydawnic, ale poprawione karty zawsze były dostępne dla posiadaczy wadliwych kopii nawet za symboliczny 0.1 gr
To nie jest prawda - Rebel do PPŚ czy do Zewnetrznych Rubieży udostepnił errate na stronie i nara, Galakta tez chyba nic nie dodrukowywała, to Portal tak rozpieszcza
ale odwracajac sytuacje to Rebel dosylal poprawione karty do Res Arcany, a Portal do dzisiaj (juz chyba prawie rok) nie wymienil wadliwych planszy do Smrtphone Inc.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

japanczyk pisze: 01 mar 2022, 09:04
Gromb pisze: 01 mar 2022, 08:27 Możliwe, że do tej pory byłem rozpieszczony postawami innych wydawnic, ale poprawione karty zawsze były dostępne dla posiadaczy wadliwych kopii nawet za symboliczny 0.1 gr
To nie jest prawda - Rebel do PPŚ czy do Zewnetrznych Rubieży udostepnił errate na stronie i nara, Galakta tez chyba nic nie dodrukowywała, to Portal tak rozpieszcza
No nie do końca.
Rebel rozsyłał karty do Nemesis
Portal udostępnia za 0.01 zl poprawione karty
Zagraniczni wydawcy np. Upper Deck nie ma problemu.
Lacerta również robi "akcje naprawcze".
Nie offtopujmy, póki co liczę, że LDG rozwiąże temat.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11131
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:07 ale odwracajac sytuacje to Rebel dosylal poprawione karty do Res Arcany, a Portal do dzisiaj (juz chyba prawie rok) nie wymienil wadliwych planszy do Smrtphone Inc.
Dosylał kartę (jedna) do Res Arcana bo wypaczała grę, ale olał różnice w rozmiarach akrt do dodatku
Co innego dodruk karty, a produkcja plansz - inna skala kosztów i produkcji
Gromb pisze: 01 mar 2022, 09:13 Rebel rozsyłał karty do Nemesis
Portal udostępnia za 0.01 zl poprawione karty
Nie rozsyłał kart do Nemesis - rozsyłał pakiety naprawcze, głównie ze wzgledu na to, ze kafelki wypaczały gre (bo miały inny kolor i mozna bylo rozpoznac jakie pomieszczenia wyszły na planszy)

Anyway - na prawde ten temat nie musi wracac co strone - w wolnej chwili rpzerzuce do watku wydawnictwa
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atk »

ahoytosemja pisze: 01 mar 2022, 09:07 ale odwracajac sytuacje to Rebel dosylal poprawione karty do Res Arcany, a Portal do dzisiaj (juz chyba prawie rok) nie wymienil wadliwych planszy do Smrtphone Inc.
Przypadkiem plansze nie miały być poprawiane z dodrukiem międzynarodowym?

Poza tym te popsute plansze tez były z druku międzynarodowego, więc płakanie na portal nie ma tu sensu.
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: ahoytosemja »

Atk pisze: 02 mar 2022, 16:04 te popsute plansze tez były z druku międzynarodowego, więc płakanie na portal nie ma tu sensu.
a to tak mozna kazdy temat napisac, ze nikt nie zawinil tylko ktos tam w Chinach
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy z dodatkiem i jest dużo więcej mięsa w tej grze. Tylko nie wiemy czy to na plus czy minus. Biedny db i brak ruchu na rynku powodują, że to była taka lekka i szybka gierka z przepychaniem się na torach. Teraz jest to już mózgożerne danie główne, ale wszystkie problemy z podstawki nie zostały zaadresowane. Może oprócz otwarcia sprzedaż przyprawy > trzeci chopek.

Czy ktoś próbował wprowadzać jakieś homerules dające możliwość wyłożenia karty bez używania chopka dla bonusu z szarego pola? Chodzi mi o efekty z dodatku pozwalające odrzucić kartę, zamiast na discard może możnaby je wyłożyć aby w następnym ruchu móc aktywować następne efektynp Bene Gesserit.
MichalCh132
Posty: 216
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: MichalCh132 »

XLR8 pisze: 06 mar 2022, 21:10 Zagraliśmy z dodatkiem i jest dużo więcej mięsa w tej grze. Tylko nie wiemy czy to na plus czy minus. Biedny db i brak ruchu na rynku powodują, że to była taka lekka i szybka gierka z przepychaniem się na torach. Teraz jest to już mózgożerne danie główne, ale wszystkie problemy z podstawki nie zostały zaadresowane. Może oprócz otwarcia sprzedaż przyprawy > trzeci chopek.

Czy ktoś próbował wprowadzać jakieś homerules dające możliwość wyłożenia karty bez używania chopka dla bonusu z szarego pola? Chodzi mi o efekty z dodatku pozwalające odrzucić kartę, zamiast na discard może możnaby je wyłożyć aby w następnym ruchu móc aktywować następne efektynp Bene Gesserit.
Graliście może z tą nową kartą pozwalającą na trashowanie kart? Niby jedna karta, ale wydaje mi się, że połączona z jakimś ruchem na Bene Gesserit 1 trash -> draw 2 można dość szybko poprawić sobie deck. W samej podstawce ( co mnie zaskoczyło ) widziałem parte, gdzie gdy ktoś szybko dorwał trashowanie kart był w stanie grać bardzo mocno pod talie i wygrywać.

Dużo osób gra na usuwanie ostatniej karty na rynku pod koniec każdej rundy - polecam spróbować. U nas rozwiązało to problem braku ruchu na rynku bo zaraz spadało to czego nikt nie chciał kupić i praktycznie zawsze było coś ciekawego do wyboru.
Fojtu
Posty: 3395
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 561 times
Been thanked: 1266 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

XLR8 pisze: 06 mar 2022, 21:10 Czy ktoś próbował wprowadzać jakieś homerules dające możliwość wyłożenia karty bez używania chopka dla bonusu z szarego pola? Chodzi mi o efekty z dodatku pozwalające odrzucić kartę, zamiast na discard może możnaby je wyłożyć aby w następnym ruchu móc aktywować następne efektynp Bene Gesserit.
IMO wyrąbało by to mocno balans gry, nie próbowałbym nawet.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

MichalCh132 pisze: 07 mar 2022, 09:36
XLR8 pisze: 06 mar 2022, 21:10 Zagraliśmy z dodatkiem i jest dużo więcej mięsa w tej grze. Tylko nie wiemy czy to na plus czy minus. Biedny db i brak ruchu na rynku powodują, że to była taka lekka i szybka gierka z przepychaniem się na torach. Teraz jest to już mózgożerne danie główne, ale wszystkie problemy z podstawki nie zostały zaadresowane. Może oprócz otwarcia sprzedaż przyprawy > trzeci chopek.

Czy ktoś próbował wprowadzać jakieś homerules dające możliwość wyłożenia karty bez używania chopka dla bonusu z szarego pola? Chodzi mi o efekty z dodatku pozwalające odrzucić kartę, zamiast na discard może możnaby je wyłożyć aby w następnym ruchu móc aktywować następne efektynp Bene Gesserit.
Graliście może z tą nową kartą pozwalającą na trashowanie kart? Niby jedna karta, ale wydaje mi się, że połączona z jakimś ruchem na Bene Gesserit 1 trash -> draw 2 można dość szybko poprawić sobie deck. W samej podstawce ( co mnie zaskoczyło ) widziałem parte, gdzie gdy ktoś szybko dorwał trashowanie kart był w stanie grać bardzo mocno pod talie i wygrywać.

Dużo osób gra na usuwanie ostatniej karty na rynku pod koniec każdej rundy - polecam spróbować. U nas rozwiązało to problem braku ruchu na rynku bo zaraz spadało to czego nikt nie chciał kupić i praktycznie zawsze było coś ciekawego do wyboru.
My gramy na trashowanie kart przy zakupie co najmniej dwóch kart z rynku. Ale nie można dzięki temu odpalić umiejki dającej bonus za usunięcie karty.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Ardel12 »

Zagrałem w 3 i 4os gronie i muszę przyznać, że faktycznie fajnie się w tej grze wszystko zazębia i nie dziwię się takiego hypu na ten tytuł. Gra ma bardzo przystępne zasady, ubiera euro w dodatki z ameri i pozwala na pewną dowolność w uzyskiwaniu PZ. Niestety ten ostatni pkt dla mnie jest dość słaby, gdyż musimy zdobywać pkt w każdej z gałęzi(z czego najlepsze wydają mi się 4 PZ z frakcji, które jest bardzo ciężko stracić). Skupienie się na 1 ścieżce nie umożliwi wygranej. Podoba mi się, że karty rynku potrafią nas naprowadzić w daną stronę i trochę zmienić nam strategię. Podobnie zagrania przeciwników. Kolejny tytuł, w który z chęcią zagram, ale na łopatki mnie niczym nie rozłożył. Dodatkowo przy drugiej partii miałem uczucie pewnej powtarzalności, a karty intryg jeszcze bardziej mnie zniesmaczyły losowością. 7/10. Czekam na partię z dodatkiem.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:48 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pompa85 »

Cześć czy dodatek przyspiesza przemiał kart z rynku oraz eliminację kart z talii?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Pompa85 pisze: 11 kwie 2022, 23:17 Cześć czy dodatek przyspiesza przemiał kart z rynku oraz eliminację kart z talii?
Nic nie przyspiesza
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Pompa85 pisze: 11 kwie 2022, 23:17 Cześć czy dodatek przyspiesza przemiał kart z rynku oraz eliminację kart z talii?
Przyspiesza eliminacje kart z naszej talii - dodaje w alternatywnym trybie gry kartę, która pozwala usuwać karty z naszej ręki. Pośrednio przyspiesza to tez przemiał kart na rynku w rozgrywce od 3 graczy 😉

Polecam homerule z usuwaniem najstarszej karty na rynku co rundę i gra się robi miodna
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

My zdecydowanie wolimy homerule, że po zakupie co najmniej dwóch kart można jedną usunąć z discardu.
ODPOWIEDZ