Miyabi (Michael Kiesling)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1030
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 245 times

Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: Beskid »

Obrazek

tytuł: Miyabi
premiera: 2019
autor: Michael Kiesling
ilustrator: René Amthor
wydawca: HABA
kategoria: abstrakt puzzle kafle
https://boardgamegeek.com/boardgame/285533/miyabi

Dużo zachwytów na bgg nad tą niewielką sprytną grą kafelkową w której wcielamy się w projektanta ogrodów. Na plus, że w pudełku od razu mamy wszystkie mini dodatki, co dziś nie bywa regułą :wink:

Szczególnie ciekawa propozycja dla fanów Calico/Kaskadia bo wydaje się, że z całej trójki być może właśnie ten tytuł oferuje najwięcej.

Niestety gra przeszła obok naszego rynku bez spolszczenia ale jest zupełnie niezależna jezykowo i pojawiła się ostatnio na polskim amazonie w bdb cenie :twisted:

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: BartP »

To nie jest hicior na miarę Azula lub Patchworka, niemniej bardzo przyzwoita gra. Grałem parokrotnie z dziećmi (8 i 6 lat), aczkolwiek dla dorosłych zdecydowanie nadaje się również. Jak na mój gust odrobinę za dużo w tej grze rozwiązywania własnej zagadki a za mało interakcji z przeciwnikami Tak, niby jest draft z otwartej puli i drobna większościówka na koniec. Ta druga staje się istotna może w dwóch ostatnich rundach, a draft kafli robimy raczej pod siebie. Niemniej wg mnie to całkiem miła, przyjemna gra. Właśnie ze względu na jej pasjansowatość zadecydowałem, że wolę w rodzinnym gronie pograć, gdyż pośród graczy wolę interakcję. Bez rewelacji, ale czas miło spędzony: 7/10.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: garg »

Ja też byłem zdziwiony, jak mi się spodobało :) .

Większość gier Kieslinga jakoś tak mnie nie porusza i chociaż je doceniam, to w mojej kolekcji nie pozostają. Miałem Wikingów, 7 Steps, Outback i całe mnóstwo gier tworzonych w duecie z Kramerem, ale większość już dawno poleciała w świat. A Miyabi ma potencjał na zostanie na dłużej.

Kiesling potrafi tworzyć ciekawe sposoby punktacji (może nie jest to poziom Knizii, ale wiele mu nie brakuje) i w Miyabi też to widać. Gra się jakoś tak miło i spokojnie, a niewielka interakcja tworzy przy stole lekki nastrój. Warto spróbować :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1030
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 245 times

Re: Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: Beskid »

BartP pisze: 07 mar 2022, 07:42 To nie jest hicior na miarę Azula lub Patchworka, niemniej bardzo przyzwoita gra. (...) Bez rewelacji, ale czas miło spędzony: 7/10.
Bez wątpienia warto sprawdzić jeśli lubimy Azule / Patchworka :)

Spotkałem opinie stawiające Miyabi wyżej niż Park Niedźwiedzi Walkera czy Ogródek Rosenberga, a to bardzo lubiane układanki. Jest potencjał w tym pudełku, choć wydanie nie robi takiego wrażenia jak wspomniany Azul czy Calico.

W tym segmencie rynku jest teraz spory wybór dobrych gier i Miyabi jest gdzieś w cieniu popularniejszych tytułów, trochę niezauważona i niedoceniona.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: garg »

Beskid pisze: 07 mar 2022, 23:22 W tym segmencie rynku jest teraz spory wybór dobrych gier i Miyabi jest gdzieś w cieniu popularniejszych tytułów, trochę niezauważona i niedoceniona.
To może wynikać z faktu, że wydawcą jest Haba, a oni trochę słabują w marketingi gier innych, niż dla dzieci :( .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 779
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 694 times
Been thanked: 791 times
Kontakt:

Re: Miyabi (Michael Kiesling)

Post autor: anitroche »

Miyabi zachwyciłam się ponad rok temu zaraz po zakupie, a potem jakoś gra trafiła na półkę i z niej nie schodziła, chyba dlatego że dla mnie jest dość brzydka (jakoś przyzwyczaiłam się, że gry w tematyce japońskiej są mega ładne, a Miyabi zdecydowanie w tej kwestii odstaje od innych gier o budowaniu japońskiego ogrodu). No i już miałam ją sprzedać, ale przed spieniężeniem pudła wyjęłam, co by zagrać ostatni raz, no i... oferta sprzedaży już nieaktualna, bo sobie przypomniałam, jak ta gra jest dobra :). Cały czas jestem w nią beznadziejna, ale i tak gra mi się bardzo przyjemnie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zapoznaniem się z tym tytułem przed kupnem, to zapraszam na rozgrywkę solo:

Miyabi - zasady i pełna rozgrywka solo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ