Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Lucky Duck Games »

Wszystko już powinno działać.
Taki błąd wyskakuje jeśli ktoś ma świeżo pobraną Apkę, a ona nie może pobrać uaktualnienia ze strony (nie działał dziś).
Powinno już działać.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Gargi »

Jest kiedyś szansa ze dodatki będą po polsku?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: gnysek »

Gargi pisze: 16 lut 2022, 22:58 Jest kiedyś szansa ze dodatki będą po polsku?
Dokładnie stronę wcześniej masz:
tomekmani3k pisze: 26 sty 2022, 11:04 Nie oglądałem live ale na fb widzę wiele ogłoszeń, że będzie wydane po polsku Destinies (Sea of Sand).
Więc szansa jest ogromna, bo jak rozumiem, jest to już zamówione do druku :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Lucky Duck Games »

Tak, Sea of Sands potwierdziliśmy - jest w tłumaczeniu, premiera w drugiej połowie roku (nie drukujemy tego tak często jak podstawki, a że są figurki to musimy na druk zbiorczy czekać). Będą też maty i monety, a kto wie - może jeszcze jakaś niespodzianka ;)
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Gargi »

Ktoś grał w ten dodatek?Jak oceniacie fabułę?
Dwalin
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2019, 09:06

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Dwalin »

UWAGA: MAŁY SPOILER!

Znalazłem błąd w 3 scenariuszu, mianowicie
Spoiler:
Jakby co o problemie wspomniałem też na google store.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: mich81 »

Jak bardzo ponure są scenariusze z podstawki?
Mnie się taki klimat podoba ale chciałem zagrać jeden scenariusz z dziećmi 10 i 12 lat oraz potem z żoną (lubi pozytywne gry i klimaty).
Czy wszystkie scenariusze tworzą jeden wątek jak w Detektywie?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: dwaduzepe »

mich81 pisze: 10 mar 2022, 07:45 Jak bardzo ponure są scenariusze z podstawki?
Mnie się taki klimat podoba ale chciałem zagrać jeden scenariusz z dziećmi 10 i 12 lat oraz potem z żoną (lubi pozytywne gry i klimaty).
Czy wszystkie scenariusze tworzą jeden wątek jak w Detektywie?
bardzo malo ponure, na luzie 10 i 12 latek moga grac
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: donmakaron »

dwaduzepe pisze: 10 mar 2022, 08:42
Spoiler:
bardzo malo ponure, na luzie 10 i 12 latek moga grac
Nie grałem wszystkich scenariuszy, ale moim zdaniem są bardzo ponure. Na każdym kroku grzech, głód, zaraza, czarna magia, krew, bieda, zdrada, występek, szaleństwo i śmierć. Złe rzeczy spotykają nieszczęśliwych ludzi. Tu kogoś zjadły szczury, tam się ktoś oddaje samobiczowaniu, a ze wszystkiego śmieje się przydrożny diabeł.

W samej rozgrywce może aż tak bardzo tego nie czuć, ale gra opowiada o strasznych rzeczach. Przegrani gracze też potrafią skończyć w bardzo przykrej sytuacji.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: tomekmani3k »

mich81 pisze: 10 mar 2022, 07:45 Jak bardzo ponure są scenariusze z podstawki?
Mnie się taki klimat podoba ale chciałem zagrać jeden scenariusz z dziećmi 10 i 12 lat oraz potem z żoną (lubi pozytywne gry i klimaty).
Czy wszystkie scenariusze tworzą jeden wątek jak w Detektywie?
Też bym się skłaniał że dołujące klimaty, szczególnie finał (motyw apokalipsy). Co do połączenia między scenariuszami to jakieś jest ale bardziej na zasadzie ciekawostki niż potrzebnych informacji
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Irr3versible »

donmakaron pisze: 10 mar 2022, 09:42
dwaduzepe pisze: 10 mar 2022, 08:42
Spoiler:
bardzo malo ponure, na luzie 10 i 12 latek moga grac
Nie grałem wszystkich scenariuszy, ale moim zdaniem są bardzo ponure. Na każdym kroku grzech, głód, zaraza, czarna magia, krew, bieda, zdrada, występek, szaleństwo i śmierć. Złe rzeczy spotykają nieszczęśliwych ludzi. Tu kogoś zjadły szczury, tam się ktoś oddaje samobiczowaniu, a ze wszystkiego śmieje się przydrożny diabeł.

W samej rozgrywce może aż tak bardzo tego nie czuć, ale gra opowiada o strasznych rzeczach. Przegrani gracze też potrafią skończyć w bardzo przykrej sytuacji.
To.

Grając z żoną jednoznacznie wypowiedzieliśmy się, że nie ma szans na grę z dzieckiem (syn 10 lat). Co więcej, uznaliśmy że to całe tło nie jest kluczowe dla dobrej zabawy, tym bardziej szkoda że tak ponury świat został stworzony bo mogła być z tego ciekawa gra rodzinna.
Zrozumiem jeśli komuś tło się podobało, ja jednak byłem lekko rozczarowany i ostatecznie uznałem że lepiej bym się bawił w lżejszym klimacie z dziećmi - mechanika gry jest łatwa i przyjemna.
Mowa o podstawce, dodatku oraz kampanii z ks jeszcze nie ruszyliśmy.

PS. Chciałbym np Robin Hooda czy inne podobne historię w tym systemie.
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Pollus89 »

Chciałem zamówić oryginalną matę do tej gry. Cóż za zawód mnie spotkał, że wysyłka jest z USA i nie obejmuje Polski. Nie jestem w stanie jej zdobyć, bo jest to exclusive sprzedawany wyłącznie na stronie LuckyDuckGames. Czy oddział polski nie mógłby zamówić trochę do swojego magazynu, żeby produkt był na miejscu?
Maty które są zamiennikami za planszetki graczy są wysyłane z Polski, a ta duża na kafelki mapy już nie.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: EsperanzaDMV »

Pollus89 pisze: 10 mar 2022, 14:30 Chciałem zamówić oryginalną matę do tej gry. Cóż za zawód mnie spotkał, że wysyłka jest z USA i nie obejmuje Polski. Nie jestem w stanie jej zdobyć, bo jest to exclusive sprzedawany wyłącznie na stronie LuckyDuckGames. Czy oddział polski nie mógłby zamówić trochę do swojego magazynu, żeby produkt był na miejscu?
Maty które są zamiennikami za planszetki graczy są wysyłane z Polski, a ta duża na kafelki mapy już nie.
Miałem to samo z dodatkami. Mam angielską wersję gry, chciałem dokupić angielskie dodatki ze strony LDG... no i nie da się, bo wysyłka z USA. Też tego nie rozumiem, że w Polsce/Europie nie mają żadnych egzemplarzy...
dwaduzepe pisze: 10 mar 2022, 08:42
mich81 pisze: 10 mar 2022, 07:45 Jak bardzo ponure są scenariusze z podstawki?
Mnie się taki klimat podoba ale chciałem zagrać jeden scenariusz z dziećmi 10 i 12 lat oraz potem z żoną (lubi pozytywne gry i klimaty).
Czy wszystkie scenariusze tworzą jeden wątek jak w Detektywie?
bardzo malo ponure, na luzie 10 i 12 latek moga grac
Bardzo mało ponure? WTF?
Spoiler:
Także absolutnie NIE GRAŁBYM w Destinies z dziećmi 10-12 lat. Nie bez powodu na pudełku jest to 14+
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: dwaduzepe »

EsperanzaDMV pisze: 10 mar 2022, 23:11
Pollus89 pisze: 10 mar 2022, 14:30 Chciałem zamówić oryginalną matę do tej gry. Cóż za zawód mnie spotkał, że wysyłka jest z USA i nie obejmuje Polski. Nie jestem w stanie jej zdobyć, bo jest to exclusive sprzedawany wyłącznie na stronie LuckyDuckGames. Czy oddział polski nie mógłby zamówić trochę do swojego magazynu, żeby produkt był na miejscu?
Maty które są zamiennikami za planszetki graczy są wysyłane z Polski, a ta duża na kafelki mapy już nie.
Miałem to samo z dodatkami. Mam angielską wersję gry, chciałem dokupić angielskie dodatki ze strony LDG... no i nie da się, bo wysyłka z USA. Też tego nie rozumiem, że w Polsce/Europie nie mają żadnych egzemplarzy...
dwaduzepe pisze: 10 mar 2022, 08:42
mich81 pisze: 10 mar 2022, 07:45 Jak bardzo ponure są scenariusze z podstawki?
Mnie się taki klimat podoba ale chciałem zagrać jeden scenariusz z dziećmi 10 i 12 lat oraz potem z żoną (lubi pozytywne gry i klimaty).
Czy wszystkie scenariusze tworzą jeden wątek jak w Detektywie?
bardzo malo ponure, na luzie 10 i 12 latek moga grac
Bardzo mało ponure? WTF?
Spoiler:
Także absolutnie NIE GRAŁBYM w Destinies z dziećmi 10-12 lat. Nie bez powodu na pudełku jest to 14+
ty chyba nie wiesz w co dzieci na konsolach graja
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: garg »

dwaduzepe pisze: 10 mar 2022, 23:49 ty chyba nie wiesz w co dzieci na konsolach graja
Ale nie moje :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 413
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 608 times
Been thanked: 402 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: kuleczka91 »

Ja również uważam, że to nie jest gra dla dzieci. Popieram przedmówców odnośnie tego co się znajduje w scenariuszach.
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 127 times
Been thanked: 160 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: tomg »

Zadzając się z przedmówcami że to zasadniczo nie jest gra dla dzieci muszę jednocześnie stwierdzić że np. taki Gloomhaven JoTL jest moim zdaniem bardziej drastyczny.

A niektórzy recenzenci twierdzą że to gra nadająca się do rodzinnego grania.
https://m.cda.pl/video/756070636/vfilm
(od 14 minuty).
Pokazuje to względność opini na ten temat ....
;-)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: dwaduzepe »

tomg pisze: 11 mar 2022, 09:53 Zadzając się z przedmówcami że to zasadniczo nie jest gra dla dzieci muszę jednocześnie stwierdzić że np. taki Gloomhaven JoTL jest moim zdaniem bardziej drastyczny.

A niektórzy recenzenci twierdzą że to gra nadająca się do rodzinnego grania.
https://m.cda.pl/video/756070636/vfilm
(od 14 minuty).
Pokazuje to względność opini na ten temat ....
;-)
ogolnie jak ktos nie chce dziecka trzymac w jakiejs bance infantylnosci tylko tlumaczyc jak wyglada swiat i ze nie sklada sie on tylko z wrozek i rozowych kucykow to obie gry mozna zagrac z dziecmi odpowiednio moderujac tresci
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: playerator »

dwaduzepe pisze: 11 mar 2022, 10:56 (...) tlumaczyc jak wyglada swiat (...)
Serio tak wygląda? Ja wilkołaka widziałem tylko raz i to wypchanego. A demona ani razu.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: tomuch »

playerator pisze: 11 mar 2022, 16:22
dwaduzepe pisze: 11 mar 2022, 10:56 (...) tlumaczyc jak wyglada swiat (...)
(...) A demona ani razu.
Nic a nic? Nawet pod łóżkiem? :D

Na BGG najwięcej osób stwierdziło, że 10 lat jest spoko (15x), a kolejne 10 osób, że jednak 12 lat to dolna granica wieku. Ja się opowiadam bardziej za 12...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
gawelkozak
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2022, 19:47
Been thanked: 4 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: gawelkozak »

playerator pisze: 11 mar 2022, 16:22
dwaduzepe pisze: 11 mar 2022, 10:56 (...) tlumaczyc jak wyglada swiat (...)
Serio tak wygląda? Ja wilkołaka widziałem tylko raz i to wypchanego. A demona ani razu.
tak, bo w bajkach dla dzieci nie ma wilkolakow ani demoniow. Dzieci totalnie nie wiedza o co chodzi bo ogladaja tylko smurfy xd
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: mich81 »

Zamówiłem tą grę bo podoba mi się, że jest fabularna i wspierana przez aplikację. Z dziećmi pogramy w inną gierkę ;) Z tego co się zorientowałem gra oferuje dobry tryb solo. Trzymam kciuki za kolejne scenariusze i dodatki w języku polskim.
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: Pollus89 »

Trochę irytuje mnie ta gra. Klimat i aplikacja podobają mi się bardzo, jednak to że jest to wyścig strasznie psuje rozgrywkę. Kiedy odkrywam questa na mapie, to jestem zmuszony go olać bo nie współgra z moim obranym Przeznaczeniem. Nie ma tutaj miejsca na swobodną eksplorację. Na dodatek można rywalom wbijać się do miejsca do którego zmierzają i je przetrzebić. Podczas grania mechanika wyścigu zaczyna mi przysłaniać opowiadaną historię, bo zaczynam się skupiać i analizować jak odblokować finał.
Do końca też nie jestem przekonany do tego, że kiedy gracz A coś odkryje, to gracz B może to powiedzieć NPCowi i samemu dokończyć wątek. Skoro aplikacja śledzi którego gracza jest teraz tura, to powinna dodatkowe opcje np. dialogowe odblokowywać tylko jemu.

To może przemyślenia po 2 grach. O wiele lepszy byłby to tytuł, gdyby był w pełni co-opem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: EsperanzaDMV »

Do eksploracji jest osobny tryb solo - bardzo go polecam ;) Ja tak robię, że po rozegraniu scenariusza 1v1, kiedy już wiem mniej więcej o co chodziło w scenariuszu, rozkładam sobie go jeszcze raz po jakimś czasie i gram solo tą ostatnią postacią, której nikt nie wybrał. Na spokojnie przechodzę sobie wszystkie lokalizacje i tym samym znam wszystkie opcje, jakie mogły pojawić się w scenariuszu, z homerulem że mogę mieć więcej niż 5 przedmiotów - polecam!
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Destinies (Michał Gołębiowski, Filip Miłuński)

Post autor: PerezSaj »

Witam wszystkich posiadaczy gry Destines. Mam jedną prośbę. Może komuś by się chciało wkleić dokładną listę kart przedmiotów do tej gry wraz z ilością kopii? Kupiłem ostatnio tę grę i brakuje mi jednej karty. Nie bardzo wiem której. Jeżeli jest to karta która występuje w kilku kopiach, to nie ma problemu, ale jeżeli to karta pojedyncza to już słabo.
ODPOWIEDZ