Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1767
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 372 times
Been thanked: 94 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: farmer »

Witajcie,
Scenariusz "w ciemność", z rozszerzenia Sciezka Weza.
Cześć badaczy posiada jeszcze pochiodnie, część już nie.
W fazie mitow mam wybrać gracza o najniższej sile (on ma pochodnie).
Jeśli gracz ma pochodnie, nic się nie dzieje.

1. Czy wybieram gracza o najnizszej sile z tych bez pochodni?
2. Czy wybieram najslabszefo ze wszystkich, a jesli ten ma swiatlo, to nic się nie dzieje?

***

Czy mogę użyć wężowej bransolety (zamiana lupek w sukcesy w zamian za zatrucie), kiedy już jestem zatruty?

farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Bez dokładnego cytatu polecenia trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Jeśli była mowa wyłącznie o badaczu z najmniejszą siłą, to takiego bym wybrał.


Nie możesz użyć Wężowej bransolety w takim przypadku. Efekt ma formę "zrób x, ABY zrobić y", a nie "zrób x ORAZ y". Nie możesz otrzymać drugiej kopii tego samego stanu, więc nie jesteś w stanie spełnić pierwszej części polecenia.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: dareiosh »

Witam
Mam zamiar kupic podstawę posiadłości, i moje pytanie czy sama podstawa wystarczy czy dokupić jakiś dodatek (dużo osób sprzedaje zestawy -podstawa + 1-2 dodatki) i jeżeli jakiś jest wymagany to który będzie najlepszy ?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

dareiosh pisze: 23 maja 2021, 16:12 Witam
Mam zamiar kupic podstawę posiadłości, i moje pytanie czy sama podstawa wystarczy czy dokupić jakiś dodatek (dużo osób sprzedaje zestawy -podstawa + 1-2 dodatki) i jeżeli jakiś jest wymagany to który będzie najlepszy ?
Żeby się wciągnąć to wystarczy. Jeśli Ci się spodoba to dokupisz co będzie dostępne. Jeśli Ci się nie spodoba to bardzo łatwo odsprzedasz :)
SabatielPL
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2021, 20:09
Has thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: SabatielPL »

Witam serdecznie
Mam pytanie odnoście wskazówek.
Ile ich można wymienić na sukcesy za jednym razem?
Jeśli na 5 kostkach wyrzucę 3 sukcesy i 2 lupki, to mogę poświęcić dwie wskazówki na zamianę lupek,
czy tylko jedną?
Ambasador666
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2021, 12:10
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Ambasador666 »

Możesz wymienić dowolną liczbe wskazówek, które posiadasz na sukcesy z lupek.
slain78
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2016, 16:51
Been thanked: 4 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: slain78 »

mam pytanie odnośnie uniku :próbuję dobrowolnie opuscić pole z potworem wiec unikam potwora(jak rozumię nie wydaję akcji tylko unik jest rozpatrywany w ramach akcji ruchu)i w wyniku testu uniku otrzymuje 2 kary ran jednak akcja uniku nie została zmarnowana więc rozumie,że teraz mogę (po otrzymaniu 2 kart obrażeń)dowolnie opuscić pole z potworem?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

slain78 pisze: 22 sie 2021, 09:32 mam pytanie odnośnie uniku :próbuję dobrowolnie opuscić pole z potworem wiec unikam potwora(jak rozumię nie wydaję akcji tylko unik jest rozpatrywany w ramach akcji ruchu)i w wyniku testu uniku otrzymuje 2 kary ran jednak akcja uniku nie została zmarnowana więc rozumie,że teraz mogę (po otrzymaniu 2 kart obrażeń)dowolnie opuscić pole z potworem?
Dokładnie. Chyba, że test uniku wprost powie, że powiązana z unikiem akcja ma zostać zmarnowana.
valesca
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2021, 19:40

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: valesca »

Witam, jestem świeżynką, jeżeli chodzi o Posiadłość, a mam już wątpliwości co do zasad;/ Jeżeli w fazie mitów potwór nas atakuje (a nie my w fazie badaczy podczas akcji ataku), czy wtedy wykonując test zaznaczam na karcie potwora w apce, ile przyjął ciosów z wygranego przeze mnie testu? (Wtedy pojawia się karta potwora i da sie wprowadzić jego obrażenia). Czy po prostu zdaję test i potwór nie przyjmuje obrażeń z jego wyniku, a dopiero podczas mojego ruchu (w fazie badaczy) mogę mu zadać obrażenia? Bo już tak zabiłam ze dwóch :P
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

valesca pisze: 27 lis 2021, 22:37 Witam, jestem świeżynką, jeżeli chodzi o Posiadłość, a mam już wątpliwości co do zasad;/ Jeżeli w fazie mitów potwór nas atakuje (a nie my w fazie badaczy podczas akcji ataku), czy wtedy wykonując test zaznaczam na karcie potwora w apce, ile przyjął ciosów z wygranego przeze mnie testu? (Wtedy pojawia się karta potwora i da sie wprowadzić jego obrażenia). Czy po prostu zdaję test i potwór nie przyjmuje obrażeń z jego wyniku, a dopiero podczas mojego ruchu (w fazie badaczy) mogę mu zadać obrażenia? Bo już tak zabiłam ze dwóch :P
W fazie mitów to Ty jesteś ofiarą. Testami się bronisz przed atakiem/efektem potwora. Robisz dokładnie to co każe apka. Jeśli nie jest napisane, że potwór otrzymuje obrażenia w wyniku Twojego zdanego testu to po prostu zdając test unikasz jego efektu w całości lub częściowo.
Atakować potwora możesz samodzielnie w swojej turze w fazie badaczy.
justtadream3
Posty: 96
Rejestracja: 05 lis 2019, 18:13
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: justtadream3 »

Hej,
Z góry przepraszam jak są duplikaty pytań, starałem się przewertować ten wątek ale na część moich nie znalazłem odpowiedzi.
Więc tak :
EDIT - Ogień chyba doczytałem na poprzedniej stronie, więc częściowo wiem.
Ogień :
Jestem na obszarze A (bez ognia), planuje ruch -> B (z ogniem) -> C (z ogniem)
1) Czy jeśli zrobie ruch na B, przerwe na akcje gaszenia (2 sukcesy) -> C, to dostanę obrażenia od tych 2 pól z ogniem? (mimo ze je ugasilem). Czyli czy dostaje damage za samo wejscie? -> NIE, bo od razu gaszę. (Chociaż te "ładunki gaszące" do końca mnie nie przekonały :) Jak bym je miał, to rozumiem że wbijam na pole z gasnicą od razu i ogień mi nie straszny, ale jak sobie wejdę na pożar i zacznę coś grzebać w plecaku w poszukiwaniu czegoś co sie nada do gaszenia... :) )
2) Czy mogę zrobić gaszenie na polu A na ktorym nie ma ognia, zeby za wczasu wiedziec czy mi sie uda zgasic B i C jak tam pojde? -> TAK, przygotowuję ładunki :)
3) Ktos pisal ze jak by potwór podszedł do mnie przechodząc D (bez ognia) -> C (ogien) -> B (ogien) -> A - dostanie 2 damage. Wydaje mi sie ze w instrukcji bylo ze potwory dostaja damage tylko raz na poczatku aktywacji? (czyli w tym przypadku by w ogole nie dostal bo nie bylo ognia na D).
4) Jesli potwory dostają za wejscie damage, to jak walczymy na polu z ogniem potwor dostanie tez damage za atak (akcje) na polu z ogniem, tak jak dostala by postac?
Barykady :
5) Jak potwor idzie do najblizszego gracza (jest 1 obszar za barykada), a ma do wyboru innego (np 2 w zasiegu), to jak porusza sie do najblizszego proboje przejsc przez barykade?
6) Jak nie uda mu sie rozwalic barykady skonczy ruch?
7) Jak rozwali barykade, czy mozna jej spowrotem uzyc, czy jest "odrzucana" ?
8 ) Wydawalo mi sie ze w pierwszym sceniariuszu mialem barykade w miejscu z bialy tokenem (obserwacji) - czy barykady blokuja tylko drzwi, czy moga tez zabarykadowac otwarty korytarz? (czyli np barykada na bialej lini miedzy 2 obszarami na tym samym kaflu). Czy raczej źle spojrzałem i pewnie odnosilo się to do jakichś pobliskich drzwi?
Przedmioty :
9) Jak mam przedmiot który daje +1 przy testach wiedzy (jest napisane ze przy rzucie koscmi), to np. na łamigłówki oparte o wiedze to nie działa, tak?
Test:
10) Mam test np woli -> Przyjmujesz 1 karte obrazen i 1 przerazenia, wola zapobiega. Jak wyrzuce 1, wybieram ktorej karty nie dostaje a jak 2 nie dostaje zadnej?
Karta przerazenia :
Spoiler:
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

justtadream3 pisze: 06 gru 2021, 15:01 Hej,
Z góry przepraszam jak są duplikaty pytań, starałem się przewertować ten wątek ale na część moich nie znalazłem odpowiedzi.
Więc tak :
Ogień :
Jestem na obszarze A (bez ognia), planuje ruch -> B (z ogniem) -> C (z ogniem)
1) Czy jeśli zrobie ruch na B, przerwe na akcje gaszenia (2 sukcesy) -> C, to dostanę obrażenia od tych 2 pól z ogniem? (mimo ze je ugasilem). Czyli czy dostaje damage za samo wejście? Za wejście
2) Czy mogę zrobić gaszenie na polu A na ktorym nie ma ognia, zeby za wczasu wiedziec czy mi sie uda zgasic B i C jak tam pójdę? Możesz, w akcji gaszenia dostajesz 'punkty', które możesz zużyć do gaszenia
3) Ktos pisal ze jak by potwór podszedł do mnie przechodząc D (bez ognia) -> C (ogien) -> B (ogien) -> A - dostanie 2 damage. Wydaje mi sie ze w instrukcji bylo ze potwory dostaja damage tylko raz na poczatku aktywacji? (czyli w tym przypadku by w ogole nie dostal bo nie bylo ognia na D). Dostaje się za aktywację na polu z ogniem oraz za wejście na pole z ogniem. To dwa różne efekty
4) Jesli potwory dostają za wejscie damage, to jak walczymy na polu z ogniem potwor dostanie tez damage za atak (akcje) na polu z ogniem, tak jak dostala by postać? Tak
Barykady :
5) Jak potwor idzie do najblizszego gracza (jest 1 obszar za barykada), a ma do wyboru innego (np 2 w zasiegu), to jak porusza sie do najblizszego proboje przejsc przez barykadę? Drzwi i barykady łamią zasięg
6) Jak nie uda mu sie rozwalic barykady skonczy ruch? jw
7) Jak rozwali barykade, czy mozna jej spowrotem uzyc, czy jest "odrzucana" ? Nie wiem, chyba jest niszczona
8 ) Wydawalo mi sie ze w pierwszym sceniariuszu mialem barykade w miejscu z bialy tokenem (obserwacji) - czy barykady blokuja tylko drzwi, czy moga tez zabarykadowac otwarty korytarz? (czyli np barykada na bialej lini miedzy 2 obszarami na tym samym kaflu). Czy raczej źle spojrzałem i pewnie odnosilo się to do jakichś pobliskich drzwi? Tylko drzwi i tajne przejścia
Przedmioty :
9) Jak mam przedmiot który daje +1 przy testach wiedzy (jest napisane ze przy rzucie koscmi), to np. na łamigłówki oparte o wiedze to nie działa, tak? Nie działa
Test:
10) Mam test np woli -> Przyjmujesz 1 karte obrazen i 1 przerazenia, wola zapobiega. Jak wyrzuce 1, wybieram ktorej karty nie dostaje a jak 2 nie dostaje zadnej? Tak. Pamiętaj, że dostajesz je odkryte chyba, że apka powie, że zakryte
Karta przerazenia :
Spoiler:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Ad.1) Dostaniesz obrażenie za wejście na pole z ogniem.
Ad.2) Tak, w tej sytuacji lepiej zawczasu przygotować się do gaszenia na polu A i wykorzystać sukcesy na polach B i C.
Ad.3) Potwory otrzymują obrażenia również za wchodzenie na pole z ogniem.
Ad.4) Potwory nie wykonują akcji, ich atak jest częścią aktywacji.
Ad.5) Spróbuje przebić się do najbliższego.
Ad.6) Zakończy tam ruch.
Ad.7) Jest odrzucana.
Ad.8) Barykady umieszcza się tylko na drzwiach.
Ad.9) Łamigłówki nie są testami.
Ad.10) Dokładnie tak.
Ad.11) Tak, ze źródłem światła działasz tak, jakby nie było ciemności.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Girszran
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2021, 14:08

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Girszran »

Witam
Mam pytanie odnośnie żetonów spętania.
1. Rzuciłem czar i żeton spętania znalazł się na polu z potworem. Co to właściwie daje? Potwór się nie może z tego pola ruszyć?
2. Przez pole spętania potwór może spokojnie przejść? Czy też jakoś ono go zatrzymuje?
3. Jeżeli potwór jest na polu spętania, to grać przez pole z potworem może się spokojnie przemieścić?
4. Czy dobrze rozumiem: Na danym polu jest np. 5 żetonów spętania. Na pole to wchodzi potwór (lub też się zatrzymuje przemieszczając - o ile to pole go zatrzymuje). W odległości 3 pól stoi 3 graczy. W turze "potwora" ten się aktywuje i gracze zgodnie stwierdzają, że odrzucają 1 żeton - potwór traci ruch. W turze graczy następuje kanonada z broni palnej do potwora. W turze "potwora" powtarza się to j/w. W turze graczy tak samo. I może to trwać 5 tur (5 żetonów spętania)?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

W fazie badaczy możesz wykonywać dowolne akcje na polu z żetonem spętania bez konieczności wykonywania uników. Innymi słowy, możesz ignorować potwory na takim polu.

W fazie mitów, gdy potwór jest na polu z żetonem spętania, możesz odrzucić taki żeton, żeby pozbawić potwora ruchu. Innymi słowy, "detonujesz" spętanie, żeby potwór nie mógł się dalej ruszyć.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Mam pytanie do barykady w 1 scenariuszu.
Spoiler:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Tak, w zasadzie masz rację. Ale zagraj po prostu scenariusz i wtedy wróć do tego pytania ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

Właściwie to ten scenariusz już grałem kilka razy, ale barykady jakoś do mnie nie przemawiają.
Czy potwory zawsze wybierają najkrótszą drogę? Czy jeżeli jest zabarykadowane przejście to pójdzie inną drogą?
Dzięki za odpowiedź na poprzednie pytanie :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Zawsze najkrótszą. Będą tłuc w barykadę nawet przy małych szansach na zniszczenie jej.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

I teraz te barykady nabierają sensu. Trzeba będzie za sobą stawiać przeszkody :D dzięki serdeczne za pomoc!
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: ari23 »

barykada na wejsciu tez ma sens gdy:
Spoiler:
morrison-1986
Posty: 24
Rejestracja: 08 sie 2017, 11:46
Lokalizacja: Łódź, Retkinia
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: morrison-1986 »

Hej!

Mam do Was szybkie pytania (chyba szybkie;)).

1. Jaka jest różnica pomiędzy nieprzekraczalnymi liniami o kolorze żółtym ale ciągłymi i przerywanymi? Ja osobiście nie widzę żadnej ale może coś źle interpretuję;/.

2. Graliśmy i mieliśmy taką sytuację - otworzyliśmy drzwi i okazało się, że przed drzwiami stoi potwór. Miałem pistolet więc stwierdziłem, że będę walił z dystansu. Z pomieszczenia nie mogłem bo był warunek dystansu więc stwierdziłem, że wyjdę z pomieszczenia, minę potwora i będę walił z pola obok niego. I tutaj jest moje pytanie bo chyba źle zrobiłem:/. Konkretnie wyszedłem z pokoju i po prostu minąłem potwora. A wydaje mi się, że powinienem wyjść z pokoju, wykonać test uniku i dopiero udać się na pole obok. Generalnie jestem tego pewien ale upewniam się u Was na 100% żeby mieć pewność i być mądrzejszym na przyszłość:).

3. Czy odkrycie żetonu obserwacji jest akcją? Gdzieś kiedyś wyczytałem albo mi się kojarzy, że samo odkrycie tego żetonu to nie akcja i wystarczy dojść na pole z żetonem żeby bez "obejrzeć" go w ramach tak jakby darmowej akcji. Prawda czy coś popierniczyłem?

4. Idę na pole gdzie znajdują się dwa znaczniki. Jeden to znacznik eksploracji (drzwi), a drugi to znacznik wskazówki. Postanawiam otworzyć drzwi. Pokazuje się komunikat, że drzwi może otworzyć tylko badacz posiadający klucz. Nie mam tego klucza bo posiada go ktoś inny. Moje pytanie - czy moja akcja się zmarnowała czy mogę uznać ją za niewykonaną i podnieść żeton wskazówki? Generalnie nie wykonałem żadnej akcji bo nie byłem w stanie wykonać bo nie posiadałem tego klucza. Aplikacja dała mi tylko w odpowiedzi stosowny komunikat informujący o tym.

Gramy w posiadłość już kilka lat, a każdy scenariusz sprawia, że zawsze ale to zawsze muszą pojawić się jakieś wątpliwości:).

Pozdrawki

Dawid
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Ad. 1)
Żółte linie oddzielają pola różnych pomieszczeń, białe oddzielają pola w jednym pomieszczeniu.

Ad. 2)
Tak, chciałeś opuścić pole z potworem, więc najpierw musiałeś wykonać test uniku i sprawdzić, czy możesz przejść dalej.
BTW, możesz zaatakować bronią dystansową potwora na swoim polu.

Ad. 3)
Nie jest akcją, można to zrobić za darmo.

Ad. 4)
Jeśli nie kliknąłeś przycisku z symbolem strzałki, to nie wykonałeś akcji. Samo kliknięcie żetonu, żeby zobaczyć jego opis, to nie akcja i można to zrobić w każdej chwili.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
morrison-1986
Posty: 24
Rejestracja: 08 sie 2017, 11:46
Lokalizacja: Łódź, Retkinia
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: morrison-1986 »

Dziękuję za odpowiedź!

Praktycznie wszystko mam już jasne:).
Pozostaje mi tylko jeszcze dopytać:

1. Konkretnie chodzi mi o żółte linie - ciągłe i przerywane. Jest kafelek (chyba w dodatku Zew) gdzie jest most. Most traktowany jest jako pomieszczenie i są tam linie ciągłe o kolorze żółtym. Ale wzdłuż rzeki linia żółta jest już przerywana. Podobna sytuacja jest chyba też w "Przerwanym kręgu" w kuchni o ile mnie pamięć nie myli bo grałem w ten scenariusz bardzo dawno temu.

2. To już wszystko wiem:). Ale nie mogłem akurat w tym wypadku strzelać z dystansowej bo miałem karabin który uniemożliwia strzelanie kiedy jest się na tym samym polu co przeciwnik;).
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Wrotek »

morrison-1986 pisze: 22 mar 2022, 09:19 Dziękuję za odpowiedź!

Praktycznie wszystko mam już jasne:).
Pozostaje mi tylko jeszcze dopytać:

1. Konkretnie chodzi mi o żółte linie - ciągłe i przerywane. Jest kafelek (chyba w dodatku Zew) gdzie jest most. Most traktowany jest jako pomieszczenie i są tam linie ciągłe o kolorze żółtym. Ale wzdłuż rzeki linia żółta jest już przerywana. Podobna sytuacja jest chyba też w "Przerwanym kręgu" w kuchni o ile mnie pamięć nie myli bo grałem w ten scenariusz bardzo dawno temu.
Ogólnie linie przerywane wyznaczają granice nieprzekraczalne. W tym wypadku będzie to rzeka do której nie możesz wejść.
ODPOWIEDZ