Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Portal Games »

Portal Games ma przyjemność zapowiedzieć Strongohld: Undead, nową, niezależną grę dostosowaną do 2 edycji Stronghold!

Obrazek

Nekromanta wiedzie swoje armie w kierunku murów twierdzy. Potężny artefakt leży w jej wnętrzu. Magiczny przedmiot wypełniony przerażającą mocą. Siły Nekromanty słabną, a jego magiczna energia wyczerpuje się z każdą chwilą. Odzyska je tylko, jeśli uda mu się szturmem zdobyć zamek i odzyskać artefakt. Jeśli nie… jeśli mu się nie uda, jego moc wyczerpie się, a cała jego armia obróci się w pył.

Zagraj w przeprojektowaną, niezależną grę Undead, opartą na zasadach 2 edycji gry Stronghold! Tytuł ten zawiera zupełnie nową planszę, z nowymi ścieżkami umożliwiającymi szturm na zamek, mechaniką Nieumarłych, oraz nowymi sposobami na odniesienie zwycięstwa dla obu stron konfliktu!

Stronghold: Undead pojawi się na platformie Kickstarter 14 maja. Portal Games z radością informuje, że będzie współpracował ściśle ze Stronghold Games przy wydawaniu gry. Portal zajmie się dystrybucją w Europie, podczas gdy Stronghold obsługiwać będzie Amerykę Północną.

---

Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Darkstorm »

Grał ktoś w jakiś prototyp i może się podzielić wrażeniami?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ShapooBah »

Myślę, że prototypem tej gry może być po prostu Stronghold II ed. Nie jestem pewien czy ta gra zmienia się aż tak diametralnie w tym settingu, detalami zapewne. Jeżeli grałeś w Stronghold i Ci siadł, to warto wspierać, jak nie grałeś w Stronghold, to może warto kupić po prostu drugą edycję.
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Darkstorm »

Nie grałem w drugą ale tu podoba mi się zielona plansza a żonie witrażyki :wink: więc się zastanawiamy. Druga edycja ma raczej spoko opinię i chciałbym wiedzieć czy Prezes czegoś nie popsuł :wink: :wink: :wink:
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pioter123 »

Wilgoc wilgocia a czy gral juz ktos i moze podzielic sie wrazeniami? :mrgreen:
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Darkstorm »

U mnie żadnej wilgoci nie było. Silcagele wyłaziły dosłownie spod każdej karty :wink:

Na razie jesteśmy po pierwszej rozgrywce i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Myślę, że gra nam podeszła. Miałem obawy co do instrukcji ale wydaje się o dziwo być dobrze napisana. Elegancko prowadzi krok po kroku. Klimatycznie też wszystko wydaje się do siebie pasować: panika obrońców po ostrzale, reakcje obrońców na ruchy umarlaków itd. Od strony wizualnej jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że meeple nie są pomalowane dwustronnie i niektóre są ciut za mało stabilne. W naszej pierwszej rozgrywce najeźdźca w zasadzie nie miał pomysłu co zrobić bo wszystkie jego plany były kontrowane. Obrońca kontrolował w zasadzie cały czas grę i tylko jeden jedyny missplay spowodował, że umarlaki wdarły się do twierdzy. Nie wiem czy każda rozgrywka tak wygląda bo tylko raz graliśmy i się jeszcze uczymy i graliśmy parę rzeczy źle, nie mniej z niecierpliwością czekam na kolejne oblężenie.

Ps. Liczę też na większe dodatki - może jakieś dostawki do planszy rozbudowywujące miasto, dodatkowe rodzaje jednostek, machin itd.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: MiXB »

Darkstorm pisze: 03 mar 2021, 08:38 U mnie żadnej wilgoci nie było. Silcagele wyłaziły dosłownie spod każdej karty :wink:

Na razie jesteśmy po pierwszej rozgrywce i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Myślę, że gra nam podeszła. Miałem obawy co do instrukcji ale wydaje się o dziwo być dobrze napisana. Elegancko prowadzi krok po kroku. Klimatycznie też wszystko wydaje się do siebie pasować: panika obrońców po ostrzale, reakcje obrońców na ruchy umarlaków itd. Od strony wizualnej jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że meeple nie są pomalowane dwustronnie i niektóre są ciut za mało stabilne. W naszej pierwszej rozgrywce najeźdźca w zasadzie nie miał pomysłu co zrobić bo wszystkie jego plany były kontrowane. Obrońca kontrolował w zasadzie cały czas grę i tylko jeden jedyny missplay spowodował, że umarlaki wdarły się do twierdzy. Nie wiem czy każda rozgrywka tak wygląda bo tylko raz graliśmy i się jeszcze uczymy i graliśmy parę rzeczy źle, nie mniej z niecierpliwością czekam na kolejne oblężenie.

Ps. Liczę też na większe dodatki - może jakieś dostawki do planszy rozbudowywujące miasto, dodatkowe rodzaje jednostek, machin itd.
A w zestawieniu z oryginalną drugą edycją poza czytelniejszą instrukcją i oprawą wizualną jakieś zmiany na plus?
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Azel »

Mi tylko trochę szkoda "witrażowych" designów z prototypu - jakoś bardziej wprowadzały w klimat "świętej" wojny z umarlakami ;)
Plus za insert, który wszystko ładnie mieści (choć nie wypakowałem jeszcze małych dodatków) i że każdy ma swoją własną tackę.

Ja na razie też po pierwszej rozgrywce (niepełnej) i Najeźdźca przegrał, ale robił spore błędy i kilka rzeczy źle graliśmy. Zgodnie z oczekiwaniami nieumarli giną w ilościach hurtowych, ale wystarczy jeden błąd Obrońcy i po ptokach.
W każdym razie żona nadal bardzo chętna skopać mi dupsko ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Darkstorm »

MiXB pisze: 03 mar 2021, 10:40
Darkstorm pisze: 03 mar 2021, 08:38 U mnie żadnej wilgoci nie było. Silcagele wyłaziły dosłownie spod każdej karty :wink:

Na razie jesteśmy po pierwszej rozgrywce i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Myślę, że gra nam podeszła. Miałem obawy co do instrukcji ale wydaje się o dziwo być dobrze napisana. Elegancko prowadzi krok po kroku. Klimatycznie też wszystko wydaje się do siebie pasować: panika obrońców po ostrzale, reakcje obrońców na ruchy umarlaków itd. Od strony wizualnej jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że meeple nie są pomalowane dwustronnie i niektóre są ciut za mało stabilne. W naszej pierwszej rozgrywce najeźdźca w zasadzie nie miał pomysłu co zrobić bo wszystkie jego plany były kontrowane. Obrońca kontrolował w zasadzie cały czas grę i tylko jeden jedyny missplay spowodował, że umarlaki wdarły się do twierdzy. Nie wiem czy każda rozgrywka tak wygląda bo tylko raz graliśmy i się jeszcze uczymy i graliśmy parę rzeczy źle, nie mniej z niecierpliwością czekam na kolejne oblężenie.

Ps. Liczę też na większe dodatki - może jakieś dostawki do planszy rozbudowywujące miasto, dodatkowe rodzaje jednostek, machin itd.
A w zestawieniu z oryginalną drugą edycją poza czytelniejszą instrukcją i oprawą wizualną jakieś zmiany na plus?
Nie grałem w poprzednie edycje. To moja pierwsza styczność z tym systemem.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pioter123 »

Darkstorm pisze: 03 mar 2021, 08:38U mnie żadnej wilgoci nie było. Silcagele wyłaziły dosłownie spod każdej karty :wink:
U nas tez woreczkow bylo duzo tylko nie za wiele daly. A moze i daly bo bez nich to strach pomyslec...

Przez instrukcje jakos przebrnalem, szalu nie ma, ale po powyzszych wypowiedziach chyba sprobujemy zagrac w weekend chociaz juz bylem blisko zeby opchnac te gre w cholere :roll:
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Arcziwald »

Czy w zwykłej wersji sklepowej będą dostępne te wszystkie dodatkowe karty z KS ? Ktoś może wie?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: raphaell7 »

Arcziwald pisze: 11 mar 2021, 13:56 Czy w zwykłej wersji sklepowej będą dostępne te wszystkie dodatkowe karty z KS ? Ktoś może wie?
Nie będą. Na KS były oznaczone jako KS-exlusives. Duchy, Wampiry oraz Szkielety w wersji sklepowej będą drewnianymi kostkami, podobnie jak w Stronghold (Second Edition). Była też notka o wersji sklepowej:
Following the campaign, a single print-run of the retail version of the game will be available through distribution. Please note, the retail version will not contain any Kickstarter exclusives.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
kolosm
Posty: 318
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 489 times
Been thanked: 55 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kolosm »

A wiadomo już, kiedy pojawi się PL edycja w sklepach?
Sasan91
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2020, 13:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sasan91 »

Czy ktos kto grał w tego nowego undeada i stronghold druga edycję może mi powiedzieć czy są jakieś znaczące zmiany między tymi grami? Grałem w druga edycję i za każdym razem nie ważne po której stronie grałem to wygrywalem i przegrywalem dosłownie punktem jednym albo brakowało jednej klepsydry przez obronieniem się także gra wyrównana.
Chciałbym kupić undeada Ale chciałbym wiedzieć czy granie znacząco się zmienia
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Golin »

ktoś coś może? parktycznie zero informacje o tej grze w necie
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: planszufka »

Golin pisze: 14 mar 2022, 19:33 ktoś coś może? parktycznie zero informacje o tej grze w necie
ja gralem - tragiczna instrukcja, nieintuicyjny pokraczny gameplay, taki sredniak 5/10
Darkstorm
Posty: 872
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold: Undead 2 ed (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Darkstorm »

Nie zgodzę się z stwierdzeniem, że instrukcja jest tragiczna. Pomimo, że jest kilka niejasności to wg. mnie jest całkiem przystępnie zrobiona. Znając legendy o Trzewikowych instrukcjach miło się rozczarowałem :wink:
Trzeba przyznać, że przebieg rundy do najkrótszych nie należy i jest ona faktycznie bardzo rozbudowana i trzeba przynajmniej na początku wszystkie jej fazy lecieć razem z instrukcją. Czy to wada to już do osobistego rozpatrzenia. Mi to zbytnio nie przeszkadza. Czuję się jakbym faktycznie bronił miasta (lub zdobywał) i odpowiadał na to co robi przeciwnik.
Gra do najłatwiejszych nie należy. Jest sporo liczenia i kalkulowania. Losowość bym ocenił na minimalnym poziomie jednak ten poziom co jest potrafi dostarczyć dreszczyku emocji. Grając obrońcą trzeba uważać bo pojedyńcze niedoszacowanie lub błąd w obliczeniach może skutkować porażką.
Jak dla mnie solidny tytuł choć nie nadaje się dla każdego.
Ja w każdym razie bawię się przy nim bardzo dobrze (zwłaszcza grając umarlakami :wink: )
ODPOWIEDZ