MTG - pierwsze zakupy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 93
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Misiek1977 »

Mr_Fisq pisze: 15 mar 2022, 15:53 Tzn. postulujesz, że nie skończy się na casualowym graniu, tylko jak człowiek nawet nie bawi się w drafty, to i tak chce więcej i więcej i wydatkom nie ma końca? ;)
Tym zdaniem podsumowałeś 6 lat mojego życia.
Jeżeli masz silną wolę i trzymasz się swoich postanowień - próbuj. Ja okazałem się słabowitym leszczem - wsiąkłem i pogrążałem się coraz bardziej.
Jedyny plus (jeżeli można tak to nazwać) to spora gotówka jak już sprzedałem kolekcję.
Ale popieram Emil_1 - najlepiej nie.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1392
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Emil_1 »

Mr_Fisq pisze: 15 mar 2022, 15:53
Emil_1 pisze: 15 mar 2022, 15:46 Moja szybka odpowiedź po kilku latach:
Don’t :) (chyba, że masz za dużo kasy ;) )
Tzn. postulujesz, że nie skończy się na casualowym graniu, tylko jak człowiek nawet nie bawi się w drafty, to i tak chce więcej i więcej i wydatkom nie ma końca? ;)
Zestawy startowe są po 20zł z kośćmi w cenie;) Później kupuje się karty pod idealny build ;) Jeśli chcesz zacząć, to jest grupa na Fb dedykowana handlowi mtg:)
Miłego dnia! :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4765
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Mr_Fisq »

Dedykowane grupy, handle singlami, to już raczej poza moim obszarem zainteresowań.
W skrócie:
- nie chce mi się być na bieżąco z metą, najnowszymi kartami/mechanikami, polować na pojedyncze karty

Chętnie poszedłbym w wariant 1kg commonów za 100PLN, ale obawiam się braku synergii między kartami/20 takich samych kart i innych podobnych potworków.
Mam nadzieję, że w podejściu starter + theme karty lepiej będą ze sobą współgrały (ale może to tylko pozór?).
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1392
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Emil_1 »

Problem jest taki, że jeśli chcesz grać kompetytywnie to niestety musisz być nabieżąco. Jeśli chcesz grać w jakimś sklepie typu Strefa mtg to tam też są fanatycy;) Coś jak z Twoim starym, fanem wędkarstwa :) A czasami się może skończyć tak:
https://m.youtube.com/watch?v=mYuF3T7s7XY
Jeśli zaś chcesz grać z kimś, kto chce mieć frajdę (żona/ dziewczyna/kumpel) w fajną grę to są lepsze gry karciane do pogrania głównie dlatego że w mtg Twoim celem jest optymalizacja ręki i decku (a jak się optymalizuje?:):) )
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 93
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Misiek1977 »

Wczoraj rozmawiałem z kolegą który jeszcze połowicznie siedzi w Medżiku i przekazuję jego opinię pod kątem nowego gracza.

1. Nie, nie, nie - daj sobie spokój. Bez worka kasy - nie ma sensu. jest w tej chwili podobno konkurencyjna karcianka Flesh and Blood.

2. Zadaj sobie pytanie - gra turniejowa czy towarzyska.
Zaczniemy od turniejowej - kolega nie wie jak w sklepach stacjonarnych wygląda sytuacja obecnie, ale sporo osób przeniosło się do grania on-line. W zależności od formatu - Arena bądź klasyczny Magic. Powinieneś dokonać analizy jaki format Cię interesuje, zobaczyć jakie decki są w mecie i sprawdzić ceny i dostępność kart na rynku. I po takiej analizie - Twój wybór co dalej.
Jeżeli chodzi o towarzyską - kolega proponuje zainteresowanie się formatem Commander. Istnieją gotowe, prekonstruowane decki, które można ulepszać, modyfikować wg własnego uznania. Plusem jest jedna z zasad która mówi, że oprócz kart basic land żadna inna nie może wystąpić więcej niż w jednej kopii. Dzięki temu, jeżeli zechcesz modyfikować deck o jakąś drogą kartę, to kupujesz 1szt, a nie 4 jak jest to dopuszczalne w formacie Standard czy Modern. Sporo jest takich decków do kupienia. Ja osobiście się ugnę ponieważ w 3 kwartale wychodzi niezależny Commander (4 decki) w świecie Warhammera 40K.

Jeżeli coś pomieszałem, osoby obeznane w temacie proszone są o wstawienie erraty.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4765
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1263 times
Been thanked: 1472 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Mr_Fisq »

Tak jak pisałem powyżej, gra towarzyska ("do kotleta"), i nie planuję dokupować singli, więc ulepszanie commander decków musiałoby przyjąć inny format.
Emil_1 pisze: 15 mar 2022, 20:42 Jeśli zaś chcesz grać z kimś, kto chce mieć frajdę (żona/ dziewczyna/kumpel) w fajną grę to są lepsze gry karciane do pogrania głównie dlatego że w mtg Twoim celem jest optymalizacja ręki i decku (a jak się optymalizuje?:):) )
Coś konkretnego polecasz?

Będę miał Netrunnera od NISEI, tylko jeszcze waham się ile egzemplarzy kupić ;)
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Kill Team, Stargrave - SF, Postapo.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: MTG - pierwsze zakupy

Post autor: Halloween »

Magic jest jedną z tańszych gier bo bardzo wielu graczy dopuszcza proxy. Wszystkie single, które kosztują powiedzmy więcej jak 5zł możesz drukować.
ODPOWIEDZ