Sposoby na naprawę planszy do gry

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Sposoby na naprawę planszy do gry

Post autor: Mrukar »

Stało się to czego się obawiałem, plansza od Arnaka zaczęła puszczać w "szwach". Niestety jest to dość masywny kawał tektury, do tego dwustronny przez co łączenie trzyma się tylko na wierzchniej warstwie.
Szukam metody naprawy, ale na myśl przychodzi mi tylko jakaś przezroczysta matowa taśma klejąca. Pytanie czy zna ktoś może taką, która będzie dobrze reagować na składanie planszy i nie będzie trzeba jej po jakimś czasie odrywać i wymieniać, co może źle się kończyć dla nadruku.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Sposoby na naprawę planszy do gry

Post autor: Michito »

Tu musiałby wypowiedzieć się ekspert od PnP czyli Sir_Yaro, ale jak spojrzysz sobie w ten wątek (pierwszy post, punkt dot. tworzenia samodzielnie planszy), to znajdziesz w nim opis sklejania kawałków tekturowej planszy za pomocą taśmy naprawczej (duct tape), ale od strony rewersu (niezadrukowanej). Kiedyś tak zrobiłem z planszą do Talismana (grę sprzedałem, żeby nie było) i trzymało.

viewtopic.php?t=44462
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Sposoby na naprawę planszy do gry

Post autor: Mrukar »

Dzięki za odpowiedź, jak pisałem w Arnaku plansza jest dwustronna więc zabawy z taśmą naprawczą nie wchodzą w grę.
ODPOWIEDZ