(Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

O, byłoby super. Mam na półce przynajmniej 7 tytułów, które leżą jeszcze nierozpakowane (Freedom, Europe Divided, Reichbusters all-in, Wikingowie 878, Heroes of Normandies, Successors, Hannibal). :mrgreen:

Zaczęłam nawet grac na konsoli (łatwiej z organizacją czasu).
Przycisnę jeszcze jakiś czas, ale za to potem widzimy się u mnie w gameroom'ie :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: sirwei »

U mnie nierozegrane Zombicide ze smokiem (nie pamiętam tytułu) oraz Machina Arcana.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: jakmis83 »

Hej, u mnie ostatnio na tapecie jest konsolowe Elden Ring, a jak mam ochotę na planszówkę, to tylko karciany Horror w Arkham.
Ogólnie u mnie życie się powywracał o do góry nogami, ale nie jest to temat na forum.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

jakmis83 pisze: 22 mar 2022, 23:43 Hej, u mnie ostatnio na tapecie jest konsolowe Elden Ring, a jak mam ochotę na planszówkę, to tylko karciany Horror w Arkham.
Ogólnie u mnie życie się powywracał o do góry nogami, ale nie jest to temat na forum.
Mam nadzieję, że się wszystko poukłada.

A co do ER- jak Ci się podoba? Ja nie byłam fanką gier video, bo pracuję przy kompie, więc nie chciałam sobie dorzucać pasji, która znowu ściągnie mnie przed monitor. Ale oczywiście, skończyło się na tym, że i gry video mnie wciągnęły. USprawiedliwiam się przed sobą, że nadal mam różne hobby z dala od kompa i TV, więc nie jestem jeszcze stracona :D

Zaczęłam swoją przygodę od CP77 -i jestem szczerze zachwycona story, wielowątkowością, super napisanymi postaciami, wyglądem miasta i ludzi, zadaniami i przemyconym transhumanistycznymi rozważaniami nad ludzką egzystencją. Okazuje się, że jak na osobę bez doświadczenia "growego" nie dość, że wciągnęło mnie natychmiastowo, to jeszcze całkiem nieźle poradziłam sobie z różnymi technicznymi aspektami gry (oczywiście, najniższy poziom trudności).
Teraz mam na tapecie Wiedźmina 3 z dodatkami. I już zrozumiałam skąd się bierze tak wysokie miejsce tej gry w rozlicznych rankingach. Jasne, trochę się wizualnie zestarzała, ale jednak nadal robi na mnie ogromne wrażenie. Trochę mi zajęło zanim się przyzyczaiłam do systemu walki. Mam już 30h w Wieśku i lecę dalej :D
Kolejne chyba wezmę na tapetę Mass Effect albo AC: Vallhallę. Dla mnie ważna jest historia i fabuła. Może tez THOU2.
Przewaga gier video nad planszówkami jest oczywista- można odpalić w dowolnym momencie, bez rozkładania, bez instrukcji, bez organizowania ludzi na granie. I w niemal każdym momencie można odłożyć pada, jeśli coś nas od gry odciąga (nie mam na ten moment opcji zostawiania rozłożonej planszy).

ER oglądałam playthrough i wydaje mi się, że nie jestem jeszcze na tym poziomie umiejętności, żeby się permanentnie nie frustrować w walce nawet na najniższym poziomie. Poza tym, ER to chyba bardziej action RPG, trochę souls'owy klimat, a mniej samej historii i opowieści.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

sirwei pisze: 22 mar 2022, 16:30 U mnie nierozegrane Zombicide ze smokiem (nie pamiętam tytułu) oraz Machina Arcana.
Przyznaję, że wypadłam z rynku i moja świadomość Zombicide skończyła się na Invaderze (którego mam i lubię).
To ze smokiem to ten dodatek?
https://sklep.portalgames.pl/zombicide- ... -przeklety
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: jakmis83 »

walkingdead pisze: 23 mar 2022, 07:52 ER oglądałam playthrough i wydaje mi się, że nie jestem jeszcze na tym poziomie umiejętności, żeby się permanentnie nie frustrować w walce nawet na najniższym poziomie. Poza tym, ER to chyba bardziej action RPG, trochę souls'owy klimat, a mniej samej historii i opowieści.
Jednocześnie się z Tobą zgadzam i nie zgadzam. Bossowie fabularni są bardzo wymagający. Natomiast świat zaproponowany przez From Software jest ogromny, ilość nieobowiązkowych bossów jest ogromna i różna.
I ci bossowie są łatwiejsi. Gra jest dość przystępna, mi osobiście sprawia ogromną frajdę i satysfakcję, ale no tak: jestem fanem soulsów.
Natomiast fabuła i historia jest, z tym że przedstawiona w stylu pana Miyazakiego, czyli trzeba się wysilić, żeby poznać fabułę.
Tak jak w soulsach, tutaj nic nie jest podane na tacy. Ze swojej strony polecam.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: Kilson »

walkingdead pisze: 23 mar 2022, 07:52 Zaczęłam swoją przygodę od CP77 -i jestem szczerze zachwycona story, wielowątkowością, super napisanymi postaciami, wyglądem miasta i ludzi, zadaniami i przemyconym transhumanistycznymi rozważaniami nad ludzką egzystencją.
Pod tym względem podobał mi się też "Deus Ex". Co prawda pierwsze części, to już straszne starocie, ale te nowsze też są spoko. Ale cała seria poza byciem strzelanką (czy nawet bardziej skradanką) porusza trochę tematy egzystencjalne :)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: nahar »

walkingdead pisze: 22 mar 2022, 13:09 Ostatnio grałam w planszówkę ponad rok temu :oops: :cry: Przypomniałam sobie dziś o forum, bo odebralam parę godzin temu Hannibala i Successors zamówionych na KS w 2019 roku :D
Hannibal moge wytlumaczyc i zagrac (odebralem apgrejd pak). A na Sukcesorow tez mozemy sie umowic Kuba pewnie bedzie chetny (gral u mnie kiedys w Hannibala), a i ta edycja phanlanx ma zdaje sie wbudowany dodatek na 5 graczy (choc osobisice wole na 4). Ja sporo gralem w 3 ed ktora mam wiec przepisy sa ogarniete.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

Kilson pisze: 23 mar 2022, 08:46
walkingdead pisze: 23 mar 2022, 07:52 Zaczęłam swoją przygodę od CP77 -i jestem szczerze zachwycona story, wielowątkowością, super napisanymi postaciami, wyglądem miasta i ludzi, zadaniami i przemyconym transhumanistycznymi rozważaniami nad ludzką egzystencją.
Pod tym względem podobał mi się też "Deus Ex". Co prawda pierwsze części, to już straszne starocie, ale te nowsze też są spoko. Ale cała seria poza byciem strzelanką (czy nawet bardziej skradanką) porusza trochę tematy egzystencjalne :)
O, to poczytam i może wpadnie na listę.
A co do grania w planszówki to w ten weekend nie dam rady, ale może jakos niezobowiązujaco wstepnie pogadamy o weekendzie za 2 tyg? :mrgreen:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

nahar pisze: 23 mar 2022, 09:35
walkingdead pisze: 22 mar 2022, 13:09 Ostatnio grałam w planszówkę ponad rok temu :oops: :cry: Przypomniałam sobie dziś o forum, bo odebralam parę godzin temu Hannibala i Successors zamówionych na KS w 2019 roku :D
Hannibal moge wytlumaczyc i zagrac (odebralem apgrejd pak). A na Sukcesorow tez mozemy sie umowic Kuba pewnie bedzie chetny (gral u mnie kiedys w Hannibala), a i ta edycja phanlanx ma zdaje sie wbudowany dodatek na 5 graczy (choc osobisice wole na 4). Ja sporo gralem w 3 ed ktora mam wiec przepisy sa ogarniete.
O fajnie!
Ale moze po takim dlugim czasie przerwy to pykniemy w cos ameri? Koop? :mrgreen:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: raj »

Może bym i ja się do Was podłączył...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: berem »

A Sukcesorzy po polsku? Znam tą grę od dawna ale zawsze preferuję ojczysty język dla ułatwienia rozgrywki.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: sirwei »


O fajnie!
Ale moze po takim dlugim czasie przerwy to pykniemy w cos ameri? Koop? :mrgreen:
No to Zombicide :)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

berem pisze: 23 mar 2022, 14:02 A Sukcesorzy po polsku? Znam tą grę od dawna ale zawsze preferuję ojczysty język dla ułatwienia rozgrywki.
Mam w wersji ANG. W sumie, sama nie wiem dlaczego :oops:

Chciałam jedynie nadmienić, że nadchodzące (mam nadzieję!) spotkanie można zorganizować u mnie, ale...pewnie pamiętacie, że nie dysponuję wielkim stołem. Przy czterech osobach i większej planszy z planszetkami i mnóstwem żetonów może być ciasno. Mogę wtedy zaoferować podłogę ( pamiętam jak graliśmy na niej w WoW :D ). Nadal mam też psa i kota, ale potrafią się zająć sobą :mrgreen:
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: sirwei »

Skoro u ciebie ciasno to może być na moich nowych włościach :) Stół ten sam(niemały) ale miejsca dookoła zdecydowanie więcej.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: jakmis83 »

Wszystko jak zwykle zależy, co się pojawi na stole.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

walkingdead pisze: 24 mar 2022, 06:41
berem pisze: 23 mar 2022, 14:02 A Sukcesorzy po polsku? Znam tą grę od dawna ale zawsze preferuję ojczysty język dla ułatwienia rozgrywki.
Mam w wersji ANG. W sumie, sama nie wiem dlaczego :oops:
Wróć! To jest jednak wersja PL tylko tytuł na pudełku jest po angielsku :wink:

A co do spotkania, ja jestem chętna w następny weekend bez względu na to w co gramy, choć po długiej przerwie chyba wolałabym zagrać w coś lżejszego/znanego, ale się dostosuję :) Ze swojej strony mogę zaproponować:

https://boardgamegeek.com/collection/us ... deadishere
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: raj »

Może by tak 1941: Race to Moscow?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

Jeśli nawiązujesz do mojej kolekcji to poprzedni link pokazuje rowniez wishlist.
Tu sa gry posiadane:
https://boardgamegeek.com/collection/us ... large&ff=1
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

Jak tam sobota?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: Kilson »

Ja wstępnie zainteresowany.
Godziny wieczorno-nocne, czy wcześniej chcecie grać?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: raj »

Właśnie w paczkomacie leży dla mnie Race to Moscow 1941, może by tak wypróbować świeżynkę? Co Wy na to?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: Kilson »

Ja osobiście chyba wolałbym coś bardziej przygodowego lub taktycznego (z wklejonego wcześniej linczka np. nowy wiesiek, blackstone fortress, reichbusters czy hard city), niż strategie wojenne, ale jak wytłumaczycie, to i w te wojenne moge Wam porzucać kłody pod nogi :P
W żadne z wyżej wymienionych nie grałem, więc zdaje się na Was :)

Ew. z moich gier (lista w stopce) polecam Spirit Island, chociaż wiem, że wiele osób nie trawi tej gry i co-opów w ogóle ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: walkingdead »

Dla mnie godziny popołudniowo -wieczorne.
Nowy Wiesiek to jest na KS jeszcze :D

Moze Zombicide od Sirweia? Cokolwiek nie zdecydujecie to ja postaram sie ogarnac instrukcje Reichbusters- just in case :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

Post autor: Kilson »

walkingdead pisze: 30 mar 2022, 12:48 Nowy Wiesiek to jest na KS jeszcze :D
Pisałaś, że to gry posiadane, więc założyłem, że to już wydali. Nie jestem na bieżąco z nowościami :)
walkingdead pisze: 30 mar 2022, 12:48 Moze Zombicide od Sirweia? Cokolwiek nie zdecydujecie to ja postaram sie ogarnac instrukcje Reichbusters- just in case :mrgreen:
Może być.
ODPOWIEDZ