Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: emoprzemoc »

Na wishliście premier tegorocznych sporo, ale gdybym miał wskazać, które z nich chciałbym kupić w tym roku, to... no wiele by odpadło. Wiem, spieszmy się kupować gry, tak szybko kończą się nakłady (a dodruki są niepewne), ale... Mimo masakrycznego FOMO co do bieżących premier, równie mocno doskwiera mi FOMO w temacie klasyków czy premier ostatnich kilku lat (gram od końca 2018). Jednocześnie zazwyczaj - bo ostatnie tygodnie traktuję raczej jako wyjątek - nie mam tyle czasu i okazji do grania, by grać po 5 razy w tygodniu czy siedzieć nad planszami do nocy. Wolałbym poświęcić ten rok na ogrywanie kolekcji, a w zakupach uwzględnić jakiegoś Rosenberga (na koncie jedynie parę partii w Patchworka), Felda (big box Burgundii w ścisłej osobistej topce, ale zero innych doświadczeń) czy Pfistera (okrągłe 0 styczności) albo Suchego (j.w.), niekoniecznie z najnowszych; może coś z katalogu Portalu z ostatnich 2-3 lat.

Tegoroczne premiery, w które celuję w 2022 (chyba że zaliczą zwłokę w wydaniu ;)):
1. Portal: Ark Nova na 100%, Bitoku/Zapomniane Morza/Mozaika/Bór z nieco mniejszym prawdopodobieństwem. To nie jest wszystko, co mam na radarze, ale bądźmy rozsądni ;)
2. Galakta: jeśli siądzie nam Merchants Cove, to pokuszę się o dodatki (mieszanie wersji językowych mi nie przeszkadza), poza tym Wieczna zima i może Relikty ludzkości; W grocie Króla Gór/TED/Tenefyr - zależnie od ceny.
3. Lucky Duck Games: Uśpieni Bogowie z pewnością, Iki/War Chest/Papierowe Podziemia rozważam. Miałem w planie jeszcze dodatek do Diuny, ale stosunek cena/zawartość mnie odstraszył ;)
4. Lucrum: Brzdęk Legacy w pewniakach, Pulsarcade właściwie też (zwłaszcza że widziałem tę fanowską kampanię do kosmicznego Brzdęka i chętnie bym sprawdził). Rozważam Dobry rok.
5. Rebel: pewnie się skuszę na te dodatki do Everdell no... :roll: mooooże Origins, choć nie sądzę. Jeśli do kolekcji wskoczy Łąka, to dodatek pewnie też. Stonemaier zapowiedzieli trzeci dodatek do Na skrzydłach, to chyba też będę mieć na uwadze.
6. Lacerta: tegoroczne plany wydawnicze się spinają z chęcią bliższego zapoznania się z Pfisterem, może Great Western Trail w nowej edycji. Jestem też zainteresowany zapowiedzianym limitowanym drukiem Grand Austria Hotel. Dodatki do Spirit Island kuszą, ale podstawka mimo bycia w ścisłej topce gier w kolekcji, nie ląduje aż tak często na stole, a sama podstawka i promosy dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o regrywalność. Hmm...
7. Ogry: The King is Dead może. Chciałbym spróbować Kartografów, więc myślę nad Herosami.
8. inni: z oferty Czachy raczej nic, myślałem nad Stroganovem, ale doniesienia na forum o jakości wykonania wybiły m to z głowy. Phalanx kusi Libertalią i dodatkami do Auztralii, ale ja raczej pas. W 2021 rozważałem Parki od Albi, ale cena zmiotła chęci, raczej pogram okazjonalnie na BGA. Trails of Tucana od Morii wśród roll-and-write'ów, które mam na oku. Może Village Green/Kingdomino Origins od FoxGames (albo dodatek do Santa Monica, jeśli wydadzą).

Chciałbym się zmieścić w maks. 15 pudełkach z premier, więc poza paroma pewniakami - zobaczymy. ;)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2022, 07:41 przez emoprzemoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

emoprzemoc pisze: 03 mar 2022, 12:59 Chciałbym się zmieścić w maks. 15 pudełkach z premier, więc poza paroma pewniakami - zobaczymy. ;)
Mam podobna rozpiskę i rozkminę jak ty ale wciąż okazje cenowe kuszą i nijak to się ma do postanowienia noworocznego....
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: emoprzemoc »

BOLLO pisze: 03 mar 2022, 14:26
emoprzemoc pisze: 03 mar 2022, 12:59 Chciałbym się zmieścić w maks. 15 pudełkach z premier, więc poza paroma pewniakami - zobaczymy. ;)
Mam podobna rozpiskę i rozkminę jak ty ale wciąż okazje cenowe kuszą i nijak to się ma do postanowienia noworocznego....
Wiesz, po styczniowych zakupach (5 gier) obiecałem sobie i żonie, że do kwietnia nie kupię niczego, ani z premier, ani ze starszych tytułów, ani nówki sztuki, ani używki... Wytrzymałem niecałe 2 miesiące, chwilę temu dzięki Twojej wrzutce skusiłem się na Bonfire z dodatkiem (i Fantastyczne światy) w Taniej Książce. :D Za dużo się zbiegło w tym przypadku - Feld, Portal, nadrabianie zaległości, jeszcze jest cashback mBanku z zakupy w TK... Silna wola silną wolą, ale każdy ma jakieś granice :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

Bije sie w piers ze to moja wina ale taka okazja ze nie moglem jej dusic dla siebie.
A w tej cenie nie kupic to grzech :mrgreen:
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: esubotowicz »

emoprzemoc pisze: 03 mar 2022, 12:59 Jestem też zainteresowany zapowiedzianym limitowanym drukiem Grand Austria Hotel.
Ma być dodruk? Skąd informacja?
Ewa
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: eveni »

esubotowicz pisze: 04 mar 2022, 17:05
emoprzemoc pisze: 03 mar 2022, 12:59 Jestem też zainteresowany zapowiedzianym limitowanym drukiem Grand Austria Hotel.
Ma być dodruk? Skąd informacja?
Lacerta ogłosiła na facebooku.
Obrazek
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: esubotowicz »

Dzięki eveni!
Ewa
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Sloth »

UNDAUNTED: REINFORCEMENTS - czekam na wersję PL. Normandia już leży w szafie i czeka grzecznie.
Edit. Jak podejdzie dodatek do Solo to i Afryka wpadnie do koszyka.

Nova Aetas: Renaissance - gra mnie strasznie kręci, kwestia ceny i sprawy spolszczenia.

Root plus dodatek Tryby Leśnogrodu. - miałem, sprzedałem i teraz chcę odkupić. Natomiast cena podstawki jest jakieś 50% droższa niż płaciłem wcześniej. Dlatego czekam na dodruk.

Księga cudów - lubię plansze 3d, tutaj gra ma szansę stać się hitem w duecie z moją pociechą. Czekam aż, bedzie fizycxnie dostępna.

The King is dead wersja PL - już zamówiona.

Właśnie na listę wpadł "The Great Wall" - rozglądam się za najrosądniejszą ofertą podstawki z meplami.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

Update listy. Aczkolwiek sporo odpuszczam po drodzę z tego co widzę.

Zamówione a więc czekam:

Wiedźmin Stary Świat
Black Rose Wars
Nemesis Lockdown
Undaunted-Normandia
Deepp Madness
Anachrony
Great Western Trails
Dominion
SiegeStorm
DiceThrone sezon 1

Na radarze:
Świat Dinozaurów
Endevor
Suburbia
Małe epicke Podziemia
First Light 3.46 1-4 90
Od zmierzchu do świtu 2.2 2-6 60
Bohaterowie Tenefyru 2.3 1-4 60
Chaos Order 4.14 2-5 240
Icaion 3.25 2-5 120
Massive Darkness 2.5 1-6
Excavation Earth Relikty Ludzkości 3.7 1-4 120
Weather Machine 4.16 1-4 150
Zatoka Kupców Merchants Cove 2.78 1-4 90

Gdzieś w pamięci...lub jak się okazja trafi:

Nieustraszeni: Afryka Północna
Skytear Horde
Potwory w Tokio
Władcy Ziemi 4.04 2-6 240
Epoka Kamienia 2.47 2-4 90
Projekt Gaja
Horrified
Race for the Galaxy
Ark Nova
Arkana Magii
Boonlake
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Gun3R »

BOLLO pisze: 16 mar 2022, 15:13 Update listy. Aczkolwiek sporo odpuszczam po drodzę z tego co widzę.

Zamówione a więc czekam:

Wiedźmin Stary Świat
Black Rose Wars
Nemesis Lockdown
Undaunted-Normandia
Deepp Madness
Anachrony
Great Western Trails
Dominion
SiegeStorm
DiceThrone sezon 1

[...]
Gdzie i jakie Anachrony zamówiłes? Essential Edition?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

Tutaj zamawiałem i czekam na dostawę. Była jakaś promka + rabat od użytkownika z forum (japanczyk) i wyszło coś koło 260 z paczkomatem.
https://planszostrefa.pl/pl/p/Anachrony ... elska/7339
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: alex_dp88 »

Kolejność przypadkowa

Gry, które mają premierę w tym roku
1. Ark Nova :idea:
2.Wieczna Zima :idea:
3. Blitzkrieg
4. Świat Dinozaurów
5. Parki
6. Horrified
7. Eleven: Football Manager Board Game
8. Wojna Nemo
9. Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares :idea:
10. Park Sawanna

Gry do nadrobienia
1. Unmatched :idea:
2. Dice Throne :idea:
3. Wyspa Dinozaurów
4. Dominion :idea:
5. Camel Up :idea:
6. Cthulhu: Death May Die
7. Nieustraszeni
8. Star Wars: Rebelia :idea:
9. Viticulture :idea:
10. Star Wars: Zewnętrzne Rubieże
Ostatnio zmieniony 02 lis 2022, 15:15 przez alex_dp88, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: roadrunner »

Kolejnosc przypadkowa, bo wszystkie chce po rowno.
No dobra, SW Rebelię jakby jednak bardziej.

Czekam, az przyjda:
GWT 2 edycja
SW: Rebelia
Carnegie
Anachrony EN
Scythe PL
NN zestaw figurek do wkomponowania z poszerzonymi zasadami w Świat dysku: Ankh-Morpork
Vinhos dlx

Do zamowienia:
Ark Nova PL
Grand Austria Hotel PL
Horseless Carriage
Hollywood Golden Age ES (aka Fabryka Traumy #pdk)
Crystal Palace

Mysle, wiec jestem:
Fotosynteza
Pax Ren 2ed
Food Chain Magnate PL
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
ODPOWIEDZ