Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 91 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Było kilka zapytań o koszulki FFG, a Gamegenic wypuścił Gamegenic: Prime Retro Sleeves (66,5x94 mm) - koszulki mają ten sam rozmiar, grubość i odcień co klasyczne szare koszulki firmy FFG.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

Board and Dice przyznało, że jest problem z ostatnim rzutem Paladin Percivalów, więc jeżeli ktoś dostał wadliwy rzut to pewnie warto się kontaktować.
Spoiler:
Przy okazji - chciałem zakoszulkować duże karty z Tainted Grail Paladin Gaherisami, ale okazały się zbyt ciasne, mimo, że rozmiar powinien być dobry. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi kartami/koszulkami?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
frindox
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2022, 11:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: frindox »

Witam.

Zastanawiam się nad kupieniem koszulek Gamegenic Matte 7 Wonders Sleeves (67x103 mm) do gry 7 cudów świata nowa edycja.
Ma ktoś może te koszulki i mógłby powiedzieć czy karty z nimi mieszczą się w wyprasce? ewentulnie może ktoś poleci jakies lepsze.
Awatar użytkownika
marcie118
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2019, 18:22
Has thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: marcie118 »

Cześć,
Jaki rozmiar koszulek do boonlake? Bo zdania są podzielone.
Uwielbiam Barrage, Podwodne Miasta i Wyspę Sky
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1454 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

marcie118 pisze: 28 mar 2022, 09:22 Cześć,
Jaki rozmiar koszulek do boonlake? Bo zdania są podzielone.
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/8296/boonlake
Niby 58x88, ktoś twierdzi inaczej?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Mr_Fisq pisze: 28 mar 2022, 09:29
marcie118 pisze: 28 mar 2022, 09:22 Cześć,
Jaki rozmiar koszulek do boonlake? Bo zdania są podzielone.
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/8296/boonlake
Niby 58x88, ktoś twierdzi inaczej?
Miałem w domu koszulki Sloyca 58x88 oraz 59x92
58x88mm były za krótkie karta lekko wystawała za koszulkę. Zakoszulkowalem 59x92mm ciut zadługie, ale tak jest lepiej.

Nie wiem jak z innymi producentami koszulek
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eldaril »

Z tymi Sloycami coś chyba jest.
Czasem używam, głównie pasują mi ich Standard American i Mini European (CCG jak dla mnie za rozlazłe).
Ostatnio wziąłem Mini American (41x63) ze Sloyca i też paczkę z Rebela, tak żeby mieć porównanie. No i dobrze, że wziąłem Rebele, bo Sloyca za krótka, aż się zdziwiłem, że mi karta wystawa i to dość znacząco. W Rebelach fajno, nawet trochę jak dla mnie za długie.
Coś im chyba maszyna za bardzo przycina albo oszczędzają na materiale...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1658
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

Mr_Fisq pisze: 28 mar 2022, 09:29
marcie118 pisze: 28 mar 2022, 09:22 Cześć,
Jaki rozmiar koszulek do boonlake? Bo zdania są podzielone.
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/8296/boonlake
Niby 58x88, ktoś twierdzi inaczej?
Ja niezmiennie polecam Paladiny - tu poniżej karta z Boonlake w Paladin Tristan. Co ciekawe Paladiny są pakowane po 55. W Boonlake jest 165 kart. 3 x 55 = 165. Przypadek? Nie sądzę ;)
Spoiler:
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 164 times
Been thanked: 157 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Muleq »

Czy ktoś kojarzy jakie koszulki pasują do kart z Sukcesorów?? Zwłaszcza mam problem z kartami Tyche.


EDIT
Gdyby ktoś szukał to sytuacja wygląda następująco:

Karty Tyche - 70x120

Karty wodzów i prowincji - 63,5x88
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Święty »

Czy może ktoś już podać jakie koszulki pasują do kart w grze DOBRY ROK (Creature Comforts) z Lucrum Games :?:

EDIT:
Widzę, że są 63 karty 63x88, 15 kart 79x120 i 32 karty 70x70. Będę wdzięczny za info czy ktoś zakoszulkował całość i czym.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2022, 10:49 przez Święty, łącznie zmieniany 1 raz.
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
lisek2000
Posty: 2793
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

Święty pisze: 06 kwie 2022, 10:35 Czy może ktoś już podać jakie koszulki pasują do kart w grze DOBRY ROK (Creature Comforts) z Lucrum Games :?:
ja mam w paladinach:
1 paczka arthurów (wersja deluxe ma minidodatki)
2 paczki percivali
1 paczka gaherisów
1 paczka kai.

Jeśli masz wersję deluxe, to tylko percivale wejdą w insert bez problemu - reszta w jakichkolwiek koszulkach nie pasuje (da się ułożyć tak, że pudełko tylko lekko odstaje).
Mam jeszcze 2 komplety, bo zamawiałem z górką, jako że organizowałem zbiórkę na CC, ale to już priv :)
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Portal dodał do swojej oferty koszulki premium (100 mikronów).

https://sklep.portalgames.pl/pl/searchq ... lki,portal
Spoiler:

Wygląda na bezpośrednią konkurencję dla Paladinów.
Na ten moment cenowo wyglądają atrakcyjnie (szczególnie jak ktoś ma jeszcze rabat). Jeżeli ktoś by zakupił, chętnie poczytam opinie jak wypadają w stosunku do Sloyec i Paladinów.
Mógłby ktoś potwierdzić, czy rabat lojalnościowy wchodzi? Może sam bym kupił kilka paczek aby potestować.
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arashee »

Jakie wymiary mają karty do gierki Point Salad? Czy ktoś je w ogóle koszulkował? :wink:
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 813
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

arashee pisze: 10 kwie 2022, 14:47 Jakie wymiary mają karty do gierki Point Salad? Czy ktoś je w ogóle koszulkował? :wink:
Wg https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... oint-salad
standard CCG
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Grahf »

Jak kogoś interesują koszulki na przedmioty do Machina Arcana, to ma je tylko chyba jedna firma, Swan Panasia, rozmiar 46 x 80 mm. Można je kupić w Mepelu (100 sztuk, 18 zł) lub w ich sklepie w USA (przesyłka około 15 USD).

Do kart scenariuszy koszulki ma docsmagic.
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sylwiano »

Czy ma ktoś informację na temat rozmiaru koszulek do Talisman: Harry Potter? czy będą takie same jak dla klasycznego Talismana?
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eldaril »

Wziąłem na test koszulki od Portalu (wszystkie rodzaje poza universal).
Ogólnie spoko, dość sztywne (bardziej niż Rebele premium, mniej niż Sloyca Premium), ale za to wydają się bardziej przejrzyste.
Głównie porównywałem standard CCG. Lubię mocno przylegające (najczęściej używam ultra pro fity, a jak trzeba lepiej zabezpieczyć to rebele premium). Przylegają nieźle, delikatnie więcej po bokach przestrzeni niż w rebelach premium, za to margines u góry jest wyższy, a wiem, że dla niektórych to ważne.
Jak dla mnie spoko koszulki w spoko cenie.

Problem jest z ich Standard American. Rozmiar 54x86.
Dziwny to rozmiar (zakładam, że to pod Zachodnie Królestwa. Nie mam w kolekcji, ale chyba tam coś było nie tak z koszulkami).
W każdym razie na inne karty w rozmiarze Standard American nie pasują. Za małe koszulki. Także bądźcie ostrzeżeni :)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 324
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 230 times
Been thanked: 98 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: scraber »

Korzystając z darmowej dostawy od 99 zamówiłem kilka paczek CCG (bo tych zawsze mało) i Universal (może przepakuje Twisted Fables zamiast Paladinow).
Zobaczymy :)
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eldaril »

Spakowałem na razie w portalowe CCG Pałac Jabby.
Kurczę ciekawe te koszulki. Są nieco "szorstkie", nie wiem jak to określić, takie no, nie śliskie :)
Nie kleją się, ale też karty na stosie nie latają. Trzeba by jednak przetestować na większym stosie.
Na razie jednak wydają się dość dobrze środkować nie klejenie się z nie lataniem we wszystkie strony.
Pierwszy raz też spotkałem się z takim "świstem" przy tasowaniu, taki dźwięk jak przy ostrzeniu noża.
Tasuje się bardzo przyjemnie, jest mały opór, ale tak lubię :P
Kłują łapy, ale przy tej grubości można się było tego spodziewać (choć te rogi czasem sprawiają wrażenie, że przy rzucie wbiją się w ścianę i to nie karton gips...)
Zobaczymy co dalej, ale na razie jestem coraz bardziej z nich zadowolony.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Pytanie czy nie będą kleić się w boju bo na początku to żadna koszulka nie daje tego po sobie poznać :D
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dzium »

Czy opłaca się kupować koszulki na już zużyte karty?

Nigdy nie myślałem o kupnie takich protektorów, ale z powodu coraz częstych rozgrywek i różnych przygód, które miały miejsce w czasie grania pomyślałem, że takie koszulki to jest naprawdę fajna sprawa.

Większość moich kart jest w stanie dobrym/bardzo dobrym - po prostu karty po kilku/nastu/dziesięciu rozgrywkach.
Wiadomo, że karty chce się utrzymać w jak najlepszym stanie, dlatego się zastanawiam, czy karty, które już trochę przeszły opłaca pakować się do folijek?
Z drugiej strony lepiej późno niż wcale, bo karty bez koszulek będą się niszczyć.

Inna opcja to sprzedaż używanych gier, kupno tych samych - nówek i wtedy założenie koszulek.

Co o tym myślicie, może macie jakieś życiowo-planszówkowe porady?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Uważam że warto, koszulki zapobiegają powstawaniu kolejnych coraz większych zniszczeń, minimalnie maskują pewne niedoskonałości, zabezpieczają przed potem i tluszczem z rąk, teoretycznie chronią przed zabrudzeniem przez kogoś np. na imprezie gdzie są sosy. Łatwiej sie tasuje i nie niszczą sie przy tasowaniu. Grę trochę podniszczoną można sprzedać potem jako stan dobry a nie średni jeśli zapobiegnie się dalszej degradacji kart. No i jeśli są jakieś charatlkterystyczne uszkodzenia to w koszulce trudniej je zobaczyć zwłaszcza jak są świetlne refleksy na koszulce. Zawsze można też użyć koszulek z kolorowymi pleckami jak ja zrobiłem w rftg bo karty miały charakteryatyczne zadrapania i wiedziałem co kto wykłada w ciemno a teraz już nie ma tego problemu.
Na koniec - ja mam komfort psychiczny że moge grać swobodnie a nie martwić sie o kartę że coś uszkadzam.
Kondzio
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2019, 08:44

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kondzio »

Chciałbym zakoszulkować Zaginioną Wyspę Arnak. Doszukałem się, że będą pasować Standardy (63x88), ale nie wiem, jakiego producenta wybrać? Możecie polecić co wybrać, aby się komfortowo grało?
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eldaril »

Kondzio pisze: 20 kwie 2022, 20:16 Chciałbym zakoszulkować Zaginioną Wyspę Arnak. Doszukałem się, że będą pasować Standardy (63x88), ale nie wiem, jakiego producenta wybrać? Możecie polecić co wybrać, aby się komfortowo grało?
A to już co kto woli. Tyle do wyboru i każdy woli inne.
Ja spakowałem w Rebele premium i czuję się z tym komfortowo :)
Przedtem były w Sloyca, ale jak dla mnie za szerokie, wolę ciaśniejsze Rebele.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bart Henry »

My właśnie przepakowaliśmy z klejących się Rebel Classic CCG (nie Light, nie Premium, te średnie) w Paladin Percival. Obojętnie jakie, byle były grubsze. Jeżeli Rebel, to tylko premium.
ODPOWIEDZ