Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

"Na krawędzi ziemi" w porównaniu do pierwszych kampanii ma o wiele więcej tekstu. W Carcosie, Dunwich i Przerwanym Kręgu czytania jest dużo mniej. Lubię fabułę w grach, ale faktycznie w tej kampanii w pewnym momencie czulem się już zmęczony czytaniem tych tekstów na głos. Wstęp to się powinno czytać podczas osobnej sesji. :D
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: IrasArgor »

arian pisze: 19 mar 2022, 23:35 "Na krawędzi ziemi" w porównaniu do pierwszych kampanii ma o wiele więcej tekstu. W Carcosie, Dunwich i Przerwanym Kręgu czytania jest dużo mniej. Lubię fabułę w grach, ale faktycznie w tej kampanii w pewnym momencie czulem się już zmęczony czytaniem tych tekstów na głos. Wstęp to się powinno czytać podczas osobnej sesji. :D
Chyba się powtarzam ale możliwe, że mam teraz deja vous 😄.

Z tego co pamiętam FFG tłumaczyło, że gracze domagają się bardziej immersyjnego podejścia do serii stąd decyzja o zwiększeniu ilości tekstu co miało zwiększyć element przygodowy. Trzeba poczekać jak będzie wyglądał kolejny dodatek, wtedy się zobaczy czy to taki nowy sposób wydawniczy. Mnie zainspirowała do natychmiastowego zakupu W Górach Szaleństwa 8). Ale ja uniwersum czczę i łykam jak pelikan chcąc więcej i więcej :twisted: .
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Dla tych, co nie śledzą: 23 marca jest premiera Dziedzictwa Dunwich.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Ukończyłem w końcu z sukcesem kampanię Szlak do Carcosy w 2os. Kampanię obecnie stawiam na piedestale. Bardzo podoba mi się jak twórcy poukładali scenariusze w logiczny ciąg i jak nasze wybory i zakończenia scenariuszy wpływają na badaczy i dalszy rozwój wypadków. Dunwih przy tym wypada po prostu słabo i nudno. Każdy krok w grze zbliża nas do wielkiego finału, który dla mnie był idealnym zwieńczeniem całej przygody.

Kampanię zagrałem jak na razie dwa razy i spokojnie siadłbym i trzeci. Opcji wyboru jest sporo choć część ma mały wpływ na to co się stanie potem. Już przebieram nóżkami na kolejny cykl, ale zanim do niego zasiądę to pewnie minie parę miesięcy. Za dużo gier molochów w kolekcji...ech :D
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

A z ciekawości jakimi badaczami grałeś?
Do tej pory grałem true solo, ale zastanawiam się właśnie nad tym, aby ponownie spróbować Carcossę, tym razem na dwie ręce. True solo nie poszło mi zbyt dobrze - grałem Williamem Yorickiem i wpadłem w odmęty szaleństwa w 4 scenariuszu.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Coen pisze: 29 mar 2022, 11:51 A z ciekawości jakimi badaczami grałeś?
Do tej pory grałem true solo, ale zastanawiam się właśnie nad tym, aby ponownie spróbować Carcossę, tym razem na dwie ręce. True solo nie poszło mi zbyt dobrze - grałem Williamem Yorickiem i wpadłem w odmęty szaleństwa w 4 scenariuszu.
Ja nie wiem o co chodzi z tym czwartym scenariuszem. Grałem Carcose kilka razy, raz z powrotem i w życiu na 4-tym scenariuszu nie utknąłem :D Ale może farta miałem. Z gier true solo pamiętam, że grałem Petem Włóczęgą i Markiem Harriganem :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Coen pisze: 29 mar 2022, 11:51 A z ciekawości jakimi badaczami grałeś?
Do tej pory grałem true solo, ale zastanawiam się właśnie nad tym, aby ponownie spróbować Carcossę, tym razem na dwie ręce. True solo nie poszło mi zbyt dobrze - grałem Williamem Yorickiem i wpadłem w odmęty szaleństwa w 4 scenariuszu.
Grałem Petem z psiakiem oraz Lolą. Pete wymiata dzięki Dukowi. Badanie z ruchem świetnie się sprawdzało. Lola z kolei okazała się bardzo ciekawą postacią, ale potrafiącą być ciężką kobyłą w prowadzeniu przez wymagane zmiany ról. Obie talie wziąłem z arkhamdb. Lola z kartami Pakt Krwi + Czarny Koń + Klucz Ys potrafiła dojść do wartości 8 i więcej co dawało zwykle lekko ponad 90% szans na udany test.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Largo »

Model wydawniczy wreszcie zachęca do wejścia w arkham także chciałem się was poradzić, jak zacząć swoją przygodę :D na pewno wezmę nowy core box, ale słysząc niepochlebne opinie o podstawowej kampanii chciałbym wziąć od razu jakiś dodatek. Do podstawki dorzucić nowe wydanie dunwich? Czy może na krawędzi? Trzeba brać również dodatek z badaczami, czy można skusić się na sama kampanie? Doświadczenie z ah lcg mam zerowe. Sporo grałem w marvel chcampions ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek przełożenie :) Będziemy grać w dwie osoby z kolegą
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Largo pisze: 29 mar 2022, 13:39 Model wydawniczy wreszcie zachęca do wejścia w arkham także chciałem się was poradzić, jak zacząć swoją przygodę :D na pewno wezmę nowy core box, ale słysząc niepochlebne opinie o podstawowej kampanii chciałbym wziąć od razu jakiś dodatek. Do podstawki dorzucić nowe wydanie dunwich? Czy może na krawędzi? Trzeba brać również dodatek z badaczami, czy można skusić się na sama kampanie? Doświadczenie z ah lcg mam zerowe. Sporo grałem w marvel chcampions ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek przełożenie :) Będziemy grać w dwie osoby z kolegą
Od rau niepochlebne...kampania z podstawki jest czymś w rodzaju wersji demonstracyjnej, która ma Cię zachęcić(lub nie) do wejścia w ten tytuł.
Jako, ze model wydawniczy się zmienił i chyba wszystkie rozszerzenia będą wydawane w nowej formie, brałbym to co jest, czyli Na Krawędzi i Dunwich. Z Badaczami.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2022, 17:24 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

Jak wchodzić w HwA LCG to właśnie teraz. Brać co jest :-)
I czekać na Szlak do Carcosy, który właśnie został zapowiedziany przez Galaktę - jeszcze bez konkretnej daty wydania.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Largo »

Nie chciałbym od razu na początku zbankrutować także mogę wziąć jeden cykl ;) Bardziej w dunwich celować, czy na krawędzi wg was? Zgodnie z poradą spróbuję wysupłać kasę też na badaczy :P
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Dunwich jest bardziej "arkhamowy" klimatem, w duchu podstawki. Jest też jednak nieco trudniejszy (w opinii większości) od Krawędzi, którą uszyto jako coś w rodzaju łatwego startu dla nowych graczy, którzy nagarnęli się kupując odświeżoną grę podstawową. Klimatem i feelingiem to zaś inna bajka, mniej detektywistyczna, a bardziej w stylu survival horroru.

Rzecz jasna również polecam przytulić obydwie :wink:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Coen pisze: 29 mar 2022, 14:46 Jak wchodzić w HwA LCG to właśnie teraz. Brać co jest :-)
I czekać na Szlak do Carcosy, który właśnie został zapowiedziany przez Galaktę - jeszcze bez konkretnej daty wydania.
Żeby nie było, że kolega jest gołosłowny:

http://galakta.pl/szlak-do-carcosy-nowa ... -w-arkham/
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Largo pisze: 29 mar 2022, 15:15 Nie chciałbym od razu na początku zbankrutować także mogę wziąć jeden cykl ;) Bardziej w dunwich celować, czy na krawędzi wg was? Zgodnie z poradą spróbuję wysupłać kasę też na badaczy :P
Zwróć jeszcze uwagę, że FFG bardzo chce Twoje pieniądze wydając także osobne scenariusze. Osobiście polecam Mordestwo w Hotelu Excelsior, który gniecie.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
tester

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tester »

Dzień dobry,
czy w przypadku scenariuszy ma znaczenie stary/nowy model wydawniczy? Jeśli jest różnica, to czy Machinacje w Czasie
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... -w-czasie/
są wydane w nowym trybie wydawniczym czy jeszcze starym?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

Nowy model wydawniczy dotyczy tylko kampanii, gdzie zamiast 7 pudełek dostajemy całość w 2 pudełkach (jedno dla scenariuszy, drugie dla kart badaczy).
Pojedyncze scenariusze to po prostu dodatkowe pojedyncze przygody, które można zagrać w trybie samodzielnej rozgrywki lub jako scenariusz poboczny w kampanii.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
tester

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tester »

W takim razie, mając nową podstawkę, można śmiało brać wszystkie dotychczas wydane scenariusze bez obaw, że będą jakieś niezgodności? Włącznie z odcieniem rewersów? ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Nowy model to tylko repack. Ta sama zawartośc tylko w innym opakowaniu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Różnice w odcieniach rewersów występują przy dodatkach realizowanych w ramach druku na żądanie. W nowym formacie wydawniczym nie powinno być zmian (chyba nikt na to nie narzekał, ja nie rozpakowałem).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kilpa »

Witam, pomożecie rozjaśnić co dokładnie zawiera dodatek badaczy. Czy są to karty tylko dla nowych postaci czy uzupełniający wszystkie. Dodam że jestem zielony w temacie AH i właśnie planuje przesiadkę z władcy pierścieni.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Kilpa pisze: 30 mar 2022, 13:02 Witam, pomożecie rozjaśnić co dokładnie zawiera dodatek badaczy. Czy są to karty tylko dla nowych postaci czy uzupełniający wszystkie. Dodam że jestem zielony w temacie AH i właśnie planuje przesiadkę z władcy pierścieni.
Jak mowa o nowym dodatku Na Krawędzi Ziemi to wprowadza on nowych bohaterów i karty badaczy, które to są danego typu, ale mogą być wykorzystywane przez innych badaczy. Oczywiście jeśli dany badacz nie ma restrykcji na dany typ.

To samo tyczy się talii badaczy.

W przeciwieństwie do Marvel Champions, tutaj każda postać to tak na prawdę 3-5 kart(wliczając w to kartę postaci, osłabienia i sprzętu).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dodatek badaczy to wbrew nazwie głównie spora ilość kart graczy do budowania decków dla wszystkich postaci a w małym procencie nowi badacze i ich personalne karty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kilpa »

To jak tu wygląda budowanie talii, jakby to porównać do Władka
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pollus89 »

Kilpa pisze: 30 mar 2022, 20:03 To jak tu wygląda budowanie talii, jakby to porównać do Władka
Jest 5 klas kart + neutralna. Wybierasz 1 postać z danej klasy. Każda postać ma napisane ile kart musi zawierać talia i z jakich klas można ją budować. Max 2 karty o tej samej nazwie w talii, oczywiście są wyjątki, że można mieć tylko 1, czy nawet więcej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Kilpa pisze: 30 mar 2022, 20:03 To jak tu wygląda budowanie talii, jakby to porównać do Władka
Najczęściej dobierasz 30 kart z 33 które masz w decku. Tak jak kolega wyżej pisał - każda postać ma swoje ograniczenia z jakich kolorów/traitow/leveli może składać się deck. Bardzo fajny i istotny aspekt.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ