(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MaciekK5454 »

Nastawiałem się na obie gry, ale po zobaczeniu cen zdecydowałem się tylko na Brzdęka.

Jestem przekonany, że czynniki, które skłoniły wydawnictwo do zaproponowania takich cen, pozostają wyłącznie w sferze domysłów i są na pewno objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. Według mnie na cenę mogły wpłynąć:
-koszty licencji
-koszty produkcji/transportu
-hype wokół gry i kalkulacja, za ile maksymalnie wyprodukowany nakład się wyprzeda,
-chęć uniknięcia sytuacji, gdzie cena zachęci rodzimych biznesmenów do szybkiego wykupienia nakładu i wystawienia gry do sprzedaży po wyższych cenach
Zastanawiam się także, czy dyskusja, prowadzona kilka stron wcześniej nie spowodowała wystawienia takiej a nie innej ceny (pozdrawiam osobę, która przewidziała dokładną cenę).

Ja mam w związku z tym jeszcze takie refleksje.
-po pierwsze cena SCD wydaje mi się jakimś marnym teatrzykiem. Serio, ta gra będzie kiedyś dostępna za taką kwotę i ludzie będą za tyle kupować? Skoro gra jest wystawiona za 400, to znaczy, ze za tyle juz sie wydawnictwu oplaca sprzedaz, wiec czy chodzi jedynie o sprawienie wrażenia, ze to 400zl to wyjatkowa okazja? Ktoś się na to nabierze? To samo dotyczy tych koncówek ...99; ciekawe, czy ma to jeszcze jakikolwiek wpływ na poziom sprzedaży.

-zobaczymy też, ila gra będzie kosztowała w sklepach. Jeżeli mniej niż te 400 w przedsprzedaży, to faktycznie obecna cena jest trochę liczeniem na hype (np. mój). Możliwość zagrania 2 tygodnie wcześniej w sytuacji gdzie na grę czekamy 2 lata, nie jest dla mnie przekonującym argumentem za wyższą ceną. Ale może tak nie będzie :)

-poza tym, (to jest moje wróżenie z fusów) cena 400zł (bez względu na to, skąd się bierze) może sprawić, że owszem, nakład się pewnie sprzeda; komu zależy i go stać to grę kupi i tak. Ale w dłuższej perspektywie, przy tej cenie szanse Brzdęka Legacy na stanie się grą rodzinną dla casuali, która masowo będzie trafiać pod strzechy, a dodruki będą częste, nie są wysokie. Gra nie stanie się też np. domyślnym prezentem dla dzieciaków. A chyba własnie rodziny a nie geekowie są głównym targetem tej gry. Chyba, że faktycznie cena zostanie zdyskontowana przez inflację.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: AntBehindLeaf »

MaciekK5454 pisze: 31 mar 2022, 08:26 To samo dotyczy tych koncówek ...99; ciekawe, czy ma to jeszcze jakikolwiek wpływ na poziom sprzedaży.
No jasne, kupujemy oczami, towar za 599,99 pln sprzeda się o niebo lepiej niż ten za 600,00 pln - tak działa mózg.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rastula »

AntBehindLeaf pisze: 31 mar 2022, 08:48
MaciekK5454 pisze: 31 mar 2022, 08:26 To samo dotyczy tych koncówek ...99; ciekawe, czy ma to jeszcze jakikolwiek wpływ na poziom sprzedaży.
No jasne, kupujemy oczami, towar za 599,99 pln sprzeda się o niebo lepiej niż ten za 600,00 pln - tak działa mózg.
na dodatek cena 9,99 jest "lepsza" niż 9,98 :)
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: AntBehindLeaf »

MaciekK5454 pisze: 31 mar 2022, 08:26 A chyba własnie rodziny a nie geekowie są głównym targetem tej gry. Chyba, że faktycznie cena zostanie zdyskontowana przez inflację.
Sparafrazuje słowa pewnego satyryka odnośnie słów polityka na temat pensji Polaków. Mówią, że nie nikt nie kupi tak drogich gier... i kupują. :lol: .
Spoiler:
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mementomoris »

MaciekK5454 pisze: 31 mar 2022, 08:26 -po pierwsze cena SCD wydaje mi się jakimś marnym teatrzykiem.
(...)
A chyba własnie rodziny a nie geekowie są głównym targetem tej gry. Chyba, że faktycznie cena zostanie zdyskontowana przez inflację.
Idea SCD w obecnej formie tak po prawdzie to jest fikcja i dotyczy chyba całej branży wydawniczej, nie tylko gier. I też nie wiem czy ma jeszcze sens.

A tematyka gry sugeruje, że targetem nie są rodziny i dzieci, a wręcz przeciwnie - zatwardziali geekowie. Acquisitions Incorporated to (nomen omen) franczyza powiązana ściśle z D&D i grami RPG. Osobie nieobytej z anglojęzycznym światkiem RPG nic ta nazwa nie powie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10935
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3223 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

mementomoris pisze: 31 mar 2022, 11:46 Idea SCD w obecnej formie tak po prawdzie to jest fikcja i dotyczy chyba całej branży wydawniczej, nie tylko gier. I też nie wiem czy ma jeszcze sens.
To nie jest fikcja - to jest cena od której tworzone są rabaty hurtowe i detaliczne, jakas musi byc okreslona
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 31 mar 2022, 12:03
mementomoris pisze: 31 mar 2022, 11:46 Idea SCD w obecnej formie tak po prawdzie to jest fikcja i dotyczy chyba całej branży wydawniczej, nie tylko gier. I też nie wiem czy ma jeszcze sens.
To nie jest fikcja - to jest cena od której tworzone są rabaty hurtowe i detaliczne, jakas musi byc okreslona
W sumie to nie musi. Zawsze można stworzyć cenę wychodząc od ceny zakupowej/wytworzenia ale taka SCD jest po prostu wygodna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomg »

detrytusek pisze: 31 mar 2022, 12:11
japanczyk pisze: 31 mar 2022, 12:03
mementomoris pisze: 31 mar 2022, 11:46 Idea SCD w obecnej formie tak po prawdzie to jest fikcja i dotyczy chyba całej branży wydawniczej, nie tylko gier. I też nie wiem czy ma jeszcze sens.
To nie jest fikcja - to jest cena od której tworzone są rabaty hurtowe i detaliczne, jakas musi byc okreslona
W sumie to nie musi. Zawsze można stworzyć cenę wychodząc od ceny zakupowej/wytworzenia ale taka SCD jest po prostu wygodna.
Revensburger nie ma pojęcia SCD w ogóle była o tym mowa w niedawnym wywiadzie. Czyli nie musi ...
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomg »

japanczyk pisze: 30 mar 2022, 16:35
tomg pisze: 30 mar 2022, 16:35
yaro_ pisze: 30 mar 2022, 14:57 Poczekam co przyniesie poniedziałek.
Co się stanie w poniedziałek ?
Sklepy dostaną warunki hurtowe
Warunki są znane ?
Ktoś się orientuje na jaki poziom cen można liczyć ?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1497
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Do północy trwa przedsprzedaż na stronie blogojciec, więc pewnie jutro/w środę wyląduje w sklepach.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
rand
Posty: 486
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rand »

Święta w sumie już za dwa tygodnie, czy to znaczy że możemy jakoś w przyszłym tygodniu spodziewać się wysyłki gier, czy to jeszcze nie jest pewne? (Chodzi o Dobry rok i Brzdęk Legacy)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomekmani3k »

Na fb widziałem, że przedsprzedaż u nich kończy się dziś i chcą wysłać brzdęka (więc pewnie i dobry rok) w tym tygodniu
Od paru dni dostajemy sporo pytań o Brzdęka Legacy, więc o ile bez spoilerów możemy odpowiedzieć tylko na część, to chcieliśmy się podzielić najważniejszymi przemyśleniami komu ta gra może się spodobać 😉

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytajcie w komentarzach 👍

Tutaj link do przedsprzedaży Brzdęk! Legacy https://bit.ly/36Swqsp, która kończy się dzisiaj i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to trafi do graczy jeszcze w tym tygodniu :)
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomg »

Tringa pisze: 04 kwie 2022, 12:15 Do północy trwa przedsprzedaż na stronie blogojciec, więc pewnie jutro/w środę wyląduje w sklepach.
Pytanie czy będzie taniej w sklepach i ewentualne o ile ? Ktoś się orientuje jak wygląda współczynnik cena u najtańszych detalistów do ceny SCD dla gier wydawanych przez Lucrum ?
0.6 ? 0.7 ?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2022, 18:22 przez tomg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

tomg pisze: 04 kwie 2022, 17:40 Pytanie czy będzie taniej w sklepach i ewentualne o ile ? Ktoś się orientuje jak wygląda współczynnik cena u najtańszych detalistów do ceny SCD dla gier wydawanych przez Liceum ?
0.6 ? 0.7 ?
Tylko że SCD 550 zł, to nawet po upuście 60% w sklepach będzie 350-400 zł. Dziś LG promowało mocno Brzdęk legacy na swoim Facebooku, nawet właściciel wydawnictwa nagrał zachęcający film. Także raczej będą zachęcać do zakupu, tłumacząc cenę świetną rozrywką niż tą cenę obniżać (to tylko moje subiektywne zdanie).
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: andrzejstrzelba »

eveni pisze: 04 kwie 2022, 17:56
tomg pisze: 04 kwie 2022, 17:40 Pytanie czy będzie taniej w sklepach i ewentualne o ile ? Ktoś się orientuje jak wygląda współczynnik cena u najtańszych detalistów do ceny SCD dla gier wydawanych przez Liceum ?
0.6 ? 0.7 ?
Tylko że SCD 550 zł, to nawet po upuście 60% w sklepach będzie 350-400 zł. Dziś LG promowało mocno Brzdęk legacy na swoim Facebooku, nawet właściciel wydawnictwa nagrał zachęcający film. Także raczej będą zachęcać do zakupu, tłumacząc cenę świetną rozrywką niż tą cenę obniżać (to tylko moje subiektywne zdanie).
Coś źle policzyłeś. 60% upustu od 550 zł daje 220 zł. Widełki 350-400 zł będą przy upuście około 30%.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

andrzejstrzelba pisze: 04 kwie 2022, 21:02
Spoiler:
Coś źle policzyłeś. 60% upustu od 550 zł daje 220 zł. Widełki 350-400 zł będą przy upuście około 30%.
Żle się wyraziłam, chodziło mi o to, ze sklepy będą sprzedawać w cenie 60-70% * sugerowana cena detaliczna.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: andrzejstrzelba »

Czyli zgadzamy się w każdym calu 😁
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Atk »

rav126 pisze: 31 mar 2022, 01:04 Cena Brzdęka dość sroga, ja odpuszczam.
Wśród tych rosnących cen i uzasadniania ich przez wydawnictwa, pewnie w większości przypadków slusznie, niezmiennie zadziwia mnie to, że można tak pięknie wydać grę z mnóstwem elementów jak np. Wiedźmia Skała czy Arnak, nie chcąc za to worka z pieniędzmi. Na dodatek obie wspomniane gry to nie żaden szrot tylko bardzo dobre pozycje.
Widzę, że ludzie patrzą tylko na ilość elementów i jak są wykonane. Nie jestem fanem brzdęk ale zakładam, że tekstu jest tam niebo więcej, a taki tłumacz mało za godzinę nie bierze, do tego jakieś scenariusze, fabuła, złożenie tego w jedną spójną całość. To nie jest gra gdzie wrzucasz elementy do drukowania i tyle. Jak na moje takie gry kosztowo są dużo większe niż jakieś gry familijne typu Arnak, gdzie tekstu na kartach pewnie łącznie jest tyle co w pierwszym scenariuszu tego typu gier
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

Atk pisze: 05 kwie 2022, 22:03
rav126 pisze: 31 mar 2022, 01:04 Cena Brzdęka dość sroga, ja odpuszczam.
Widzę, że ludzie patrzą tylko na ilość elementów i jak są wykonane.
Akurat rav126 siedzi w hobby od jakiegoś czasu i raczej nie bierze pod uwagę tylko ilości elementów, kiedy ocenia czy chce kupić grę (tak mi się wydaje).
Ja zezygnowalam z zakupu Brzdęka nie tylko z powodu zawartości nieadekwatnej do ceny (według mnie) ale też dlatego, że mam oba Brzdęki z kompletem dodatków, nawet figurki sobie pomalowałam. Pooglądałam recenzje na YT i nie sądzę aby gra miała wnieść dużo nowości do moich rozgrywek (Brzdęki ogrywam bardzo często, w gry typu legacy również już grałam). Taki na przykład Aeon's end legacy mnie zmęczył i zniechęcił do serii.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Atk »

eveni pisze: 05 kwie 2022, 22:54
Atk pisze: 05 kwie 2022, 22:03
rav126 pisze: 31 mar 2022, 01:04 Cena Brzdęka dość sroga, ja odpuszczam.
Widzę, że ludzie patrzą tylko na ilość elementów i jak są wykonane.
Akurat rav126 siedzi w hobby od jakiegoś czasu i raczej nie bierze pod uwagę tylko ilości elementów, kiedy ocenia czy chce kupić grę (tak mi się wydaje).
Ja zezygnowalam z zakupu Brzdęka nie tylko z powodu zawartości nieadekwatnej do ceny (według mnie) ale też dlatego, że mam oba Brzdęki z kompletem dodatków, nawet figurki sobie pomalowałam. Pooglądałam recenzje na YT i nie sądzę aby gra miała wnieść dużo nowości do moich rozgrywek (Brzdęki ogrywam bardzo często, w gry typu legacy również już grałam). Taki na przykład Aeon's end legacy mnie zmęczył i zniechęcił do serii.
A to przepraszam kolegę! W mojej wypowiedzi nie było agresji czy osobistych wycieczek. Po prostu moje spostrzeżenia od dłuższego czasu, na temat wyższych cen.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10935
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3223 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 05 kwie 2022, 22:54 Pooglądałam recenzje na YT i nie sądzę aby gra miała wnieść dużo nowości do moich rozgrywek (Brzdęki ogrywam bardzo często, w gry typu legacy również już grałam). Taki na przykład Aeon's end legacy mnie zmęczył i zniechęcił do serii.
Znaczy.... co jak co, ale śmiechłem troszkę.
Z ciekawosci - w AE Legacy grałaś przed czy po zwykłym Aeons End?
Z ciekawości 2 - w Pandemica Legacy grałaś?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 505 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rav126 »

Atk pisze: 05 kwie 2022, 22:03
rav126 pisze: 31 mar 2022, 01:04 Cena Brzdęka dość sroga, ja odpuszczam.
Wśród tych rosnących cen i uzasadniania ich przez wydawnictwa, pewnie w większości przypadków slusznie, niezmiennie zadziwia mnie to, że można tak pięknie wydać grę z mnóstwem elementów jak np. Wiedźmia Skała czy Arnak, nie chcąc za to worka z pieniędzmi. Na dodatek obie wspomniane gry to nie żaden szrot tylko bardzo dobre pozycje.
Widzę, że ludzie patrzą tylko na ilość elementów i jak są wykonane. Nie jestem fanem brzdęk ale zakładam, że tekstu jest tam niebo więcej, a taki tłumacz mało za godzinę nie bierze, do tego jakieś scenariusze, fabuła, złożenie tego w jedną spójną całość. To nie jest gra gdzie wrzucasz elementy do drukowania i tyle. Jak na moje takie gry kosztowo są dużo większe niż jakieś gry familijne typu Arnak, gdzie tekstu na kartach pewnie łącznie jest tyle co w pierwszym scenariuszu tego typu gier
Oczywiście nie biorę pod uwagę wyłącznie zawartości. Gdybym miał tylko takie kryterium to nie kupowałbym takich popierdułek jak np. Goodie Box do Gangesu :) W mojej wypowiedzi chodziło bardziej o podkreślenie tego, że Arnak i WS to pięknie wydane gry w przystępnych cenach, co dzisiaj już jest rzadkością.
Pogrubiłem w swojej wypowiedzi to, że w większości przypadków cena jest uzasadniona (właśnie np. pracami nad tłumaczeniem), dlatego właśnie pozytywnym zaskoczeniem są dwie powyższe gry, które może i tekstu dużo nie mają, ale za to mają sporo fajnych i zróżnicowanych elementów, a to też przecież kosztuje.

Brzdęka odpuszczam z kilku powodów, cena jest jednym z nich.

A co do planów Lucrum - ciekawe jaki jest nakład i czy cena będzie zaporową dla gracza rodzinnego, który był chyba docelowym odbiorcą podstawki (oczywiście nie tylko u takich graczy gra jest na półkach ;) )
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: andrzejstrzelba »

Może przenieście się z dyskusją na temat ceny, zawartości opakowania i stosunku ceny do zawartości opakowania w Brzdęk Legacy do wątku o tym że my Polacy lubimy niskie, który powstał przy okazji podobnych lamentów dotyczących Machina Arcana ?
Temat o planach wydawniczych, w którym ostatnio mało planów wydawniczych.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Emil_1 »

Wiecie może co z Darkest Dungeon?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10935
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3223 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 06 kwie 2022, 09:17 Wiecie może co z Darkest Dungeon?
Wystarczy sprawdzić KSa, zeby sie dowiedziec ze angielska wersja bedzie w lipcu, ale pozostałe najwczesniej chyba we wrześniu?
ODPOWIEDZ