51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: mordajeza »

radarek pisze: 02 lis 2021, 17:50
mordajeza pisze: 02 lis 2021, 16:43 Pamiętajmy, że żeby zdobyć tę kartę, trzeba ją najpierw zhakować (zazwyczaj). To też kosztuje surowce.
Grając z dodatkiem Moloch jesteś zmuszony de facto do hackowania/atakowania. Czy wyobrażasz sobie ignorować kompletnie karty maszyn przez całą grę?
Oczywiście, że nie. Ale zhakowanie to też koszt, więc nie jest tak, że dostajemy tę kartę za darmo. Poza tym często, żeby pozyskać surowce do hakowania, musimy wykonywać nieoptymalne ruchy. Na moje oko to się balansuje (choć żeby stwierdzić to z całym przekonaniem musiałbym rozegrać ze 100 partii z tym dodatkiem - na razie zdążyłem dwie).

Edit: Dla jasności: piszę tu o grze z żywym przeciwnikiem, kiedy do hakowania jest swoisty wyścig, ze względu wlaśnie na mocne karty do zdobycia.
radarek
Posty: 149
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 55 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: radarek »

mordajeza pisze: 02 lis 2021, 18:04 Oczywiście, że nie. Ale zhakowanie to też koszt, więc nie jest tak, że dostajemy tę kartę za darmo.
Ale każdy z graczy będzie podczas gry ponosić +/- podobne koszta, walcząc z maszynami. Natomiast nagroda, w przypadku tej karty, jest zbyt duża w stosunku do innych.
mordajeza pisze: 02 lis 2021, 18:04 Na moje oko to się balansuje (choć żeby stwierdzić to z całym przekonaniem musiałbym rozegrać ze 100 partii z tym dodatkiem - na razie zdążyłem dwie).
Jakkolwiek zgadzam się, że to wymaga dodatkowej analizy, to pisanie o mitycznych 100 grach (a często to widzę w różnych dyskusjach) nie ma sensu. Możesz rozegrać 100 partii i nie widzieć problemu, a możesz rozegrać 1 i coś zauważyć. Każdy ma inne predyspozycje do analizy oraz zwraca uwagę na inne aspekty podczas gry.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: eveni »

Będzie nowe wydanie - Ultimate Edition.

Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4723
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1240 times
Been thanked: 1456 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Mr_Fisq »

To ja dorzucę jeszcze link do Gamefound:
https://gamefound.com/projects/draft/w3 ... nbbufd9ymo
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Raffik_San »

Nowsza wersja nowej wersji. 🙂
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: warlock »

51. Stan: Master Set: Master Set
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

Zwykle taką wersję robi się jak gra jest już produktem zamkniętym i kolejne dodatki nie są planowane. Ciekawe jak będzie tym razem i co PG zaproponuje w kampanii, bo cena, jak mniemam, będzie zaporowa. Osobiście wolałbym żeby wydali pudło do 51 stanu podobnie, jak zrobili to dla osadników, no ale najwyraźniej wyczuli pieniądz na wspieraczkach, a że nie mają pomysłu na nowa grę, to kontynuują recykling. Tak czy inaczej ciekawość mnie zżera, bo chyba nie zaproponują samego pudła z nadrukowaną grafiką na znacznikach surowców + dodatek wart 29 zł? :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: orzeh »

Coś czuje że to jest kampania skierowana przede wszystkim na rynek zachodni, zresztą jak każda....
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Raffik_San »

Mam nadzieję że zawartość wpływającą na gameplay będzie można później dokupić osobno. Mam praktycznie komplet dotychczas wydany przy tym produkcie i jakieś ekskluzywne dodatki nie byłyby mile widziane w mojej opinii. Co ważne, wszystkie ładnie mieści mi się w standardowym pudełku.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomp »

Proponuję zgadywankę ceny all-in. Strzelam 200 EUR.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: KubaP »

Ja tam się jaram. Jedna z najlepszych polskich gier ever. Ofkors mam wszystko, wiec czaje sie na jakis pakiet dla wiernych fanów :)
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: shuji »

Moonday pisze: 17 sty 2022, 15:43 Zwykle taką wersję robi się jak gra jest już produktem zamkniętym i kolejne dodatki nie są planowane. Ciekawe jak będzie tym razem i co PG zaproponuje w kampanii, bo cena, jak mniemam, będzie zaporowa. Osobiście wolałbym żeby wydali pudło do 51 stanu podobnie, jak zrobili to dla osadników, no ale najwyraźniej wyczuli pieniądz na wspieraczkach, a że nie mają pomysłu na nowa grę, to kontynuują recykling. Tak czy inaczej ciekawość mnie zżera, bo chyba nie zaproponują samego pudła z nadrukowaną grafiką na znacznikach surowców + dodatek wart 29 zł? :)
Przecież wiadomo jak to będzie wyglądać. Oni nie uczą się na błędach i nie wyciągają wniosków, więc wystarczy spojrzeć co zrobili z hexem. W jednym momencie wyszedł big box ze specjalnymi planszetkami i znacznikami oraz nowa armia, do której w tym big boxie nie było planszetki ani znacznika ani za bardzo miejsca na nią...
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

KubaP pisze: 17 sty 2022, 19:57 Ja tam się jaram. Jedna z najlepszych polskich gier ever. Ofkors mam wszystko, wiec czaje sie na jakis pakiet dla wiernych fanów :)
Też mam wszystko i nawet czekałem na jakiś big box ale ta kampania to najpewniej próba promocji 51nki na amerykańskim rynku i raczej my Polacy nie będziemy mieli się czym jarać. Co niby można dodać do tej gry, jako SG, czego już by u nas nie było? Dla mnie ta kampania to bardziej ciekawostka, bo nie mam zamiaru kupować tego pudła i kolejnego małego dodatku płacąc w zagranicznej walucie. Jeżeli PG nie upadło na głowę, to całą oferowaną na wspieraczce dodatkową zawartość będzie można w przyszłości kupić w ich sklepie po rozsądnej (czyt. polskie) cenie. Na to liczę i życzę im powodzenia.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: warlock »

KubaP pisze: 17 sty 2022, 19:57 Ja tam się jaram. Jedna z najlepszych polskich gier ever. Ofkors mam wszystko, wiec czaje sie na jakis pakiet dla wiernych fanów :)
Kurczę, strasznie chciałem pokochać ten tytuł, ale skończyło się na "dobra gra". Tyle i tylko tyle. Za każdym razem mówiłem sobie: "stary, dlaczego w tym czasie nie zagrasz sobie w Innovation albo Race for the Galaxy" :)?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

warlock pisze: 17 sty 2022, 22:37 Kurczę, strasznie chciałem pokochać ten tytuł, ale skończyło się na "dobra gra". Tyle i tylko tyle.
Tylko tyle i aż tyle. Ja lubię 51 stan za to, że to jest gra mechanicznie ciekawa i jednocześnie prosta do nauczenia. W towarzystwie działa na tyle dobrze, że mogę w nią zagrać z każdym. Dodatki też są przemyślane, bo zwiększają regrywalność ale brak możliwości łączenia ze sobą różnych dodatków sprawia, że gra się nie rozrasta i w dalszym ciągu można zagrać szybką partię. Dla mnie to jest jeden z tych tytułów których nigdy się nie pozbędę.

PS. Przy okazji kampanii wersji Ultimate, to mam nadzieję, że w PG pomyśleli o tym, żeby dać w tym pudle instrukcję zawierającą zasady podstawki i wszystkich dodatków. To jest w sumie ten element, którym by mnie pozytywnie zaskoczył.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: KubaP »

warlock pisze: 17 sty 2022, 22:37
KubaP pisze: 17 sty 2022, 19:57 Ja tam się jaram. Jedna z najlepszych polskich gier ever. Ofkors mam wszystko, wiec czaje sie na jakis pakiet dla wiernych fanów :)
Kurczę, strasznie chciałem pokochać ten tytuł, ale skończyło się na "dobra gra". Tyle i tylko tyle. Za każdym razem mówiłem sobie: "stary, dlaczego w tym czasie nie zagrasz sobie w Innovation albo Race for the Galaxy" :)?
Ja na szczęście nie mam takiego dylematu i bardzo lubię wszystkie te trzy tytuły :)
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: azazelmo »

Moonday pisze: 17 sty 2022, 20:41 ... Co niby można dodać do tej gry, jako SG, czego już by u nas nie było?
...
"51szy stan: Armie"

No bo w zasadzie do tej pory, to kim się najeżdzało? No i nie było jak się bronić. A tak, to jeszcze Army Pack'i dorzucą. Jest potencjał.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gizmoo »

Szczerze? Krok Portalu jest dla mnie (prawie) niezrozumiały. Gra w sumie świeża, dostępna na rynku, podobnie jak dodatki. Wszystko można dostać od ręki, a jubileusz to żaden. I piszę to jako totalny fan tego tytułu!

Uwielbiam 51 Stan MS. Mam prawie wszystko, co wyszło, poza kilkoma nieistotnymi promkami. Edycja z przedsprzedaży, z lepszymi komponentami. Nie ograłem jeszcze nawet porządnie wszystkich dodatków (0 partii w Molocha :( ). Nie mam pojęcia, co może do tej kampanii przyciągnąć miłośników tego tytułu? Oni już dawno wszystko mają. Big Boxa nie trzeba, bo wszystko mieści się do podstawki. Plastikowy insert też zbędny, bo na rynku są lepsze, a game TrayZ pewnie znowu wszystko sp..... :lol: Ja rozumiem potrzebę ekonomiczną i na sto procent Trzewiczkowi księgowi policzyli, że im się to wszystko będzie fajnie spinało. Lud sypnie groszem, ale może... Warto było poczekać?

Także nie liczę na niespodzianki dla posiadaczy wszystkiego. Chyba, że będzie jakiś survivalowy, postapokaliptyczny dodatek, z ulgą podatkową dla wspierających, p.t. "Surviving Polish Order". :lol:
Bregorz
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:57
Has thanked: 27 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Bregorz »

No tak wszystko od ręki to nie bardzo. Podstawki w sklepach nie ma już chyba ze dwa lata. A sztuki używane, które się pojawiają zaraz znikają albo są w cenach 250+
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Raffik_San »

Właśnie na ten brak podstawki w sklepach remedium ma być ta kampania. Kilkukrotnie na audycjach YT przedstawiciele wydawnictwa wspominali, iż jest jakiś problem w związku z dodrukiem. Pojawić miał się dopiero w kolejnym roku. W ten sposób razem z UE można będzie wyprodukować podstawkę, dzięki czemu koszt rozłoży się ładnie na wspierających.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4723
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1240 times
Been thanked: 1456 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Mr_Fisq »

Dyskusja o kampanii na gamefund została wydzielona tu:
viewtopic.php?f=57&t=74444
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gizmoo »

Bregorz pisze: 18 sty 2022, 08:26 No tak wszystko od ręki to nie bardzo.
Dodatki są dostępne w sklepach wszystkie.

Podstawki w sklepach nie ma, ale na rynku wtórnym bardzo łatwo jest ją upolować. Na naszym forum jest kilkanaście ofert. W tym kilka jest poniżej 200 zł. Na Allegro, OLX, czy bazarkach na Facebooku non stop pojawiają się oferty.

Jeżeli uważacie, że kampania na Gamefound edycji Ultimate ma nasycić rynek i ma być remedium na niedostępność w sklepach i wysokie ceny na rynku wtórnym, to raczej się rozczarujecie. Podobnie jak w wypadku RC - ceny będą raczej na rynek zachodni. Nie liczyłbym na mniej niż 100 euro. ;)
rkr
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2020, 07:34
Has thanked: 76 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rkr »

Stan 51 Master Set to jedna z lepszych gier tego typu. Gorąco polecam!
radarek pisze: 02 lis 2021, 01:05 Obrazek

Karta "Szerszeń" z dodatku moloch. Według mnie jest zepsuta. Jeśli za każdą przebudowę daje nabój, to oznacza, że w ostatniej rundzie możemy przebudować większość kart na ręce (płacąc zdobytym nabojem za następną, a potem kolejną itd). Wystarczy trochę pokombinować z kolejnością, tak aby ikony kategorii się zgodziły (co zwykle nie jest problemem w ostatniej rundzie). Ta gra mniej więcej opiera się na tym, że 1 surowiec = 1pkt. Np. przebudowa lokacji (za 1 cegłę/buldożer) daje 1pkt. Dzięki tej karcie, możemy zdobyć tyle punktów ile mamy kart na ręce za 1 cegłę/buldożer. Żadna inna karta w grze nie umożliwia tworzenie takich łańcuszków.
Co do karty Szerszeń, która za przebudowę daje amunicję, można przyjąć że samą amunicją nie można bezpośrednio przebudowywać. Według instrukcji tylko cegła ( budulec) lub buldożer przebudowują. Wcześniej co prawda jest że naboje zastępują 4 podstawowe surowce... Naboi też nie możemy przechowywać zamiast innego surowca. Lepiej, gdy amunicja zastepuje surowce, (też i budulec), ale gdy opłacamy koszty naszych akcji poza przebudową.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2022, 23:24 przez rkr, łącznie zmieniany 1 raz.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 543 times
Been thanked: 164 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: gregoff »

Ale nie jest nigdzie to zabronione w instrukcji.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: hipcio_stg »

"Zgwałcony przez molocha..."

Nowa odsłona horroru :D Powiem szczerze, że dwa razy zagrałem z molochem i dwa razy takie kopanie jajców, że odechciewa się grać. Mam wrażenie, że lokacje startowe mają wszystkie pod górkę (oprócz tej od umów). Cała gra skupiła się na walce z maszynami a i tak człowiek kończy ze zgliszczami. Jestem tak zniesmaczony, że więcej już nie spróbuję.

Jak wasze odczucia na temat molocha?
ODPOWIEDZ