Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: KOSHI »

Co chcielibyście zobaczyć na planszy z kinematografii co ma szansę mieć sensowną mechanikę. Ode mnie: Horyzont zdarzeń z narastającym szaleństwem na statku, Cube jako semi coop z mechaniką przesuwania jak w kostce rubika, Blade runner z księga scenariuszy jak w This War, I am a Legend czyli tower defence, Żolnierze kosmosu jw. Chyba tyle jeśli adaptację miałyby mieć sens.
azazelmo
Posty: 888
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 276 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: azazelmo »

KOSHI pisze: 04 kwie 2022, 23:09 Co chcielibyście zobaczyć na planszy z kinematografii co ma szansę mieć sensowną mechanikę. Ode mnie: Horyzont zdarzeń z narastającym szaleństwem na statku, Cube jako semi coop z mechaniką przesuwania jak w kostce rubika, Blade runner z księga scenariuszy jak w This War, I am a Legend czyli tower defence, Żolnierze kosmosu jw. Chyba tyle jeśli adaptację miałyby mieć sens.
No, Cube przecież już jest: Pokój 25. Grałem tylko w podstawkę na BGA, ale jak dla mnie to zrzynka 1:1 z Cuba.

Pewnie nie w takim kierunku miał pójść temat, ale ja czekam na sensowne gry o Muminkach albo coś ze studia Ghibli (Totoro, Kiki, Hauru). Pytałem jednego wydawcy, który robi gry na japoński animacjach, ale podobno cena licencji Ghibli wszystkich odstrasza...
Do pogrania z potomkiem.

Na Ukryty Wymiar (tak u nas przetłumaczyli Event Horizon) chyba nie ma szans. Ten film obejrzało i polubiło może z tuzin osób z czego jak widzę min. dwie siedzą na tym forum.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: KOSHI »

Co do Cube to wiedziałem, ale myślałem o czymś bardziej zaawansowanym na zasadzie gry ala labirynt ale 3d, że przesuwasz bloki w 3 kierunkach - jakiś losowy mechanizm i do tego te pokoje z pułapkami
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: TristisAnima »

KOSHI pisze: 04 kwie 2022, 23:09Horyzont zdarzeń z narastającym szaleństwem na statku
Motyw narastającego szaleństwa i jego skutków bardzo fajnie oddany jest w Deep Madness. Opisy poszczególnych scenariuszy, oraz wstawki fabularne na kartach to istne złoto. Co prawda setting nie za bardzo się pokrywa z filmem, ale po rozpakowaniu gry i pobieżnym przejrzeniu kart oraz księgi scenariuszy, pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to właśnie Ukryty Wymiar na planszy.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2022, 01:43 przez TristisAnima, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: japanczyk »

Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: CoLdY7 »

azazelmo pisze: 04 kwie 2022, 23:20
Na Ukryty Wymiar (tak u nas przetłumaczyli Event Horizon) chyba nie ma szans. Ten film obejrzało i polubiło może z tuzin osób z czego jak widzę min. dwie siedzą na tym forum.
chyba więcej niż tuzin, a na pewno min. 3 na tym forum :wink:

Wyścig szczurów - bardzo losowy wyścig ze wszechobecną negatywną interakcją.
Breaking Bad - eurasek o rozwijaniu "biznesu" od zera na mocno konkurencyjnym rynku.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: KOSHI »

Deep Madness klimatem chyba bliżej do Kuli. Chociaż te karty robią robotę ale mechanizm szaleństwa widziałbym z CDMD. To im świetnie wyszło. Im jesteśmy silniejsi tym większą szansa na to, że o szalejemy. Indiana Jones, hmmm, deliszys. Myślałem jeszcze o Jumanji i Goonies jako rodzinnych przygodówkach i o Running Man w formie Legendary???
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Beowulfik »

Annihilation (choc najlepiej wykorzystując pomysły z filmu i trylogii powieści) - przygoda, odkrywanie, dwupoziomowa rzeczywistość - na jednej tower defence albo bardziej skomplikowana odmiana "Pandemic", a na drugiej wszechobecna dziwność i jakaś forma legacy, żeby były zmieniające się reguły świata przedstawionego. :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2022, 10:42 przez Beowulfik, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 01:07 Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
No jest przecież Arnak :mrgreen:

A bardziej serio - też bym przywitał z otwartymi ramionami (bardziej przygodową niż Arnak) grę w klimatach Indiany Jonesa/Tomb Rider'a.
Obcy ma już sporo adaptacji planszówkowych, więc nie ma potrzeby kolejnych planszówek.

Ew. bardziej przygodowo eksploracyjna adaptacja Star Treka też byłaby przeze mnie mile widziana.
No i sformalizowanie Pax Expanse...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2022, 09:27
japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 01:07 Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
No jest przecież Arnak :mrgreen:
De facto to jest Fortune and Glory, ktore jest genialnym Talismanem +
Ale chcialbym cos bardziej - teraz czekam na Arkeis, ale czy bedzie to dobre? No i tam tylko egipskie klimaty, a ja chcialbym dżungle, statki pirackie itp
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 09:52
Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2022, 09:27
japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 01:07 Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
No jest przecież Arnak :mrgreen:
De facto to jest Fortune and Glory, ktore jest genialnym Talismanem +
Ale chcialbym cos bardziej - teraz czekam na Arkeis, ale czy bedzie to dobre? No i tam tylko egipskie klimaty, a ja chcialbym dżungle, statki pirackie itp
Są choć jeszcze Awanturnicy, choć gra raczej z tych prostszych. Ale klimat ma :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 141
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 160 times
Been thanked: 53 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: The Fifth Horseman »

Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2022, 09:27 Ew. bardziej przygodowo eksploracyjna adaptacja Star Treka też byłaby przeze mnie mile widziana.
ST: The Dice Game, ST: Frontiers, ST: Fleet Captains, ST: Ascendancy, ST: The Adventure Game... trochę tego jest chociaż skala generalnie na poziomie całych załóg albo flot.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Ardel12 »

Ja bardzo bym chciał zobaczyć Doctor Who w wersji Legendary, gdyż obecne implementacje do mnie nie trafiają.

Z filmów to chciałbym zobaczyć Matrix(szkoda, że zapowiedź Czachy był tylko żartem), Bastion(książka dla mnie epicka, ale jakieś badziewne serialo-filmy były) i Fight Club(okazuje się, że nawet jakaś gra oparta na filmie się robi :D )
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Mr_Fisq »

The Fifth Horseman pisze: 05 kwie 2022, 12:31
Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2022, 09:27 Ew. bardziej przygodowo eksploracyjna adaptacja Star Treka też byłaby przeze mnie mile widziana.
ST: The Dice Game, ST: Frontiers, ST: Fleet Captains, ST: Ascendancy, ST: The Adventure Game... trochę tego jest chociaż skala generalnie na poziomie całych załóg albo flot.
Chyba inaczej rozumiemy określenie "przygodowo-eksploracyjne" :mrgreen:
Myślałem o czymś klimatycznie/mechanicznie bardziej zbliżonym do ISS Vanguard, Unsettled.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: KOSHI »

Fight Club to świetny film ale jak byś to widział jako grę? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Ardel12 »

KOSHI pisze: 05 kwie 2022, 14:45 Fight Club to świetny film ale jak byś to widział jako grę? :mrgreen:
Walka między 2 graczami. Jeden jest Nortonem, drugi Pittem. Każdy ma swoje agendy/cele do wykonania i osiągnięcia zwycięstwa. Typowe przeciąganie liny. Norton musi ogarniać życie, prace i finalnie swoje szaleństwo, gdzie Pitt ma na celu pogrążenie siebie i świata w chaosie. Część agend mogłaby być wspólna i benefitowac obu. Do tego jakieś poziomy wykrycia naszej akcji, wkurzenia władz, które przybliżają nas do złapania i przegranej obu graczy.

Coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: BOLLO »

Nadal bede powtarzal jak mantre Dragon Ball w formie przygodowki z rozwojem postaci jak w emulatorze Zsnes DB Legend.


Ghost in the Shell jako coop pokroju Netrunnera na planszy.
Blade Runner
Matrix/Equilibrum coop
Max Payne jak This War of Mine
Gumisie....tak serio chciabym miec gre o Gumisiach.
Hmmm....Rambo jako zabijanie tryliarda wrogów.
Obrazek
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 556
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: andrzejstrzelba »

BOLLO pisze: 05 kwie 2022, 17:24 Nadal bede powtarzal jak mantre Dragon Ball w formie przygodowki z rozwojem postaci jak w emulatorze Zsnes DB Legend.


Ghost in the Shell jako coop pokroju Netrunnera na planszy.
Blade Runner
Matrix/Equilibrum coop
Max Payne jak This War of Mine
Gumisie....tak serio chciabym miec gre o Gumisiach.
Hmmm....Rambo jako zabijanie tryliarda wrogów.
To może Zombicide: Rambo ... albo Gumisie ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: BOLLO »

Nie no bo sie zrobi z tego seria niczym Monopoly. :mrgreen:
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: schen »

Ja bym najchętniej zobaczył jakieś przygodówki z Dragon Balla, Pokemonów, czy Harrego Pottera (tu przynajmniej jest z całkiem dobrych gier HP: Hogwarts Battle, ale czekam na więcej mimo wszystko :P). Marzył mi się też Quidditch na planszy, ale takowy nawet pojawił się jakiś czas temu na KSie, jak już będzie w retailu to zapewne obadam.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: MichalStajszczak »

Jak na razie przedstawione w tym wątku oczekiwania są moim zdaniem mało ambitne. Prawdziwym wyzwaniem byłoby przeniesienie na planszę takich filmów jak Rejs albo Dzień świra. :D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: garg »

MichalStajszczak pisze: 07 kwie 2022, 10:41 Jak na razie przedstawione w tym wątku oczekiwania są moim zdaniem mało ambitne. Prawdziwym wyzwaniem byłoby przeniesienie na planszę takich filmów jak Rejs albo Dzień świra. :D
Myślę, że nadawałyby się do tego modyfikacje wydanej w ubiegłym roku gry imprezowej Morda! :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Filmy i seriale, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: roadrunner »

The End of the F***ing World.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
jamek
Posty: 133
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:42
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: jamek »

Dla mnie serial The Lost (Zagubieni). Połączenie eksploracji z The 7th continent i dedukcji z Time Stories. Rozwój bohatera z Pathfindera. I jakąś apka jak w Posiadłości Szaleństwa dodającą klimat.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: tomuch »

Nie film a serial - Dark. Poruszanie się w trzech płaszczyznach czasowych (więcej w dodatkach!) i skrobanie w każdej jakichś punktów. Czacha dymi i paruje
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ