Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Curiosity pisze: 03 mar 2022, 08:37 No fajnie, ale pytanie zostaje aktualne. Wyjaśniać im wszystko co wiem, czy po prostu zacząć grać?
Wszystko zależy z jakimi osobami będziesz grał. Ja nie lubię tracić czasu na szczegółowe objaśnianie zasad i lubię je poznawać w praktyce podczas gry ale mam znajomych, którzy nie siądą do gry zanim dokładnie nie zapoznają się z instrukcją i wszystkimi możliwościami jakie gra oferuje. W przypadku EF podstawowe zasady są raczej proste, a dopiero umiejętność ich wykorzystywania robi się bardziej skomplikowana. Ostatecznie i tak wszyscy gracie jako grupa więc jak najbardziej można sobie podpowiadać różne rozwiązania.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Ograłem trochę już grę (jakieś 9 snów?), więc co nieco już powiedzieć o niej powiem. Ogółem jest dobrze, ale mogło być lepiej.



FABUŁA I KLIMAT

Na pewno jest to fabularnie i klimatycznie jedyna gra w swoim rodzaju. Pomysł na krainę snów i całą fabułę pozwala kompletnie puścić wodzę fantazji. Z jednej strony mamy zaskakiwanie nowymi pomysłami, często z wplecioną zgrabnie nową mechaniką, z drugiej zaś z tego powodu ciężej wczuć się w bohaterów i to co robimy. Jakbym czytał książke, która mi się podoba, ale nie czuję jednocześnie więzi z bohaterem. Na pewno to co muszę przyznać, to to, że sny się wyróżniają. Od ręki połowę z zagranych snów potrafię wymienić, drugą pewnie podobnie jakbym się zastanowił (gram od połowy stycznia). Każdy z nich to nowe mechaniki i poczucie tajemnicy. Bardzo fajnie jest to zrobione. Jednocześnie niestety bardziej się w to gra jak w ciąg średnio powiązanych ze sobą scenariuszy niż jedną kampanie fabularną. Nie czuję za bardzo, że to spójna historia, choć gra mi o tym co jakiś czas przypomina. Może potem będzie lepiej? Samych bohaterów również nie czuję. Nie wiem czy to celowy zabieg twórców, ale po prostu wiemy, że jesteśmy drużyną i tyle. Tak to mamy inne talie i figurki. Nie ważne kim bym grał jest to różnica raptem paru kart w talii i tyle. No to dla mnie na pewno na minus (w TG o wiele bardziej czułem jaką postacią gram). Same pomysły na sny są super. Nowe mechaniki, abstrakcja i klimat. Jest to zrobione bardzo dobrze.

MECHANIKA

Tutaj jest hmm? Poprawnie? Zasady nie są zbyt trudne za co plus. Ciągłe zmiany w mechanice i odkrywaniu gry również na plus, nie nudzi się tak szybko, pokazuje innowacyjność twórców jak połączyć motyw snu z mechaniką i odświeża grę. Na minus? Na pewno powroty do snów. Brzmi jak kompletnie odgrzewany kotlet, gdzie od nowa przechodzę cały sen, by nagle w jednym momencie dowiedzieć się, że trzeba zrobić coś inaczej, bo mam przedmiot X. Pół biedy jak jest to sen, który własnie skończyłem i otrzymałem nową bramę snu - robię od ręki, bo pamiętam co nie mogłem wcześniej, a nawet lekko cheatuję, by odkryć to co nie odkryte, a nie być karanym ponownie. Dla mnie sztuczne przedłużanie i tak długiej gry. Kolejna rzecz to mapa snu. Owszem daje poczucie tego miasta, dodaje dużo mechaniki, ale moim zdaniem trochę niepotrzebnie wydłuża grę. Owszem na początku to było fajne, ale teraz gdy niestety gram max raz w tyg po 1 lub 2 sny (+ drzemki) jest to uciążliwe wraz z drzemkami. Pomysł walki między snami i zbieraniem na nie podoba mi się, ale trochę zbyt długo trwa. Szczerze mówiąc nie wiem jakby to lepiej poprawić. Naprawdę ten pomysł jest dobry, tylko uciążliwy, więc albo ja jestem marudny albo mówię tak ze względu na brak czasu. Wcześniej wspomniałem o karaniu - tak, jeden z dużych zarzutów wobec gry. TA GRA JEST NIEINTUICYJNA. Wiele razy zastanawiam się co zrobić w sytuacji X i najczęściej wybieranie najdziwniejszej opcji opłaca się najbardziej. Chyba tylko jeden sen miałem, gdy naprawdę dobrze szło i miałem dobre wybory, tak to tragedia. Co do samej mechaniki rozwoju (kupno kart), deckbuildingu. Jest okej, fajnie wymyślone. Mamy rozwoje, mamy blokowanie kart, mamy jakieś życie i zasoby. Nie mam zastrzeżeń. Nie ma tu nic odkrywczego poza blokowaniem kart, z którym się nie spotkałem i mi się spodobało. Dodawanie kolejnych nowych kart wiedzy, która dodają nowe mechaniki na pewno na plus. Nowe mechaniki w każdym śnie, a więc nowe mechaniki co sen, które zmieniamy lub zostają też na duży plus. Walki? Spoko, mi się podoba. Przeciwnicy są ciekawi (choć powoli czuję, że dość podobni, ale tu trudno o innowacje), zbalansowani. Nie mam zastrzeżeń. Sam core się broni, co do kart wiedzy raz lepiej raz gorzej. Na przykład mechanika wybawienia brzmi bardzo ciekawie (choć nie miałem okazji sprawdzić), zaś znowu znaki jak katorga. Choć dla nas graczy lepiej by było dużo niz nie było.


Wykonanie/desing

Gra jest graficznie bardzo ładna. Od strony artystycznej topka i w pełni się broni. Gorzej z przemyśleniem wykonania. O planszy nawet nie będę mówił, bo gram na macie fanowskiej. Maski? Już marudziłem, że moim zdaniem mogłyby zostać jako karty i może robią klimat, ale przerost formy nad treścią (moja recenzja, mogę narzekać na co chce!!!). Insert? No jest okej (nie wiem jak karty w koszulkach), figurki jak zawsze mają problem z wejściem do wypraski i moim zdaniem przekładki mogłyby być grubsze. No i kolejna rzecz czyli foliowanie kart - by zagrać same podstawowe rzeczy i tak większość kart trzeba odfoliować, bo masz wyciągnąć deck X. Większość z niego to jedne zafoliowane karty, ale parę z nich jest w innym, więc trzeba otworzyć oba. Nie lubię takich rzeczy. Nie widzę sensu w 8 planszetkach graczy - nie można ich zrobić dwustronnych? Kreatury z Etherfields - lekki skok na kasę. Owszem mniejszy niż w TG, bo tu potwory są częściej, ale są podpisane z tyłu pudełka (fajnie sobie przekładać ciągle by zobaczyć, która figurka jak się nazywa) i do tego po angielsku, gdzie sama gra po polsku. No jedna irytujące jest to, że szukam i szukam, która to figurka, bo nie wiem jak przetłumaczyli daną nazwę własną, bo figurki oczywiście są inne niż grafiki (choć czasem łatwo rozróżnić0. figurka bossa? Jak mówiłem dużo nie grałem, ale nie jest to tak, że spotykamy ją raz na końcu i tyle z nią zabawy? Jak się mylę to proszę dać znać. Tak to figurki oczywiście bardzo ładne.


Podsumowanie

Dla mnie 8/10. Pomarudziłem, pomarudziłem, a i tak bawiłem się bardzo dobrze. Na początku dałem 10, potem spadło do 9, a teraz jest 8. Jak spadnie więcej to dam znać :P Gra usuwa błędy Tainted Grail, ale za to tworzy nowe. Jest naprawdę bardzo dobrą produkcją, ale ma dużo nieprzemyślanych według mnie mechanik i decyzji w sprawie projektowania. Czy bym ją kupił drugi raz? Tak, na te chwilę tak. czy będę grał dalej? Również tak, granie raz w tyg to idealna opcja, by się nie zmęczyć materiałem (przy TG miałem ten problem). Patrząc na ceny to na pewno bym nie brał pewnie dodatku z figurkami i nie wiem jak z pozostałymi kampaniami, ale no już mam to pewnie ogram. W cenie sklepowej? Pewnie też bym wziął, w końcu można ograć i sprzedać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Hardkor pisze: 14 mar 2022, 23:59
Kreatury z Etherfields - lekki skok na kasę. Owszem mniejszy niż w TG, bo tu potwory są częściej, ale są podpisane z tyłu pudełka (fajnie sobie przekładać ciągle by zobaczyć, która figurka jak się nazywa) i do tego po angielsku, gdzie sama gra po polsku. No jedna irytujące jest to, że szukam i szukam, która to figurka, bo nie wiem jak przetłumaczyli daną nazwę własną, bo figurki oczywiście są inne niż grafiki (choć czasem łatwo rozróżnić0. figurka bossa? Jak mówiłem dużo nie grałem, ale nie jest to tak, że spotykamy ją raz na końcu i tyle z nią zabawy? Jak się mylę to proszę dać znać. Tak to figurki oczywiście bardzo ładne.
Tutaj się zgadzam, brak tłumaczenia czasem dziwacznych nazw figurek to lekka wtopa, a dodatkowo jest babol na żetonach stworów gdzie dwa razy pojawia się strażnik (duży i mały), a powinno być strażnik (mały) i wartownik (duży). Oczywiście zorientowałem się po tym jak w jednym śnie użyłem niewłaściwej figurki.
Na karcie stworzenia było napisane "odsłoń strażnika". Biorę pudełko z figsami, a tam jest sentinel (duży) i warden (mały), w sumie nawet podobni (lekko pochyleni goście w kapeluszach ;-) ). Obydwu da się przetłumaczyć jako strażnik (chociaż dla mnie to powinno być guardian albo coś podobnego). Którego wybrać? Pomyślałem, że sprawdzę na żetonach, które mają przetłumaczone nazwy. Pech sprawił, że jako pierwszy natrafiłem duży żeton z napisem strażnik, więc pomyślałem - ok to musi być ten i użyłem dużej figurki sentinela. Dopiero jakiś czas później zorientowałem się, że jest jeszcze mały żeton też podpisany strażnik i to właśnie ten był tym właściwym w tamtej sytuacji :-( Miało to gameplayowe znaczenie, bo duże figurki spychają śniących z zajmowanych pól co czasami zmienia sytuację taktyczną.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Shodan pisze: 15 mar 2022, 08:37
Hardkor pisze: 14 mar 2022, 23:59
Kreatury z Etherfields - lekki skok na kasę. Owszem mniejszy niż w TG, bo tu potwory są częściej, ale są podpisane z tyłu pudełka (fajnie sobie przekładać ciągle by zobaczyć, która figurka jak się nazywa) i do tego po angielsku, gdzie sama gra po polsku. No jedna irytujące jest to, że szukam i szukam, która to figurka, bo nie wiem jak przetłumaczyli daną nazwę własną, bo figurki oczywiście są inne niż grafiki (choć czasem łatwo rozróżnić0. figurka bossa? Jak mówiłem dużo nie grałem, ale nie jest to tak, że spotykamy ją raz na końcu i tyle z nią zabawy? Jak się mylę to proszę dać znać. Tak to figurki oczywiście bardzo ładne.
Tutaj się zgadzam, brak tłumaczenia czasem dziwacznych nazw figurek to lekka wtopa, a dodatkowo jest babol na żetonach stworów gdzie dwa razy pojawia się strażnik (duży i mały), a powinno być strażnik (mały) i wartownik (duży). Oczywiście zorientowałem się po tym jak w jednym śnie użyłem niewłaściwej figurki.
Na karcie stworzenia było napisane "odsłoń strażnika". Biorę pudełko z figsami, a tam jest sentinel (duży) i warden (mały), w sumie nawet podobni (lekko pochyleni goście w kapeluszach ;-) ). Obydwu da się przetłumaczyć jako strażnik (chociaż dla mnie to powinno być guardian albo coś podobnego). Którego wybrać? Pomyślałem, że sprawdzę na żetonach, które mają przetłumaczone nazwy. Pech sprawił, że jako pierwszy natrafiłem duży żeton z napisem strażnik, więc pomyślałem - ok to musi być ten i użyłem dużej figurki sentinela. Dopiero jakiś czas później zorientowałem się, że jest jeszcze mały żeton też podpisany strażnik i to właśnie ten był tym właściwym w tamtej sytuacji :-( Miało to gameplayowe znaczenie, bo duże figurki spychają śniących z zajmowanych pól co czasami zmienia sytuację taktyczną.
No my początkowo to i tak graliśmy zmiennokształtnymi mimo posiadania figurek z dodatku, bo nie chciało nam się szukać, ale uznałem, że jak tyle na nie wydałem to mają być figurki! :lol:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Emil_1 »

Pytanie do tych, którzy grali w podstawkę (ale please bez spoilerów) - czy należy czekać na przyjście sg, aby doświadczyć pełnej przygody, czy te dodatki można spokojnie przejść „po”? Chcę tylko zaznaczyć, że może kiedyś będę chciał przejść grę drugi raz, ale z całą pewnością nie będzie to w najbliższej przyszłości, więc spokojnie mogę poczekać aż sg przyjdą:)
Miłego dnia! :)
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Bysztel »

Nie ma potrzeby czekać. Strecze to dwie dodatkowe, osobne kampanie i nie ma w nich nic, co wpływałoby na kampanie z podstawki.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Bysztel pisze: 17 mar 2022, 20:11 Nie ma potrzeby czekać. Strecze to dwie dodatkowe, osobne kampanie i nie ma w nich nic, co wpływałoby na kampanie z podstawki.
Niby tak, ale w SG miał być np. Riddler, którego opis brzmiał jakby mógł coś robić w trakcie gry.
Ale nie ma co czekać na SG z rozpoczęciem podstawki.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Rozegraliśmy 14 snów i muszę stwierdzić, że zaczyna trochę brakować wyrazistej, dobrze napisanej fabuły, która spajałaby nasze wędrówki po świecie snów. Drzemki są spoko, większość snów super, ale brakuje trochę kleju, który łączyłby to wszystko w całość i dawał poczucie robienia postępów gdy minął startowy efekt wow. Włóczymy się trochę bez celu poza tym,
Spoiler:
. Pewnie jest to skutek przyjętej sandboxowej formuły gry.
Na tę chwilę jest to nadal 9/10, ale już wiem, że gra jest dla mnie jednorazowa. Cieszę się, że kolejne kampanie będą krótsze, bo finał kampanii zdaje się być naturalnym momentem na oderwanie się od rozgrywki i powróceniem do niej za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Shodan pisze: 28 mar 2022, 12:46 Na tę chwilę jest to nadal 9/10, ale już wiem, że gra jest dla mnie jednorazowa.
Co prawda nie przeszedłem jeszcze tylu snów co Ty ale ogólne wrażenia mam podobne, w sensie brakuje mi jakieś spójnej fabuły, która łączyła by te wszystkie wątki i nadawała większej dynamiki grze. Może trzeba po prostu zaczekać do końca. Różnię się z Tobą o tyle, że na razie wciąż wydaje mi się, że będę miał ochotę przejść tą grę jeszcze kilka razy tylko za każdym razem w innej ekipie i innym bohaterem. Sądzę, że wrażenia z gry mimo wszystko mogą być różne w zależności od osób, z którymi przeżywamy sny. W ogóle szkoda że nie można grać równolegle z kilkoma różnymi osobami. Obecnie grę mam zapisaną ale że kolega chwilowo nie ma czasu to gra leży na półce i się kurzy, a lista chętnych znajomych na grę jest długa i przebiera nogami :wink:
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Witajcie gracze. Mam do Was nietypową sprawę. Odebrałem dziś zestaw Dream Master zakupiony w jednym ze znanych sklepów w Polsce. Po otwarciu przesyłki byłem bardzo zdziwiony, gdyż zawartość, czyli elementy wchodzące w skład 1 fali tj. podstawka, 5 postać oraz pudło ze stworzeniami nie były zapakowane w oryginalnym pudle od Awaken Realms. Pytanie do Was, czy ktoś jest zorientowany, czy tak powinno lub miało prawo być to wysłane? Nie pierwszy raz kupiłem grę z KS za pośrednictwem sklepu, chociażby Lockdown all In wcześniej, ale wszystko otrzymałem w oryginalnym pudle. Pytam ponieważ oglądając unboxingi na yt widziałem, że ten zestaw zawierał też upominek dotyczący ISS Vanguard i list dotyczący Etherfields. Ja nic takiego w przesyłce nie otrzymałem. Nie wiem, czy to jest normalne. Ktoś mi pomoże w tej kwestii? Druga sprawa jest taka, że róg podstawki jest nieznacznie, ale uderzony ewidentnie, nie sądzę aby to nastąpiło w trakcie drogi do mnie, to już tak zostało zapakowane. Nie wiem co w tej sytuacji i robić. Proszę o podpowiedzi.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3218 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

STUDENT85M pisze: 06 kwie 2022, 00:09 Witajcie gracze. Mam do Was nietypową sprawę. Odebrałem dziś zestaw Dream Master zakupiony w jednym ze znanych sklepów w Polsce. Po otwarciu przesyłki byłem bardzo zdziwiony, gdyż zawartość, czyli elementy wchodzące w skład 1 fali tj. podstawka, 5 postać oraz pudło ze stworzeniami nie były zapakowane w oryginalnym pudle od Awaken Realms. Pytanie do Was, czy ktoś jest zorientowany, czy tak powinno lub miało prawo być to wysłane? Nie pierwszy raz kupiłem grę z KS za pośrednictwem sklepu, chociażby Lockdown all In wcześniej, ale wszystko otrzymałem w oryginalnym pudle. Pytam ponieważ oglądając unboxingi na yt widziałem, że ten zestaw zawierał też upominek dotyczący ISS Vanguard i list dotyczący Etherfields. Ja nic takiego w przesyłce nie otrzymałem. Nie wiem, czy to jest normalne. Ktoś mi pomoże w tej kwestii? Druga sprawa jest taka, że róg podstawki jest nieznacznie, ale uderzony ewidentnie, nie sądzę aby to nastąpiło w trakcie drogi do mnie, to już tak zostało zapakowane. Nie wiem co w tej sytuacji i robić. Proszę o podpowiedzi.
Sklepy nie dostają prepacked pledge'y tylko bulkami (po x kopii), wiec w sklepie nie dostaniesz takiego fancy pudła
Co do upominku odnosnie ISS - niby jest to czesc pledge'a, ale nigdzie nie jest oficjalnie lsitowane, wiec jesli Ci zalezy, odezwij sie do sklepu
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Ok, to pudło jestem wstanie zrozumieć. Kwestie upominki muszę wyjaśnić. Zakupiłem zestaw z dodatkową postacią Thorn Knight. W jaki sposób jestem wstanie rozpoznać, czy kopia, która otrzymałem zawiera tą postać? Powinno być jakieś oznaczenie na pudle?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3218 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

STUDENT85M pisze: 06 kwie 2022, 00:36 Ok, to pudło jestem wstanie zrozumieć. Kwestie upominki muszę wyjaśnić. Zakupiłem zestaw z dodatkową postacią Thorn Knight. W jaki sposób jestem wstanie rozpoznać, czy kopia, która otrzymałem zawiera tą postać? Powinno być jakieś oznaczenie na pudle?
Jest oznaczenie na pudle TK jesli dobrze pamietam
ale sprawdz tez czy lzuem w pudle nie ma razem z talia kart, bo sklepy tak dostawaly
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Ja nie mam talii kart ponieważ to jest zestaw Dream Master. Ponadto na pudle także niestety nie mam tego oznaczenia TK. Póki co nie rozfoliowałem żadnego pudełka ponieważ coś mi tu nie gra. Rozważam zwrot zestawu. Chyba, że ktoś mnie tu uspokoi, że tak może być.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

Ja napisałem do sklepu o ta bonusowa zawartość dot. etherfields oraz iss vanguard promo to dostałem odpowiedź, że otrzymam wszystko wraz z drugą falą :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

STUDENT85M pisze: 06 kwie 2022, 01:21 Ja nie mam talii kart ponieważ to jest zestaw Dream Master. Ponadto na pudle także niestety nie mam tego oznaczenia TK. Póki co nie rozfoliowałem żadnego pudełka ponieważ coś mi tu nie gra. Rozważam zwrot zestawu. Chyba, że ktoś mnie tu uspokoi, że tak może być.
Ja miałem ten sam zestaw coo Ty i Rycerza miałem luzem razem z talia kart. Przy okazji podziwiam silna wolę :) po tak długim czasie oczekiwania nie mogłem się doczekać żeby otworzyć pudełka i nacieszyć oczy zawartością, a Ty wciąż trzymasz zafoliowane i zastanawiasz się czy nie odesłać :).
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Evokenx pisze: 06 kwie 2022, 13:43 Ja napisałem do sklepu o ta bonusowa zawartość dot. etherfields oraz iss vanguard promo to dostałem odpowiedź, że otrzymam wszystko wraz z drugą falą :)
Z ciekawości zapytam, w jakim sklepie dokonałeś zakupu? Usłyszałem to samo, jak do nich zadzwoniłem 😉
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2022, 00:27 przez STUDENT85M, łącznie zmieniany 1 raz.
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Być może przesadzam, może zbyt pedantycznie podchodzę do tego. Jestem ciekawy, czy Wy na moim miejscu w tej sytuacji chcielibyście wymiany tej podstawki. Ja naprawdę jestem wyczulony na takie uszczerbki, płacę za to niemałe pieniądze.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4082
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Płacisz niemale pieniądze za zawartość tych pudełek a nie za opakowania. No i cena rozbija się na te kilka produktów. Moim zdaniem przesadzasz bo to żadna skaza właściwie :-P sam mocno dbam o moje gry ale te są do grania więc szkoda życia na to żeby się zamartwiać. Jeśli to Ci przeszkadza to lepiej zainwestuj w przeszklenie anty UV na regale bo po kilku latach będzie Ci jeszcze bardziej przeszkadzalo splowienie kolorów na pudełkach :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

brazylianwisnia pisze: 07 kwie 2022, 00:55 Płacisz niemale pieniądze za zawartość tych pudełek a nie za opakowania. No i cena rozbija się na te kilka produktów. Moim zdaniem przesadzasz bo to żadna skaza właściwie :-P sam mocno dbam o moje gry ale te są do grania więc szkoda życia na to żeby się zamartwiać. Jeśli to Ci przeszkadza to lepiej zainwestuj w przeszklenie anty UV na regale bo po kilku latach będzie Ci jeszcze bardziej przeszkadzalo splowienie kolorów na pudełkach :-P
Nie neguję Twojej odpowiedzi, być może 99% uczestników tego wątku uważałoby podobnie do Ciebie. Być może macie rację, a ja niepotrzebnie dopatruje się wad.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

STUDENT85M pisze: 07 kwie 2022, 00:17 Z ciekawości zapytam, w jakim sklepie dokonałeś zakupu? Usłyszałem to samo, jak do nich zadzwoniłem 😉


Aleplanszówki :) Też nie dostałem "oryginalnych kartonów" Mój thorn knight był wrzucony luzem... ale mi to nie przeszkadza, przecież ten karton do transportu do niczego mi nie był potrzebny. Jeżeli wgniecenie w podstawce jest duże to bym spróbował zamienić podstawkę, jak jest małe i w sumie przeszkadza tylko wizualnie to bym to olał. Też bardzo dbam o wygląd pudełek czy książek na moich półkach, ale czasami coś przychodzi leciutko uszkodzone i muszę się z tym pogodzić, w końcu to nie są zwykłe kolekcjonerskie dobra służące tylko do oglądania :)
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: STUDENT85M »

Evokenx pisze: 07 kwie 2022, 12:11
STUDENT85M pisze: 07 kwie 2022, 00:17 Z ciekawości zapytam, w jakim sklepie dokonałeś zakupu? Usłyszałem to samo, jak do nich zadzwoniłem 😉


Aleplanszówki :) Też nie dostałem "oryginalnych kartonów" Mój thorn knight był wrzucony luzem... ale mi to nie przeszkadza, przecież ten karton do transportu do niczego mi nie był potrzebny. Jeżeli wgniecenie w podstawce jest duże to bym spróbował zamienić podstawkę, jak jest małe i w sumie przeszkadza tylko wizualnie to bym to olał. Też bardzo dbam o wygląd pudełek czy książek na moich półkach, ale czasami coś przychodzi leciutko uszkodzone i muszę się z tym pogodzić, w końcu to nie są zwykłe kolekcjonerskie dobra służące tylko do oglądania :)
Ja także w aleplanszowki kupiłem. Natomiast tego rycerza ani suprise boxa nie dostałem w tej przesyłce. Jak zadzwoniłem to usłyszałem, że z 2 falą. Dla mnie trochę niezrozumiałe. Jak widać do jednych zamówień dorzucali teraz, a do innych nie. Mam nadzieję, że faktycznie to dostanę. Wgniecenie jak widać nie jest duże, ale jest. W tym sklepie zawsze wysyłkowo kupuję bo jestem z Poznania. Gdybym osobiście odbierał to od razu poprosiłbym o inną kopie gry. Jak rozmawiałem ze sklepem to wspomniałem o tym i powiedzieli, żebym jako reklamację zgłosił ze zdjęciem. Więc tak zrobiłem i zapytałem, czy byłaby możliwość tylko wymiany pudła podstawowego z którego nie zerwałem nawet folii. Narazie mi jeszcze nie odpowiedzieli. Zdziwię się jak napiszą, że nie. Ja u nich naprawdę grube tysiące na gry zostawiłem przez ponad ostatnie 4 lata.
storiesandsongs
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2022, 17:18

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: storiesandsongs »

Część wszystkim, zarzucę z innym tematem - jak myślicie, czy jest szansa na to, że AR wypuści któraś z dodatkowych kampanii (ze stretch goali albo add-onów) jako dodatek? Jestem w połowie gry z wersji sklepowej i przypadła mi do gustu bardziej niż się spodziewałam. Wersji z KS nie kupowałam, bo zupełnie nie interesowały mnie figurki z creature boxa ani dodatek piątego gracza, ani wszystkie inne gadżety. Fajnie by było mieć jakąś możliwość przedłużenia gry poza przepłacaniem za całość z drugiej ręki z brakiem pewności czy na pewno ktoś mi dośle te elementy z drugiej fali na których najbardziej mi zależy. Ale obawiam się trochę, że jak dotrą stretch goals z drugiej fali to już w ogóle mało zostanie egzemplarzy sprzedawanych.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

storiesandsongs pisze: 11 kwie 2022, 09:21 Część wszystkim, zarzucę z innym tematem - jak myślicie, czy jest szansa na to, że AR wypuści któraś z dodatkowych kampanii (ze stretch goali albo add-onów) jako dodatek? Jestem w połowie gry z wersji sklepowej i przypadła mi do gustu bardziej niż się spodziewałam. Wersji z KS nie kupowałam, bo zupełnie nie interesowały mnie figurki z creature boxa ani dodatek piątego gracza, ani wszystkie inne gadżety. Fajnie by było mieć jakąś możliwość przedłużenia gry poza przepłacaniem za całość z drugiej ręki. Ale obawiam się trochę, że jak dotrą stretch goals z drugiej fali to już w ogóle mało zostanie egzemplarzy sprzedawanych.
1. Jak dotrą SG to się ich dużo pojawi. Etherfields wydaje mi się nie siadło tak dobrze jak ich inne gry i dużo ludzi już sprzedawało pierwszą falę.

2. Prawie na pewno pojawi się w sklepach. Great Wall cały się pojawił w sklepach, TG również (poza NIamh). Przy etherfields pewnie zrobią to samo.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

Hardkor pisze: 11 kwie 2022, 09:34
storiesandsongs pisze: 11 kwie 2022, 09:21 Część wszystkim, zarzucę z innym tematem - jak myślicie, czy jest szansa na to, że AR wypuści któraś z dodatkowych kampanii (ze stretch goali albo add-onów) jako dodatek? Jestem w połowie gry z wersji sklepowej i przypadła mi do gustu bardziej niż się spodziewałam. Wersji z KS nie kupowałam, bo zupełnie nie interesowały mnie figurki z creature boxa ani dodatek piątego gracza, ani wszystkie inne gadżety. Fajnie by było mieć jakąś możliwość przedłużenia gry poza przepłacaniem za całość z drugiej ręki. Ale obawiam się trochę, że jak dotrą stretch goals z drugiej fali to już w ogóle mało zostanie egzemplarzy sprzedawanych.
1. Jak dotrą SG to się ich dużo pojawi. Etherfields wydaje mi się nie siadło tak dobrze jak ich inne gry i dużo ludzi już sprzedawało pierwszą falę.

2. Prawie na pewno pojawi się w sklepach. Great Wall cały się pojawił w sklepach, TG również (poza NIamh). Przy etherfields pewnie zrobią to samo.
Zgadzam się z powyższym, dodam tylko, że z mojego doświadczenia ich support jest pomocny i sprawny, więc spróbowałbym zapytać u źródła żeby się upewnić.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ