Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Proorok
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2021, 01:58

Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: Proorok »

Cześć wszystkim,

Jestem już po paru rozgrywkach w Nemesis i gra jest rewelacyjna, ale mam jeden problem, na który szukam rozwiązania. Tym problemem jest przestrzeń jaka zajmuje rozłożona gra.Łączyliśmy dwa stoły ze sobą, graliśmy na podłodze ale nigdy nie było to wystarczające. Graczy aby zobaczyć oddalona plansze musieli wstawać, obchodzić stół. Czy macie jakieś protipy jak poradzić sobie z tą niedogodnością? Myśle nad kupnem stołu kempingowego, który da się złożyć i schować gdy akurat nie będzie używany. Ktoś może zastosował taki manewr i czy faktycznie to zdało egzamin? Jeżeli tak to jakie wymiary ma wasz stół?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: Gizmoo »

Polecam użyć forumowej wyszukiwarki, która daje na przykład taki wynik:

viewtopic.php?f=41&t=60421&hilit=st%C3% ... C5%82adany
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: BOLLO »

Proorok pisze: 03 kwie 2022, 11:50 Cześć wszystkim,

Jestem już po paru rozgrywkach w Nemesis i gra jest rewelacyjna, ale mam jeden problem, na który szukam rozwiązania. Tym problemem jest przestrzeń jaka zajmuje rozłożona gra.Łączyliśmy dwa stoły ze sobą, graliśmy na podłodze ale nigdy nie było to wystarczające. Graczy aby zobaczyć oddalona plansze musieli wstawać, obchodzić stół. Czy macie jakieś protipy jak poradzić sobie z tą niedogodnością? Myśle nad kupnem stołu kempingowego, który da się złożyć i schować gdy akurat nie będzie używany. Ktoś może zastosował taki manewr i czy faktycznie to zdało egzamin? Jeżeli tak to jakie wymiary ma wasz stół?
2 stoły łączyliście i było mało miejsca?

Mam dosyć mały stół 170x75 i hmmmm...większych problemów nie mieliśmy z rozmieszczeniem gry na nim. Oczywiście większy wiadomo jest lepszy ale ja już większego nie wcisnę do swojego mieszkanka. Nie wyobrażam sobie za to grania na podłodze. Kręgosłup by mi nie wytrzymał.
Stół cateringowy w tym wypadku rozkładany na czas spotkania jest opcją ale cena jest nie mała a stół jest bądz co bądź mega brzydki. Może jednak rozważyć opcję stołu powiększanego lub takiego gdzie można dać dokładkę.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 06 kwie 2022, 11:21 . Nie wyobrażam sobie za to grania na podłodze. Kręgosłup by mi nie wytrzymał.
Kucanie (na płaskich stopach) jest bardziej naturalną pozycją niż siedzenie na krześle. Nie bez powodu dzieci i ludy pierwotne robią tak wiele rzeczy (dopóki ktoś ich nie nauczy siedzenia na krzesłach).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: BOLLO »

Cyel pisze: 06 kwie 2022, 11:34
BOLLO pisze: 06 kwie 2022, 11:21 . Nie wyobrażam sobie za to grania na podłodze. Kręgosłup by mi nie wytrzymał.
Kucanie (na płaskich stopach) jest bardziej naturalną pozycją niż siedzenie na krześle. Nie bez powodu dzieci i ludy pierwotne robią tak wiele rzeczy (dopóki ktoś ich nie nauczy siedzenia na krzesłach).
Oj...przy takiej pozycji i wielkim skupieniu może być groźnie.... :wink:
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: Niewodnik »

Jak już wspomniałeś BOLLO, to wypróżnianie się też jest o wiele zdrowsze na kuckach, niż na siedząco.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: dawid »

Ja sobie kupiłem w Castoramie płyte ze sklejki. Płytę mogę bez problemu chować za szafą, a jak jest potrzeba powiększenia stołu to wyciągam, kładę na stół i już taki Nemesis się w miarę mieści.
Awatar użytkownika
612
Posty: 437
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 70 times
Been thanked: 571 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: 612 »

Niewodnik pisze: 06 kwie 2022, 12:25 Jak już wspomniałeś BOLLO, to wypróżnianie się też jest o wiele zdrowsze na kuckach, niż na siedząco.
I w sumie tańsze bo można oszczędzić na muszli i walić prosto do dziury w ziemi.
Ja sobie kupiłem w Castoramie płyte ze sklejki. Płytę mogę bez problemu chować za szafą, a jak jest potrzeba powiększenia stołu to wyciągam, kładę na stół i już taki Nemesis się w miarę mieści.
Też kiedyś stosowałem to rozwiązanie. Minus jest tylko taki, że jeśli stół nie jest wystarczająco długi, to łatwo oprzeć się o róg takiej płyty i katapultować zawartość po jego drugiej stronie w niebiosa sufitu.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Nemesis- rozłożenie gry, problem z miejscem

Post autor: mirukan »

612 pisze: 06 kwie 2022, 17:33 Minus jest tylko taki, że jeśli stół nie jest wystarczająco długi, to łatwo oprzeć się o róg takiej płyty i katapultować zawartość po jego drugiej stronie w niebiosa sufitu.
"Problem" łatwo można rozwiązać montując od spodu płyty np.blaszki w kształcie litery tak zwany ceownik o rozmiarach stołu z trzech stron a czwartą stroną wsuwać płytę na blat stołu. Montaż bardzo prosty nawet dla osób nie obznajomionych z majsterkowaniem :) .
ODPOWIEDZ