Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Konieczności konwersji statystyk jestem świadomy, bardziej interesowały mnie kwestie merytoryczne tych podręczników i ile można samej wiedzy na temat świata z nich zaczerpnąć i wykorzystać.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: profes79 »

Chwalić to się może. Oczekiwanie na kluczowe dla sensownej gry podręczniki liczone są w latach.

I pomyśleć, że jak wydawano 1 edycję to wszystkie informacje, od magii po bestiariusz, zawarte były w jednej książce...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

profes79 pisze: 22 wrz 2021, 08:03 I pomyśleć, że jak wydawano 1 edycję to wszystkie informacje, od magii po bestiariusz, zawarte były w jednej książce...
Podręcznik podstawowy do 4ed zawiera informacje o magii oraz bestiariusz, wiec zarzut wydaje się niezasadny. Dodatkowe podręczniki rozszerzają poszczególne tematy.

Chyba że sugerujesz, że podręcznik do 1ed zawierał tyle zawartości co np. podręcznik podstawowy do 2ed + Bestiariusz Starego Świata + Królestwo Magii + Księga Zbawienia (w wydaniu CopCorp to drobne 264+120+256+264 = ~900 stron). Mam gdzieś 1ed chyba w PDF z HumbleBundle, mogę sprawdzić jak sytuacja wtedy wyglądała....

Natomiast zgodziłbym się z postulatem, że podręcznik o magii powinien wyjść przed Wewnętrznym Wrogiem. Dorzucenie małych zbiorów scenariuszy zaraz po podręczniku głównym wydaje się dobrą decyzją i ukłonem w kierunku początkujących MG, ale zaserwowanie wielkiej epickiej kampanii przed dokładniejszym opisaniem tematu tak istotnego jak magia uważam za nieporozumienie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Sorry za post pod postem, ale zupełnie inny wątek:
Jakby ktoś chciał posłuchać ciekawej kampanii prowadzonej w 4ed to polecam w Cieniu Imperium:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... VBgxrgJu2Q
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... vG8lfNgJ94

pierwsza była nagrywana jeszcze na początku istnienia kanału, i od strony realizacyjnej zostawia trochę do życzenia, ale druga (będąca kontynuacją pierwszej) jest już ok.

UWAGA: Nie jestem pewny, czy pierwsza kampania nie zawiera jakiś spojlerów z przygód wydawanych do 4ed.


Żeby nie pisać kolejnego posta, zapowiedzi wydawnicze CopCorp pasujące do tematu:

Warhammer 4 ed.
- Wróg Wewnętrzny: Śmierć na rzece Reik jest już w składzie;
- Wróg Wewnętrzny: Szara Eminencja została przetłumaczona i jest obecnie w redakcji;
- Archiwum Imperium również jest przetłumaczone i obecnie redagowane;
- Middenheim: Miasto Białego Wilka jest przetłumaczone i obecnie redagowane;
- wkrótce pojawią się informacje o terminach przedsprzedaży kolejnych dodatków.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Dla lubiących wersje PDF po angielsku jest ciekawa oferta na humble bundle:
https://www.humblebundle.com/books/warh ... bookbundle
chyba wszystkie podręczniki do drugiej edycji, sporo pozycji do czwartej.

Gdyby nie to, że wcześniej kupiłem podobny zestaw (bez czwartej edycji wtedy), to pewnie sam bym się skusił...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: alpha »

Mr_Fisq pisze: 25 paź 2021, 12:08 Dla lubiących wersje PDF po angielsku jest ciekawa oferta na humble bundle:
https://www.humblebundle.com/books/warh ... bookbundle
chyba wszystkie podręczniki do drugiej edycji, sporo pozycji do czwartej.

Gdyby nie to, że wcześniej kupiłem podobny zestaw (bez czwartej edycji wtedy), to pewnie sam bym się skusił...
Ubiegłeś mnie tylko, że zastanawiałem się gdzie to wrzucić: tutaj czy do wątku z okazjami :)

Natomiast zastanawia mnie jedno, bo tutaj:
https://polter.pl/rpg/Warhammer-w-Humble-Bundle-w95191
jest informacja, że są tam też podręczniki dla WFRP 1ed.

Które z nich to 1ed (nie licząc samego podręcznika 1ed)?

Da się tam zrobić normalny przelew, czy jednak trzeba mieć konto walutowe albo zapłacić za przewalutowanie?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

alpha pisze: 25 paź 2021, 14:02
Spoiler:
(...)
Natomiast zastanawia mnie jedno, bo tutaj:
https://polter.pl/rpg/Warhammer-w-Humble-Bundle-w95191
jest informacja, że są tam też podręczniki dla WFRP 1ed.

Które z nich to 1ed (nie licząc samego podręcznika 1ed)?
Wydaje mi się, że do 1ed jest tylko główny.
Jakby komuś się chciało sprawdzać, to na wiki jest lista (wszystkich?) podręczników do WFRP:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_W ... st_edition
alpha pisze: 25 paź 2021, 14:02 Da się tam zrobić normalny przelew, czy jednak trzeba mieć konto walutowe albo zapłacić za przewalutowanie?
Mi działa karta płatnicza z podpiętym kontem w PLN, przelewu u nich nigdy nie robiłem.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Muleq »

Mr_Fisq pisze: 25 paź 2021, 12:08 Dla lubiących wersje PDF po angielsku jest ciekawa oferta na humble bundle:
https://www.humblebundle.com/books/warh ... bookbundle
chyba wszystkie podręczniki do drugiej edycji, sporo pozycji do czwartej.
A jak mam to wszystko w pdf po polsku to też jest to okazja?? :wink:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Muleq pisze: 26 paź 2021, 18:17
Spoiler:
A jak mam to wszystko w pdf po polsku to też jest to okazja?? :wink:
Nie masz ;)
Np. Shades of Empire, AFAIK nigdy nie zostało wydane po polsku - CopCorp wyrażał wole, ale pliki pozwalające na druk w sensownej jakości zaginęły.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Muleq »

No może nie wszystko ale np Dziedzictwo Sigmara czy Zbrojownię Starego Świata, o Rycerzach Graala nie wspominając mam i to w kolorze!! :wink:
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: alpha »

Muleq pisze: 26 paź 2021, 19:09 No może nie wszystko ale np Dziedzictwo Sigmara czy Zbrojownię Starego Świata, o Rycerzach Graala nie wspominając mam i to w kolorze!! :wink:
Halo halo... czy WFRP 2ed był wydawany również jako PDF?
Czy mnie coś ominęło? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

O ile mam mieszane uczucia co do estetyki kolekcjonerskich wersji nowej edycji Wewnętrznego Wroga, to Imperial Zoo wygląda zacnie:
Spoiler:
Kupowałbym :)

Ostatnio do mojej kolekcji dołączyła oficjalna Mapa Wspaniałego Reiklandu... i powiem wam, że chyba kolejne mapy do młotka to raczej od naszego polskiego Kartografa będę brał ... Vide: https://www.deviantart.com/mapyniepraktyczne/gallery
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Tringa »

Witaj w klubie :D Kupuje zwykle wersje książek, bo te kolekcjonerskie ultra mnie odrzucają (poza podstawka, ale ona jest poza moim zasięgiem).

Mapą też jest mega rozczarowana, cieniutka, kijowa jakość nadruku. Spodziewałam się czegoś więcej po produkcie logowanym.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Zaktualizowałem trochę pierwszy post (układ + plany wydawnicze).

CopCorp ma trochę podręczników w planach na ten rok:
- Archiwa Imperium Tom I.
- Śmierć na rzece Reik
- Śmierć na rzece Reik - Niezbędnik
- Middenheim: Miasto Białego Wilka
- Szara Eminencja
- Szara Eminencja: Niezbędnik
Źródło: Strona CopCorp

Jakoś nie dowierzam, że uda im się wydać wszystko z tej listy, mnie na razie najbardziej interesują Archiwa => nie mam podręcznika do II ed o Krasnoludach (w każdym razie nie w papierze i nie w wersji polskiej), więc materiały pogłębiające wiedzę o tej rasie przywitam z otwartymi ramionami. Niziołki też na plus, tylko ten Laurelorn wygląda jakby był dodany na doczepkę...

Jeszcze odnoś Imperial Zoo, w RPGowej Alchemi pojawiła się recenzja: https://rpgalchemia.pl/imperial-zoo-recenzja/ która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, iż będzie to Must Have.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Tringa »

Dopisz jeszcze książkę Liber Chaotica ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Ja bym ją zostawił w planach ogólnych CopCorp, bo to nie jest żaden podręcznik do RPG, tylko książka ze świata WH (bardzo lore'owa, ale jednak)
Tak samo nie dorzucam tu przygód Gotreka i Felixa :)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Dorzuciłem linki do recenzji podręczników w pierwszym postcie.

Dodatkowo jak ktoś chciałby śledzić polskie materiały na temat WFRP 4ed, to CopCorp na facebooku co tydzień wrzuca podsumowanie materiałów dla wszystkich wydawanych przez siebie RPG'ów.

Przykładowe podsumowanie z ostatniego tygodnia: Link do FB
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Ktoś próbował zaszczepiać w najnowszym młotku rozwiązania narracyjne/mechaniczne z innych systemów?

Pooglądałem sobie trochę Lans Macabre i Dobrych Rzutów i kilka rzeczy wpadło mi w oko:
- Sukces z konsekwencjami i Fail Forward => to w 4edycji dzięki poziomom sukcesów możemy obskoczyć na podręczniku głównym.
- Retrospekcje z Ostrzy w Ciemności => tu wydaje się, że wystarczy sama narracja + istniejące mechaniki testów
- Siedziba i jej rozwój => Coś na kształt siedziby stowarzyszenia z Vaesen , albo Arki z Mutanta. Śmierć na rzece Reik daje nam rozwój naszej barki z tego co słyszałem - da się to przenieść na rozwój wioski/karczmy/innej siedzimy graczy, czy nie za bardzo? Macie tu jakieś sprawdzone rozwiązania mechaniczne?

I jeszcze jedna rzecz => widzieliście nagrania z sesji (najlepiej po polsku) intensywniej korzystające z powyższych rozwiązań w Warhammerze?
Retrospekcje gdzieś mi się przewinęły, tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: WieszKto »

W Ostrzach za retrospekcje można płacić stresem jeśli są jakieś trudniejsze a co miałoby być walutą w WFRP?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Nidhogg »

Najbardziej naturalne są punkty obłędu
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: micaj »

Mr_Fisq pisze: 17 mar 2022, 08:12 Zaktualizowałem trochę pierwszy post (układ + plany wydawnicze).

CopCorp ma trochę podręczników w planach na ten rok:
- Archiwa Imperium Tom I.
- Śmierć na rzece Reik
- Śmierć na rzece Reik - Niezbędnik
- Middenheim: Miasto Białego Wilka
- Szara Eminencja
- Szara Eminencja: Niezbędnik
Źródło: Strona CopCorp

Jakoś nie dowierzam, że uda im się wydać wszystko z tej listy, mnie na razie najbardziej interesują Archiwa => nie mam podręcznika do II ed o Krasnoludach (w każdym razie nie w papierze i nie w wersji polskiej), więc materiały pogłębiające wiedzę o tej rasie przywitam z otwartymi ramionami. Niziołki też na plus, tylko ten Laurelorn wygląda jakby był dodany na doczepkę...

Jeszcze odnoś Imperial Zoo, w RPGowej Alchemi pojawiła się recenzja: https://rpgalchemia.pl/imperial-zoo-recenzja/ która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, iż będzie to Must Have.
Dokladnie. Bardzo dużo się dzieje za panowania Jaśnie Cesarskiej Gwardii, zwanej gawiedzi pod szyldem Copernicus Corporation. Z jednej strony żalko, że licealno - studenckie czasy odeszły w zapomnienie (czas, czas...), a z drugiej strony żyłka kolekcjonera bierze górę nad rozsądkiem (korony złote y pereł sznur). Podręczniki są bardzo dobrze wydane, nie wygląda to jak lokalna I ed., gdzie zamiast "pożycz kolego podręcznik", po jakimś czasie zwykło się mówić "pożycz stronę xx i rozdział yy".

Dodatkowo Liber Chaotica mieni się w tym zestawieniu niczym perła w koronie, tudzież nieświęty graal.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Nidhogg pisze: 15 kwie 2022, 18:06 Najbardziej naturalne są punkty obłędu
Obłęd w WFRP 4ed? Może zepsucia? 4 edycja ma dużo różnych punktów, więc zawsze można coś dobrać, ale obłędu sobie nie przypominam.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Nidhogg »

Mr_Fisq pisze: 18 kwie 2022, 09:37
Nidhogg pisze: 15 kwie 2022, 18:06 Najbardziej naturalne są punkty obłędu
Obłęd w WFRP 4ed? Może zepsucia? 4 edycja ma dużo różnych punktów, więc zawsze można coś dobrać, ale obłędu sobie nie przypominam.
Zgadza się, nawyk z 1 i 2ed w 4 tak jak piszesz są to punty zepsucia.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: WieszKto »

Punkty zepsucia w WFRP kompletnie mają się nijak do punktów stresu w Ostrzach w Mroku... Nie kupuje tego rozwiązania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Warhammer Fantasy Roleplay 4ed

Post autor: Mr_Fisq »

Retrospekcje można by robić za punkty szczęścia (albo ew. determinacji) zamiast zwykłych przerzutów.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ