2 do 4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
panfamiliada
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2021, 19:39
Has thanked: 4 times

2 do 4 graczy

Post autor: panfamiliada »

Hej,

Zamierzam dokupić kolejną grę do swojej kolekcji i nie mogę podjąć decyzji.

Szukam czegoś zawierającego:
Dudes on the map
Asymetryczność
Dobrze działa w 2 osoby (około 80% czasu będziemy grać z dziewczyną), ale na 3-4 równie dobrze lub lepiej.
Fajnie jakby było przyjazne dla nowych graczy (żeby mieli oni jakąkolwiek szansę grając z weteranami)
Preferujemy raczej gry Bitewne, ale maszynki punktowe też są w porzadku

Generalnie wytypowałem kilka tytułów
Ankh,projekt gaja lub brazil ewentualnie Diuna (chyba wymagane są jakieś dodatki, żeby chodziło dobrze na 2 osoby?)

Chyba najbliżej mi do ANKH gdyż gaja wygląda okropnie pod kątem wizualnym(przynajmniej na zdjęciach)

Ewentualnie mogę dorzucić trochę kasy i wybrać coś pomiędzy
Forbidden stars lub clash of cultures

Co byście polecili z powyższych, a może podrzucicie jakiś tytuł spoza, który spełniałby kryteria?
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 141
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: 2 do 4 graczy

Post autor: The Fifth Horseman »

Na 2 osoby, Space Hulk brzmi dosyc blisko twoich potrzeb
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: 2 do 4 graczy

Post autor: Cyel »

Forbidden Stars wpasuje się w Wasze potrzeby. Zadziała i na 2 i na 4 graczy. Cena straszy, ale to dobra zabawa na długie godziny a nie popierdółka na przerwę na lunch :)

CoC też zacny i łatwiejszy do wytłumaczenia nowemu graczowi, ale intensywnością rozgrywki i klimatem nie dorównuje Starsom.
The Fifth Horseman pisze: 18 kwie 2022, 21:13 Na 2 osoby, Space Hulk brzmi dosyc blisko twoich potrzeb

Space Hulk to oczywiście gra legenda, ale po pierwsze na 4 graczy nie pograsz a po drugie, jeśli Forbidden Stars mają cenę dość wysoką, to Space Hulk tak conajmniej z półtora raz wyższą ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 343 times

Re: 2 do 4 graczy

Post autor: itsthisguyagain »

panfamiliada pisze: 18 kwie 2022, 20:56 Szukam czegoś zawierającego:
Dudes on the map
Asymetryczność
Dobrze działa w 2 osoby (około 80% czasu będziemy grać z dziewczyną), ale na 3-4 równie dobrze lub lepiej.
Fajnie jakby było przyjazne dla nowych graczy (żeby mieli oni jakąkolwiek szansę grając z weteranami)
Preferujemy raczej gry Bitewne, ale maszynki punktowe też są w porzadku
Wszystko co napisałeś można podsumować jednym słowem: Eclipse. Drogo ale wtedy jedna gra wystarczy ci za całą kolekcję.
ODPOWIEDZ