Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: roadrunner »

Po wszystkim, co widać i słychać o Galecrest - polecam zrobić sobie PnP oryginału.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Nycte »

fitzroy pisze: 14 mar 2022, 14:52 Ja się cały czas bije z myślami ale pewnie się złamię i kupię :lol: Też bym wolał jakiś dorosły temat/stylistykę ale co zrobić, gameplay ważniejszy.
Ja się złamałem i kupiłem :P
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:48 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 82
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 237 times
Been thanked: 63 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Mark442 »

Moim skromnym zdaniem, tak jak w przypadku innych gier ze stajni SM Games, czyli Pendulum lub Red Rising, to minie 5-6 miesięcy i wszyscy zapomną o Libertali... Nikt o średnich gierkach nie pamięta dłużej. Inaczej nie jestem w stanie ocenić tej powtarzalnej w każdym calu gry.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

Mark442 pisze: 25 kwie 2022, 15:20 Moim skromnym zdaniem, tak jak w przypadku innych gier ze stajni SM Games, czyli Pendulum lub Red Rising, to minie 5-6 miesięcy i wszyscy zapomną o Libertali... Nikt o średnich gierkach nie pamięta dłużej. Inaczej nie jestem w stanie ocenić tej powtarzalnej w każdym calu gry.
Nie wiem do czego do końca pijesz.

Mam w Libertalie oryginalna ok 250 partii (na żywo i na BGA) i w życiu nie nazwałbym ja powtarzalną 🙂 To świetna gra. Myślę, że nowa wersja może (bo ma pewne zmiany w zasadach) być na podobnym, mechanicznym poziomie.

To co boli to politpoprawne wydanie.... 🤦
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 15:26 To świetna gra.
No, a wątek aż pęka w szwach od ochów i achów... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 kwie 2022, 15:39
PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 15:26 To świetna gra.
No, a wątek aż pęka w szwach od ochów i achów... :wink:
Halo!
Libertalie oryginalna
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 82
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 237 times
Been thanked: 63 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Mark442 »

PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 15:26
Mark442 pisze: 25 kwie 2022, 15:20 Moim skromnym zdaniem, tak jak w przypadku innych gier ze stajni SM Games, czyli Pendulum lub Red Rising, to minie 5-6 miesięcy i wszyscy zapomną o Libertali... Nikt o średnich gierkach nie pamięta dłużej. Inaczej nie jestem w stanie ocenić tej powtarzalnej w każdym calu gry.
Nie wiem do czego do końca pijesz.

Mam w Libertalie oryginalna ok 250 partii (na żywo i na BGA) i w życiu nie nazwałbym ja powtarzalną 🙂 To świetna gra. Myślę, że nowa wersja może (bo ma pewne zmiany w zasadach) być na podobnym, mechanicznym poziomie.

To co boli to politpoprawne wydanie.... 🤦
Na świetną grę trzeba, by gra zasłużyła czymś więcej niż ilością partii. A to jest jedynie prosta karcianka z prostą mechaniką. Pomijam już rankingi i oceny gry tu, na tym Forum i na BGG... To, że rozegrałem setki partii w Carcassonne, czy Korzenny szlak, czy Brzdęka, Dominiona lub Catana nie świadczy w żaden sposób o tym, że gra jest dla mnie i w mojej ocenie świetna. Po prostu moje grono graczy lub rodzina ma takie a nie inne upodobane gry, które dla mnie są tylko dobre lub poprawne. I czasem dla świętego spokoju decyduję się na partyjkę, podobnie jak oni w cięższe moje ulubione tytuły. Jednak w Libertali i większości pozostałych gier SM Games nie widzę nic szczególnego, co by mnie kusiło do zakupu i rozegrania partyjki (zresztą i moje grono rodzinne i znajomi w tym zakresie są również zgodni. I na koniec, czy muszę mieć wszystkie gry gry ze stajni SM Games, które się ukazują na rynku na swojej półce lub muszę w nie grać?
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

Kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi 🙂

Napisałeś, że wydaje się powtarzalna. Odpowiadam z doświadczenia: nie, nie jest.

Napisałeś że ma niskie oceny na BGG. Nie, nie ma. Jeszcze nie dawno była gra z okolic 200 miejsca.

Pytasz, czy musisz mieć gry Stegmaiera. Kompletnie nie rozumiem, czemu mnie o to pytasz. To bardziej pytanie do żony 🙂
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: j_g »

Ja tam lubię, choć nie mam wiele partii na koncie. Mam starą wersję i partyjki bym nie odmówił.

Z potencjalnych minusów, to zawsze zastanawiał mnie balans między taliami z priorytetowością ustaloną na sztywno. Szczególnie przy małej liczbie graczy można było trafić na nieprzystające do siebie talie (w połączeniu z wybranymi postaciami). Był na to ten hołmrul z torem priorytetów, w nowej wersji chyba wszedł oficjalnie w życie. Było może gdzieś rozpisane, które talie wybrać przy jakiej liczbie graczy, by były równe szanse?

No i drugi potencjalny minus (dla niektórych, nie dla mnie), że jednak partyjka potrafi trwać, jak na takie lekkie założenia.

Poza tym, super.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: japanczyk »

Mark442 pisze: 25 kwie 2022, 16:27 Jednak w Libertali i większości pozostałych gier SM Games nie widzę nic szczególnego, co by mnie kusiło do zakupu i rozegrania partyjki
Mam wrazenie, ze przeszkadza Ci samo wydanie gry przez Stegmaier Games niż sama gra
To przede wszytskim gra Paolo Moriego - świetnego designer'a, a dopiero później wydanie przez SMG ¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 82
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 237 times
Been thanked: 63 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Mark442 »

japanczyk pisze: 25 kwie 2022, 16:52
Mark442 pisze: 25 kwie 2022, 16:27 Jednak w Libertali i większości pozostałych gier SM Games nie widzę nic szczególnego, co by mnie kusiło do zakupu i rozegrania partyjki
Mam wrazenie, ze przeszkadza Ci samo wydanie gry przez Stegmaier Games niż sama gra
To przede wszytskim gra Paolo Moriego - świetnego designer'a, a dopiero później wydanie przez SMG ¯\_(ツ)_/¯
Pomiędzy tym co stworzy designer, a ubierze w formę grafik a potem wyda wydawca jest przepaść... :D Pierwszą wersję graficznie przygotowali Ben Carre i Stéphane Gantiez i wydał Marabunta (Asmodee), a drugą Lamaro Smith i wydał SM Games.

Fakt, gier ze stajni SM Games nie cenię zbytnio, ale to nie temat w tym miejscu.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Markus »

j_g pisze: 25 kwie 2022, 16:48 Ja tam lubię, choć nie mam wiele partii na koncie. Mam starą wersję i partyjki bym nie odmówił.

Z potencjalnych minusów, to zawsze zastanawiał mnie balans między taliami z priorytetowością ustaloną na sztywno. Szczególnie przy małej liczbie graczy można było trafić na nieprzystające do siebie talie (w połączeniu z wybranymi postaciami). Był na to ten hołmrul z torem priorytetów, w nowej wersji chyba wszedł oficjalnie w życie. Było może gdzieś rozpisane, które talie wybrać przy jakiej liczbie graczy, by były równe szanse?

No i drugi potencjalny minus (dla niektórych, nie dla mnie), że jednak partyjka potrafi trwać, jak na takie lekkie założenia.

Poza tym, super.
Chyba poproszę kolegę o doprecyzowanie bo nie rozumiem.
O jakich nieprzystających do siebie taliach mówimy?
W starej Libertali przecież każdy miał dokładnie takie same talie więc każdy "rzeźbił" z tego samego.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

Markus pisze: 25 kwie 2022, 20:09
j_g pisze: 25 kwie 2022, 16:48 Ja tam lubię, choć nie mam wiele partii na koncie. Mam starą wersję i partyjki bym nie odmówił.

Z potencjalnych minusów, to zawsze zastanawiał mnie balans między taliami z priorytetowością ustaloną na sztywno. Szczególnie przy małej liczbie graczy można było trafić na nieprzystające do siebie talie (w połączeniu z wybranymi postaciami). Był na to ten hołmrul z torem priorytetów, w nowej wersji chyba wszedł oficjalnie w życie. Było może gdzieś rozpisane, które talie wybrać przy jakiej liczbie graczy, by były równe szanse?

No i drugi potencjalny minus (dla niektórych, nie dla mnie), że jednak partyjka potrafi trwać, jak na takie lekkie założenia.

Poza tym, super.
Chyba poproszę kolegę o doprecyzowanie bo nie rozumiem.
O jakich nieprzystających do siebie taliach mówimy?
W starej Libertali przecież każdy miał dokładnie takie same talie więc każdy "rzeźbił" z tego samego.
Różnica była w inicjatywie. Są karty ważne i ważniejsze i np. lepiej mieć niska małpę niż wysoka. Ale to różnice dla gamerów, powyżej 200 elo na BGA.

Któraś talia jest minimalnie i potencjalnie nieco słabsza, ale moim zdaniem tego nie zauważy niedzielny gracz.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: j_g »

PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 20:25 Któraś talia jest minimalnie i potencjalnie nieco słabsza, ale moim zdaniem tego nie zauważy niedzielny gracz.
Jak tak mówisz to pewnie masz rację, albo może nie grałeś w mało osób. Raz grałem na dwóch. Wziąłem dwie losowe talie i było bardzo niefajnie. Było dużo remisów, a większość remisów było wygranych przez jednego z graczy. Niestety, kolega się wtedy mocno do gry zniechęcił. Moje tłumaczenie, że generalnie talie są zbalansowane i tak się tylko złożyło, nawet mnie nie przekonało. W nowej wersji remisy wygrywalibyśmy na zmianę.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

j_g pisze: 25 kwie 2022, 22:08
PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 20:25 Któraś talia jest minimalnie i potencjalnie nieco słabsza, ale moim zdaniem tego nie zauważy niedzielny gracz.
Jak tak mówisz to pewnie masz rację, albo może nie grałeś w mało osób. Raz grałem na dwóch. Wziąłem dwie losowe talie i było bardzo niefajnie. Było dużo remisów, a większość remisów było wygranych przez jednego z graczy. Niestety, kolega się wtedy mocno do gry zniechęcił. Moje tłumaczenie, że generalnie talie są zbalansowane i tak się tylko złożyło, nawet mnie nie przekonało. W nowej wersji remisy wygrywalibyśmy na zmianę.
Popełniliście zasadniczy błąd,.który popularnie nazywa się "nie przeczytałem intrukcji" 😁😁😁

Zgodnie z instrukcją w grze 2 i 3 osobowej do gry używa się talii dokładnie wskazanych (w grze dwusobowej to chyba czarna i czerwona)! 🙂 Zapewnia to odpowiedni balans 🙂

Kolory w Libertalii można ułożyć w ciągu tak że numery inicjatywy na danej karcie układają się po kolej. Do gier 2 osobowych bierze się 2 i 4 talię, a w 3 os. 1, 3 i 5 bodajże.

Mi z najgorsza talią chodziło o to, że gdyby przeprowadzić bardzo dokładna analizę w excelu, to wyjdzie że któraś jest słabsza bo na kilku ważnych kartach ma gorsze numery (np. wysoki brutal, niska małpa).

Ale tak jak mówię, to już bardzo dokładna analiza, na pewno jeśli zrobisz setup zgodnie z instrukcją uzyskasz bardzo dobry balans 😁
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: j_g »

PytonZCatanu pisze: 26 kwie 2022, 06:32
j_g pisze: 25 kwie 2022, 22:08
PytonZCatanu pisze: 25 kwie 2022, 20:25 Któraś talia jest minimalnie i potencjalnie nieco słabsza, ale moim zdaniem tego nie zauważy niedzielny gracz.
Jak tak mówisz to pewnie masz rację, albo może nie grałeś w mało osób. Raz grałem na dwóch. Wziąłem dwie losowe talie i było bardzo niefajnie. Było dużo remisów, a większość remisów było wygranych przez jednego z graczy. Niestety, kolega się wtedy mocno do gry zniechęcił. Moje tłumaczenie, że generalnie talie są zbalansowane i tak się tylko złożyło, nawet mnie nie przekonało. W nowej wersji remisy wygrywalibyśmy na zmianę.
Popełniliście zasadniczy błąd,.który popularnie nazywa się "nie przeczytałem intrukcji" 😁😁😁

Zgodnie z instrukcją w grze 2 i 3 osobowej do gry używa się talii dokładnie wskazanych (w grze dwusobowej to chyba czarna i czerwona)! 🙂 Zapewnia to odpowiedni balans 🙂
O, to bardzo poważny zarzut. Domagam się satysfakcji (np. w postaci wskazania, w którym miejscu jest to napisane).
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

j_g pisze: 26 kwie 2022, 07:40
PytonZCatanu pisze: 26 kwie 2022, 06:32
j_g pisze: 25 kwie 2022, 22:08 Jak tak mówisz to pewnie masz rację, albo może nie grałeś w mało osób. Raz grałem na dwóch. Wziąłem dwie losowe talie i było bardzo niefajnie. Było dużo remisów, a większość remisów było wygranych przez jednego z graczy. Niestety, kolega się wtedy mocno do gry zniechęcił. Moje tłumaczenie, że generalnie talie są zbalansowane i tak się tylko złożyło, nawet mnie nie przekonało. W nowej wersji remisy wygrywalibyśmy na zmianę.
Popełniliście zasadniczy błąd,.który popularnie nazywa się "nie przeczytałem intrukcji" 😁😁😁

Zgodnie z instrukcją w grze 2 i 3 osobowej do gry używa się talii dokładnie wskazanych (w grze dwusobowej to chyba czarna i czerwona)! 🙂 Zapewnia to odpowiedni balans 🙂
O, to bardzo poważny zarzut. Domagam się satysfakcji (np. w postaci wskazania, w którym miejscu jest to napisane).
Ha, spojrzę. Jeśli okaże się że autor nie napisał tego w intrukcje to zwracam honor, jednocześnie to byłyby jaja.

To najważniejsza zasada na BGA!
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: foxikos »

roadrunner pisze: 14 mar 2022, 15:10 Po wszystkim, co widać i słychać o Galecrest - polecam zrobić sobie PnP oryginału.
A gdzieś dostępne są pliki do tego ?
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: kaszkiet »

j_g pisze: 25 kwie 2022, 22:08 Jak tak mówisz to pewnie masz rację, albo może nie grałeś w mało osób. Raz grałem na dwóch. Wziąłem dwie losowe talie i było bardzo niefajnie. Było dużo remisów, a większość remisów było wygranych przez jednego z graczy. Niestety, kolega się wtedy mocno do gry zniechęcił. Moje tłumaczenie, że generalnie talie są zbalansowane i tak się tylko złożyło, nawet mnie nie przekonało. W nowej wersji remisy wygrywalibyśmy na zmianę.
To generalnie nie jest gra na 2 osoby.
W El Grande, Kemeta, Imperiala 2030, czy nawet (okropną) Cytadelę też da się grać w tyle osób, ale na pewno nie jest to optymalna liczba i odczucia z gry nie będą reprezentatywne.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: j_g »

kaszkiet pisze: 26 kwie 2022, 10:42 To generalnie nie jest gra na 2 osoby.
Jasne. Chciałem tylko zajawić grę koledze, bo chwilowo zostaliśmy we dwójkę poza głównym stolikiem. Jednorazowa akcja. To już jakoś ze 3-4 lata temu było. Jeśli więcej graczy i talii wchodzi to gry to podejrzewam, że różnice między taliami w znacznym stopniu się znoszą, a i różnorodność postaci wchodzących na stół wzrasta.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: PytonZCatanu »

Czasem grywam na 2 osoby na BGA. Trochę inna gra, ale nadal daje radę 🙂
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: citmod »

Mark442 pisze: 25 kwie 2022, 15:20 Moim skromnym zdaniem, tak jak w przypadku innych gier ze stajni SM Games, czyli Pendulum lub Red Rising, to minie 5-6 miesięcy i wszyscy zapomną o Libertali... Nikt o średnich gierkach nie pamięta dłużej. Inaczej nie jestem w stanie ocenić tej powtarzalnej w każdym calu gry.
Chciałbym mieć firmę z tak "zapomnianymi" grami jak Stonemaier Games. W 2021r. 25mln$ obrotu przy zaledwie 3 full time employee i 3 part time employee (100+ independent contractors) i łącznie wydanych raptem 12 grach. Z takimi grami gdzie nawet najgorzej sprzedające się, mają life time sales rzędu 36k szt. (Rolling Realms wydane w 2021, więc będzie rosnąć) czy też 42k szt. (Euphoria). Wspomniane przez Ciebie Pendulum - 49,2k a Red Rising - 154.8k. Pamiętajmy, że mówimy o branży w której sprzedaż 5k szt jest uznawane za odniesienie sukcesu.

Od razu napiszę, że nie jestem fanboyem SG. Scythe i Wingspan bardzo lubię, Viticulture leży od roku na półce jeszcze nie wypróbowane, podobnie jak Charterstone ale w jej przypadku to już chyba ze 3 lata. Nie mniej byłbym pewnie w stanie wymienić wszystkie gry SG z głowy, bo ich marketing jest na najwyższym poziomie, więc pisanie o ich grach jako "grach których za 5-6 mcy nikt nie pamięta" jest skrajną bzdurą.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: Vester »

Widzę, że sporo dyskutantów szuka tylko pretekstu, żeby gry nie kupić, i towarzyszy niedoli, żeby nadać sens malkontenctwu.

Jeśli ktoś lubi gry Paolo, z konkretną interakcją [Dogs of War], to Libertalia podejdzie mu prawie na pewno. II edycja jest ewidentnie podszlifowana, zniknął problem koloru talii i inicjatywy z tym związanej, lepiej hula na 2 osoby i wg. Rahdo ma mega tryb solo. Czyli będzie to mechanicznie lepsza gra. To czego chcieć więcej? OK, grafika i klimat jest inny, ale jeśli to ma być powód do skreślenia fajnej gry, która nie jest przecierem z zacieru jak np. Wicehrabiowie ZK, to jego strata. Każdy człowiek ma prawo się umartwiać jak lubi, ale dajcie spokój z tym szukaniem dziury w całym. Najpierw zagrajcie, a potem gadajcie. Najwyżej odprzedacie grę na OLX i stracicie na tym 30 PLN. Straszne.

A już na marginesie, mnie nowy klimat pasuje do grania z młodym, bo nie będę mu wstawiał kitu, gdy zapyta, kto to byli piraci: "Wiesz, synu, to tacy patentowani bandyci, ale mieli też fajne stroje i papugi, i świat ich pokochał".

BTW - czy kojarzycie jakiś film o piratach, w którym są ewidentnie tymi złymi? Bo mam pustkę w głowie.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Libertalia: Wichry Galecrest (Paolo Mori)

Post autor: citmod »

Vester pisze: 26 kwie 2022, 15:25 BTW - czy kojarzycie jakiś film o piratach, w którym są ewidentnie tymi złymi? Bo mam pustkę w głowie.
Kapitan Philips, ale to opowiada prawdziwą historię z 2009r. więc nie są to tacy piraci "w fajnych strojach i z papugami" o jakich piszesz :P
ODPOWIEDZ