Comuni

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Comuni

Post autor: DDP »

Po lekturze anglojezycznej instruckji gry mam pytanie odnosnie zasad:

1) punktowanie - chce sie upewnic ze dobrze zrozumialem. Gdy budujemy np lv3 nudynku ekonomicznego to dostajemy 3 pkt a gdy juz wybudujemy na maxa (lv4) i zaczniemy od nowa lv1 to dostajemy 1 pkt?

2) bonusy (z postaci) - jest napisane ze mozna przejac od kogos karte postaci w momencie gdy sie zbuduje budynek/budynki odpowiedniego typu i bedzie/beda warte wiecej punktow, czy to znaczy ze jesli ktos ma budynek lv4 to przejme od niego gdy zbuduje lv 4 + lv 1 ?

3) budowanie - czy mozna zaczac nowy budynek tego samego typu zanim sie skonczy na maxa upgradowac poprzedni (np tak by miec lv3 i lv 2 budynku religijnego)? jesli tak to jak sie to ma do pytania nr 2 (czy przejme od kogos postac jesli on ma lv3 a ja ma dwa budynki tego samego typu lv2)?
Zawsze gram o zwycięstwo!
loreciak

Re: Comuni - zasady

Post autor: loreciak »

Odpowiedź na każde z tych pytań znajdziesz w sposobie punktowania budynków. Tzn. każdy poziom ma określoną wartość i tyle otrzymujesz PZ za jego wybudowanie.

I tak:
poziom 1 = 1 PZ
poziom 2 = 3 PZ (2 za drugi poziom + 1 za pierwszy pierwszy)
poziom 3 = 6 PZ (3+2+1)
poziom 4 = 10 PZ (4+3+2+1)

a teraz odpowiedź na Twoje pytania:
DDP pisze:1) punktowanie - chce sie upewnic ze dobrze zrozumialem. Gdy budujemy np lv3 nudynku ekonomicznego to dostajemy 3 pkt a gdy juz wybudujemy na maxa (lv4) i zaczniemy od nowa lv1 to dostajemy 1 pkt?
Otrzymujesz 6 PZ za budynek na 3 poziomie. Za nowy budynek na 1 poziomie otrzymasz 1 PZ.
DDP pisze:2) bonusy (z postaci) - jest napisane ze mozna przejac od kogos karte postaci w momencie gdy sie zbuduje budynek/budynki odpowiedniego typu i bedzie/beda warte wiecej punktow, czy to znaczy ze jesli ktos ma budynek lv4 to przejme od niego gdy zbuduje lv 4 + lv 1 ?
Dokładnie tak. Budynek 4 poziomu przeciwnika jest warty 10 PZ, a jak wybudujesz swoje na poziomie 4 i 1, to wartość Twoich budynków tego typu będzie wynosiła 11 PZ
DDP pisze:3) budowanie - czy mozna zaczac nowy budynek tego samego typu zanim sie skonczy na maxa upgradowac poprzedni (np tak by miec lv3 i lv 2 budynku religijnego)? jesli tak to jak sie to ma do pytania nr 2 (czy przejme od kogos postac jesli on ma lv3 a ja ma dwa budynki tego samego typu lv2)?
Można w taki sposób budować budynki. Niestety ich wartość jest niższa. W podanym przykładzie nie przejmiesz postaci od przeciwnika. Jego budynek 3 poziomu ma wartość 6 PZ (3+2+1), a dwa Twoje na drugim poziomie są warte tyle samo: 3 PZ (2+1) + 3 PZ (2+1) = 6 PZ
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Comuni - zasady

Post autor: DDP »

Moim zdaniem mylisz się co do punktowania budynków. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że cyt. "Every time you build or upgrade a building, you score a number of victory points equal to the new level of the building(...) When you upgrade to level 2 you earn 2 additional points (for a total of 3)."
Co moim skromnym zdaniem oznacza, że dostaje sie tyle punktów ile wynosi nowozbudowany poziom budynków, a w razie wybudowania kilku leweli jednorazowo za każdy punktuje się osobno np. mam level 1, buduje lvl 2 i 3 więc dostaje 2 i 3 pkt a budynek jest warty 6 (co jest ważne tylko dla bonusu).
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Comuni - zasady

Post autor: BloodyBaron »

DDP pisze: dostaje sie tyle punktów ile wynosi nowozbudowany poziom budynków, a w razie wybudowania kilku leweli jednorazowo za każdy punktuje się osobno np. mam level 1, buduje lvl 2 i 3 więc dostaje 2 i 3 pkt a budynek jest warty 6 (co jest ważne tylko dla bonusu).
Dokładnie tak - gracz dostaje tyle punktów za rozbudowę ile leveli ma rozbudowany budynek - jeśli rozbudowa z 2 lvl do 3 lvl to trzy punkty, jeśli 3 lvl do 4 lvl to 4 punkty.

Natomiast sumuje się punkty, by ustalić łączną wartość budynku/budynków posiadanych przez gracza dla potrzeb przejmowania Guild Masterów.

przykład: mam wojskowych budynków = lvl 3 i lvl 2 = 1+2+3 oraz 1+2 więc razem 9. Kolega ma lvl 4 i lvl 1 więc w sumie 11 - to on ma Guild Mastera, mimo, że mamy wyłożone tyle samo kart wojskowych.
_________
Moje gry
loreciak

Re: Comuni - zasady

Post autor: loreciak »

Oczywiście macie rację, mój błąd. Chodziło mi o wartość budynków przy liczeniu bonusów. Faktycznie jeżeli budujemy trzeci poziom, to dostajemy 3 PZ, a wartość całego budynku wynosi 6 PZ.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Comuni - zasady

Post autor: DDP »

Mam pytanie co do koncowego punktowania a dotyczacego przyznawania punktow za najnizszy level sposrod wybudowanych budynkow. Przykladowo mam na koncu nastepujace budynki: 4lv ekonomiczny, 1lv ekonomiczny, 4lv wojsko, 2lv wojsko, 3lv kultura, 3lv religijny. W instrukcji jest napisane ze dostaje sie punkty za najnizszy lewel spsrod budynkow. Dlatego tez gralismy ze w takim wypadku otrzymalbym 1 punkt bo mam najnizszy lv1 wojsko sposrod wszystkoch budynkow. Jednak na bgg wyczytalem ze w pol oficjalnym turnieju organizowanym przez wydawce punkty przynaje sie wedlug takiego samego przelicznika jak przy bonusie za mistrzow fachu tzn w moim przykladzie: ekonomiczne sa warte 11pkt, wojskowe 13, kulturowe 6 i religijne 6 a wiec dostalbym 6 punktow! Czy potwierdzacie ten wariant gry?:)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Comuni - zasady

Post autor: Pancho »

DDP pisze:Jednak na bgg wyczytalem ze w pol oficjalnym turnieju organizowanym przez wydawce punkty przynaje sie wedlug takiego samego przelicznika jak przy bonusie za mistrzow fachu tzn w moim przykladzie: ekonomiczne sa warte 11pkt, wojskowe 13, kulturowe 6 i religijne 6 a wiec dostalbym 6 punktow! Czy potwierdzacie ten wariant gry?:)
Potwierdzam. Ja tak właśnie rozumiem ostateczne punktowanie budynków z instrukcji.
ODPOWIEDZ