Miasto Mgły / City of Mist

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Opis ze strony polskiego wydawcy:
Miasto Mgły to detektywistyczna gra fabularna osadzona w mrocznym mieście zwykłych ludzi i legendarnych mocy. Stwórz filmowe postacie i rozgrywaj sceny pełne akcji, napięcia, śledztwa i dramatów. Wykorzystuj zdolności, zasoby, a nawet uczucia swoich bohaterów, aby napędzać kinowe sceny. Dokonuj głębokich przemian swoich postaci przez trudne wybory oraz poświęcenia, aby znaleźć odpowiedzi i walczyć o to, co naprawdę się liczy.
Informacje ogólne:
- Silnik mechaniczny: daleki krewny PbtA
- Polski wydawca: Black Monk
- Oryginalny wydawca: ...

Darmowe materiały:
- Przewodnik po Mieście Mgły od Black Monk
- Darmowa przygoda: V jak Viral od Black Monk
- Darmowa przygoda: Demony na Rozdrożu od Black Monk
- 7 gotowych postaci od Black Monk
- Interaktywna karta postaci od Black Monk
- Karty postaci i karty pomiaru od Black Monk

Recenzje/Opinie:
- Rzut okiem od Dobrych rzutów (Youtube, PL)
- Recenzja Startera od RPGowej Alchemii

Wprowadzenie/Omówienie zasad
- Jak grać... od Dobrych rzutów (Youtube, PL)
- Playlista z omówieniem systemu od Black Monk (Youtube, PL)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: Mr_Fisq »

W tym miesiącu (?) powinien ruszyć KS nowej gry ze świata City of Mist - Tokyo: Otherworld. Tym razem będziemy mieli do czynienia z klimatem cyberpunkowym.

Więcej o nowym tytule:
https://cityofmist.co/blogs/news/announ ... al-legends
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: ShapooBah »

Grałem i jako gracz i jako MG. Posiadam starter, ale Blackmonk zastosował psychologiczną blokadę, żeby kupić podręczniki właściwe.

To naprawdę fajny system oparty o Role Playing, Mistrzyni Ceremonii nie używa kostek, więc musi naprawdę posiadać całkiem sporą umiejętność improwizacji i dostosowywania się do otoczenia.
Sam system tagów i wyszukiwania powiązań między działaniami a zdolnościami jest już sam w sobie całkiem fajną grą w grze i w przypadku moich graczy wywoływał całkiem spore salwy śmiechu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: Mr_Fisq »

ShapooBah pisze: 04 kwie 2022, 10:25 Grałem i jako gracz i jako MG. Posiadam starter, ale Blackmonk zastosował psychologiczną blokadę, żeby kupić podręczniki właściwe.
Blokadę jak rozumiem cenową? ;)
320PLN za dwa podręczniki, to nie mało... (jak doliczyć do tego ponad 100PLN za starter...)
ShapooBah pisze: 04 kwie 2022, 10:25 To naprawdę fajny system oparty o Role Playing, Mistrzyni Ceremonii nie używa kostek, więc musi naprawdę posiadać całkiem sporą umiejętność improwizacji i dostosowywania się do otoczenia.
Sam system tagów i wyszukiwania powiązań między działaniami a zdolnościami jest już sam w sobie całkiem fajną grą w grze i w przypadku moich graczy wywoływał całkiem spore salwy śmiechu.
Co do salw śmiechu, to chyba w dobrych rzutach mówili, że starter jest bardziej komiksowy niż późniejsze publikacje, które wpadają w poważniejsze noirowe nuty.

Edit:
Ja mam nadzieję, że system się przyjmie na tyle dobrze, że dociągną do podręczników zahaczających o cyberpunk.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: ShapooBah »

Tak cenowa bariera psychiczna jest dla mnie nie do przeskoczenia. Więc pewnie kupie oba podręczniki w przyszłości, pojedynczo.

Można też ściągnąć postaci i scenariusze z ich strony, już nie starterowe.
Myślę, że klimat gry czy to komiksowy, czy noir zależy tylko od konwencji, jaką przyjmiesz z graczami, choć jestem oczywiście ciekaw jak wygląda tworzenie Mythos i Logos w grze, bo starter tego nie wyjaśnia, a to może zaważyć nad OPeizacją bohaterów.
aniolbezserca
Posty: 140
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times
Kontakt:

Re: Miasto Mgły / City of Mist

Post autor: aniolbezserca »

@ShapooBah
Możliwe, że gdy podręczniki trafią do sprzedaży detalicznej będzie mozna je kupić taniej np. na Allegro (ale bez PDF).

Dostałem starter do Vaesen. Przeczytałem, ale Miasto Mgły jakoś mnie do siebie nie przekonało.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
ODPOWIEDZ