Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4432
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Casiliasplp pisze: 30 kwie 2022, 01:31
Hardkor pisze: 25 kwie 2022, 11:42
sleyoo pisze: 25 kwie 2022, 11:24 Witam
Spoiler:
Czy mając tę kartę mogę po swojej aktywacji przenieść 2 urzędników na dowolne pole i oni czekają tam na aktywację kolejnego gracza?
Tak. Zrobiłeś swoje aktywacje. Nastepnie uzywasz doradcy czyli 2 gosci mozesz gdzies dac (z puli albo planszy) i normalnie rozpatrujecie kolejna karte rozkazu.
A tej zdolności nie należy rozpatrzyć przed aktywacją wszystkich zajętych pól na planszy? Chodzi mi to o że powinien dołożyć dwóch urzędników a potem dopiero odpalamy lokacje?
Nie, jest napisane na karcie "PO TWOJEJ FAzIE AKTYWACJI"
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

Hardkor pisze: 30 kwie 2022, 02:32
Casiliasplp pisze: 30 kwie 2022, 01:31
Hardkor pisze: 25 kwie 2022, 11:42

Tak. Zrobiłeś swoje aktywacje. Nastepnie uzywasz doradcy czyli 2 gosci mozesz gdzies dac (z puli albo planszy) i normalnie rozpatrujecie kolejna karte rozkazu.
A tej zdolności nie należy rozpatrzyć przed aktywacją wszystkich zajętych pól na planszy? Chodzi mi to o że powinien dołożyć dwóch urzędników a potem dopiero odpalamy lokacje?
Nie, jest napisane na karcie "PO TWOJEJ FAzIE AKTYWACJI"
To jest doradca, który po odpaleniu aktywacji lokacji na Twojej karcie rozkazów, pozwala wysłać dwóch ludzi przed kolejna fazą aktywacji na karcie innego gracza, czyli pozwala Ci się trochę lepiej przygotować, bo wyślesz dwóch, gdzie chcesz, a potem na karcie innego gracza wyślesz jeszcze 2 do dwóch różnych lokacji :)
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: kaem87 »

Co się dzieje z naszymi wojakami po pokonaniu karty hordy [tj. z tymi co przeżyli]?
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

kaem87 pisze: 02 maja 2022, 23:44 Co się dzieje z naszymi wojakami po pokonaniu karty hordy [tj. z tymi co przeżyli]?
Idą do rest zone (strefy odpoczynku?)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

kaem87 pisze: 02 maja 2022, 23:44 Co się dzieje z naszymi wojakami po pokonaniu karty hordy [tj. z tymi co przeżyli]?
Idą do danej strefy odpoczynku :)
Awatar użytkownika
Drakkar84
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2019, 23:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Drakkar84 »

Witam,

Mam kilka pytanń dotyczących rozgrywki solo:

1) Czy po pokonaniu karty hordy, jeśli Qin Jiushao miał na niej najwięcej żołnierzy, jest przez niego zdobywana czy po prostu odrzucana?

2) Czy w Fazie Dochodu Qin Jiushao otrzymuje cokolwiek?

3) Czy polecenie z Karty Rozkazów Qin Jiushao "Przenieś maksymalnie X urzędników do Lokacji o najniższym poziomie" oznacza, że mamy ich przenieść tylko do jednej Lokacji, a nadwyżka urzędników zostaje niewykorzystana, czy też wykorzystujemy wszystkich przenosząc pozostałych do kolejnej niezajętej Lokacji?

Co do pytania nr 1 to interpretuję to w ten sposób, że skoro nie otrzymuje żetonów hańby to i kart hordy...
Jeśli zaś chodzi o pytanie nr 2 to w Fazie Dochodu nic nie otrzymywał, ponieważ według zasad nie otrzymuje żadnych surowców, a punkty honoru zdobywa tylko po aktywacjach w lokacjach produkcyjnych.

Dziękuję z góry za rozjaśnienie.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Lukashi »

Drakkar84 pisze: 08 maja 2022, 19:35 Witam,

Mam kilka pytanń dotyczących rozgrywki solo:

1) Czy po pokonaniu karty hordy, jeśli Qin Jiushao miał na niej najwięcej żołnierzy, jest przez niego zdobywana czy po prostu odrzucana?

2) Czy w Fazie Dochodu Qin Jiushao otrzymuje cokolwiek?

3) Czy polecenie z Karty Rozkazów Qin Jiushao "Przenieś maksymalnie X urzędników do Lokacji o najniższym poziomie" oznacza, że mamy ich przenieść tylko do jednej Lokacji, a nadwyżka urzędników zostaje niewykorzystana, czy też wykorzystujemy wszystkich przenosząc pozostałych do kolejnej niezajętej Lokacji?

Co do pytania nr 1 to interpretuję to w ten sposób, że skoro nie otrzymuje żetonów hańby to i kart hordy...
Jeśli zaś chodzi o pytanie nr 2 to w Fazie Dochodu nic nie otrzymywał, ponieważ według zasad nie otrzymuje żadnych surowców, a punkty honoru zdobywa tylko po aktywacjach w lokacjach produkcyjnych.

Dziękuję z góry za rozjaśnienie.
1) Jest przez niego zdobywana. Co więcej - jeśli ze swojej karty ataku zabije jakieś hordy to też je zbiera i tam już nawet przewag nie liczymy, ale to jest jedna taka karta specjalna.

2) Nie. Nieoficjalnie można sobie w ten sposób podbić poziom trudności i grać że dostaje honor, ale w oficjalnych zasadach księgowość w tej fazie jest zastąpiona przez te początkowe punkty jakie dostaje AI.

3) Nadwyżka do kolejnej niezajętej a nawet jeśli znowu się zapełni to do kolejnej itd.

Powodzenia ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4432
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Chyba o to nie pytałem, ale przeglądając karty trafiłem a dwie rzeczy, które nie rozumiem:

1. Artefakt Kunwu : Otrzymujesz 1 honor za każdego (czerwony kwadracik czyli zolnierz jak rozumiem), który został zabity. Brakuje tu słowa "swojego"? Bo jeśli za każdego, czyli innych graczy też to po prostu wszyscy dostaja boost punktowy xD No chyba, że artefakt punktuje tylko w turze gracza, czyli w mojej turze aktywacji czyszcze horde, sa 4 trupy (2 moje, 2 czyjes) to ja dostaje 4p, a ktos 0? No dziwna karta.

2. Doradca Rzemieślnik: za kazdym razem gdy ulepaszasz [dowolny nadzorca] koszt ulepszenia nadzorcy drewna jest mniejszy o 2 chi. Jak rozumiec te karte? Gdy ulepszam NADZORCE drewna to mam znizke 2 na ulepszenie czy gdy uderzam JAKIEGOKOLWIEK NADZORCE to moge od razu ulepszyc nadzorce drewna za 2 chi mniej (czyli w jednym ruchu ulepszam dwoch, tego co aktywuje lokazje i drewna)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

Hardkor pisze: 09 maja 2022, 19:44 Chyba o to nie pytałem, ale przeglądając karty trafiłem a dwie rzeczy, które nie rozumiem:

1. Artefakt Kunwu : Otrzymujesz 1 honor za każdego (czerwony kwadracik czyli zolnierz jak rozumiem), który został zabity. Brakuje tu słowa "swojego"? Bo jeśli za każdego, czyli innych graczy też to po prostu wszyscy dostaja boost punktowy xD No chyba, że artefakt punktuje tylko w turze gracza, czyli w mojej turze aktywacji czyszcze horde, sa 4 trupy (2 moje, 2 czyjes) to ja dostaje 4p, a ktos 0? No dziwna karta.

2. Doradca Rzemieślnik: za kazdym razem gdy ulepaszasz [dowolny nadzorca] koszt ulepszenia nadzorcy drewna jest mniejszy o 2 chi. Jak rozumiec te karte? Gdy ulepszam NADZORCE drewna to mam znizke 2 na ulepszenie czy gdy uderzam JAKIEGOKOLWIEK NADZORCE to moge od razu ulepszyc nadzorce drewna za 2 chi mniej (czyli w jednym ruchu ulepszam dwoch, tego co aktywuje lokazje i drewna)
1. No tak, tylko Twoich. W rulsach powinna być zasada, że jeśli coś się odnosi do jakichś figurek, to chodzi o Twoje.

2. Widziałem, że ta karta jest źle przetłumaczona (kilka podobnych jest).
Powinno być; za każdym razem gdy ulepszasz dowolnego nadzorcę, możesz ulepszyć nadzorcę na drewnie płacąc za to 2 chi mniej.

Nie musisz mieć wtedy nawet urzędnika na drewnie, bo to bonusowy efekt. A co więcej, możesz to drewno potem znowu ulepszyć od razu, bo ulepszenie nadzorcy na drewnie znowu triggeruje ulepszenia dowolnego nadzorcy :)
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

Prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości :wink:

1: W przypadku wież z dodatku Czarny Proch, na koniec fazy szturmu, każdy z graczy dostaje 2 pkt Honoru za każdą znajdującą się obok sekcję muru, która nie została przełamana. Chodzi tylko i wyłącznie o sąsiadujące sekcje? Czyli za skrajne wieże można dostać jedynie 2 pkt a już za środkowe 4 pkt?
Tak samo się rozpatruje akcję przełamania? Skrajne wieże dostają 1 żeton Hańby a pozostałe 2, jeśli sąsiadujące sekcje zostały przełamane?

2: Jak ma się karta Nadworny Sędzia (za każdym razem gdy otrzymujesz kartę taktyki, otrzymujesz 2 dowolne surowce) w przypadku rozstawienia jej jako początkowego aktywnego doradcy z generałem który początkowo daje np. 3 karty taktyki? Dobieramy dodatkowo 6 dowolnych surowców, czy właściwości doradcy aktywują się dopiero po rozpoczęciu gry? Graliśmy bez tych dodatkowych surowców, bo stwierdziliśmy, że trochę za mocne by to było.

3: Karta rozkazu Ekonomia - W pierwszej linijce widnieje, że mogę ulepszyć (czyli też utworzyć?) 1 nadzorcę bez ponoszenia kosztu. Karta jest rozpatrywana zgodnie z regułami od góry do dołu? Najpierw ulepszam a dopiero później przenoszę urzędników?
I czy muszę w tym przypadku spełniać warunek ulepszenia, czyli posiadać co najmniej 1 urzędnika w danej lokacji?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4432
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

k4sper pisze: 12 maja 2022, 13:53 Prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości :wink:

1: W przypadku wież z dodatku Czarny Proch, na koniec fazy szturmu, każdy z graczy dostaje 2 pkt Honoru za każdą znajdującą się obok sekcję muru, która nie została przełamana. Chodzi tylko i wyłącznie o sąsiadujące sekcje? Czyli za skrajne wieże można dostać jedynie 2 pkt a już za środkowe 4 pkt?
Tak samo się rozpatruje akcję przełamania? Skrajne wieże dostają 1 żeton Hańby a pozostałe 2, jeśli sąsiadujące sekcje zostały przełamane?

2: Jak ma się karta Nadworny Sędzia (za każdym razem gdy otrzymujesz kartę taktyki, otrzymujesz 2 dowolne surowce) w przypadku rozstawienia jej jako początkowego aktywnego doradcy z generałem który początkowo daje np. 3 karty taktyki? Dobieramy dodatkowo 6 dowolnych surowców, czy właściwości doradcy aktywują się dopiero po rozpoczęciu gry? Graliśmy bez tych dodatkowych surowców, bo stwierdziliśmy, że trochę za mocne by to było.


3: Karta rozkazu Ekonomia - W pierwszej linijce widnieje, że mogę ulepszyć (czyli też utworzyć?) 1 nadzorcę bez ponoszenia kosztu. Karta jest rozpatrywana zgodnie z regułami od góry do dołu? Najpierw ulepszam a dopiero później przenoszę urzędników?
I czy muszę w tym przypadku spełniać warunek ulepszenia, czyli posiadać co najmniej 1 urzędnika w danej lokacji?
1. Tak, na drugie pytanie w tym podpunkcie wydaje mi się, że też tak
2. Zasady tego chyba nie doprecyzowują, ale grałbym, ze nie dostaje, bo te 3 karty początkowe to surowce początkowe, a nie jakieś dobieranie. Dobierasz stricte z akcji, doradców lub UMIEJĘTNOŚCI generała
3. Tak, od góry do dołu. Ulepszasz gościa za free (wystawienie na pierwszy poziom to też ulepszenie), nie musisz mieć tam urzędnika.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4432
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

to ja też mam pytanie. W instrukcje podstawki jest napisane, że koszt nadzorcy to jego poziom (czyli mamy nadzorców poziomu drugiego, trzeciego i czwartego). Znowu zaś w dodatku czarny proch mamy wystawić 3 (albo 4, nie pamietam) nadzorców na PIERWSZY poziom. To jak to w końcu jest?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

Raczej na bank chodzi o najniższy poziom, czyli 2 wg instrukcji od podstawki.
Tam jest kilka tego typu błędów. Np. w rozdziale Koniec Gry, jednym z warunków końcowych jest rozbudowanie wszystkich sekcji muru do najwyższego poziomu lub 2 sekcji w przypadku gry na 3 graczy.
Na samym końcu instrukcji jest napisane niemal to samo, tylko mowa tam o rozbudowaniu sekcji do 2 poziomu w przypadku gry dla 1 i 2 graczy. Wiadomo, że niby zawsze jest 3 graczy, ale dla kogoś, kto spojrzy w ramach przypomnienia tylko na tył instrukcji, to może zrozumieć, że w przypadku gry na 3 osoby też trzeba wszystkie sekcje maksymalnie rozbudować.
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

Jeszcze pytanie o łączenie kilku dodatków:

1. Usuwa się losowo tylko podstawowe typy kart Hordy? Np. w przypadku łączenia Czarny Proch + Czyngis-Chan musimy losowo usunąć 5 podstawowych typów kart Hordy i dodać całą resztę?

Karty Artefaktów miesza się ze wszystkich dodatków z jakimi gramy i z nich wybieramy 3?
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

Hardkor pisze: 12 maja 2022, 14:14 to ja też mam pytanie. W instrukcje podstawki jest napisane, że koszt nadzorcy to jego poziom (czyli mamy nadzorców poziomu drugiego, trzeciego i czwartego). Znowu zaś w dodatku czarny proch mamy wystawić 3 (albo 4, nie pamietam) nadzorców na PIERWSZY poziom. To jak to w końcu jest?
Nie koszt, a wartość. Poziomy są 1,2 i 3, i oni tyle surowców dostarczają, czyli 1,2 i 3 :)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

k4sper pisze: 12 maja 2022, 13:53 Prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości :wink:

1: W przypadku wież z dodatku Czarny Proch, na koniec fazy szturmu, każdy z graczy dostaje 2 pkt Honoru za każdą znajdującą się obok sekcję muru, która nie została przełamana. Chodzi tylko i wyłącznie o sąsiadujące sekcje? Czyli za skrajne wieże można dostać jedynie 2 pkt a już za środkowe 4 pkt?
Tak samo się rozpatruje akcję przełamania? Skrajne wieże dostają 1 żeton Hańby a pozostałe 2, jeśli sąsiadujące sekcje zostały przełamane?

2: Jak ma się karta Nadworny Sędzia (za każdym razem gdy otrzymujesz kartę taktyki, otrzymujesz 2 dowolne surowce) w przypadku rozstawienia jej jako początkowego aktywnego doradcy z generałem który początkowo daje np. 3 karty taktyki? Dobieramy dodatkowo 6 dowolnych surowców, czy właściwości doradcy aktywują się dopiero po rozpoczęciu gry? Graliśmy bez tych dodatkowych surowców, bo stwierdziliśmy, że trochę za mocne by to było.

3: Karta rozkazu Ekonomia - W pierwszej linijce widnieje, że mogę ulepszyć (czyli też utworzyć?) 1 nadzorcę bez ponoszenia kosztu. Karta jest rozpatrywana zgodnie z regułami od góry do dołu? Najpierw ulepszam a dopiero później przenoszę urzędników?
I czy muszę w tym przypadku spełniać warunek ulepszenia, czyli posiadać co najmniej 1 urzędnika w danej lokacji?
1. Tak,
2. Nie dostajesz w setupie surowców dodatkowych. A co więcej, dostajesz 2 surowce, gdy zbierasz co najmniej jedną taktykę. Czyli jeśli wyślesz 2 urzędników po taktyki i zbierasz 2, dostajesz tylko 2 surowce a nie 4.
3. Tak, nie musisz mieć urzędnika
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

k4sper pisze: 12 maja 2022, 15:01 Jeszcze pytanie o łączenie kilku dodatków:

1. Usuwa się losowo tylko podstawowe typy kart Hordy? Np. w przypadku łączenia Czarny Proch + Czyngis-Chan musimy losowo usunąć 5 podstawowych typów kart Hordy i dodać całą resztę?

Karty Artefaktów miesza się ze wszystkich dodatków z jakimi gramy i z nich wybieramy 3?
1. Z tego co pamiętam to tak. Najważniejsze przy wymianie hordy jest to by zachować proporcje. Czyli wymienić set na set w tym sensie, że raczej nie polecam wrzucić np jednej karty, a dodać 2,bo to zaburza rozkład sekcji na pleckach. Więc możesz ustalać sobie z jakimi setami chcesz grać, nie musisz tego robić losowo, gdy już poznasz grę :)

2. Tak. Pamiętaj, że część artefaktów z dodatków jest aktywna w trakcie gry, a nie na koniec :)
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

Haniel pisze: 12 maja 2022, 16:05
k4sper pisze: 12 maja 2022, 13:53 Prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości :wink:

2: Jak ma się karta Nadworny Sędzia (za każdym razem gdy otrzymujesz kartę taktyki, otrzymujesz 2 dowolne surowce) w przypadku rozstawienia jej jako początkowego aktywnego doradcy z generałem który początkowo daje np. 3 karty taktyki? Dobieramy dodatkowo 6 dowolnych surowców, czy właściwości doradcy aktywują się dopiero po rozpoczęciu gry? Graliśmy bez tych dodatkowych surowców, bo stwierdziliśmy, że trochę za mocne by to było.
2. Nie dostajesz w setupie surowców dodatkowych. A co więcej, dostajesz 2 surowce, gdy zbierasz co najmniej jedną taktykę. Czyli jeśli wyślesz 2 urzędników po taktyki i zbierasz 2, dostajesz tylko 2 surowce a nie 4.
Tylko na karcie nie jest napisane 'co najmniej' i niestety graliśmy tak, że gracz dostawał 4 surowce jak wysłał 2 urzędników ;<
Haniel pisze: 12 maja 2022, 16:16
k4sper pisze: 12 maja 2022, 15:01
1. Z tego co pamiętam to tak. Najważniejsze przy wymianie hordy jest to by zachować proporcje. Czyli wymienić set na set w tym sensie, że raczej nie polecam wrzucić np jednej karty, a dodać 2,bo to zaburza rozkład sekcji na pleckach. Więc możesz ustalać sobie z jakimi setami chcesz grać, nie musisz tego robić losowo, gdy już poznasz grę :)
Ale tych setów z wymienionych dodatków mamy dodać więcej niż wyrzuciliśmy :D
Pozbywamy się łącznie 15 kart a dodajemy 21.

Lecę dalej z rozwiewaniem wątpliwości :)
W regułach dla 2 graczy mamy napisane, że jak urzędnik Klanu Trzciny jest sam w Lokacji Specjalnej, to nie zostaje ona aktywowana.
Czy w takim wypadku, podczas wykonywania Specjalnej Aktywacji z 3 ramki na Karcie Rozkazu Klanu Trzciny, również nie wykonujemy aktywacji jak K.T. jest jedyny w S. Lokacji?
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

k4sper pisze: 12 maja 2022, 16:43
Haniel pisze: 12 maja 2022, 16:05
k4sper pisze: 12 maja 2022, 13:53 Prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości :wink:

2: Jak ma się karta Nadworny Sędzia (za każdym razem gdy otrzymujesz kartę taktyki, otrzymujesz 2 dowolne surowce) w przypadku rozstawienia jej jako początkowego aktywnego doradcy z generałem który początkowo daje np. 3 karty taktyki? Dobieramy dodatkowo 6 dowolnych surowców, czy właściwości doradcy aktywują się dopiero po rozpoczęciu gry? Graliśmy bez tych dodatkowych surowców, bo stwierdziliśmy, że trochę za mocne by to było.
2. Nie dostajesz w setupie surowców dodatkowych. A co więcej, dostajesz 2 surowce, gdy zbierasz co najmniej jedną taktykę. Czyli jeśli wyślesz 2 urzędników po taktyki i zbierasz 2, dostajesz tylko 2 surowce a nie 4.
Tylko na karcie nie jest napisane 'co najmniej' i niestety graliśmy tak, że gracz dostawał 4 surowce jak wysłał 2 urzędników ;<
Haniel pisze: 12 maja 2022, 16:16
k4sper pisze: 12 maja 2022, 15:01
1. Z tego co pamiętam to tak. Najważniejsze przy wymianie hordy jest to by zachować proporcje. Czyli wymienić set na set w tym sensie, że raczej nie polecam wrzucić np jednej karty, a dodać 2,bo to zaburza rozkład sekcji na pleckach. Więc możesz ustalać sobie z jakimi setami chcesz grać, nie musisz tego robić losowo, gdy już poznasz grę :)
Ale tych setów z wymienionych dodatków mamy dodać więcej niż wyrzuciliśmy :D
Pozbywamy się łącznie 15 kart a dodajemy 21.

Lecę dalej z rozwiewaniem wątpliwości :)
W regułach dla 2 graczy mamy napisane, że jak urzędnik Klanu Trzciny jest sam w Lokacji Specjalnej, to nie zostaje ona aktywowana.
Czy w takim wypadku, podczas wykonywania Specjalnej Aktywacji z 3 ramki na Karcie Rozkazu Klanu Trzciny, również nie wykonujemy aktywacji jak K.T. jest jedyny w S. Lokacji?
Jak usunięcie set a dodacie dwa to nic się not stanie, coś nie wejdzie i już.

Klan trzciny nie może sam odpalić specjalnej lokacji, nieważne czy to specjalna aktywacja czy zwykła.
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

A na doradcy jest "za każdym razem, gdy otrzymujesz" (a nie za każdą) a jak odpalasz lokację do taktyk, to obu urzędników rozpatrujesz jednocześnie, więc to jest jeden raz :p Ale tak, szkoda, że nie jest doprecyzowane, że "przynajmniej jedną"
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

No tak, tylko w Cesarskiej Ambasadzie urzędnicy są rozpatrywani osobno.
Ale chyba i tak można się pomylić z tą kartą, nawet jak jest napisane "za każdym razem". Za jednym razem otrzymuję 2 karty :wink:
W każdym razie już zrobiłem sobie znaczek ≥1 na koszulce jako przypomnienie :)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

k4sper pisze: 12 maja 2022, 17:17 No tak, tylko w Cesarskiej Ambasadzie urzędnicy są rozpatrywani osobno.
Ale chyba i tak można się pomylić z tą kartą, nawet jak jest napisane "za każdym razem". Za jednym razem otrzymuję 2 karty :wink:
W każdym razie już zrobiłem sobie znaczek ≥1 na koszulce jako przypomnienie :)
Tak, ambasada jest wyjątkiem, żeby nie było, że kupisz 4 doradców w takiej samej cenie, bo na raz (plus uzupełniasz doradców po każdym zakupie) :D
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 17:28 przez Haniel, łącznie zmieniany 1 raz.
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Haniel »

Na tych kartach jest błąd w tłumaczeniu.
Powinno być, że za każdym razem jak ulepszasz dowolnego nadzorcę, to możesz od razu ulepszyć nadzorcę danego typu płacąc za to z podana zniżką (nie musisz mieć urzędnika tam).

Dodatkowo zaznaczam, że ulepszenie danego typu nadzorcy liczy się jako trigger dowolnego nadzorcy, więc te karty można wykorzystać "kaskadowo".

Obrazek
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: Dziami »

Jak buduje mur to pierw muszę wykorzystać materiały z magazynu. Dajmy na to są 3 surowce w magazynie, buduję drugi poziom, więc muszę dodać 7 surowców ze swoich zasobów. No to teraz pytanie ile dostanę punktów za tak zbudowany mur?
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Great Wall / Wielki Mur - pytania o zasady

Post autor: khuba »

Dziami pisze: 22 maja 2022, 23:58 Jak buduje mur to pierw muszę wykorzystać materiały z magazynu. Dajmy na to są 3 surowce w magazynie, buduję drugi poziom, więc muszę dodać 7 surowców ze swoich zasobów. No to teraz pytanie ile dostanę punktów za tak zbudowany mur?
Zawsze dostajesz wszystkie punkty z budowy, nawet jak używasz materiałów z magazynu.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ODPOWIEDZ