Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adamjagadam
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:11
Has thanked: 1 time

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: adamjagadam »

Myślicie że przy zakupie teraz w maju nadal będą pofałdowane maty?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Galatolol »

Ja kupowałem 2-3 miesiące temu i nie miałem pofałdowanej.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AndreV »

Kupowałem 3 miesiące temu i też nie mam
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Beskid »

Nawet jak będą to nie będzie problemu z wymianą.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Seraphic_Seal »

Beskid pisze: 03 maja 2022, 23:51 Nawet jak będą to nie będzie problemu z wymianą.
Przy wymianie można się jeszcze nawet na promki załapać : D
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Jdn »

Ja kupiłem miesiąc temu w Bonito z odbiorem w Łodzi, było beż problemu mam mate prostą.
Ale za 109zl, a teraz w przecenie jest 127zł.

Warto jak zaskoczy dobrać dodatek Kataklizm dodaje dość dużo ciekawych rzeczy.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Hh453 »

Witam , czym się dokładnie różni pierwsza edycja gry od drugiej edycji , czy druga edycja ma lepszej jakości mate?
Tomson19
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:35
Been thanked: 2 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Tomson19 »

Niczym praktycznie, to jest dokładnie taka sama wersja, tylko że jest to zwyczajnie drugi druk po tym jak skończył się pierwszy. Sam posiadam pierwszy druk, mój znajomy posiada drugi i jedyne czym się nasze egzemplarze różnią to faktycznie w drugiej "edycji" poprawiono opis działania karty Freji, no i może faktycznie inny odcień delikatnie kart, przez co bardziej w moim egzemplarzu widać różnicę pomiędzy kartami praw z podstawki, a dodatku Kataklizm (ale naprawdę nieznaczne i trzeba się przyglądnąć :wink:) Zawirowania z matą faktycznie były przy drugim princie, ale kto miał taką sytuację to wydawnictwo postarało się o wymianę. Sam nie zauważyłem różnic w jakości maty.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Lukashi »

Hh453 pisze: 15 wrz 2022, 16:57 Witam , czym się dokładnie różni pierwsza edycja gry od drugiej edycji , czy druga edycja ma lepszej jakości mate?
Jest tylko jedna edycja, ale kilka printów. Mogą się między sobą różnić delikatnie jakimś odcieniem albo sformułowaniem, ale to ta sama gra. Na przykład pierwszy limitowany print był tylko po angielsku i miał trochę inne kolory części drewienek.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: tekknoboy »

Na "planszowkaxh w spodku" udało się dostać promki- postaci Bogow.
Jak ktoś jest, polecam się pofatygować na stoisko wydawcy
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Blue »

seki pisze: 28 sty 2022, 20:18 Też mam zarówno Flickem up jak i Palec boży. Dzika strzelanka to zręcznościowa pstrykania w której o sukcesie decyduje prawie wyłącznie skill zręczności. Przy nierównych graczach jest zero-jedynkowa. No i mimo, że da się grać w więcej osób to jest dziwnie i trochę na siłę dzielenie się w drużyny. Palec boży to z kolei bardzo wesoła pstrykania. Wyczucie odległości i celność nie musi być tak precyzyjne jak w Dzikiej strzelance. Pałec boży to... to dla mnie GENIALNA zabawa i basta! Umiejętności zręcznościowe to jedno, ale przede wszystkim jest dużo śmiechu i zabawy. Zwykle wygrywa lepszy, lub ten kto wylosował boga z lepszymi zdolnościami. Balans między nimi jest słaby ale co z tego, tu liczy się dobra zabawa i czym więcej osób tym lepiej. W Dzika strzelanka zagram raz na ruski rok. W Palec boży zagram zawsze, wszędzie i z każdym. Co do dodatku to z Kataklizmem jeszcze nie grałem choć mam kupiony. Nie mogę się jeszcze wypowiedzieć. Promki bóstw polecam zdobyć bo dają fajną różnorodność choć tak jak pisałem ich moce są nierówne więc jeśli to komuś przeszkadza to właściwie można sobie darować.
Flick`em up miałem, rozłożyłem, zagraliśmy, spodobało się, ale:
1. Rozstawianie tego jest mało wygodne.
2. Nie ma powierzchni na której się gra "w zestawie", na moim stole średnio się to sprawdzało, imho bez jakiejś fajnej maty średnio się sprawdza.
3. Do tego ofc masz scenariusz, elementy 3d i obsługa tego wokół nich, nachylanie się żeby gdzieś podejśc itp jest dużo bardziej problematyczna.

Generalnie pomimo że się spodobało to siedziało potem na półce przez 2 lata niewyciągane i w końcu to upłynniłem. Palec rozkładasz w 2 minuty, ma w zestawie powierzchnie która całkiem dobrze się sprawdza, strzelasz zawsze z jednego miejsca(nie trzeba chodzić wokół stołu i wyczyniać różnych dziwnych rzeczy), a plansza jest stosunkowo mała, zasady są też napisane tak, że stosunkowo mało pstryków ląduje poza planszą, tak że trzeba ich szukać po podłodze.

Dla mnie póki co rewelka i na pewno zostanie na półce. Widzę to razem z tajniakami jako standardowy zestaw na imprezę dla 4 osób. Ale tak jest tu dużo więcej zabawy i losowości, choć sam skill też ma znaczenie.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: bdm »

Jest sporo ogłoszeń na najbardziej znanym portalu aukcyjnym w PL tej gry i to w naprawdę dobrych cenach. Jako, że dopiero się zapoznałem z tym tytułem i oczywiście chciałbym go mieć to zapytam czy to wszystko co teraz jest w sprzedaży to dodruk gdzie nie występuje już problem z pogiętą matą? Ktoś się orientuje czy można śmiało kupować?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: seki »

bdm pisze: 04 sty 2023, 16:05 Jest sporo ogłoszeń na najbardziej znanym portalu aukcyjnym w PL tej gry i to w naprawdę dobrych cenach. Jako, że dopiero się zapoznałem z tym tytułem i oczywiście chciałbym go mieć to zapytam czy to wszystko co teraz jest w sprzedaży to dodruk gdzie nie występuje już problem z pogiętą matą? Ktoś się orientuje czy można śmiało kupować?
Raczej tak. Maty były wymieniane ponad rok temu a więc raczej nikomu na magazynie nie ostały się wadliwe egzemplarze.
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: LukaszLozz »

bdm pisze: 04 sty 2023, 16:05 Jest sporo ogłoszeń na najbardziej znanym portalu aukcyjnym w PL tej gry i to w naprawdę dobrych cenach. Jako, że dopiero się zapoznałem z tym tytułem i oczywiście chciałbym go mieć to zapytam czy to wszystko co teraz jest w sprzedaży to dodruk gdzie nie występuje już problem z pogiętą matą? Ktoś się orientuje czy można śmiało kupować?
Ja brałem jakieś 1,5 miesiąca temu w Aleplanszowkach i jest prosta mata. Jednak za portal, o którym mówisz nie ręczę ;) Poza tym lepiej wesprzeć „swoich” ;) A cen jakoś odbiegających od standardu nie widzę.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: bdm »

Mają inwentaryzację do 9 stycznia a tyle nie zamierzam czekać. :roll:
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: shuji »

Zapowiedziany jest nowy dodatek. Ciekawi mnie co tam będzie nowego - gdzieś się pojawiło że tryb na więcej osób. Chyba na forum był autor gry ? Może mógłby coś więcej zdradzić ?
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: dawid »

- nowa karta bogów - dwóch nowych bogów i dodatkowe dyski
- 20 nowych kart praw
- brama Torii oraz pałeczki (elementy wprowadzane przez nowe prawa). Jeśli proprok zostanie pstryknięty przez bramkę to otrzymuje się błogosławieństwo. Jeśli prorok wywróci bramę albo zrzuci ja z mapy zostaje ukarany
- tryb kooperacyjny (2 do 4 graczy) (20 kart wyzwań, 6 błogosławieństw i 4 tokeny Oni)
- tryb na 5 i 6 graczy. Wspomniane jest, że do trybu na 6 graczy potrzebny jest także dodatek Kataklizm, ale wydaje mi się, że tutaj chodzi tylko o liczbę dysków oraz kart bogów. Poza liczba bogów i dysków sam dodatek nie wnosi nic więcej do tego trybu, więc teoretycznie jeśli ma się odpowiednia liczbę dysków i np bogów z promosek to można tak grać i z sama podstawka
- tryb 2 vs 2 i 3 vs 3 ( jw)
kamasz263
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2023, 20:47

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: kamasz263 »

Witam, czy posiada ktoś może kartę promo ENKI po polsku?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: ENDryu »

kamasz263 pisze: 29 gru 2023, 20:56 Witam, czy posiada ktoś może kartę promo ENKI po polsku?
wydaje mi sie, ze to jedyna promo karta, ktora nie wyszla po polsku.
ODPOWIEDZ