Na Skrzydłach vs Gizmos

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

który tytuł wybrałbyś do kolekcji

Gizmos
10
29%
Na Skrzydłach
9
26%
Na Skrzydłach + oba dodatki
15
44%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1030
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 245 times

Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: Beskid »

pytanie do osób które grały w oba tytuły :)

który zostałby w kolekcji i dlaczego?
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: trixon »

Oba tytuły miałem w kolekcji. Został Gizmos, a Na skrzydłach wyleciało (świadomie użyty czasownik w nawiązaniu do nazwy gry).

W każdym razie nasza kolekcja zawiera gry w które gramy sam z żoną (głównie ciężkie euro), gry, które można wyjąć z zaawansowanymi graczami, którzy potrafią i ogarną półgodzinne tłumaczenie gier oraz gry, które można pokazać osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie gier planszowych.

Na skrzydłach nie wpasowuje się u nas do żadnej z w/w kategorii. Z żoną wolimy coś cięższego, z ogranymi znajomymi ogrywamy półkę wstydu gdzie czekają Lacerdy i bardziej złożone angielskie tytuły, a z kolei dla casuali gra wydaje się być zbyt trudna. Jeżeli szukasz gry "drugiego kroku" to na skrzydłach sprawdzi się moim zdaniem lepiej. Jednak w naszej kolekcji takich gier nie trzymamy, bo po prostu nie gościłyby na stole.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 421
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 633 times
Been thanked: 419 times

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: kuleczka91 »

Gizmos, bo ma fajny podajnik z kulkami :mrgreen:. W Gizmosa grałam tylko raz, bo to była gra znajomych, ale była całkiem fajna, nie była nudna. Posiadamy w domu Na skrzydłach, ale jak mam być szczera to ta gra mnie nie porwała dokładnie z tego samego powodu co mojego przedmówcę. To jest idealna gra dla nowicjuszy, albo dla takich osób, które nie lubią jakoś specjalnie kombinować w grach tylko chcą sobie zagrać dla relaksu w prostą grę. Dla mnie rozgrywka w ptaszki jest zwyczajnie nudna, my lubimy bardziej złożone gry. Brakuje mi w tej grze negatywnej interakcji, jedynie jaką tam znalazłam to pozytywną, że ja coś zyskam, ale i moi współgracze także jak zagram jakąś tam kartę. Mi to nie odpowiada, bo czemu mają na mnie zyskiwać (; Wykonanie ptaków jest świetne, ale dla mnie to by było tyle z pochwał. No i dawno się nie spotkałam z grą, która ma tak rozwodnioną talię, a dodatki dokładają drugie tyle. Dla mnie to nieporozumienie :roll:. No i nic mnie tak nie wkurza jak losowy dociąg kart, gdzie jeden dostanie fajnie punktujące karty czy dający ciekawy efekt, a drugi dostanie sam chłam, z którym nie bardzo ma co zrobić ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1030
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 245 times

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: Beskid »

Grałaś z dodatkami?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 421
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 633 times
Been thanked: 419 times

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: kuleczka91 »

Beskid pisze: 16 mar 2022, 18:02 Grałaś z dodatkami?
Z Ptakami Oceanii, ale stwierdziliśmy zgodnie, że więcej dodatków do tej gry nie kupujemy ze względu na jeszcze większe rozwodnienie talii :)
Awatar użytkownika
Mietkins
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2022, 00:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: Mietkins »

Ciężko te tytuły porównać bo są bardzo odmienne co jedynie mogę nakreślić co o nich myślę i tak:

Gizmos to przyjemna w miarę szybka gra z prostymi zasadami w którą praktycznie można zagrać z każdym, co nie znaczy ze jest prostacka.
Budujesz mechanizm karciany pozwalający ci pozyskiwać kolejne karty i zasoby szybciej i sprawniej.
Ma fajny mechanizm pobierania zasobów w postaci ładnych kolorowych kulek. Niestety sam mechanizm w postaci podajnika trzeba własnoręcznie lekko usprawnić go w innych przypadku kulki potrafią wylatywać dołem.

Na skrzydłach wymaga już większego ogrania jest to przyjemna gra euro w edukacyjnym klimacie średnio zaawansowana polecana dla przyszłych ornitologów :)
Gra jest ładne wydana i jak to na euro przystało pozyskujesz karty za surowce, wymieniasz je itp i spełniasz różnorakie wymogi żeby zgromadzić jak najwiecej pkt.

Osobiście więcej grywam w Gizmos ponieważ jest szybsza partię przygotowuje w minutę a zasad praktycznie nie trzeba tłumaczyć czego niestety nie da sie uzyskać w Na skrzydłach.

Więc teraz musisz sobie zadać pytanie czego oczekujesz po grze i wybrać tą która ci bardziej odpowiada.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach vs Gizmos

Post autor: BOLLO »

Oba tytuły są całkowicie od siebie różne ale i w jednym i 2gim jest nieco synergii między kartami/kafelkami. Wydaje mi się że Gizmos jest trudniejszą grą a tym samym nie zagram w nią z moimi dziećmi. Dodatkowo aspekt przyrodniczo/poznawczy natury/ przyrody u mnie w domu jest na propsie więc dzieci chętniej grają w coś co logicznie można wytłumaczyć. Na Skrzydłach jest bardzo ładnie wydane i gra nie męczy. Małe dzieciaki pomagają w obsłudze karmnika niekoniecznie grając. Tak więc z mojego punktu widzenia zdecydowanie gra Na Skrzydlach ponad Gizmos.
ODPOWIEDZ