1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Archaniol101 »

Po wejściu na strone phalanxa z preorderami przy grze Race to Moscow widnieje cena 95 euro... Czy przy wcześniejszych zamówieniach też była to taka kwota? Nie jestem jeszcze takim hobbystą, który zamawia w ciemno na kickstarterze czy innych kampaniach, ale jestem ciekaw czy opłacało się zamawiać dużo wcześniej.
Albo czy ktoś bardziej znający wydawnictwo jest w stanie podpowiedzieć czy gra będzie normalnie dostępna po wydaniu w jakiejś rozsądniejszej cenie, 430 złotych to jednak bardzo dużo. Swój Race to Rhine pamiętam, że kupiłem za 'jedyne' 150 zł.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: 612 »

Podczas kampanii KS cena wynosiła 60 funtów.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wylądował unboxing tego tytułu:

Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, 15:56 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: loaru »

Jestem po pierwszej rozgrywce, grałem solo. Instrukcja do tej gry to prawdziwy dramat, trzeba na start dołożyć godzinę, żeby przejrzeć fora bgg, pobrać dodatkowe wyjaśnienia ikonografii (w instrukcji brak), obejrzeć gameplay. Żółta kartka ode mnie dla Phalanx za wydanie czegoś, co bardziej przypomina draft instrukcji.

Mam pewne obawy, na ile partii starczy tryb solo, bo właściwie rozgrywka przypomina sprint, żeby jak najszybciej zdobyć miasto niezbędne do natychmiastowego zwycięstwa - obawiam się, że po opanowaniu ruchu czołgami i dostarczaniem zapasów za pomocą piechoty, nie będzie alternatyw do rozgrywki. Przydałaby się automa dla armii, choćby w stylu tabelek Turcziego w Imperium: Classics.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Bartoszeg02 »

Świetna recenzja. Zachęciła mnie do kupna. Pytanie brzmi czy były jakies plany na polskie wydanie czy trzeba brać angielskie? :p
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Probe9 »

Bartoszeg02 pisze: 17 maja 2022, 11:54 Świetna recenzja. Zachęciła mnie do kupna. Pytanie brzmi czy były jakies plany na polskie wydanie czy trzeba brać angielskie? :p
Były w trakcie KS, ale zależały one od ilości wsparć z PL. Ta była dość niska, więc nic z tego nie wyszło. Nie wydaje mi się, żeby coś w tym zakresie miało się zmienić.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Golin »

mieli dać polska instrukcje w pdfie, dali?
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: ravenone »

Czy do rozgrywek solo lepiej zakupić Race to Moscow, czy w Wyścigu do Renu automa działa równie dobrze i spokojnie popykam w pojedynkę?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: raj »

W Renie solo żetony Niemców są dostawiane losowo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Probe9 »

ravenone pisze: 18 maja 2022, 22:24 Czy do rozgrywek solo lepiej zakupić Race to Moscow, czy w Wyścigu do Renu automa działa równie dobrze i spokojnie popykam w pojedynkę?
Nie kupowałbym żadnej z tych gier do gry solo. Znaczy sama gra była nawet przyjemna, ale ma bardzo małą regrywalność imo. Więc chyba żeby kupić zagrać kilka razy i sprzedać.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wjechała recenzja Race to Moscow:

Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, 15:56 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
dbj
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:17
Been thanked: 1 time

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: dbj »

ravenone pisze: 18 maja 2022, 22:24 Czy do rozgrywek solo lepiej zakupić Race to Moscow, czy w Wyścigu do Renu automa działa równie dobrze i spokojnie popykam w pojedynkę?
IMO, przez oskryptowanie reakcji Rosjan kartami frontów, gra solo niewiele traci w porównaniu do gry na 2-3 osoby, zwiększenie graczy wpływa tylko na mniej przewidziany moment reorganizacji teatru działań wojennych. Oczywiście najlepiej wybrać wersję z Abwehrą (reakcja taka jak w Renie), bo wtedy interakcja jest najlepsza. Tak naprawdę gra solo traci najwięcej w porównaniu do gry z osobnym graczem kontrolującym reakcję Sowietów, tylko nie mam pewność, że ten wariant wybierany jest najczęściej.
Gra ma sporo różnych opcji, dlatego mnożąc je przez trzy odcinki grup armii dostajemy dość dużą ilość wariantów do rozegrania solo.
Mam jednak nieodparte wrażenie, nie poprte jeszcze statystyką, że wygrana automatyczna w Race to Rhine, jest dużo trudniejsza niż w Race to Moscow.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Sapieha »

Probe9 pisze: 17 maja 2022, 14:39
Bartoszeg02 pisze: 17 maja 2022, 11:54 Świetna recenzja. Zachęciła mnie do kupna. Pytanie brzmi czy były jakies plany na polskie wydanie czy trzeba brać angielskie? :p
Były w trakcie KS, ale zależały one od ilości wsparć z PL. Ta była dość niska, więc nic z tego nie wyszło. Nie wydaje mi się, żeby coś w tym zakresie miało się zmienić.
Osobiście nie jestem zdziwiony. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić aby w Polsce (okrutnie doświadczonej zarówno przez totalitaryzm rosyjski/komunistyczny i niemiecki "narodowy" socjalizm) popularność osiągnęła gra, w której wcielamy się w dowódców niemieckich armii z roku 1941 r. O ile zagrałbym w grę, w której można powalczyć przeciwko czerwonym to jednak nie w taką, gdzie steruję nazistowskimi Niemcami. Mnie motyw tej gry krótko mówiąc odpycha. W wywiadzie sprzed kilku miesięcy Waldek Gumienny powiedział, że ma gotową mapę do... wyścigu do Warszawy, wystarczy tylko odwrócić strzałki. I to, że obecnie Rosja wojuje na Ukrainie sprawiło że taka gra nie powstanie. Jak pan Gumienny wyobraża sobie taki projekt? Grać bolszewikami i robić wyścig która armia jako pierwsza dotrze do Warszawy, walcząc po drodze z Wojskiem Polskim? Bojkotował bym taki projekt.

Zostając jednak w temacie wyścigu, to być może doczekamy się kiedyś "Wyścigu do Kuwejtu (?)" - dokładnie to gry dotyczącej operacji Pustynna Burza (1991 rok). A być może i wyścigu do Tokio. Czas pokaże.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
To jeżeli nie chcesz wcielać się w dowódców niemieckich z okresu 2WŚ to generalnie za bardzo w gry wojenne nie pograsz :)

P.S Niska ilość wsparć wynikała raczej z niszowości gier o tematyce wojennej, a nie tego, że kieruje się w niej niemcami bo to występuje praktycznie w każdej dwuosobowej grze wojennej z tego okresu.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: kaimada »

Sapieha pisze: 17 sty 2023, 22:44Osobiście nie jestem zdziwiony. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić aby w Polsce (okrutnie doświadczonej zarówno przez totalitaryzm rosyjski/komunistyczny i niemiecki "narodowy" socjalizm) popularność osiągnęła gra, w której wcielamy się w dowódców niemieckich armii z roku 1941 r. O ile zagrałbym w grę, w której można powalczyć przeciwko czerwonym to jednak nie w taką, gdzie steruję nazistowskimi Niemcami. Mnie motyw tej gry krótko mówiąc odpycha. W wywiadzie sprzed kilku miesięcy Waldek Gumienny powiedział, że ma gotową mapę do... wyścigu do Warszawy, wystarczy tylko odwrócić strzałki. I to, że obecnie Rosja wojuje na Ukrainie sprawiło że taka gra nie powstanie. Jak pan Gumienny wyobraża sobie taki projekt? Grać bolszewikami i robić wyścig która armia jako pierwsza dotrze do Warszawy, walcząc po drodze z Wojskiem Polskim? Bojkotował bym taki projekt.
Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak historyczne gry wojenne?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Leviathan »

Relacja z rozgrywki solo w grę "Race to Moscow":

Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: 1941: Race to Moscow (Waldek Gumienny)

Post autor: Ciuniek »

No to jeszcze jeden materiał o tej grze:
ODPOWIEDZ