Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Darkon
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Darkon »

Jest duża szansa jak przy Great wall ze będą dwie wersje jedna z plastikiem druga bez, lecz sa to tylko przypuszczenia. Bo imo ten zamek który pokazali teraz na środku wygląda okropnie...
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: yrq »

BOLLO pisze: 19 maja 2022, 10:05 Poczekam zatem aż się ludzie rzucą słusznie/niesłusznie na wersję od AR i wtedy zakupię używkę lub z jakichś wyprzedaży starą wersję lub big-box. Mnie brzydota nie odstrasza w grach. Mam takie potworki jak Shipyard, Terraformacja Marsa, Newtow czy starą Alhambrę....
Brzydota to jedno, a czytelność drugie. Miałem stare zamki z paroma dodatkami nawet zbieranymi po różnych sklepach i ludziach. Szare i zlewało się wszystko. Przeskoczyłem na nową edycję. Również miałem problem z graniem, pozbyłem się.

Do trzech razy sztuka :) Gra jest dobra, tylko niech będzie przejrzysta i wygodna do grania. Nie mam nic przeciwko dopłaceniu.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Hrosskar »

Jest cena Gameplay All in - 95 euro/99 dolarów plus dodali koszty wysyłki.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

485 zł. jak dobrze liczę, z transportem do PL
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: eveni »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2022, 20:48 485 zł. jak dobrze liczę, z transportem do PL
Wizjoner z Ciebie :lol: (no prawie :wink: )
Spoiler:
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Nosiadbt1100 »

I mamy prawie pełen draft kampanii :) dla mnie bomba. Cena też ok - 99 dolarow za spoooro rzeczy.

https://gamefound.com/projects/draft/47 ... ll-in-8489
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: tomb »

Każda plansza w czterech kopiach!!! Lepszej informacji nie będzie.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2022, 22:05 przez tomb, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

eee uwielbiam zameczki burgundii, ale 500zł to... no no no no no no no - nie
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Widze info że to gameplay all in - co by sugerowalo, że jeszcze jakiś inny all in się znajdzie? Może wszystkie kafle w formie 3d (tak jak w terraformacji marsa?).

Cena wg mnie ok - w środku są m. In. metalowe monety. Kartonu mnostwo będzie. Cena uzasadniona. Racja - 500 to bardzo dużo pieniędzy. Ale chyba czas się przestawić z cenami gier - tanio już było...
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

Ciekawe jest to, że utrzymali funkcjonalny design beżowych kafelków z rocznicowej edycji. Słusznie zmienili kolor zamków z ciemnozielonych na burgundowy. Dostawa na kwiecień/maj 2023 wydaje się być bardzo optymistyczna, wątpię, że to się uda. Nie widzę jaki mają plan na umieszczenie monastyrów na dodatkowych planszach, które je zawierały. Na tych wymiennych tekturkach nie ma na to miejsca.
Ogólnie wygląda nieźle, wiele lepiej niż na pierwszej zapowiedzi, ale bez szału. Spodziewam się, że kluczowe znaczenie będą mieć strzeczgole.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: garg »

Jeśli ktoś jeszcze nie zwrócił uwagi - pudełko waży 6 :!: kg :shock: Nawet odliczając opakowanie wychodzi jakieś monstrum.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: copychef »

Moim zdaniem nie warto. Mając alternatywę w postaci dwóch innych edycji ZB (fakt, nie tak ładnych), płacenie 350 PLN więcej nie jest dla mnie wystarczająco uzasadnione.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

garg pisze: 20 maja 2022, 22:23 Jeśli ktoś jeszcze nie zwrócił uwagi - pudełko waży 6 :!: kg :shock: Nawet odliczając opakowanie wychodzi jakieś monstrum.
Skoro zwykłe Zamki ważą 1 kg a Big Box niecałe 1,5 kg to cena 500 zł za 6 kg Zamków wydaje się być rozsądna :D
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: litk »

Skoro zwykłe Zamki ważą 1 kg a Big Box niecałe 1,5 kg to cena 500 zł za 6 kg Zamków wydaje się być rozsądna :D
No nie wiem czy rozsądna, skoro im mniejsza waga tym lepsza gra w tym przypadku. Nie sądzę by dodatkowe 5kg plastiku sprawiło że gra będzie jeszcze lepsza.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kisiel365 »

To ja już wolę starą wersję i półtora kilo czereśni. Fakt ładna, aż przesadnie. Osobiście byłbym w stanie zapłacić 250 za coś pomiędzy tymi edycjami (bez plastiku). Stare zamki mam chyba za 80 jak była promka, z 60 łącznie kosztowały woreczki materiałowe i dodatkowe plansze, więcej mi nie trzeba.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: sliff »

Chciałbym się przyłączyć i pokrzyczeć że kurła drogo, tylko że chyba doszedłem do takiego momentu, że nie przeraża mnie cena ale wielkość. Gra gdzie bigbox to mala trumieneka w której i tak hula wiatr teraz musiałby zająć pół okienka w kallaxie.

Plastikowe zamki bardzo meh, ale nie powiem te duże kafle i plastikowe nakładki ze slotami przytuliłbym chętnie. No i w końcu ta gra graficzne wygląda tak jak na to zasługuje.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: autopaga »

Tradycja fikuśnego toru punktacji wygląda na to że będzie nadal kontynuowana :D
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: vnzk »

Jestem ciekaw, czy będzie jakaś wersja not-all-in. Byłem zainteresowany kampanią, bo ta gra zasługuje na ładne wydanie, ale coraz bardziej sądzę, że ta wspieraczka nie jest dla mnie:

1. 490 zł (z przesyłką) za grę, którą już posiadam i która grywalnościowo nic nie zyska, to jednak sporo.
2. Trudno mi sobie wyobrazić spontaniczne zgarnięcie z półki sześciu kilogramów wychodząc do znajomych na granie (z podobnych powodów, cztery kilogramy Smartphona również rzadko się przemieszczały).
3. Jak patrzę na zestaw heksów, nie jestem jakoś zauroczony grafikami (w porównaniu z pierwszą edycją). Po cichu trochę liczyłem na graficzny przeskok niczym oryginalny Brass-> nowe wydania. Jest ładniej, ale niekoniecznie spójrz-kochanie-za-to-właśnie-warto-było-zapłacić-parę-stówek ładniej. Wiem, że to "work in progress", ale ten status jest od ponad miesiąca, gdzie ponoć cały czas nad tym pracują.
4. Nieustannie mam wrażenie, że (mimo ciągłych zapewnień, że słuchają sugestii graczy) decyzje podejmuje ktoś, kto nie jest wielkim fanem tej gry. Plastikowe figurki zamków ("gdzieś musimy tu wrzucić figurkę, kombinujcie!"), metalowe monety, które najwyraźniej są od razu wybijane w kopalniach z grudek srebra, które mieliśmy w oryginale (wiem, to detal akurat). ;) Nadwyżkowe otwory na planszetce gracza. Jeszcze pół biedy te na kości, ale monety, pracownicy, towary- tych często mamy więcej niż jedną sztukę, więc i tak urosną ponad slot. Jak dla mnie mija się to trochę z hasłem "przede wszystkim gameplay".
5. Moim zdaniem największe wysuszenie gałek ocznych u nowych graczy, którym był przedstawiany oryginał, powodowała plansza. A ta przestawiona w drafcie sprawia wrażenie, że nie do końca jest pomysł na "efekt deluxe". Wiadomo, jest ładniej niż w oryginale, ale patrz-punkt-3. Chętnie zobaczę efekt końcowy. :)
6. Woreczki są super dodatkiem do tej gry, setup jest dzięki temu dużo sprawniejszy (sam uszyłem sobie własne swego czasu). Dziwi mnie jednak, czemu są tylko cztery. Rozumiem, że zamki, statki i kopalnie są identyczne i nie wymagają losowania, ale miło byłoby przechowywać wszystko w ten sam sposób. Chyba, że to będzie jeden ze streczgoli. ;)

Wiem, że powyższe narzekania można podsumować "daj se gościu spokój z tą kampanią i idź grać w swoją beżową wersję", ale po prostu jest mi trochę smutno, bo dużo wskazuje na to, że po raz drugi zachwyt nad ogłoszeniem "ladniejszej wersji Zamków" nie przerodzi się w wymianę pudełka na nowsze. Ale będę śledził i trzymał kciuki za tę wspieraczkę. Bądź co bądź, tu przynajmniej wiemy, że wydawana jest świetna gra. :)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 Jestem ciekaw, czy będzie jakaś wersja not-all-in.
Komentarz w chatboxie od AR: "Hey guys! We have added content of Special Edition base pledge (gameplay all-in!) and shipping prices."
Wygląda na to, że będzie tylko więcej plastiku. I drożej.
vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 2. Trudno mi sobie wyobrazić spontaniczne zgarnięcie z półki sześciu kilogramów wychodząc do znajomych na granie (z podobnych powodów, cztery kilogramy Smartphona również rzadko się przemieszczały).
Sama waga mi akurat nie przeszkadza, natomiast objętość już tak. Drugie pudełko na same streczgole?
vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 5. Moim zdaniem największe wysuszenie gałek ocznych u nowych graczy, którym był przedstawiany oryginał, powodowała plansza. A ta przestawiona w drafcie sprawia wrażenie, że nie do końca jest pomysł na "efekt deluxe". Wiadomo, jest ładniej niż w oryginale, ale patrz-punkt-3. Chętnie zobaczę efekt końcowy. :)
Zarówno oryginał, jak i BigBox.
vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 6. Woreczki są super dodatkiem do tej gry, setup jest dzięki temu dużo sprawniejszy (sam uszyłem sobie własne swego czasu). Dziwi mnie jednak, czemu są tylko cztery. Rozumiem, że zamki, statki i kopalnie są identyczne i nie wymagają losowania, ale miło byłoby przechowywać wszystko w ten sam sposób. Chyba, że to będzie jeden ze streczgoli. ;)
Jak kupowałem woreczki w mepelu, to również pominąłem te dla identycznych kafelków. Łatwiej wyciągnąć konkretną ilość kafelków z przezroczystej strunówki. Natomiast tarcze losuje się przy rozkładaniu gry i one powinny mieć też woreczek.
vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 4. Nieustannie mam wrażenie, że (mimo ciągłych zapewnień, że słuchają sugestii graczy) decyzje podejmuje ktoś, kto nie jest wielkim fanem tej gry.
[...]
Wiem, że powyższe narzekania można podsumować "daj se gościu spokój z tą kampanią i idź grać w swoją beżową wersję", ale po prostu jest mi trochę smutno, bo dużo wskazuje na to, że po raz drugi zachwyt nad ogłoszeniem "ladniejszej wersji Zamków" nie przerodzi się w wymianę pudełka na nowsze. Ale będę śledził i trzymał kciuki za tę wspieraczkę. Bądź co bądź, tu przynajmniej wiemy, że wydawana jest świetna gra. :)
Również. Bardzo bym chciał, by ta wersja była realnie lepsza.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: brazylianwisnia »

Oryginalnie zamki i wszystkie dodatki też były bardzo drogie. I nie zawierały plansz x4 wiec z tej perspektywy nie wydaje się tak drogo :-P nie wiem tylko po co te plastikowe zamki..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: litk »

Czy to będzie potem w sklepach?
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: SnoWho »

Po początkowej ekscytacji z mojej strony pas, pomimo że jestem fanem pierwowzoru i jest to jedna z gier w którą z moją drugą połówką gram najczęściej. Tym dalej w las tym gorzej.

Totalnie nie widzę sensu minisów dla zamków bo nie mają żadnego wpływu na gameplay a zwiekszają koszty, powiększają pudło i dodatkowo zasłaniają kafle. A, no i wymagają pomalowania bo chyba nikt nie będzie grać w tak kolorowy tytuł z szarymi figurkami. Odnoszę wrażenie że zostały dodane tylko po to bo masa bez figurek nie kupi...

Fajnie, że są dwuwarstwowe planszetki i czytelniejsze kafle. Poza tym dla mnie zalety się kończą. Insert? Do podstawki wystarczyło dokupić parę kolorowych materiałowych woreczków za 30zł i gra rozkłada się błyskawicznie a dodatkowo można z nich wygodnie losować żetony przy zmianie tur. W zasadzie poza tymi woreczkami nie potrzeba więcej plastiku, bo wszystko mieści się w kompaktowym pudle, które nie waży za dużo a i nie zajmuje miejsca.

Jak dla mnie robienie z tej gry "kobyły" i to za 500zł mija się z celem i osobiście wolę te pieniądze wykorzystać na tytuły które faktycznie mają tę cenę jakoś uwarunkowaną, bo i do splendoru da się dodać insert, zrobić metalowe żetony (albo dać kamienie) i grubsze karty, tylko po co?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: brazylianwisnia »

SnoWho pisze: 22 maja 2022, 12:39 Po początkowej ekscytacji z mojej strony pas, pomimo że jestem fanem pierwowzoru i jest to jedna z gier w którą z moją drugą połówką gram najczęściej. Tym dalej w las tym gorzej.

Totalnie nie widzę sensu minisów dla zamków bo nie mają żadnego wpływu na gameplay a zwiekszają koszty, powiększają pudło i dodatkowo zasłaniają kafle. A, no i wymagają pomalowania bo chyba nikt nie będzie grać w tak kolorowy tytuł z szarymi figurkami. Odnoszę wrażenie że zostały dodane tylko po to bo masa bez figurek nie kupi...

Fajnie, że są dwuwarstwowe planszetki i czytelniejsze kafle. Poza tym dla mnie zalety się kończą. Insert? Do podstawki wystarczyło dokupić parę kolorowych materiałowych woreczków za 30zł i gra rozkłada się błyskawicznie a dodatkowo można z nich wygodnie losować żetony przy zmianie tur. W zasadzie poza tymi woreczkami nie potrzeba więcej plastiku, bo wszystko mieści się w kompaktowym pudle, które nie waży za dużo a i nie zajmuje miejsca.

Jak dla mnie robienie z tej gry "kobyły" i to za 500zł mija się z celem i osobiście wolę te pieniądze wykorzystać na tytuły które faktycznie mają tę cenę jakoś uwarunkowaną, bo i do splendoru da się dodać insert, zrobić metalowe żetony (albo dać kamienie) i grubsze karty, tylko po co?
Pytanie czy miałeś większą ilość dodatkow bo dopiero wtedy pojawia się potrzeba insertu. Kampania jest skierowana do osób które chcą ładniejszy big box niż ten co jest. Minis to dla mnie też zły pomysl ale podobają mi się nowe grafiki, planszetki. Zobaczymy co będzie w SG i czy będzie standardowo 15% zniżki na grupowce.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: elayeth »

vnzk pisze: 21 maja 2022, 07:51 2. Trudno mi sobie wyobrazić spontaniczne zgarnięcie z półki sześciu kilogramów wychodząc do znajomych na granie (z podobnych powodów, cztery kilogramy Smartphona również rzadko się przemieszczały).
Coś w tym jest. Teraz sam zaczynam się zastanawiać czy to nie jest przerost formy i przeładowanie gry plastikiem itp.? Do myślenia dał mi przykład z mojej kolekcji. Ze 2 lata temu wymieniłem Suburbie na wersje Deluxe. 2 razy podchodziłem do rozkładania, ale pudło jest tak przekombinowane, że dwa razy, w ostatniej chwili odpuszczałem. I ta Suburbia leży na bardzo wąskiej „półce wstydu”, właśnie z uwagi na ten przerost formy.
Zamki chcialem brać, teraz muszę zobaczyć, czy oby gra nie jest przeładowana…
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: garg »

Chyba wszyscy zapominamy, że to jest wersja raczej kolekcjonerska, czyli nie służy do grania, tylko do kolekcjonowania.

Do grania mamy stare wersje :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ