Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Spike_85
Posty: 26
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Spike_85 »

Witam

Na stronie FFG pojawiła się informacja o pierwszym dodatku do gry Battlestar Galactica :lol:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidn=596
Sama gra raczej dobrze się sprzedaje (biorąc pod uwagę rankingi sklepów), reprezentuje wysoki poziom i posiada spore grono miłośników (do którego należę). Dla posiadaczy tytułu pozycja obowiązkowa :wink:

Pytanie do osób zorientowanych: Jak oceniacie szansę wydania tego dodatku w naszym kraju?
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Wehr »

Fakt, ja już kosę na sztorc postawiłem i czekam. ;p
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: kruck »

Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: kruck »

Soulless pisze:Polska język nie jest sci-fi język...
A o p. Lemie słyszałeś?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Soulless »

kruck pisze:
Soulless pisze:Polska język nie jest sci-fi język...
A o p. Lemie słyszałeś?
Moje poglądy nie są pozbawione podstaw, ani wiedzy elementarnej.
Fantastykę sam piszę i wiem co mówię - polska język nie jest sci-fi język.
Do światowego kanonu słownictwa i nazw, oraz akronimów, nie przebiło się prawie nic z języka polskiego, no może poza RPN u matematyków (reverse polish notation).
Niemalże każdy nowy wynalazek techniczny i pomysł w fantastyce otrzymuje anglojęzyczną nazwę. Ostatnim antyprzykładem był bodajże "robot" czecha Karela Capka.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Wehr »

Phy! A sepulki? :evil: :evil:
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Perpetka »

Pytanie okołoserialowe - czy mogę czytać o dodatku bez nadziewania się na spojlery? Jestem pod koniec drugiej serii, na informacje o Pegasus expansion na szczęście trafiłam dwa dni po obejrzeniu odcinka "Pegasus", ale już np. fanowski dodatek z BGG zdradził mi za dużo o losach Billy'ego... I tak się teraz trochę boję patrzeć w ogóle...
Awatar użytkownika
Spike_85
Posty: 26
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Spike_85 »

Obejrzałem cały serial Battlestar Galactica (po kupnie gry, żeby lepiej wczuć się w klimat :lol:), a w ostatni weekend pilot prequela serialu (Capricę - według mnie niezbyt udany :wink: )...

Jeśli chodzi o informację dotyczące dodatku - są one dosyć skromne. Ujawnione postacie powinny być znane na tym etapie (admirał Helena Cain, oraz 2 cylonów).
Dodatek przynosi 2 nowe plansze - znanego już Pegasusa, 2 lokacja może trochę sugerować... (nazwa i bardzo krótki opis - odnosi się do wydarzeń wynikających z zakończenia 2, a rozgrywających się w początkowych odcinkach 3 sezonu).

Tak więc na wszelki wypadek radzę poczekać. :wink:

Na tym etapie serialu mogę zdradzić... że dodatek zapowiada się naprawdę świetnie :D
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 10:55 przez Spike_85, łącznie zmieniany 1 raz.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Perpetka »

no more spoiler ;)





Dzięki... ---- ujawnia się jako Cylon w ostanim odcinku 2. serii... obejrzałam go wczoraj... po tym poście :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 16:30 przez Perpetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: wojo »

Spike_85 zdobywasz nagrodę w konkursie za najlepszy zepsuwacz (spoiler) jaki kiedykolwiek widziałem na jakimkolwiek forum :)

Zresztą pytanie: "Czy przyglądanie się tej grze nie zepsuje mi przyjemności z oglądania serialu?" samo się prosi o takie zepsucie, czyż nie :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Spike_85
Posty: 26
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Spike_85 »

:oops: Skoro jest jakaś nagroda, chciałem podziękować całej kapitule.

Wyróżnienie to bardzo wiele dla mnie znaczy, dedykuję ją moim znajomym, a szczególnie osobom z forum gry-planszowe :wink:
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: wojo »

Proponuje jednak wyedytować post i usunąć spoilery ... ja tam serialu nie oglądam ale nie ma sensu psuć zabawy innym, którzy tam zajrzą.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: jax »

Ha właśnie obejrzałem odcinek 'Pegasus' i nie będę naturalnie spojlerował, ale powiem tylko tyle że porównaniu z nim cały sezon 2 do tego odcinka właśnie to crap po prostu (no jeszcze odcinek wcześniej (Flight of the Phoenix) prezentował niezły poziom). Pegasus jest genialny, chyba na coś takiego przez cały czas czekałem w tej serii. Jak dotąd najlepszy odcinek serii albo top 3 przynajmniej. Ciekawe jak to przekują na dodatek do gry - jestem dopiero na początku Pegasusowego wątku, ale podejrzewam, że nowych ciekawych postaci i wydarzeń brakować nie będzie :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica

Post autor: aZiss »

Odkopuję z pytaniem, bo w sumie nie znalazłem odpowiedzi ...

Kupuję swój egzemplarz. Chciałem porównać z angielską wersją. Jak wygląda kwestia błędów w polskim wydaniu tzn. jakieś kwestie nie mieszczące się w zadanym obszarze, literówki, brzydki font na kartach, błędy w instrukcji, gorsza jakość komponentów itp. ??
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Battlestar Galactica

Post autor: FormatC »

Wydaje mi sie, ze nie ma roznicy w jakosci wykonania - w koncu wszystkie wersje jezykowe byly drukowane w tej samej drukarni... Reksio przynajmniej nie zauwazyl, zeby polska wersja byla gorsza od oryginalnej (widzial i gral w obie wiec ma porownanie). Bledow edytorskich tez nie zauwazylismy. :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: waffel »

wojo pisze:Proponuje jednak wyedytować post i usunąć spoilery ... ja tam serialu nie oglądam ale nie ma sensu psuć zabawy innym, którzy tam zajrzą.
Ludzie, jak można spojlerować coś, co wyszło jakieś 5 lat temu? Kto chciał, ten obejrzał.

http://www.penny-arcade.com/comic/2005/12/05/

Może jeszcze nie mówmy, że Darth Vader jest ojcem Luka, że Titanic tonie a Spartan ktoś zdradza a reszta ginie? Może przecież ktoś nie widział i nie należy mu psuć zabawy :) Jakby co ja też nie widziałem BSG ale miałem na to tyle lat że teraz sam jestem sobie winien że internet jest pełen spoilerów.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Ink »

Jednakowoz na tym akurat forum, ktore nie jest forum milosnikow seriali fantastycznych, a planszowek, mozliwa jest sytuacja, ze dopiero planszowka wzbudzila czyjes zainteresowanie serialem i teraz nadrabia on zaleglosci.

A poza tym jest pewna roznica miedzy spoilerem do 300 (wiedza historyczna), SW (obecność w kulturze popularnej) a do Battlestara (gdzie osia fabuly jest fakt, ze nie wiadomo, kto jest kim).

Jasne, ze mozna spoilnac "W imię zasad! Nie oglądałeś - trać!". Ale można też się powstrzymać i wziąc pod uwagę, że może choć jedna osoba będzie się dzięki temu lepiej bawiła.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 10:46 przez Ink, łącznie zmieniany 1 raz.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: yosz »

waffel pisze:a Spartan ktoś zdradza a reszta ginie?
maaaaaaaaaaaan, nie wiedziałem, że ktoś zdradza... nie oglądałem filmu :evil: ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: wojo »

Jeżeli ktoś pyta czy granie w grę zepsuje mu przyjemność z serialu (otwarcie pisze że właśnie go ogląda) ... to jak dla mnie odrobina dobrej woli sugeruje NIE zdradzanie tych kawałków. Gdyby w tym temacie to pytanie nie padło Twoja argumentacja miałaby większy sens.

Sam nie oglądałem serialu, nie interesuje mnie.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Simon99
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2009, 09:51
Lokalizacja: Zabrze

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Simon99 »

Mi się wydaje, że jak ktoś sobie nie chce psuć serialu to niech lepiej nie wchodzi do tego tematu i tyle. Nikt się wtedy nie będzie musiał martwić, że coś przez przypadek zaspoilerował, a osoby które nie chcą sobie popsuć serialu też będą miały spokój i tyle.

Poza tym ja uważam, że samo napisanie o pojawieniu się pegazusa i podaniu jedenego cylona (tym bardziej tego z masowej produkcji) to nie jest jakiś tam wielki spoiler. O wiele bardziej by można było popsuć zabawę podając wszystkich cylonów albo pisząc jaką rolę odgrywa dana postać w ostatnim sezonie/odcinku.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: janekbossko »

jak to nie wchodzic do tematu? to jak mam sie dowiedzieć o dodatku? ze szklanej kuli? po to jest to forum :)

Ja juz mam serial za sobą - polecam każdemu komu gra się podoba.
Awatar użytkownika
Simon99
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2009, 09:51
Lokalizacja: Zabrze

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Simon99 »

janekbossko pisze:jak to nie wchodzic do tematu? to jak mam sie dowiedzieć o dodatku? ze szklanej kuli? po to jest to forum :)

Ja juz mam serial za sobą - polecam każdemu komu gra się podoba.
Przecież jak widnieje temat o nazwie : "Battlestar Galactica - Pegasus Expansion" to osoby, które chcą się dowiedzieć o tym dodatku i ich nie obchodzi to czy widzieli czy też nie serialu to sobie obejrzą. A cała reszta osób niech sobie podaruje zaglądanie do tematu do momentu dopóki nie obejrzą sobie tej części serialu i tyle.

Mnie też już nie obchodzi, bo mam za sobą serial. Znaczy jak ktoś coś zaspoileruje to mnie to nic nie obchodzi i tyle.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Wehr »

Polska wersja jest okej.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Wehr »

No ja do BSG wciągnąłem już pięć osób dzięki grze. :-)
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
ODPOWIEDZ