(Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
okienko1234
Posty: 229
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 67 times
Been thanked: 26 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: okienko1234 »

Sir_Yaro pisze: 02 sty 2022, 19:31 ALe zbiórkę na co dokładnie ?
Hmm... na co najmniej cały core?
Wliczając pudełko, mapę, karty, ekwipunek etc.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

okienko1234 pisze: 02 sty 2022, 19:36
Sir_Yaro pisze: 02 sty 2022, 19:31 ALe zbiórkę na co dokładnie ?
Hmm... na co najmniej cały core?
Wliczając pudełko, mapę, karty, ekwipunek etc.
Aha w tym sensie. To takie uwagi z doświadczenia w PnP
- Jeśli chcesz to komuś zlecić do ręcznego wykonania, to przeważnie za x kopii zapłacisz x razy więcej niż za 1 kopię. Ręczna robota przy większej ilości się nie zmniejsza specjalnie kosztów. 1 kopia może kosztować spokojnie ponad 1000zł. Chyba że ktoś bardzo nisko ceni swój czas - takich też się da znaleźć :P
- Nie każda drukarnia zechce to wydrukować. Nie każda powycina wszystko. Nie każda przyjmie pliki, które są zrobione pod domowy druk.
- sensowną oszczędność w drukarni zaobserwujesz dopiero przy około 8-10 kopiach (okolice 10000 kart).
- drukarnia i tak najprawdopodobniej weźmie około połowy ceny oryginału (i to są raczej zaniżone wartości przy cenach papieru sprzed 2 lat).
- oczywiście wszystko zależy od firmy i od osoby organizującej więc wszystko może być inaczej.... :P
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 20:41 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 2 razy.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: chemik22 »

Rok temu się orientowałem w temacie i wydruk za całość w MB Print wychodził lekko 1200zł, choć to były mocno wstępne przymiarki do nie wszystkich elementów. Dałem sobie spokój i zamówiłem wersję 1.6 wówczas bo stwierdziłem że nawet jak opchnę plastik to i tak wyjdzie taniej. Minus oczywiście że z dostawą jeszcze niewielką chwilkę poczekam.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

chemik22 pisze: 03 sty 2022, 00:23 Rok temu się orientowałem w temacie i wydruk za całość w MB Print wychodził lekko 1200zł, choć to były mocno wstępne przymiarki do nie wszystkich elementów. Dałem sobie spokój i zamówiłem wersję 1.6 wówczas bo stwierdziłem że nawet jak opchnę plastik to i tak wyjdzie taniej. Minus oczywiście że z dostawą jeszcze niewielką chwilkę poczekam.
Ale mówisz o 1 kopii, prawda ?
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: chemik22 »

Sir_Yaro pisze: 03 sty 2022, 01:08
chemik22 pisze: 03 sty 2022, 00:23 Rok temu się orientowałem w temacie i wydruk za całość w MB Print wychodził lekko 1200zł, choć to były mocno wstępne przymiarki do nie wszystkich elementów. Dałem sobie spokój i zamówiłem wersję 1.6 wówczas bo stwierdziłem że nawet jak opchnę plastik to i tak wyjdzie taniej. Minus oczywiście że z dostawą jeszcze niewielką chwilkę poczekam.
Ale mówisz o 1 kopii, prawda ?

Tak oczywiście jedna kopia. Może jakbym chciał więcej kopii byłoby taniej, niemniej po zastanowieniu doszedłem do wniosku że aż tak dużo nie dołożę do wersji 1.6 a dostanę dodatkowo kilogram plastiku którego jeśli mnie nie wciągnie sklejanie to sprzedam fanom bitewniaków. Faktem jest że szybciej udałoby się zagrać gdybym zdecydował się na PnP. Na dzień dzisiejszy jeszcze dochodzi kwestia podwyżki cen jeśli chodzi o wersję 1.6 więc w sumie nie wiem jaką decyzję bym podjął.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

chemik22 pisze: 03 sty 2022, 15:02 Tak oczywiście jedna kopia. Może jakbym chciał więcej kopii byłoby taniej, niemniej po zastanowieniu doszedłem do wniosku że aż tak dużo nie dołożę do wersji 1.6 a dostanę dodatkowo kilogram plastiku którego jeśli mnie nie wciągnie sklejanie to sprzedam fanom bitewniaków. Faktem jest że szybciej udałoby się zagrać gdybym zdecydował się na PnP. Na dzień dzisiejszy jeszcze dochodzi kwestia podwyżki cen jeśli chodzi o wersję 1.6 więc w sumie nie wiem jaką decyzję bym podjął.
Chciałem napisać, że masz rację, ale przypadkowo sprawdziłem ceny papieru foto, który przeważnie używam do PnP. W ciągu ostatnich 12 miesięcy poszedł o 60% w górę! I to tani papier foto, bo ten lepszy to zawsze był bardzo drogi... Za sam papier na karty do KDM ze zgrubnych obliczeń wychodzi mi 300zł+, atrament ze 150zł. A to dopiero najprostsza i najszybsza część... Oczywiście chodzi o taką porządną wersję. Bo wsuwki do koszulek na papierze ksero to wciąż mocno poniżej 100zł spokojnie się wykona...
Probe9
Posty: 2453
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Probe9 »

Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

+ dodany podręcznik ze zmianami z wersji 1.6
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

"Legendary card pack" aktualizujący grę do 1.6 został zrobiony (katalog _Dodatki).
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Pynio »

Czy ktoś jest mi w stanie dać informację jaki jest spad (tak to się chyba nazywa) w kartach typu "sprzęt" - chodzi o te małe. Karta chyba powinna mieć 50,8 mm. Tak?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Pynio pisze: 27 sty 2022, 14:28 Czy ktoś jest mi w stanie dać informację jaki jest spad (tak to się chyba nazywa) w kartach typu "sprzęt" - chodzi o te małe. Karta chyba powinna mieć 50,8 mm. Tak?
Z tego co widzę jest to 59px, czyli przy 300dpi to jest 5mm. A karta wyświetla mi się, że ma 50,97mm
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

2022/02/06 - Dodane tłumaczenie "Echa śmierci 1 i 2" oraz Ocalali X-lecia. Poprawiona karta osady żuka, wydarzenia na łowach Gorma.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

2022/02/16 - Korekta karty "maska nerwowa" Obserwatora
Dodane mini dodatki:
Biały mówca, łowca mieczy
Percival
Fade
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Dodany mini dodatek
Opowieść o krwi
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: krecilapka »

Pynio pisze: 27 sty 2022, 14:28 Czy ktoś jest mi w stanie dać informację jaki jest spad (tak to się chyba nazywa) w kartach typu "sprzęt" - chodzi o te małe. Karta chyba powinna mieć 50,8 mm. Tak?
Nie. Te kwadratowe karty ekwipunku netto po obcięciu spadu powinny mieć format 51x51 mm. Ale w tym przypadku 0,2 mm to nie stanowi żadnej różnicy :).
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

W folderze "\_Dodatki\Smoczy Król", w pliku "smoczy_król_std_v1.07.pdf" na stronie 11 pierwsza karta w lewym górnym rogu to powtórzenie Akcji Podstawowej ze strony pierwszej. Wygląda, jakby w tym miejscu powinna być karta Sztucznej Inteligencji.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

qreqorek pisze: 18 mar 2022, 01:53 W folderze "\_Dodatki\Smoczy Król", w pliku "smoczy_król_std_v1.07.pdf" na stronie 11 pierwsza karta w lewym górnym rogu to powtórzenie Akcji Podstawowej ze strony pierwszej. Wygląda, jakby w tym miejscu powinna być karta Sztucznej Inteligencji.
Już jest dostępny poprawiony plik. Na szczęście ta karta nie pojawiła się zamiast czegoś, a jedynie dodatkowo.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sever »

Hejka, to jest w całości update do 1.6? Ponadto czym dokładnie różni się 1.5 od 1.6? Pytam ponieważ zainspirowałeś mnie do tego by przygotować moda na tabletop z twoim spolszczeniem jeśli można :D.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Sever pisze: 24 mar 2022, 13:14 Hejka, to jest w całości update do 1.6? Ponadto czym dokładnie różni się 1.5 od 1.6? Pytam ponieważ zainspirowałeś mnie do tego by przygotować moda na tabletop z twoim spolszczeniem jeśli można :D.
Dodałem dla Ciebie do katalogu z aktualizacją pliki infoX.png z opisem zmian.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sever »

Sir_Yaro pisze: 24 mar 2022, 14:00
Sever pisze: 24 mar 2022, 13:14 Hejka, to jest w całości update do 1.6? Ponadto czym dokładnie różni się 1.5 od 1.6? Pytam ponieważ zainspirowałeś mnie do tego by przygotować moda na tabletop z twoim spolszczeniem jeśli można :D.
Dodałem dla Ciebie do katalogu z aktualizacją pliki infoX.png z opisem zmian.
O ekstra! Dzięki wielkie 😁, dam znać jak uporam się z modem dla wszystkich zainteresowanych ;)
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

Czy ktoś już zlecał druk komuś? Interesowała by mnie sama podstawka kart bo grę samą w sobie posiadam.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

raiden25 pisze: 25 maja 2022, 15:51 Czy ktoś już zlecał druk komuś? Interesowała by mnie sama podstawka kart bo grę samą w sobie posiadam.
Ja robiłem rekonesans 2 miesiące temu. Na testy w drukarni z prawdziwego zdarzenia i w punkcie ksero, ale z porządnym sprzętem, a nie tylko jakimś kseroksem wydałem blisko 100 PLN. Jakość w obu przypadkach - rewelka (na papierze 350g). W profesjonalnej drukarni oferowali też wycinanie kart i zaokrąglanie narożników. Cena - zależnie od opcji w okolicach lub powyżej 1000 PLN. Do tego dochodził problem, że pliki nie są gotowe, aby dać je do drukarni i powiedzieć - "wszystko w jednym egzemplarzu dwustronnie poproszę", więc musiałbym sporo czasu poświęcić na ich przerobienie. Finalnie zdecydowałem się na zakup drukarki Epson Ekotank L3250 (tanie drukowanie z wlewanych tuszy). Drukuję na niej jednostronnie na papierze 280g (co nie jest takie oczywiste, większość atramentówek nie łyknie tak grubego papieru) i na to idzie naklejka, co daje przybliżoną grubość i sztywność oryginalnych kart. Jakość jest niższa, ale też bardzo wysoka. Finalnie mam podobny koszt, którego lwią część stanowi drukarka, ale ta po projekcie zostanie na stanie. Należy tu nadmienić, że robienie hand made w planszówkach to dla mnie nie pierwszyzna i wyciąłem już tysiące kart, a co za tym idzie mam wprawę, wiedzę i narzędzia (które jeśli ktoś ich nie posiada, to trzeba się liczyć z kilkuset złotowym wydatkiem na nia). Wycinanie kart ręcznie (nóż krążkowy) z podstawki wraz z robieniem zaokrągleń (co zjada więcej czasu niż by się mogło wydawać) szacuję na około 100h, co potwierdza zrobienie pierwszych 15%.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

qreqorek pisze: 25 maja 2022, 16:18
raiden25 pisze: 25 maja 2022, 15:51 Czy ktoś już zlecał druk komuś? Interesowała by mnie sama podstawka kart bo grę samą w sobie posiadam.
Ja robiłem rekonesans 2 miesiące temu. Na testy w drukarni z prawdziwego zdarzenia i w punkcie ksero, ale z porządnym sprzętem, a nie tylko jakimś kseroksem wydałem blisko 100 PLN. Jakość w obu przypadkach - rewelka (na papierze 350g). W profesjonalnej drukarni oferowali też wycinanie kart i zaokrąglanie narożników. Cena - zależnie od opcji w okolicach lub powyżej 1000 PLN. Do tego dochodził problem, że pliki nie są gotowe, aby dać je do drukarni i powiedzieć - "wszystko w jednym egzemplarzu dwustronnie poproszę", więc musiałbym sporo czasu poświęcić na ich przerobienie. Finalnie zdecydowałem się na zakup drukarki Epson Ekotank L3250 (tanie drukowanie z wlewanych tuszy). Drukuję na niej jednostronnie na papierze 280g (co nie jest takie oczywiste, większość atramentówek nie łyknie tak grubego papieru) i na to idzie naklejka, co daje przybliżoną grubość i sztywność oryginalnych kart. Jakość jest niższa, ale też bardzo wysoka. Finalnie mam podobny koszt, którego lwią część stanowi drukarka, ale ta po projekcie zostanie na stanie. Należy tu nadmienić, że robienie hand made w planszówkach to dla mnie nie pierwszyzna i wyciąłem już tysiące kart, a co za tym idzie mam wprawę, wiedzę i narzędzia (które jeśli ktoś ich nie posiada, to trzeba się liczyć z kilkuset złotowym wydatkiem na nia). Wycinanie kart ręcznie (nóż krążkowy) z podstawki wraz z robieniem zaokrągleń (co zjada więcej czasu niż by się mogło wydawać) szacuję na około 100h, co potwierdza zrobienie pierwszych 15%.
Myślałem że pliki są zrobione pod druk dwustronny. Mam też taką drukarkę i robiłem sobie już talie ale nie w takiej ilości :D
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

raiden25 pisze: 25 maja 2022, 16:55 Myślałem że pliki są zrobione pod druk dwustronny.
Pliki są zrobione pod druk dwustronny, ale wymagają wiedzy na temat gry i manualnej obsługi drukowania. Jest tak, ponieważ w jednym pliku masz np. pierwsze 5 stron to rewers, a następne 12 to awers. I teraz musisz wiedzieć że dla pierwszych 3 stron awersu przeznaczona jest pierwsza strona z reversem, potem dla czwartej strony rewersu jest drugi awers itd.

BTW pliki są bardzo profesjonalnie przygotowane, w zasadzie to nie pracowałem na lepszych. Do tego stopnia, że jak chciałem coś przerobić w PDFach to nie mając źródeł mój soft pogarszał jakość, więc pozostaje po prostu drukowanie. Dlatego zdecydowałem się na naklejki jako awers, tym bardziej że ja mam wersję 1.6, a pliki są pod 1.5 i trzeba to potem obsłużyć Legendary Update Packiem 1.6, a to dodatkowe 15 stron w jeszcze innej koncepcji (pół strony awers, pół rewers - a to nie ułatwia).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

qreqorek pisze: 25 maja 2022, 17:17 Dlatego zdecydowałem się na naklejki jako awers, tym bardziej że ja mam wersję 1.6, a pliki są pod 1.5 i trzeba to potem obsłużyć Legendary Update Packiem 1.6, a to dodatkowe 15 stron w jeszcze innej koncepcji (pół strony awers, pół rewers - a to nie ułatwia).
O proszę. Możesz wyjaśnić? Bo ja mam wersje 1.6 - tutaj widziałem że jest instrukcja 1.6 a tłumaczenie kart jest po 1.5?
ODPOWIEDZ