Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Z jakiegoś powodu nie kupiliście Mezo gdy było za pół darmo i tego się trzymajcie ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 02 cze 2022, 13:29 Skąd ja to znam. Nawet z kodem 10% (URODZINY-PLANSZEO) nie mogę się przemóc, bo z paczką wychodzi 130 🤦

No nic dusza Janusza będzie polować na używkę w dobrej cenie
Ja zamknąłem oczy i lewą ręką (żeby prawa nie widziała co robię) klepnąłem....radzę brać puki jest . Nie żebym wywierał presję albo jakieś FOMO, tak tylko piszę że się kończy na magazynach że na I-shopie czy Planszove wymyło że na OLx używki po 150+ że Gambit się nie zna a Gizmoo się zna, że jak Trzewik poleca to musi być dobre itd....na spokojnie bez stresu :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Abizaas »

My ostatnio kupiliśmy:

Bonfire - bo zameczki fajne i stwierdziliśmy, że wypróbujemy też co innego Felda (zastanawialiśmy się też nad Trajanem, jednak padło na Bonfire)

GWT 2ed - często widzę opinie że to jedno z lepszych euro jakie można kupić więc chcę przetestować :)

Ark Nova - preorder, nie jestem przekonany bo Terraformacji nie lubię ale sądząc po popularności łatwo zejdzie na olx jak się nie spodoba

Grand Austria Hotel - zazwyczaj euraski chodzą fajnie w 3-4 osoby, a GAH to podobno bardzo fajna dwuosobówka. Do tego podoba mi się tematyka więc zobaczymy co to będzie, też nie przewiduje by były problemy z pozbyciem się jeżeli nie przypasi.

Wcześniej w tym (lub ubiegłym) roku zamówione jeszcze Voidfall i On Mars: Alien Invasion

Z ostatniego posta który wrzucałem w ten temat zostały mi 3/4 gry więc może i teraz moje wybory będą całkiem trafne, zobaczymy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: skibo »

Ostatnio upolowałem :

PRAGA CAPUT REGNI - czekałem rok na dodruk z bonusem :) a że był to mój must have number one :D więc jest.
Coimbra - kolorowa, fajna wypraska, słyszałem dobre opinie :)
Montana - bo była promka i spodobały się drewniane żetony jak z KS , na Planszwych Newsach omawiali , że spoko ( po rozgrywce okazało się , że siadło elegancko :)

W kolejce czeka:

IKI
Boonlake
Great Western Trail 2ed
Merv - jeśli wyda ktoś po PL


Poniżej moja kolekcja zbierana sukcesywnie od 1,5 - 2 lat . :) "

Obrazek

Niestety miejsce na kallaxie się skończyło , więc narazie tyle :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

skibo pisze: 02 cze 2022, 15:32

Niestety miejsce na kallaxie się skończyło , więc narazie tyle :D
:lol: :lol: :lol:

Dobry żart

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: garg »

Ja na tym Kallaxie widzę miejsce na jeszcze co najmniej dwanaście pudełek. :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

garg pisze: 02 cze 2022, 16:35 Ja na tym Kallaxie widzę miejsce na jeszcze co najmniej dwanaście pudełek. :mrgreen:
Lata praktyki to jednak robią swoje :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Chudej »

Wyprawa do Newdale - bo była bardzo dobra promka w sklepie Lacerty, a potem i w innych sklepach, a póki co na Pfisterze się nie zawiodłem. Miałem uważać na kulty designerów, bo już się przejechałem raz na Feldzie, ale tutaj gra okazała się bardzo dobra.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: skibo »

garg pisze: 02 cze 2022, 16:35 Ja na tym Kallaxie widzę miejsce na jeszcze co najmniej dwanaście pudełek. :mrgreen:
Ps :) zapomniałem - pudełka po dodatkach już są schowane - dodatki upchnięte w podstawki :) :) wiec ciut faktycznie miejsca zostało :) akurat na 4 tytuły :)
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: VincentVega »

Scythe i Diuna imperium - nie planowałem kupna, ale trafiła się okazja kupić obie za 330zł, mam nadzieję że nie będę żałować :shock:
Kal-El83
Posty: 1143
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 128 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Umatched: Bruk i Mgła w oczekiwaniu na dodruk Unmatched vol.1 i wysylke Unmatched vol.2 :lol:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Marvel United dodatek Strażnicy Galaktyki - bo bardzo się wkręciłem i te figurki 👍 ;)
Mialem podstawkę, sprzedałem, kupiłem ponownie i zaskoczyło jak diabli.

Księga cudów - sentyment z starych czasów do rozkładanych ksiażek, tutaj mamy świetne ameri do grania z córką. Figurki też sympatyczne.

Dice Throne zestaw nr.3 - bo chciałem jakaś szybką karciankę pojedynkową do grania z córką. Kosteczki są cool.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 869
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: konradstpn »

skibo pisze: 02 cze 2022, 19:58
garg pisze: 02 cze 2022, 16:35 Ja na tym Kallaxie widzę miejsce na jeszcze co najmniej dwanaście pudełek. :mrgreen:
Ps :) zapomniałem - pudełka po dodatkach już są schowane - dodatki upchnięte w podstawki :) :) wiec ciut faktycznie miejsca zostało :) akurat na 4 tytuły :)
Jest tam jeszcze sporo miejsca. Tak na szybko widzę, że bez żalu możesz pozbyć się przenajmniej 6-7 pozycji :wink:
Gram, więc jestem.
cappuccinko
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2020, 09:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: cappuccinko »

Fontanna młodości (dodatek do Zaginionej Ekspedycji, którą kupiłem dawno temu w przedsprzedaży do grania z synem w kooperacji, gdy jeszcze miał problemy z akceptacją porażki) bo:
- chciałem dać drugie życie tej przyjemnej, mocno ogranej przez nas grze do której coraz rzadziej wracaliśmy
- cena w aleplanszowkach spadła poniżej 10 złotych

Wyścig balonów bo:
- koszty dostawy w aleplanszówkach były wyższe niż wartość zamówienia :wink:
- też była na wyprzedaży w super cenie
- po zapoznaniu się stwierdziłem, że to może być fajny rodziny tytuł (i taki jest - nawet żonie się spodobał :shock: z wyjątkiem warunku zwycięstwa na punkty, a nie na odległość)
- uwielbiam Pędzące żółwie (dzięki nim wróciłem do planszowek :wink: ), a ta gra wydała mi się podobna
- w moim mieście organizowane są zawody balonowe

Udane cebulowe zakupy! :mrgreen:
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Xoltro »

Kupiłem:

Diuna imperium - zagrałem raz, bardzo mi się spodobało. Łatwe zasady, duża głębia, jest interakcja czyli to co uważam powinna mieć każda dobra gra euro.

Tsukuyumi - chciałem kupić na premierę ale kupił znajomy. Niestety przez rok zagraliśmy raz i jakoś nie chciał tego zbyt często przynosić... Potem ceny poszły w górę a do tego nie można było kupić jednego dodatku dostępnego w preorderze. Dzisiaj udało się na taniej książce kupić z outletu jeszcze z jakimś kodem tsukuyumi za 140 zł. Żal było nie brać
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Jako że dziś mniej więcej obowiązuje zasada "albo kupujesz w przedsprzedaży albo nie grasz" to skusiłem się na Ark Nova. A dodatkowo dorzuciłem dodatek do Tzolkina, bo czemu by kiedyś nie spróbować zagrać zupełnie inaczej. Zestawienie raczej osobliwe i długoterminowe, jeśli chodzi o plany do zagrania, no ale - jak to powiedział Linda w "Czasie surferów" - "lepiej mieć niż później żałować".
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Kupiłem na pocieszenie Lacercie:
Le havre - w sumie w duże, suche i długie gry gram już tak rzadko, że nie powinienem kupować. Tym bardziej, że gier Rosenberga nie lubię za ich rozbuchanie do grwnic absurdu. Uznajmy, ze to ostatnia szansa tego projektanta.

Park niedźwiedzi - bo nie lubię Patchworku ale syn lubi. Spróbuję parku, jak będzie lepszy to może syn się zgodzi na pozbycie Patchworka.

Wyspa skye z dodatkiem Druidzi - w wyspę grałem kiedyś i bardzo mi się podobała. Była na liście zakupu od dawna więc to nieco mniej impulsywny zakup. Lubię w tej grze budowanie krainy jak z Carcassone czy Królestwo w budowie z jednoczesnym aspektem licytacji, które występuje w moich ulubionych Zamkach Szalonego.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 218 times
Been thanked: 91 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Elo »

Le Havre - miałem na radarze od jakiegoś czasu, po przeczytaniu o co chodzi dokładniej nakręciłem się jeszcze bardziej, a z okazji kończących się zapasów w sklepach i zakończeniu działalności Lacerty w dotychczasowej formie uznałem, że to ten moment.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Kontynuując zakupy Lacertoee dziś dokupiłem jeszcze w Rebelu:
Montana - nie chciałem jej, wiele opinie na bgg ma dość negatywne ale forumowicze nasi chwalą wiec wypróbuję i sam osądzę.

Magic maze Weź i czmychaj - przypuszczam, że tytuł może nie mieć dodruku a zawsze mnie intrygowała do rodzinnych rozgrywek.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2562 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

seki pisze: 12 cze 2022, 14:17 Montana - nie chciałem jej, wiele opinie na bgg ma dość negatywne.
Negatywne opinie biorą się z dwóch powodów:
1. Ludzie nie wiedzą co to jest za typ gry i nie podoba im się, że nie jest to gra na punkty, a wyścig w którym jest tylko jeden zwycięzca.
2. Gra na dwie osoby jest słaba, bo mechanika licytacji nie działa jak należy. Moim zdaniem na pudle powinno być od razu napisane, że to gra 3-4 graczy.

P.S. A Le Havre to moim zdaniem najlepsza gra Rosenberga. ;)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

seki pisze: 12 cze 2022, 08:05 Kupiłem na pocieszenie Lacercie:
Le havre - w sumie w duże, suche i długie gry gram już tak rzadko, że nie powinienem kupować. Tym bardziej, że gier Rosenberga nie lubię za ich rozbuchanie do grwnic absurdu. Uznajmy, ze to ostatnia szansa tego projektanta.

Park niedźwiedzi - bo nie lubię Patchworku ale syn lubi. Spróbuję parku, jak będzie lepszy to może syn się zgodzi na pozbycie Patchworka.

Wyspa skye z dodatkiem Druidzi - w wyspę grałem kiedyś i bardzo mi się podobała. Była na liście zakupu od dawna więc to nieco mniej impulsywny zakup. Lubię w tej grze budowanie krainy jak z Carcassone czy Królestwo w budowie z jednoczesnym aspektem licytacji, które występuje w moich ulubionych Zamkach Szalonego.
No to Le Havre powinno Ci podejść, bo nie jest tak rozbuchane jak np. Uczta dla Odyna :)

Park Niedźwiedzi - jeżeli tylko lubisz tetrisopodobne gry to powinna siąść, to co robi robotę w tej grze to poczucie rozwoju - zasłaniając konkretne pola dostajesz konkretny rodzaj kafli i ścigasz się o te bardziej wartościowe i o realizację celów. Świetna gra!

Jeżeli Wyspa Skye Ci się kiedyś podobała, to Druidzi robią z niej jeszcze lepszą grę :D

Świetne zakupy :)

Ja zamówiłem Pracownię snów bo pomimo, że to mózgożerna gra, w ktorej downtime potrafi zabić, to jest na tyle świetna i oryginalna, że chcę ją mieć jednak w kolekcji :) Chyba najlepszy abstrakt w jaki grałem, jest jedno "ale" - trzeba mieć dobrą orientację przestrzenną.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Gizmoo pisze: 12 cze 2022, 14:43
seki pisze: 12 cze 2022, 14:17 Montana - nie chciałem jej, wiele opinie na bgg ma dość negatywne.
2. Gra na dwie osoby jest słaba, bo mechanika licytacji nie działa jak należy. Moim zdaniem na pudle powinno być od razu napisane, że to gra 3-4 graczy.
Pasuje. Jak i to, że podobno daje poczucie większej gry euro w krótkim czasie. Jestem teraz na takim etapie, że doceniam takie designy. Sprawdzę a fakt, że jesteś promotorem tego niedocenianego tytułu jest dodatkową zachętą bo mamy dość podobny gust.
rav126 pisze: 12 cze 2022, 15:03 No to Le Havre powinno Ci podejść, bo nie jest tak rozbuchane jak np. Uczta dla Odyna :)
I np. Kawerna i np Pola Arle. Meh. To nie gry dla kogoś tak niezdecydowanego jak ja. Lubię jak gra mi zawęża możliwości poprzez bieżące poczynania na planszy.
rav126 pisze: 12 cze 2022, 15:03 Park Niedźwiedzi - jeżeli tylko lubisz tetrisopodobne gry to powinna siąść, to co robi robotę w tej grze to poczucie rozwoju - zasłaniając konkretne pola dostajesz konkretny rodzaj kafli i ścigasz się o te bardziej wartościowe i o realizację celów. Świetna gra!
Brzmi ciekawiej niż wybranie kołderki dającej więcej guzików lub powierzchni za mniej czasów!
rav126 pisze: 12 cze 2022, 15:03 Jeżeli Wyspa Skye Ci się kiedyś podobała, to Druidzi robią z niej jeszcze lepszą grę :D

Świetne zakupy :)
Dzięki, oby :) w sumie nawet nie wiem co robią Druidzi tylko coś jakby przez mgle mi się kojarzy, ze dają jakąś opcje zakupu kafelka czy coś. Byli dostępni za nieduże pieniądze więc wpadli do koszyka. Wędrowca już nie było, dużo tracę?
rav126 pisze: 12 cze 2022, 15:03 Ja zamówiłem Pracownię snów bo pomimo, że to mózgożerna gra, w ktorej downtime potrafi zabić, to jest na tyle świetna i oryginalna, że chcę ją mieć jednak w kolekcji :) Chyba najlepszy abstrakt w jaki grałem, jest jedno "ale" - trzeba mieć dobrą orientację przestrzenną.
Co do Pracowni snów to mi downtime nie doskwierał ani na 2 ani na 3 graczy. Na więcej nie grałem. Dla mnie jak na abstrakta jest w niej chyba nieco za dużo mikro zasad. Na tyle gra nas nie porwała, że po kilku grach i kilku miesiącach leżakowania nikt już w nią nie chciał grać. Doceniam i uważam, że to dobra gra ale jakoś nie chciało nam się do niej wracać wybierając bardziej rozbudowane euro gdy mieliśmy ochotę łamać zwoje mózgowe. Orientacja przestrzenna rzeczywiście przydatna zwłaszcza gdy trzeba dopasować trójwymiarowy obrazek snu do własnej planszy. Choć nie jest tak źle bo mam wśród wspolgraczy takie osoby, które w Pracownie snów nie mieli problemów z orientacja w przestrzeni ale Ubongo 3D ich pokonało totalnie :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Przy Ubongo 3D, nie wiem jak, ale czułem fizycznie, że mózg mi się poci. :lol:

Druidzi dają dodatkową możliwość kupna kafla na koniec rundy - te kafle albo dają jakieś pasywne umiejętności, np. obniżają koszt zakupu kafli od innych, albo dodatkowe punktowanie. Jako alternatywa dodają możliwość dociągnięcia dodatkowego kafla z worka. Wędrowiec już bardzo mocno komplikuje grę, z lekkiej gry robi już mocną rozkminę, oprócz myślenia o tym czego inni potrzebują, tego co kiedy punktuje, tego jak obstawić kafle, co gdzie dołożyć, musisz jeszcze kminić jak dołożyć kafel żeby zapewnić sensowną wędrówkę swojemu Wędrowcowi i zapewnić sobie rozwój na dodatkowej planszetce z dodatku. O ile Druidzi fajnie rozwijają podstawową koncepcję gry, to Wędrowiec już zmienia jej charakter. Ja mam, ale chyba przez to gra już niezbyt często ląduje na stole.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rdbeni0 »

Spirit Island wyd. polskie, od Lacerty. Bo

-- Lacerta pada i niewiadoma jest przyszłość
-- udało się jeszcze tanio kupić
-- to jest koop, a my bardzo lubimy koopy
-- i to koop b. wysoko oceniany
-- idę o zakład, że za pół roku nakład się skończy (sprawdzę tego posta za pół roku) i będzie bida, a ceny na rynku wtórnym się napomują

Lubię gry U. Rosenberga i zastanawiałem się powaznie nad Le Havre, z tego samego powodu co powyżej (zamieszanie z Lacertą). Ale nie kupiłem bo:
-- wygląda na to, że nakład jest jednak stosunkowo duży (2 edycje), a zainteresowanie małe (gra ma duży próg wejścia)
-- jest to typowe ciężkie euro dla 2-4 graczy. Takich gier, wbrew pozorom, jest sporo na rynku do wyboru (a koopów jest mniej)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Uważam, że Le Havre jest często uznawane za ciężki kaliber, ale zupełnie bez sensu. Mechanika jest prosta, a wszystko rozbija się o znajomość budynków. Dlatego doświadczenie tutaj jest kluczowe i to właściwie może stanowić problem jeśli ktoś podchodzi do gier w sposób konkurencyjny. Ja gram tylko w 2 osoby, siedzimy blisko siebie i doskonale widać, kto jakie budynki posiada, z których można skorzystać. Na większą liczbę osób, zwłaszcza powyżej trzech, być może pojawi się jakiś problem z czytelnością, ale nie testowałem, więc tylko sygnalizuję. Dla mnie jest to euras, którego warto mieć, nawet jeśli niezbyt często po niego sięgamy. Żona lubi, więc dla mnie dodatkowy plus.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ