Etherfields czy Łowcy ad 2114

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Flowenol »

Chodzą za mną obie gry, obie stoją historią, światy, które sobą reprezentują lubię. I właśnie mam zagwóżdżkę, którą wybrać?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: garg »

Flowenol pisze: 04 cze 2022, 20:01 Chodzą za mną obie gry, obie stoją historią, światy, które sobą reprezentują lubię. I właśnie mam zagwóżdżkę, którą wybrać?
Zajrzyj do wątku: viewtopic.php?f=1&t=35598 . Na ósmej i dziewiątej stronie masz moje obszerne opisy.

A w wątku Ethertfields jest mnóstwo analogicznych.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Flowenol »

garg pisze: 04 cze 2022, 21:38
Flowenol pisze: 04 cze 2022, 20:01 Chodzą za mną obie gry, obie stoją historią, światy, które sobą reprezentują lubię. I właśnie mam zagwóżdżkę, którą wybrać?
Zajrzyj do wątku: viewtopic.php?f=1&t=35598 . Na ósmej i dziewiątej stronie masz moje obszerne opisy.

A w wątku Ethertfields jest mnóstwo analogicznych.
Oba wątki są mi znane i dlatego mam problem. Po twoich wypowiedziach jak mało jest misji taktycznych i jak krótkie one są mam lekkiego zgrzyta, bo gdyby nie to to pewnie brałbym łowców w ciemno bo to takim Horizon Zero Dawn (który uwielbiam) pachniało. Ba nawet już kupiłem ale człowiek okazał się nie poważny i do wysyłki nie doszło przez co trochę jeszcze poszperałem i trafiłem w wątek o Etherfields i pojawiła się wątpliwość co wybrać…
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: garg »

Flowenol pisze: 04 cze 2022, 22:01
garg pisze: 04 cze 2022, 21:38
Flowenol pisze: 04 cze 2022, 20:01 Chodzą za mną obie gry, obie stoją historią, światy, które sobą reprezentują lubię. I właśnie mam zagwóżdżkę, którą wybrać?
Zajrzyj do wątku: viewtopic.php?f=1&t=35598 . Na ósmej i dziewiątej stronie masz moje obszerne opisy.

A w wątku Ethertfields jest mnóstwo analogicznych.
Oba wątki są mi znane i dlatego mam problem. Po twoich wypowiedziach jak mało jest misji taktycznych i jak krótkie one są mam lekkiego zgrzyta, bo gdyby nie to to pewnie brałbym łowców w ciemno bo to takim Horizon Zero Dawn (który uwielbiam) pachniało. Ba nawet już kupiłem ale człowiek okazał się nie poważny i do wysyłki nie doszło przez co trochę jeszcze poszperałem i trafiłem w wątek o Etherfields i pojawiła się wątpliwość co wybrać…
Odpowiedziałbym, żebyś wziął obie, ale to byłoby pójście na łatwiznę :lol: .

A serio - Łowcy podobali mi się na tyle, że mimo przejścia całości nie sprzedałem tego wielkiego pudła, tylko trzymam je w nadziei na ponowne zagranie za kilka lat. I na pewno kupię drugą jej część, jak tylko pojawi się na wspieraczce.

Kupiłem sobie też Etherfields i czeka w kolejce do zagrania (pewnie trafi na stół w czasie wakacji, kiedy mamy z dziećmi najwięcej czasu na granie). Jednak po doświadczeniach z Tainted Grail od tego samego wydawcy, przewiduję grę o klasę gorszą, niż Łowcy. Chcę się mylić, bo wolałbym trafić na coś, co chwyci mnie równie mocno, ale mały realista we mnie piszczy cichutko i przypomina o innych grach od Awaken Realms: Wielkim Murze, Tainted Grail, Lords of Hellas, Nemesis i Origins. Wszystkie miały niedoróbki mechaniczne przeszkadzające w graniu.

Więc gdybym miał wybierać jedną z nich, to nawet bez zagrania w Etherfields wybrałbym zdecydowanie Łowców. Ponieważ jednak nie dostarczyłeś w swoim pytaniu żadnych kryteriów oceny, taka ogólnikowa opinia jest wszystkim, czego możesz się w tej chwili spodziewać.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: shuji »

Może uprosc sobie to względami praktycznymi ? Masz gigantyczny stół ? Jak nie to łowcy są problematyczni :)
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Flowenol »

shuji pisze: 06 cze 2022, 11:41 Może uprosc sobie to względami praktycznymi ? Masz gigantyczny stół ? Jak nie to łowcy są problematyczni :)
Stół 90x150 będzie problematyczny? Może być rozwalony non stop :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Gromb »

No nie, to maleństwo dla tej gry. Zobacz zdjęcia kafli na sieci, to zobaczysz o jakiej powierzchni mowa :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: shuji »

Flowenol pisze: 07 cze 2022, 19:40
shuji pisze: 06 cze 2022, 11:41 Może uprosc sobie to względami praktycznymi ? Masz gigantyczny stół ? Jak nie to łowcy są problematyczni :)
Stół 90x150 będzie problematyczny? Może być rozwalony non stop :mrgreen:
To weź etherfields. Ta gra nie wymaga mega dużo miejsca, ale bardzo problematyczne jest składanie i rozkładanie do grania. Jak może być rozwalona gra non stop to zdecydowanie odchodzi Ci najwiekszy problem tej gry. Kup sobie jeszcze tylko poziomą mapę i pozbyłeś się wszystkich wad :)
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Flowenol »

No to z tym rozmiarem stołu mnie zaskoczyliście :cry: trzeba będzie chyba zrezygnować albo odłożyć łowców na dalekie zaś.
shuji pisze: 08 cze 2022, 08:07 Kup sobie jeszcze tylko poziomą mapę i pozbyłeś się wszystkich wad :)
A co to za mapa i gdzie ją kupić, bo nie widzę?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 887
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 266 times

Re: Etherfields czy Łowcy ad 2114

Post autor: Dako »

Flowenol pisze: 08 cze 2022, 17:41 A co to za mapa i gdzie ją kupić, bo nie widzę?
Taka jak tutaj
https://www.etsy.com/pl/listing/9472287 ... horizontal
https://www.playmats.pl/1_2_oferta.html
Była w zbiórce:
viewtopic.php?f=55&t=70431
ODPOWIEDZ