Strzelanka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Witam. Syn powiedział że chciałby na urodziny jakąś grę strzelankę. Przeglądam oferty sklepów i nie wiedzę nic co by pasowało, a czego już nie mamy... A mamy:

Imperium atakuje
Warhammer 40k
Warhammer Kill Team
Adrenalina
Nemesis
Wojna o pierścień
Descent
Zombie 15

Może to być gra planszowa albo jakiś bitewniak, byle po polsku. Jakieś pomysły?

Na liście na razie:
Doom
Zombicide? Kosmiczny albo 2
Jugged Alliance?
Wolfenstein?
Łowcy ad 2114?

Ostatecznie padło na:
Wolfenstein, bo to pełna kooperacja bez mistrza gry, co przeważyło szalę w porównaniu z Doom. Mnóstwo broni, które same w sobie są dla zainteresowanych ciekawe. 1-4 i chyba będzie grana w każdej wersji osobowej.
Nieustraszeni, bo zagrali synowie na pyrkonie i bardzo siadło. Okazuje się, że bez plastiku też da się dobrze strzelać :shock:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2022, 19:50 przez Gildiril Blackcairn, łącznie zmieniany 2 razy.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Strzelanka

Post autor: Cyel »

Doom?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Cyel pisze: 16 cze 2022, 23:05Doom?
Kiedyś o tym myślałem, ale nie jest to klon imperium i descent? Tzn jeden gra złymi reszta go atakuje?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Strzelanka

Post autor: Cyel »

Dokładnie tak. Czy to wada? Jakby nie było, słyszysz "strzelanka", myślisz "Doom" ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Wada nie, tylko czy nie jest to to co już mamy. Obejrzałem reckę i walka + fragi faktycznie wygląda trochę inaczej. Trafia na listę.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Strzelanka

Post autor: adman »

To ja może podrzucę kilka starszych tytułów. Może nie przydadzą się teraz z okazji urodzin, ale może warto sprawdzić kiedyś, jak przypadkiem wpadną w łapki.

Ze strzelanek osobiście polecam "gears of war", niestety tylko z drugiej ręki, przez co ceny strasznie wymaksowane. Linia też już nie jest rozwijana, a jedyny dodatek jaki wyszedł jest nieosiągalny.
Niemniej wg mnie warto kiedyś sprawdzić przy okazji.

Kolejny może być "flickem-up". To pstrykanka o dzikim zachodzie z dosyć innowacyjną mechaniką.

"Colt express" to jakby nie było też strzelanka.

Strzelanka karciana, to "warcard afganistan". Wg niektorych kontrowersyjny temat, bo to polskie wojsko walczy z talibami, ale jeśli nie traktować tego politycznie, to nawet ciekawa dwuosobówka z niegłupim sposobem strzelania.

Jeszcze fajna, ale też już tylko z drugiej ręki strzelanka to "space hulk: anioł śmierci".

Jednoosobowa karciana strzelanka, tylko trochę abstrakcyjna to "superhot".

Jak chcecie sobie postrzelać w większej grupie, to "bang gra kościana"

Z mieszanek karciano-kościanych "starwars: destiny". Tylko, że to LCG i trzeba się mocno za portfel trzymać. Ale podatawki są teraz bardzo tanie.

A z bitewniaków proponuję zerknąć na "warhammer diskwars". Wyszła podstawka i dwa dodatki.

Mamy jeszcze "x-wing". W tej linii jest straszny bałagan, ale można się poganiać nawet na jedną, albo dwie podstawki.

Ja się jeszcze zbieram żeby kupić "wolfenstein", ale tu się nie wypowiem.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Gears of war wygląda świetnie ... Szkoda że takie ceny

Colta i xwing mamy i bardzo lubimy, ale w tym przypadku młodemu chodzi o żołnierzyki.

Był fallout do rozważenia bo młodzi grają w shelter, ale widzę że to runebound w dodatku ma słabe recenzje i chyba obok strzelanki nie leżało.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2022, 15:40 przez Gildiril Blackcairn, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Strzelanka

Post autor: Emil_1 »

Może nie powinienem tego pisać na takim forum, ale żadna planszówka nie odda klimatu strzelanki.
Z gier wymienionych:
Imperium atakuje - to turlanka, lepiej obejrzeć film;)
Warhammer 40k - świetny pomysł jeśli ma z kim grać - tylko znowu - to nie strzelanka a bitewniak, do tego drogi i pochłaniający masę czasu
Warhammer Kill Team - jestem fanem zarówno starej jak i nowej edycji, nie jest to jednak strzelanka
Adrenalina - chyba najbliższa idei

Jeśli chodzi o gry inspirowane/na bazie strzelanek to możesz pomyśleć o Doom.
kiedyś słyszałem o gierce „Frag”, która miała być FPSem na planszy.
Jeśli szukasz jakiegoś skirmishowego naparzania i podoba Ci się KT to może Warmachine. Mamy jednego świetnego gracza i wielkiego fana na forum jakbyś miał pytania:)

Zupełnie jednak szczerze - jeśli ktoś się chce poczuć jak w fps to wersja light to laser tag (uwielbiam) a wersja hard to Mossberg 500 na strzelnicy ;)
Dodatkowo, może lepiej jakąś grę na kompa/xboxa kupić?;)
Miłego dnia! :)
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Strzelanka

Post autor: adman »

Jak chcesz żołnierzyki w wersji kartonowej, to jeszcze ze staroci "heroes of normandie".
A jak w plastiku, to może "łowcy ad2114".
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Strzelanka

Post autor: Bruno »

Gry z serii Nieustraszeni (Undaunted).

Kooperacyjne Jagged Alliance (chyba tylko z drugiej ręki?).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Karalek_PL
Posty: 93
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 25 times

Re: Strzelanka

Post autor: Karalek_PL »

Ostatnio była kampania 6: Siege – The Board Game opartej na komputerowej strzelance, late pladge jeszcze otwarty.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... board-game
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

adman pisze: 17 cze 2022, 00:17 Ja się jeszcze zbieram żeby kupić "wolfenstein", ale tu się nie wypowiem.
Widzieliśmy dziś to na pyrkonie i się chłopakom spodobało. Grał ktoś w to może?
Gibboniasty
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2022, 01:17

Re: Strzelanka

Post autor: Gibboniasty »

Mam wolfa ale jeszcze nie odpalilem. Naraziee poleglem na figurkach. Zamowilem zla wersje i musze sam zlozyc wszystkie.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Strzelanka

Post autor: Gildiril Blackcairn »

A są różne wersje? Bo właśnie zamówiłem w necie i się zastanawiam dlaczego są różne wersje pudełka. Albo prostokątne albo kwadratowe.... My sobie raczej ze składaniem poradzimy, tylko czy może być różna zawartość?

Nawet na fotkach w rebelu są dwie wersje... https://www.rebel.pl/gry-planszowe/wolf ... 08619.html

Inna sprawa, na pyrkonie synowie zagrali w Nieustraszonych i tak im się spodobało, że sami sobie kupili :lol:
ODPOWIEDZ