Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: Golfang »

Na Steam można już kupić w przedsprzedaży (ponoć ma być dostępna gra już za 2 tygodnie) w ofercie promocyjnej (około 64 zł z 80) grę od wydawnictwa Asmodee Gra o Tron. Wydaje się, że gra jest wiernym przeniesieniem gry od FFG na komputer. fajne jest to, że jest wersja do grania Solo - czyli komputer steruje przeciwnikami. Jest też tryb multi - oczywiście :). Ciekawi mnie czy będzie się dało grać w multi w 3 osoby a pozostałe domy sterowane będą komputerowo? raczej tak - przynajmniej to miałoby sens - ale pewności nie mam - bo nigdzie w opisie nie znalazłem takiej informacji.
Ja się mocno zastanawiam nad zakupem
https://store.steampowered.com/app/1075 ... l_Edition/
Wadą jest brak języka polskiego (osoby które są przyzwyczajone do kart PL będą musiały się przestawić).
----------------
10% flamberg.com.pl
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: shuji »

Hej,

Miałem przyjemność brać udział w testach tej gry jakoś na początku roku.
Wcześniej używałem domowej roboty komputerowej wersji do multi dostępnej na necie.

Mechanicznie bardzo fajnie wszystko działa - są super animacje wojsk, wszystko samo się liczy, pokazuje Ci na bieżąco itd. Wszystkie licytacje też bardzo sprawnie. Ogólnie jest to rzeczywiście przerobione na komputerową wersję, a nie chamsko przeniesiona planszówka. Na minus, że nie ma chata ogólnego, tylko sojusze zawiera się przez dedykowane guziki, tak samo daje "ostrzeżenia" innym graczom wskazując obszar (np. dajesz ostrzeżenie, że ktoś będzie miał łątwo zdobyć 7 zamek czy coś).
Nie grałem multi, trochę sobie nie wyobrażam tak długiego grania, chociaż dzięki temu, że to wersja PC może iść szybciej.
W GOTA grałem swojego czasu bardzo dużo, więc nie miałem zupełnie żadnych problemów, żeby wygrać za pierwszym razem każdym z rodów. Chociaż jak grałem "na pałę" i popełniłem jakieś głupie błędy to potrafiły się dotkliwie zemścić.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: Golfang »

shuji pisze: 21 wrz 2020, 08:10 Hej,

Miałem przyjemność brać udział w testach tej gry jakoś na początku roku.
Wcześniej używałem domowej roboty komputerowej wersji do multi dostępnej na necie.

Mechanicznie bardzo fajnie wszystko działa - są super animacje wojsk, wszystko samo się liczy, pokazuje Ci na bieżąco itd. Wszystkie licytacje też bardzo sprawnie. Ogólnie jest to rzeczywiście przerobione na komputerową wersję, a nie chamsko przeniesiona planszówka. Na minus, że nie ma chata ogólnego, tylko sojusze zawiera się przez dedykowane guziki, tak samo daje "ostrzeżenia" innym graczom wskazując obszar (np. dajesz ostrzeżenie, że ktoś będzie miał łątwo zdobyć 7 zamek czy coś).
Nie grałem multi, trochę sobie nie wyobrażam tak długiego grania, chociaż dzięki temu, że to wersja PC może iść szybciej.
W GOTA grałem swojego czasu bardzo dużo, więc nie miałem zupełnie żadnych problemów, żeby wygrać za pierwszym razem każdym z rodów. Chociaż jak grałem "na pałę" i popełniłem jakieś głupie błędy to potrafiły się dotkliwie zemścić.
Powiedz mi czy był dostępny tryb MULTI? Jeśli tak to czy dało się grać 3 żywych graczy + 3 komputerowych?
----------------
10% flamberg.com.pl
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: shuji »

Dostępny był, ale nie wiem czy działał - po prostu nie miałem kilku godzin na granie.
Nie wiem czy była taka opcja 3+3 ale wydaje się to logiczne :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: Szewa »

Jest tryb multi, gra ma zaimplementowana mechanike wasali. Wiec mozna grac 3-6 graczy, czego niegrajacy beda wasalami. Nie sprawdzalem czy niegrajacy moga byc AI, ale mam nadzieje, ze nie, bo AI jest niesamowicie durne :D zagralem dzis przeciwko AI i to jakie ruchy wykonuja jest przerazajace.

Nie spotkalem sie z zadnym bugiem mechanicznym, jedynie wizualne wbily sie w oczy (statki przeplywajace przez pola lądowe).

W zimowe wieczory z discordem bedzie idealnie.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: Szewa »

Dobra, zagralem, a moze raczej powinienem powiedziec "próbowałem zagrac" w Gre o tron na steam. O ile w przypadku skirmishu z AI wszystko dziala, tak w przypadku gry z graczami zywymi jest gorzej.
Na 5 prob, udalo mi sie rozegrac jeden pelny mecz (5 rund, Bara wygral). Raz nie wczytalo mi dokladnie mapy (nic nie widzialem), raz zawiesilo sie w momencie kiedy probowalem zmienic rozkaz jako Lannister w pierwszej rundzie, a dwa razy podczas fazy planowania nie moglem polozyc zadnego rozkazu. Probowalem resetowac gre, ale wtedy nie mogłem dolaczyc do meczu ponownie (mimo takiej mozliwosci).

Gra wymaga jeszcze wielu poprawek, wiec radze poczekac na aktualizacje.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
szmitek
Posty: 31
Rejestracja: 10 paź 2017, 06:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: szmitek »

Zgłaszam się, gdyby ktoś poszukiwał kompana do wieczornego grania online !
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: ted »

mam wersję na iOS i technicznie działa bardzo dobrze. Kupiłem głównie do pykania solo. Zaznaczam jednak, że nie grałem w GoT od 2 lat (?) i nigdy nie byłem bardzo dobry :(

Niestety, ale (chyba) nie ma opcji grania lokalnie. Więc nie można pograć na jednym urządzeniu z żywym przeciwnikiem.
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: pcyzm »

Odświeżam wątek bo gra od czasu premiery dostała kilka aktualizacji, najważniejsze jednak, że dostała już jeden 'mały' dodatek, drugi na dniach.

Jak tak dalej pójdzie to jeszcze Matkę Smoków kiedyś wydadzą i będzie komplet.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: shuji »

pcyzm pisze: 29 lip 2021, 08:59 Odświeżam wątek bo gra od czasu premiery dostała kilka aktualizacji, najważniejsze jednak, że dostała już jeden 'mały' dodatek, drugi na dniach.

Jak tak dalej pójdzie to jeszcze Matkę Smoków kiedyś wydadzą i będzie komplet.
chyba jest nawet zapowiedziana. Ja kupiłem tą grę na początku, trochę pograłem, a później już nie miałem czasu. Co zmieniły istotnego te aktualizacje, orientujesz się może?
pcyzm
Posty: 679
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 204 times
Been thanked: 199 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: pcyzm »

shuji pisze: 29 lip 2021, 09:42 chyba jest nawet zapowiedziana. Ja kupiłem tą grę na początku, trochę pograłem, a później już nie miałem czasu. Co zmieniły istotnego te aktualizacje, orientujesz się może?
Ja sam na jakieś krytyczne nie trafiłem, ale tutaj są przykłady tego co poprawiali ostatnio:

Playing "Rodrick the Reader" while using the Dance with Dragons DLC will no longer cause a desynchronisation of the match
You can now use the "live game" option when creating a match with friends
The game will no longer desynchronize if you continue a game that was saved 2 hours before
The game will no longer desynchronize if the host saves and quits during a bidding phase after all other players have placed their bid.
Android Specific - If you lock your phone during a game, you will now properly receive notifications for game events.

Ja nie gram w trybie multi, a na to najbardziej ludzie narzekali od początku (jak komuś nie szło to uciekał zabijając rozgrywkę).
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron od Asmodee (Game of Thrones)

Post autor: Kretilla »

23 - 30.06 gra będzie dostępna bezpłatnie na Epic Game Launcher
ODPOWIEDZ