Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 633 times

Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: EsperanzaDMV »

Nie ma wątku, a pytań od groma:
1) Czy test niebezpieczeństwa i test umiejętności działają tak samo? Co mam na myśli: Czy jak wchodzę na pułapkę i wykonuję test, to mogę użyć tylko 2 kości by zdać (tyle mi wystarcza) i dostać bonus z trzeciej (np. odzyskać zdrowie albo skupienie), tak jak to ma miejsce w teście umiejętności? W polskiej instrukcji brzmi to jak dwa osobne testy, ale w angielskiej test umiejętności to "Skill Check" i w opisie pułapki jest napisane "You must attempt to evade by immediately performing the trap's Skill Check". Na mój rozum wychodzi, że... tak, mogę odzyskać zdrowie i/lub skupienie, ale poprzez takie nazewnictwo wskazujące, że są to dwie rózne rzeczy, miałem wątpliwość.
Ważna rzecz, która może być pominięta jest taka, że dodatkowe odzyskane życie/skupienie dostajemy tylko, jeśli zdajemy test. Nie można wyrzucić trzech szóstek, odzyskać 3 życia i oblać testu.
2) Test umiejętności: Z instrukcji: "Po rzucie wybierz jedną kość, której użyjesz do określenia wyniku testu. Kości bohatera mają na ściankach liczby od 1 do 6, przy czym 1 i 2 dodatkowo mają "plus" (+). Te dwa najniższe wyniki na kości mogą być wykorzystane do modyfikowania głównej kości, zwiększając łączny wynik testu."
Czyli przy teście umiejętności o trudności 4, jak wyrzucę na kościach 3, 3, 3 to oblałem, tak? Nie można sumować innych kości bez plusa, zgadza się?
3) Czy jest jakaś metoda, by użyć w trakcie tury dwóch bohaterskich akcji? Zauważyłem, że jeśli na planszy jest chociaż jeden przeciwnik, to trzeba się go pozbyć jak najszybciej, i nie ma czasu na bawienie się w przeszukiwanie. Księżycowe Ostrze może dokonać rozbrojenia pułapki jako darmową akcję (to jest super), trzech bohaterów może dobierać sobie zaklęcia jako darmowe akcje, ale ich maksymalna liczba też jest ograniczona. Brakuje mi darmowej umiejętności dobierania przedmiotów :D Zauważyłem, że w swoich grach praktycznie nigdy nie wykonuję przeszukania, a przedmioty zbieram po zabitych przeciwnikach. Same przedmioty są IMO kluczowe by myśleć o wygranej, dają sporego boosta.
4) Tor pochodni: dochodzę do pola mówiącego o dołożeniu goblina, dostawiam. Rozumiem, że w tej turze nie wywołuję akcji wroga, goblin tylko pojawił się i tyle? Nic więcej nie robię (chyba, że byłby to 5. goblin, to wtedy przegrałem grę)?
5) W instrukcji jest taki zapis: "Wykonaj akcję wroga: (...). Uwaga: obrona lub zdolności bohaterów nie blokują obrażeń" - ale jak to? :shock: Wchodzi wszystko jak leci, nic mnie nie chroni?
6) Nie ma limitu odrzuconych kart zaklęć i przedmiotów, zgadza się?
7) Wejście do leża. Wchodzę na pole oznaczone czarnymi strzałkami, ok. W instrukcji są dwie informacje: "Pole z czarnymi strzałkami jest "polem wejściowym" i kiedy wejdziesz na arkusz, musisz zatrzymać się najpierw na nim". oraz "Dodatkowe efekty: (...) Efekty są aktywowane tylko wtedy, gdy bohater kończy ruch na jednym z tych pól". Czyli wchodzę do leża Smoka (powiedzmy że pozostały mi 3 punkty ruchu jeszcze), kończę ruch (bo muszę się zatrzymać?), dostaję dwa obrażenia, i dopiero wtedy mogę iść dalej? Czy nie dostaję obrażeń? Ale wtedy po co byłby ten zapis "musisz zatrzymać się najpierw na nim"?
EDIT: Ah, kolejny przykład źle przetłumaczonej instrukcji. Po angielsku widnieje "The space with black arrows is the 'entrance,' and when you enter you must move onto this space first". No jest różnica między "zatrzymać się" a "move onto this space first" :roll: To powinno zostać przetłumaczone jako "kiedy wejdziesz na arkusz, musisz wejść najpierw na to pole".
8 ) Pieczęć na torze życia bossa: Smok ma jedną taką pieczęć do przejścia po drodze, mimo iż zawsze jest ich na planszy minimum 3 (w wariancie solo jedna na polu startowym, dwie na kartach sługusów). Czy wystarczy jedna pieczęć zdjęta pieczęć, by przejść dalej na torze życia bossa? Chodzi mi o to, że szarych znaczników życia na torze bossa jest tyle ile graczy i trzeba przesunąć każdy z nich osobno (czyli dla Smoka to będzie 8 x [liczba bohaterów] obrażeń), a pieczęć wystarczy przełamać jedną, bez względu ilu jest bohaterów?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: mat_eyo »

1) i 2) wszystkie testy w grze przeprowadzasz tak samo, nie ważne po co je robisz - pułapka, niebezpieczeństwo, walka. Rzucasz kostkami, wybierasz jedną jako bazowy wynik, możesz użyć dodatkowo kostek z plusem jako modyfikatorów. Jeśli test jest udany, to z NIEWYKORZYSTANYCH kostek możesz zgarnąć energię albo zdrowie. W Twoim przykładzie wyrzucenie 3x3 to przegrana, bo możesz wybrać tylko jedną kostkę. Możesz jednak użyć standardowej akcji dodatkowej, żeby za dwa energii zmienić wynik jednej 3 na +2, wtedy możesz użyć jej razem z inną trójką i zdać.

3) Niektóre czary (niebieska akcja) pozwalają Ci zrobić coś konkretnego + ruch albo inna, niebieska akcja.

4) Ikonka dołożenia goblina dokłada goblina, ikonka aktywacji wrogów aktywuje wszystkich wrogów, tylko tyle. Ogólnie w grach warto jest nie kombinować i robić to, co gra nakazuje, bez szukania drugiego dna ;)

5) Przy aktywacji wrogów, cały ich atak wchodzi na czysto. Obrona bohaterów ma znaczenie tylko podczas kontrataków wrogów po naszych atakach.

6) Wydaje mi się, że nie ma.

7) Ogólnie sam sobie odpowiedziałeś, tylko doprecyzuję jedną rzecz. Te kary/bonusy na polach leża dotyczą tylko ataku, który wyprowadzasz stojąc na nich. Generalnie chodzi o to, żeby wciągnąć gracza głębiej do leża, kusząc bonusami albo brakami kar do ataku na dalszych polach.

8) Na każdym polu z pieczęcią bossa musi leżeć jedna pieczęć. Masz ich więcej, żeby nie okazało się, że w wyniku pechowej eksploracji musisz przeciągnąć bossa przez całą planszę.
Kusterek
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:02
Has thanked: 1 time

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Kusterek »

Super, że powstał wątek bo również mam pytań bardzo dużo.
1) Limit max 4 goblinów dotyczy żywych goblinów czy również martwych? Już wiem, że liczymy tylko żyjących
2) Gdy odkrywam nowy kafel i jest tam goblin to muszę tam wchodzić czy nie? Przy każdym polu z goblinem jest w lewym dolnym rogu ikonka bramy ze strzałeczką co by sugerowało, że nie muszę wchodzić. Ale z drugiej strony jest chyba zasada, że jak odkryje goblina to kończy mi się ruch.
2a) czy goblin wchodzący do gry zadaje jakiekolwiek obrażenia? Czy dopiero jak wejdę na jego pole?
3) Gdy atakuję goblina i nie uda mi się go pokonać, to tracę dodatkowo zdrowie wynikające ikonki w lewym dolnym rogu kafla? W ogóle kiedy tracę zdrowie związane z tą ikonką?
4) Mogę umieścić tarczę w miejsce broni? Mieć np Tarczę Lwa i Badania
5) Przedmiot Toporki do rzucania Niedzwiedzia jest bronią do walki wręcz czy na dystans? Jak na dystans, co by sugerowała ikonka, to dostaję plusowe punkty wynikające z seta? Już wiem, że bonus dotyczy tylko walki w zwarciu
6) Mam 4 ruchy. Mogę przejść 2 pola, zaatakować goblina/przeszukać pomieszczenie/rozbroić pułapkę i potem przejść kolejne 2 pola?
7) Jak po zabiciu sługusa pochodnia wyląduje na goblinie to wchodzi on do gry?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2022, 23:22 przez Kusterek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 633 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: EsperanzaDMV »

Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:281) Limit max 4 goblinów dotyczy żywych goblinów czy również martwych?
Tylko żywych - gdyby dotyczył także martwych, to szczerze wątpię by udało się dojść chociaż do drugiego sługusa :D Masz 9 kart lokacji przyzywających gobliny plus kilka pozycji na torze pochodni robiących to samo - szczerze wątpię, czy udało by się komukolwiek wygrać, gdyby meeple pokonanych goblinów nie trafiały z powrotem na swoje miejsca na planszetce toru pochodni. Plus masz instrukcję, by w przypadku wyczerpania się talii goblinów, przetasować ją i ułożyć nowy stos - nie miałoby to sensu, gdyby limit max 4 goblinów dotyczył martwych.
W skrócie: przyzywasz goblina, bierzesz pierwszego dostępnego z najniższą liczbą. Pokonujesz - odstawiasz z powrotem. Jak na planszy będziesz miał wszystkie cztery meeple goblinów i będziesz trzeba przyzwać piątego - natychmiastowa przegrana.
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:282) Gdy odkrywam nowy kafel i jest tam goblin to muszę tam wchodzić czy nie? Przy każdym polu z goblinem jest w lewym dolnym rogu ikonka bramy ze strzałeczką co by sugerowało, że nie muszę wchodzić. Ale z drugiej strony jest chyba zasada, że jak odkryje goblina to kończy mi się ruch.
Masz trzy przypadki tutaj:
- pierwszy, gdy "tradycyjnie" eksplorujesz podziemia. Wtedy technicznie najpierw wchodzisz do nowego pomieszczenia, odkrywające je. Nie możesz przemieszczając się w tradycyjny sposób najpierw odsłonić kartę lokacji, zobaczyć co tam jest i powiedzieć "pass", nie wchodzę. Musisz wejść do pomieszczenia.
- drugi, czyli umiejętność z toru pochodni (szczególnie przydatna jako pierwsza akcja w grze) - wtedy faktycznie odkrywasz wszystkie nieodkryte karty lokacji i możesz zdecydować gdzie chcesz dalej iść, bo technicznie nie wszedłeś do żadnego pomieszczenia (jeszcze). Nie dostajesz żadnych obrażeń, jeśli któraś z tych kart lokacji każe przyzwać goblina. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu może się okazać, że właśnie przyzwałeś cztery gobliny :D ale nie dostajesz z tego tytułu obrażeń.
- trzeci, czyli odkrywanie zakrytych kart lokacji za pomocą akcji dostępnych na już odkrytych kartach lokacji (jest chyba jedna taka lokacja, która na to pozwala) lub po pokonaniu Pokey Goblin lub dzięki przedmiotowi/zaklęciu. Wtedy tak, odkrywasz taką kartę i może się zdarzyć, że będzie na niej trzeba położyć goblina, ale to także na nic nie wpływa (chyba, że zdecydujesz się tam pójść, ale samo odkrycie takiej lokacji do niczego Cię to nie zmusza poza przyzwaniem goblina).
Generalnie zasada z instrukcji jasno mówi, że "Gdy poruszysz się do pomieszczenia w którym znajduje się wróg, nie możesz poruszyć się dalej w tej turze." - dopóki nie wejdziesz do takiego pomieszczenia (patrz punkty drugi i trzeci), to nie musisz się zatrzymywać. Plus pamiętaj o umiejętności przekradania się obok wrogów niektórych bohaterów.
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:28 2a) czy goblin wchodzący do gry zadaje jakiekolwiek obrażenia? Czy dopiero jak wejdę na jego pole?
Goblin zadaje obrażenie tylko wtedy, kiedy bohater odkrywa lokację z goblinem i do niej wchodzi (patrz punkt pierwszy). Jeśli w lokacji już jest goblin, lokacja jest odkryta (w sposób opisany w drugim i trzecim przypadku), to nie dostajesz obrażeń wchodząc do niej. Możesz natomiast dostać obrażenia, jeśli nie uda się pokonać goblina, a ten będzie kontratakował lub na torze pochodni odpali się akcja "Wywołaj akcję wroga".
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:28 3) Gdy atakuję goblina i nie uda mi się go pokonać, to tracę dodatkowo zdrowie wynikające ikonki w lewym dolnym rogu kafla? W ogóle kiedy tracę zdrowie związane z tą ikonką?
Zdrowie tracisz jednorazowo, jeśli eksplorujesz "tradycyjnie" podziemia i na lokacji, do której wejdziesz, będzie symbol przyzwania goblina. Wtedy (i tylko wtedy) tracisz jedno życie w przypadku goblina i dwa życia w przypadku sługusa. Jeśli odkrywasz daną lokację "zdalnie" (patrz punkty drugi i trzeci z pytania wyżej), nie tracisz życia. Zwróć uwagę na ikonę "W tym pomieszczeniu" obok ikony odkrywania pomieszczenia.
Możesz natomiast otrzymać obrażenia, jeśli nie uda Ci się pokonać goblina czy sługusa i będzie on kontratakował, lub na torze pochodni odpali się akcja "Wywołaj akcję wroga".
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:28 4) Mogę umieścić tarczę w miejsce broni? Mieć np Tarczę Lwa i Badania
Patrz uważnie na symbole na planszetce bohatera i na symbole na kartach ekwipunku - muszą do siebie pasować. Tarcza ma symbol rękawicy, zatem teoretycznie możesz mieć Tarczę Lwa i Badania, ale zauważ że zasłaniasz sobie w takiej opcji akcję ataku.
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:285) Przedmiot Toporki do rzucania Niedzwiedzia jest bronią do walki wręcz czy na dystans? Jak na dystans, co by sugerowała ikonka, to dostaję plusowe punkty wynikające z seta?
Toporki są na dystans, dają Ci możliwość atakowania na odległość. Premia za zestaw Niedźwiedzia dotyczy walki wręcz, dlatego Toporki przydają się jako dodatkowy ekwipunek oraz dają właśnie możliwość atakowania na odległość (co jest super w przypadku bohaterów, którzy nie mają takiej możliwości).
Kusterek pisze: 15 maja 2022, 21:28 6) Mam 4 ruchy. Mogę przejść 2 pola, zaatakować goblina/przeszukać pomieszczenie/rozbroić pułapkę i potem przejść kolejne 2 pola?
Nie, tzn. zależy :D Wejście na pole z przeciwnikiem kończy ruch, tak samo jak wykonanie bohaterskiej akcji (takiej jak np. przeszukanie pomieszczenia czy rozbrojenie pułapki). Po wykonaniu bohaterskiej akcji nie możesz już iść dalej. Jest tutaj jednak jedna rzecz, o której trzeba pamiętać, czyli darmowe akcje. Przykładowo Księżycowe Ostrze może wydać skupienie by dokonać rozbrojenia (które standardowo jest bohaterską akcją, kończącą ruch) jako darmową akcję, i wtedy może przemieszczać się dalej.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Ragathol »

Czy mogę tak zrobić:
Gram Elfickim Łotrem: robię akcje ruchu i wykorzystuje wszystkie 5 ruchów. W ostatnim ruchu wchodzę do pomieszczenie i pojawia się goblin. Wykonuje bohaterską akcję i rzucam zaklecie CIENISTY KROK. I co dalej, mogę znowu wykonać akcję ruchu? Jeśli tak to o ile pół?
Awatar użytkownika
Gembox
Posty: 27
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Gembox »

1)-Czy jak boss jest już w grze to mogą wchodzić sługusy dalej do gry, po odkryciu kafla który teoretycznie nakazuje umieszczenie nowego sługusa? Tabliczka aktu 2 nie ma już miejsca na nagrodę za pokonywanie sługusów ...ale w sumie w instrukcji nie widzę wzmianki na ten temat.
2)-czy po wykonaniu akcji darmowej: kpina z bosa, aby ten za nami szedł, to czy jak dojdzie to wykonuje atak? Raczej nie....ale wole dopytać:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: mat_eyo »

Gembox pisze: 18 maja 2022, 16:33 1)-Czy jak boss jest już w grze to mogą wchodzić sługusy dalej do gry, po odkryciu kafla który teoretycznie nakazuje umieszczenie nowego sługusa? Tabliczka aktu 2 nie ma już miejsca na nagrodę za pokonywanie sługusów ...ale w sumie w instrukcji nie widzę wzmianki na ten temat.
Podczas setupu wkładasz do talii odpowiednią liczbę kart z sługusami, zależną od liczby graczy. Żeby wejść do leża, musisz najpierw ich pokonać. Nie ma więc możliwości, żeby pokazali się kolejni.

Gembox pisze: 18 maja 2022, 16:33 2)-czy po wykonaniu akcji darmowej: kpina z bosa, aby ten za nami szedł, to czy jak dojdzie to wykonuje atak? Raczej nie....ale wole dopytać:)
Boss tylko idzie, nie aktywuje się.
ElPrzemas
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: ElPrzemas »

Ragathol pisze: 18 maja 2022, 13:20 Czy mogę tak zrobić:
Gram Elfickim Łotrem: robię akcje ruchu i wykorzystuje wszystkie 5 ruchów. W ostatnim ruchu wchodzę do pomieszczenie i pojawia się goblin. Wykonuje bohaterską akcję i rzucam zaklecie CIENISTY KROK. I co dalej, mogę znowu wykonać akcję ruchu? Jeśli tak to o ile pół?
Cienisty krok daje możliwość skradania się (i zadania 1 obrażeń wszystkim w pokoju w którym zakończysz ruch) - nie zwiększa/odnawia ruchu.
kkowalik123
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2020, 19:56
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: kkowalik123 »

Pytanko, czy nagrodą z tej karty jest zarówno pochodnia o jedno pole w górę i podniesienie wybranego, wcześniej odrzuconego przedmiotu czy powinien być tam znak "/" mówiący "albo to, albo to"? Z góry dzięki za odpowiedź.
Obrazek
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Iro »

Jesli sie nie myle, jest to nagroda za udany test umiejetnosci. I obie nagrody dostajesz. Podobny przyklad jest na stronie 9 instrukcji.
Ke Wei
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Ke Wei »

Zgadza się, według appendixu podnosisz poziom pochodni oraz zbierasz upuszczony loot:

Perform a skill check of 7 using a skill of your choice. If successful, move the torch up 1 space on the torch track and pick up 1 Loot from the discard row.
ElPrzemas
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: ElPrzemas »

Czy podczas akcji przeciwników w sytuacji gdy np. minion jest w pomieszczeniu z jednym bohaterem (2 bohater 3 pokoje dalej), a może wykonać ruch i atak w zasięgu np. 2 pokoi, to zaatakuje tylko tego bohatera z którym już jest w pokoju? czy wykona ruch (żeby objąć swoim zasięgiem obu bohaterów) i dopiero zaatakuje?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: litk »

Jeśli bohater jest w zasięgu ataku to najpierw atakuje, jeśli nie ma nikogo kogo mógłby zaatakować to tylko się rusza, ale już nie atakuje potem, chyba że ma na karcie ORAZ. Z instrukcji str. 15:
Najpierw sprawdź, czy najbliższy wrogowi przytomny bohater znajduje się razem z nim w pomieszczeniu. Jeśli tak, wróg natychmiast zaatakuje i nie poruszy się. Jeśli nie, wróg się poruszy (patrz poniżej), a następnie zaatakuje.
kkowalik123
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2020, 19:56
Has thanked: 2 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: kkowalik123 »

1. Czy stojąc wraz z bossem na jednym polu można normalnie się przemieszczać? W przypadku napotkania goblina lub sługusa nie możemy chyba opuścić pola z wrogiem.
2. Co w przypadku, gdy w grze 1-2 osobowej obaj bohaterowie stoją na jednym polu z bossem? (załączone zdjęcie)
3. Czy jeśli zebraliśmy wszystkie potrzebne pieczęcie można atakować bossa w podziemiach? Czy tylko w leżu bossa?


Obrazek
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: mat_eyo »

1) Kiedy rozpoczynasz ruch na kafelku z przeciwnikiem, to możesz normalnie wyjść.

2) Nic.

3) Można go klepać wszędzie.
jazzy
Posty: 28
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 4 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: jazzy »

Jeśli wykonuję ruch, odkrywam kafelek pomieszczenia i napotykam goblina (otrzymuje od niego obrażenia) to w tym momencie kończę swoją turę czy mogę jeszcze wykonać akcję walki z nim?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Jacek_PL »

jazzy pisze: 07 cze 2022, 23:23 Jeśli wykonuję ruch, odkrywam kafelek pomieszczenia i napotykam goblina (otrzymuje od niego obrażenia) to w tym momencie kończę swoją turę czy mogę jeszcze wykonać akcję walki z nim?
Kończysz tylko ruch, więc jeśli nie wykonywałeś wcześniej żadnej bohaterskiej akcji, to tak możesz go zaatakować.
jazzy
Posty: 28
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 4 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: jazzy »

A jak odkrywam pomieszczenie i droga nie mogę go ustawić tak aby przejścia pasowały do wcześniejszych pomieszczeń to coś się dzieje czy po prostu go zostawiam?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: nidhog »

jazzy pisze: 10 cze 2022, 22:39 A jak odkrywam pomieszczenie i droga nie mogę go ustawić tak aby przejścia pasowały do wcześniejszych pomieszczeń to coś się dzieje czy po prostu go zostawiam?
Ma pasować do pomieszczenia, z którego wchodzisz.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Vuko_Drakkainen
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2020, 11:44

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Vuko_Drakkainen »

Być może banalne pytanie ale czy jak wchodzę na już ODKRYTE pomieszczenie z ikoną dodania goblina do lokacji to faktycznie go dodaje? Pomieszczenie odkryte w poprzednim ruchu, goblin się pojawił i został zabity przez drugiego bohatera. Teraz gdy chciałbym wejść na to samo pole drugim bohaterem, to faktycznie pojawia się kolejny goblin?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Jacek_PL »

Vuko_Drakkainen pisze: 21 cze 2022, 10:35 Być może banalne pytanie ale czy jak wchodzę na już ODKRYTE pomieszczenie z ikoną dodania goblina do lokacji to faktycznie go dodaje? Pomieszczenie odkryte w poprzednim ruchu, goblin się pojawił i został zabity przez drugiego bohatera. Teraz gdy chciałbym wejść na to samo pole drugim bohaterem, to faktycznie pojawia się kolejny goblin?
Nie.
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: Cyel »

Sam gdy szukałem odpowiedzi na parę swoich pytań, natrafiłem na tę stronę:

KLIK

Warto zajrzeć by zobaczyć czy nie ma tam odpowiedzi na nasze wątpliwości. Ja odpowiedzi tam znalazłem :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: stary gracz »

Instrukcja str.14. Zdolności aktywowane.

"Przykładowo ta zdolność pozwala wydać 3 skupienia, aby zmodyfikować w teście umiejętności wynik o +2, gdy wykonujesz atak wręcz lub dystansowy."

Czy tę modyfikację mogę wykonać po rzucie kośćmi aby zmienić wynik testu, czy tylko przed rzutem?

Przykład:
Atakuję i wynik testu nie pozwala wyeliminować wroga, wydaję 3 skupienia po rzucie, które modyfikują wynik o +2, a to pozwala już na eliminację.
Czy jednak muszę zadeklarować wydanie skupienia przed rzutem, bo po rzucie już nie można?
ElPrzemas
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2022, 07:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: ElPrzemas »

stary gracz pisze: 24 wrz 2022, 00:34 Instrukcja str.14. Zdolności aktywowane.

"Przykładowo ta zdolność pozwala wydać 3 skupienia, aby zmodyfikować w teście umiejętności wynik o +2, gdy wykonujesz atak wręcz lub dystansowy."

Czy tę modyfikację mogę wykonać po rzucie kośćmi aby zmienić wynik testu, czy tylko przed rzutem?

Przykład:
Atakuję i wynik testu nie pozwala wyeliminować wroga, wydaję 3 skupienia po rzucie, które modyfikują wynik o +2, a to pozwala już na eliminację.
Czy jednak muszę zadeklarować wydanie skupienia przed rzutem, bo po rzucie już nie można?
Chodzi o darmową akcję? Wydajesz 2 skupienia żeby zmienić wynik na jednej kości o 1 w górę albo w dół, a nie jak napisałeś o +2. Można to zrobić po rzucie tyle razy na ile Ci starczy skupienia
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Małe Epickie Podziemia / Tiny Epic Dungeons - pytania

Post autor: stary gracz »

Nie.
Chodzi o tę zdolność.
Czy muszę wydać skupienie przed rzutem podczas ataku, czy mogę to zrobić po rzucie, bo test nie wyszedł, a jak wydam to skupienie to wyjdzie?

Obrazek
ODPOWIEDZ