(Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

raiden25 pisze: 25 maja 2022, 17:40
qreqorek pisze: 25 maja 2022, 17:17 Dlatego zdecydowałem się na naklejki jako awers, tym bardziej że ja mam wersję 1.6, a pliki są pod 1.5 i trzeba to potem obsłużyć Legendary Update Packiem 1.6, a to dodatkowe 15 stron w jeszcze innej koncepcji (pół strony awers, pół rewers - a to nie ułatwia).
O proszę. Możesz wyjaśnić? Bo ja mam wersje 1.6 - tutaj widziałem że jest instrukcja 1.6 a tłumaczenie kart jest po 1.5?
Karty są zrobione pod 1.5 i potem trzeba skorzystać z Legendary Update Pack 1.6 w którym są zamienniki oraz karty dodatkowe konwertujące pakiet 1.5 do 1.6. W tym update są też uwzględnione dodatki.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

qreqorek pisze: 25 maja 2022, 17:17 i trzeba to potem obsłużyć Legendary Update Packiem 1.6, a to dodatkowe 15 stron w jeszcze innej koncepcji (pół strony awers, pół rewers - a to nie ułatwia).
Zrobiłem to tak, bo ludzie marudzili. Ale jak ktoś chce, to mogę wygenerować plik pod druk dwustronny....
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Sir_Yaro pisze: 25 maja 2022, 20:34
qreqorek pisze: 25 maja 2022, 17:17 i trzeba to potem obsłużyć Legendary Update Packiem 1.6, a to dodatkowe 15 stron w jeszcze innej koncepcji (pół strony awers, pół rewers - a to nie ułatwia).
Zrobiłem to tak, bo ludzie marudzili. Ale jak ktoś chce, to mogę wygenerować plik pod druk dwustronny....
Och to mi by ułatwiło życie, bo w moim przypadku rewersy i awersy robię na różnych materiałach (rewersy na papierze 280g, awersy na naklejkach).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

qreqorek pisze: 25 maja 2022, 20:41 Och to mi by ułatwiło życie, bo w moim przypadku rewersy i awersy robię na różnych materiałach (rewersy na papierze 280g, awersy na naklejkach).
Już jest dostępne. Powinno być wszystko poprawnie, ale nie chciało mi się dokładnie sprawdzać każdej karty...
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Sir_Yaro pisze: 25 maja 2022, 21:20 Już jest dostępne. Powinno być wszystko poprawnie, ale nie chciało mi się dokładnie sprawdzać każdej karty...
Dzięki piękne. Jak będę drukował i coś zauważę nie tak, to dam znać.
Masz u mnie dobrego browca :wink:
DeSS
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:35
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: DeSS »

Również dołączam się do podziękowań. ;) Jeśli dałoby jeszcze radę w sposób dwustronny wrzucić małe dodatki (np. w jednym pliku zbiorczym), to byłoby pięknie. Pozdrawiam korzystając z okazji. :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

Sir_Yaro przerobiłem instrukcje na najkrótszą z możliwych. Przygotowałem do druku dwustronnego w związku ze zmianami i wycięciami pewnych grafik musiałem poprzekładać kolorowe narożniki niektórych stron. Dodałem nową numeracje. Jest to instrukcja do samej gry - bez żadnych scenariuszy (te myślę można zrobić osobna już później - a ja planuje je chyba odpalać w razie potrzeby z tabletu). Mam nadzieje że nie masz nic przeciwko.

Dodatkowo chciałbym zebrać chętnych na druk mojego pliku. Specyfikacja: okładka papier 250g, środek 150g. Klejenie po krótkim boku. Papier kredowy mat. Musimy zebrać 10szt. Koszt druku to 52 zł + koszt wysyłki (paczkomat 13zł) lub odbiór na terenie Warszawy.
Jest to najtańsza oferta jaką znalazłem a były tez takie prawie x3 droższe przy tym nakładzie.

Plik znajdziecie TUTAJ

Lista:
1. raiden25
2. greqorek
3. Fb
4. Fb
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, 21:21 przez raiden25, łącznie zmieniany 2 razy.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Arius »

Rozważę na spokojnie i dam znać.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: pawianlsm »

raiden25 pisze: 31 maja 2022, 13:10 Sir_Yaro przerobiłem instrukcje na najkrótszą z możliwych. Przygotowałem do druku dwustronnego w związku ze zmianami i wycięciami pewnych grafik musiałem poprzekładać kolorowe narożniki niektórych stron. Dodałem nową numeracje. Jest to instrukcja do samej gry - bez żadnych scenariuszy (te myślę można zrobić osobna już później - a ja planuje je chyba odpalać w razie potrzeby z tabletu). Mam nadzieje że nie masz nic przeciwko.

Dodatkowo chciałbym zebrać chętnych na druk mojego pliku. Specyfikacja: okładka papier 250g, środek 150g. Klejenie po krótkim boku. Papier kredowy mat. Musimy zebrać 10szt. Koszt druku to 52 zł + koszt wysyłki (paczkomat 13zł) lub odbiór na terenie Warszawy.
Jest to najtańsza oferta jaką znalazłem a były tez takie prawie x3 droższe przy tym nakładzie.

Plik znajdziecie TUTAJ

Lista:
1. raiden25
2. greqorek
3. Fb
4. Fb
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Hej, prosiłbym dopisać mnie do listy 😉.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

Lista:
1. raiden25
2. qreqorek
3. Fb
4. Fb
5. Kymel
6. awawa
7. pawianlsm
8. Garad
9. Arius
10.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2022, 17:57 przez raiden25, łącznie zmieniany 3 razy.
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Garad »

Też poproszę o dopisanie
WillandHeart
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2021, 12:53
Has thanked: 1 time

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: WillandHeart »

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałem zapytać jak to właściwie jest z tą wersją gry pod kątem licencji? Widzę w każdym pliku, że jest to wersja to użytku niekomercyjnego ( czyli, w moim mniemaniu, jeśli wydrukuję na użytek własny - wszystko jest ok ) tymczasem - czytam, że jakiś koleś kilka lat wstecz, w temacie, rzuca się do ludzi oskarżając ich o kradzież. Nikt tego nie skomentował zatem - chciałbym wiedzieć. Podejrzewam, że fakt iż polskiej, oficjalnej wersji gry w sprzedaży nie ma ( a szkoda ) daje pewnego rodzaju okienko i twórca nie ma problemu z wersjami fanowskimi? Nigdzie nie znalazłem wypowiedzi Adama Pootsa w tej sprawie a bardzo mnie to ciekawi. Wydrukowałem i wyciąłem już prawie 70% tego tytułu zatem muszę już iść za ciosem, ale będzie mi miło jeśli ktoś zabierze głos w tej sprawie. Najlepiej nie spięty i obeznany w temacie. Z góry dzięki. Aha i gratulacje dla autorów za to karkołomne tłumaczenie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

Mam pierwsze fotki druku próbnego. Niedługo puszcze PW z informacją o wpłatach. Mam nadzieje że finalne instrukcję będą u mnie za tydzień. Jak coś mam jeszcze dwa miejsca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Super, bardzo fajna inicjatywa. Jeśli mogę coś od siebie zasugerować, to osobiście chętnie bym widział jako okładkę coś o wiele grubszego i sztywniejszego niż 250g. Przykładowo karty do gry mają około 350g, a ja myślę o czymś, co w zasadzie się nie wygina pod własnym ciężarem.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Arius »

Dopisz mnie do listy Raiden.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

qreqorek pisze: 23 cze 2022, 12:09 Super, bardzo fajna inicjatywa. Jeśli mogę coś od siebie zasugerować, to osobiście chętnie bym widział jako okładkę coś o wiele grubszego i sztywniejszego niż 250g. Przykładowo karty do gry mają około 350g, a ja myślę o czymś, co w zasadzie się nie wygina pod własnym ciężarem.
Jasne, sprawdzę ale to ma być instrukcja a nie artbook - więc ma być po taniości ale z jakością - taki balans :P Dla mnie to co zrobili w oryginale to totalny bez sens. Człowiek chce coś znaleźć w instrukcji i musi taszczyć ze sobą książkę a gra tym samym jest automatycznie droższa i tańsza nie bedzie patrząc na ceny papieru :(
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: playerator »

Też poproszę o dopisanie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Spoiler:
To jest potem kwestia wygody korzystania. W tym układzie po otwarciu to będzie miało 60cm. Sztywne będzie o wiele łatwiej czy to trzymać nad planszą, czy oprzeć na bandach stołu. Zawsze przy takich projektach warto mieć prototyp, lub jego ekwiwalent, siąść fizycznie do planszy i spróbować zobaczyć, jak to w praktyce będzie wyglądało.
WillandHeart
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2021, 12:53
Has thanked: 1 time

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: WillandHeart »

Ma ktoś opracowany plik z separatorami do kart 51x51 pasujący do czarno-białych separatorów z wersji 2?
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sever »

Cześć wam, kilka miesięcy temu pracowałem nad wrzuceniem spolszczenia na tabletopa. Udało mi się ogarnąć całą podstawkę 1.6 plus dodatek z Gormem, na resztę nie miałem już czasu/sił.

Wydaje mi się że wszystko powinno działać, ale pierwszy raz wrzucam jakiegokolwiek moda na workshop więc wszystko się może zdarzyć :D

Oczywiście twórcy spolszczenia odpowiednio dodani w opisie, jeżeli jakieś kolejne informacje chcecie żebym dodał, to śmiało, to wasza ciężka praca była, ja tylko próbowałem to wrzucić na formę elektroniczną(dość ślamazarnie, ale grać mogłem :P).

Tutaj link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... ter+PL+1.6
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Poprawione karta cyrulika v1.6 (koszt zestawu 1 pomocy - plik legendary_pack_1.6_lokacje_v2.01.pdf)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Poprawione 2 karty SI feniksa - "uderzenie prawym skrzydłem" i "uderzenie lewym skrzydłem".
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Vins3nt »

Cześć, mam takie pytanie - jako, zamierzam i tak grę kupić - a wpadł mi ten temat- pomyślałem czy można wydrukować na początek coś w stylu nei wiem, prologu, pierwszego rozdziału etc?
Wiecie, po co drukować od razu 1000 kart i się męczyć z wycinaniem jeśli nie wiadomo czy finalnie grę się ogra w całości;)

Czy wobec tego - można w jakikolwiek sposób sprawdzić np. co wydrukować na pierwsze godziny gry, jakie elementy? A może mógłby ktoś po prostu podpowiedzieć lub zaznaczyć, które karty z jakich będzie używali na początku?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Vins3nt pisze: 01 sty 2023, 21:08 Cześć, mam takie pytanie - jako, zamierzam i tak grę kupić - a wpadł mi ten temat- pomyślałem czy można wydrukować na początek coś w stylu nei wiem, prologu, pierwszego rozdziału etc?
Wiecie, po co drukować od razu 1000 kart i się męczyć z wycinaniem jeśli nie wiadomo czy finalnie grę się ogra w całości;)

Czy wobec tego - można w jakikolwiek sposób sprawdzić np. co wydrukować na pierwsze godziny gry, jakie elementy? A może mógłby ktoś po prostu podpowiedzieć lub zaznaczyć, które karty z jakich będzie używali na początku?
Pewnie byś musiał wydrukować karty lwa i przy prologu by to prawie wystarczyło. Pojedyncze brakujące karty byś musiał sobie jakoś oznaczać, opisywać, notować. Przed druga walką potrzebowałbyś już kart sprzętu - chyba że znajdziesz jakiś inny wygodny sposób na ich notowanie - np w apce Scribe chyba się da.
A tak ogólnie, żeby tylko pomacać temat, to chyba lepiej sobie TTSa włączyć i tam zagrać. Szybciej, łatwiej, taniej i wygodniej.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Vins3nt »

Dzięki.
A jak wycinacie taką ilość kart? Mam ogólnie sporo papieru Foto grubego 350g, robiłem wstępne druki i jest bardzo ładnie (bez rewersu, ale z kolei mam dużo z karcianek koszulek z utwardzanym, kolorowym tyłem więc to dla mnie nie problem a dodatkowa oszczedność wszystkiego) tylko nie wiem jak się zabrać za wycinanie - nóż do papieru jak widzę (testowałęm 3 różne), trochę mi rozszarpuje papier przy krawędzi.

Czy nóż obrotowy - taki z tarczą - da radę, czy może gilotyna lub jakaś nieduży trymer?
ODPOWIEDZ